PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در مورد برد eke2lpc

mostafanfs
13-04-2011, 11:54
سلام دوستان
مجبور شدم یه پست جدید بزنم چون تو تاپیک کلیه آموزشها برای این برد نوشته شده بود از مطرح کردن سوال خودداری کنید
اولین سوال اینه :
تو راهنمای برد LPC کویر نوشته شده که همه پایه های GPIO ی میکروی LPC2378 اومده روی کانکتور 96 پایه
ولی روی برد که دقت کردم دیