PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شركت nuvoton

alishekarriz
14-04-2011, 17:05
سلام

دوستان كسي محصولات اين شركت رو توي ايران ديده؟

You can see links before reply

خيلي محصولاتش ارزان هست و قابليتهاي خوبي هم داره

You can see links before reply

ولتاژ كاريش هم جالبه :mrgreen:

srosh
22-08-2011, 23:52
سلام

دوستان كسي محصولات اين شركت رو توي ايران ديده؟

Document Moved (You can see links before reply)

خيلي محصولاتش ارزان هست و قابليتهاي خوبي هم داره

Digi-Key - NUC100LC1BN-ND (Manufacturer - NUC100LC1BN) (You can see links before reply)

ولتاژ كاريش هم جالبه :mrgreen:
با سلام
اتفاقا من یک دستگاه دارم بردمش پیش تعمیر کار یک ای سی سوزانده که مال همین شرکت هستش حالا یه سه چهار ماهی میشه که دنبالش میگردم پیداش نمی کنم به دو سه تا از فروشگاه های اینترنتی منجمله فروشگاه کویر الکترونیک که اونها سوالات تخصصی میپرسن من هم معنی اش رو نمی دانم مثلا شماره و غیره
من فقط چیزهای که روش هست میتونم بخونم
اینها روش نوشته
nuvoton
W78E052DFG
20213190-172
033GESA
لطفا" راهنمایی بفرمایید

این هم تصویرش

kavir
23-08-2011, 01:41
سلام بد نیست یک بررسی کنیم
دوستانی که وقتشون ازد هست لطفا یک بررسی بزنند و ما رو هم در جریان قرار بدن خوب باشه وارد میکنیم

M.ABDOLLAHI
23-08-2011, 11:56
سلام اگر lpc1313 نبود شاید این گزینه خوبی بود

agape
03-09-2011, 11:29
با سلام
اتفاقا من یک دستگاه دارم بردمش پیش تعمیر کار یک ای سی سوزانده که مال همین شرکت هستش حالا یه سه چهار ماهی میشه که دنبالش میگردم پیداش نمی کنم به دو سه تا از فروشگاه های اینترنتی منجمله فروشگاه کویر الکترونیک که اونها سوالات تخصصی میپرسن من هم معنی اش رو نمی دانم مثلا شماره و غیره
اینها روش نوشته
nuvoton
W78E052DFG
20213190-172
033GESA
لطفا" راهنمایی بفرمایید

این هم تصویرش

آقا خیلی متاسفم ! این آیسی که شما میگی سوخته اگر واقعا سوخته باشه باید قید دستگاه رو بزنی :baad:
چرا که این آیسی یه میکرو 8 بیت هست و اگر هم گیر بیار باید برنامه بهش بدی ، که برنامش رو هم نداری احتمالا،
تنها راهی که داری اینه که یه دستگاه اوراق پیدا کنی و این آیسی رو از روی اون بر داری ولی خیلی باید دقت کنی زیاد آیسی رو داغ نکنی چون ممکنه برنامه اونم بپره :hi:

alishekarriz
15-01-2012, 19:54
خب خوش بختانه يا متاسفانه در ايران بعضي شركتها معروف شدن و باعث روتين شدن بعضي اموزشها و سخت شدن استفاده ديگر ابزار شده

با توجه به توانايي و حجم قابل توجه بچه ها در اين سايت و علم به اين موضوع كه اين سايت يكي از مراجع براي بسياري هست كه عضو نيستن .. استفاده از اين نوع آي سي ها ميتونه باعث تغيير شرايط و حركت بازار به اين سمت بشه ..

بعد از st اين ميكرو رو هم اگر صلاح بود استارت بزنيم

1nafar
15-01-2012, 21:40
سلام
همونطور که میدونید اکثر شرکت های صنعتی ( نظیر ABB ، زیمنس ، اشنایدر ، LG ، LS و ... ) از میکرو کنترلر های عمومی ( میکروکنترلر های که ما در بازار میبینیم ) استفاده نمیکنند .
این شرکت ها میکروکنترلر های مورد نیاز خودشون رو با برند خودشون تولید میکنند و معمولا برای پردازش های کم حجم از هسته ی 8051 و برای پردازش های متوسط از هسته های تولید شده توسط شرکت میکروچیپ یا Motorola و در برخی موارد هم از اتمل استفاده میکنند .
توی این شرکت ها بخش مجزایی برای تولید میکروکنترلر وجود نداره و میکروکنترلر در داخل شرکت سازنده ی میکرو ساخته میشه و صرفا با برند شرکت درخواست دهنده مارک میخوره .
نمونه ی زنده ی این مورد ، رله های کنترل فاز شرکت اشنایدر الکتریک هستند ، در برخی از این رله ها از میکروکنترلری با برد اشنایدر و در برخی دیگه از میکروکنترلری با برند یک شرکت دیگه استفاده استفاده شده ، در حالی که هر دو میکروکنترلر از هسته ی 8051 استفاده میکنه و در دیتا شیت اونا فقط نام شرکت ها فرق داره ( دوستان به زودی چند تا عکس به این پست اضافه میکنن ) . این کار دو تا مزیت داره :
1- کلاس کار میره بالا
2- با توجه به وجود یک شماره ی عجیب غریب و نبودن هیچ گونه دیتا شیت و ... برای قطعه ، امکان کپی برداری از برد یا استفاده از تکنولوژی اون در برد دیگه تقریبا صفر میشه .

مورد بالا برای شرکت های بزرگ و به نوعی پول دار بود ، شرکت های کوچکتر معمولا سعی میکنن از میکروکنترلر های گمنام استفاده کنن ، این کار دو تا مزیت داره :
1- با توجه به کمبود مشتری برای تولید کننده ی ریز پردازنده ، میشه با یه قرار داد بزرگ ، میکروکنترلر ها رو با قیمت بسیار کمتری ( نسبت به میکروکنترلر با مارک دیگه ) خرید .
2- با توجه به گمنام بودن میکروکنترلر و نبودن آموزش ها و سورس های مختلف برای اون ، امکان کپی برداری از دستگاه یا تکنولوژی اون خیلی کم میشه .

با سلام
اینها روش نوشته
nuvoton
W78E052DFG
20213190-172
033GESA
لطفا" راهنمایی بفرمایید
این هم تصویرش
قطعا میکروش قرار نیست شق القمر کنه
یه دونه ATMEGA8 رو بزار روی یه برد سوراخ دار و بعد پایه هاش رو لحیم کن جای پایه های این ایسی .
الان شما یه دونه برد با aVR دارید و باید براش برنامه بنویسید .

خب خوش بختانه يا متاسفانه در ايران بعضي شركتها معروف شدن و باعث روتين شدن بعضي اموزشها و سخت شدن استفاده ديگر ابزار شده

با توجه به توانايي و حجم قابل توجه بچه ها در اين سايت و علم به اين موضوع كه اين سايت يكي از مراجع براي بسياري هست كه عضو نيستن .. استفاده از اين نوع آي سي ها ميتونه باعث تغيير شرايط و حركت بازار به اين سمت بشه ..

بعد از st اين ميكرو رو هم اگر صلاح بود استارت بزنيم
به نظر بهتر قدم بعدی آموزش زبان انگلیسی و قدم بعد آموزش دیتا شیت خونی باشه .

mzarkoob
15-01-2012, 23:38
به نظر بهتر قدم بعدی آموزش زبان انگلیسی و قدم بعد آموزش دیتا شیت خونی باشه .
من کلی زبان دانلود کردم ولی دریغ از وقت!!:mrgreen:

armstk
16-01-2012, 00:07
من کلی زبان دانلود کردم ولی دریغ از وقت!!
مهندس من پیشنهاد میدم که کلاس زبان انگلیسی برین , واقعا تاثیر زیادی داره
من الان 4 ماه بیشتر نیست که کلاس زبان میرم ولی الان خیلی بهتر از قبل میتونم دیتا شیت ها رو بخونم طوری که اکثر مواقع روون و سلیس و بدون نیاز به لغت نامه فقط با نگاهم اونا رو در ذهنم ترجمه میکنم

البته به تلاش و انگیزه شما هم بستگی زیادی داره

alishekarriz
16-01-2012, 18:28
زبان لازم هست .. اسمبلي دانستن هم خوبه و همچنين برنامه نويسي سي

اما يك گره اينجا وجود داره اون هم لايبرريهاي هر برنامه هست ..
به نظر من خيلي وقتها ست كردن يك پين با دستورات اسمبلي بسيار ساده تر و خوانا تر هست

كاش يك بار اموزشي از صفر داده بشه ولي سريع كه همه ميكروها رو به راحتي بشه مانور كرد

armstk
16-01-2012, 20:00
كاش يك بار اموزشي از صفر داده بشه ولي سريع كه همه ميكروها رو به راحتي بشه مانور كرد

واقعا آموزش یک میکروکنترلر از صفر خیلی مشکله , و نیاز به سرمایه گذاری هستش
همون که اومدیم at91 ها رو برای اولین بار از سفر آموزش دادیم واقعا کاره بززرگی بود و هیچ نمونه خارجی و داخلی نیست که این همه اطلاعات مفید رو رایگان در اختیار همه بزاره

در مورد اسمبلی هم باید بگم که برنامه نویسی های نوین داره از اسمبلی دور میشه و به سمت گرافیکی حرکت میکنه پس به نظرم استفاده از اسمبلی گرچه که ساده تر هم باشه زیاد عقلانی نیست ! چون هر چیزی یه عمری داره , من و شما هم یه عمری داریم چه برسه دیگه به زبان اسمبلی که پیرمرد شده !!!

alishekarriz
17-01-2012, 13:37
دكتر اين برنامه نويسي نويس منظورت كيه :0013:

درسته من هم قبول دارم كه محيط هايي مثل بسكام و فلوكد خيلي ساده تر و پركاربرد براي عموم و كارهاي سطحي ميتونه باشه
اما
همين الان هنوز كه هنوزه با وجود انواع محيطهاي گرافيك و ويژوال ....... c كار اونم نه c++ خيلي نياز هست و كسي الان اين دوتا برنامه رو حرفه اي بلد باشه رو دست ميبرنش

البته به نظر من تركيبي كار كردن از همه بهتر هست .. وقتي دستوري با اسمبلي سه كلمه ميشه مجبور نيستيم از كد 10 كلمه اي استفاده كنيم و وقتي حلقه و الگوريتمي در ‍c با 6 خط نوشته ميشه مجبور نيستم با 50 خط اسمبلي اون رو كار كنيم

اما در مورد كار از صفر و سريع با وجود تجربه در دو ميكرو گذشته .. فكر كنم بشه به سرعت و كيفيت خوبي اون رو پيش برد
ممنون
شاد و موفق باشيم

armstk
17-01-2012, 14:44
مهندس من حقیقتش تا حالا با اسمبلی کار نکردم ! راستش وقتی هم که اسمه اسمبلی رو میشنوم مو به تنم راست میشه
یعنی انقدر از سختی ها و مشکلاتش شنیدم که دیگه سراغش رو هم نگرفتم ولی دوست دارم برا یه دفعه هم که شده یه برنامه فسقلی باهاش بنویسم

میشه مهندس جان بگی با چه دستور اسمبلی یا دستوراتی میشه فرضا توی lpc ها پورت ها رو راه انداخت؟؟

alishekarriz
17-01-2012, 19:23
من هم اسمبلي 8051 و z80 رو خوندم ولي شما كه به درستي پيشنهاد ميكنيد كه منوآل و PDF بخونيم .. مگه غير از اسمبلي هم در منوآل چيزي گفته

همون دستورات LD - MOV كار رو انجام ميده فقط بايد رجيسترش رو بدوني و بيتهايي كه بايد روشن يا خاموش كني رو بلد بشي .. خودت كه استادي .. منو گذاشتي سر كار

شروع كنيم تا ياد بگيريم

1nafar
17-01-2012, 20:58
من هم اسمبلي 8051 و z80 رو خوندم ولي شما كه به درستي پيشنهاد ميكنيد كه منوآل و pdf بخونيم .. مگه غير از اسمبلي هم در منوآل چيزي گفته
سلام
اگه دیتا شیت رو بخونید ، می بینید که به غیر از دستورات اسمبلی و.... موارد دیگه ای هم داخل هست . برای برنامه نویسی به زبان c حتما باید دیتا شیت میکروکنترلر خونده بشه و کاربر با توجه به مطالب اون رجیستر های مورد نیاز رو مقدار دهی کنه .

armstk
18-01-2012, 00:12
من هم اسمبلي 8051 و z80 رو خوندم ولي شما كه به درستي پيشنهاد ميكنيد كه منوآل و pdf بخونيم .. مگه غير از اسمبلي هم در منوآل چيزي گفته
تا جایی که میدونم رجیستر های توی 8051 بصورت 8 بیتی بودن و مقدار دهیشون ساده بوده ! ولی خوب توی آرم ها رجیستر ها 32 بیتی شده و راه اندازیش مشکل هست

بازم فکر میکنین میشه اسمبلی با آرم رو شروع کرد؟!؟

البته گفتم و دوباره هم میگم که ضرر نداره که یک خط هم اسمبلی بنویسیم با آرم تا ناکام از دنیا نریم :)

alishekarriz
18-01-2012, 07:55
شروع ميكنيم به اميد خدا قدم به قدم تا ملاقات Cortex M3

منظور از مگه غير از اسمبلي هم در منوآل چيزي گفته زبان برنامه نويسي بود وگرنه توضيح سخت افزار و رجيسترها و زمانبندي و .. كه واجبه وگرنه مثل من كلي گيج ميخورند كه چرا ADC عددش اشتباه شد

فعلا كه من در مقام دانش آموز حرف گوش ميدم تا درس يادبگيرم .. اساتيد كي درس ميديييييد :018: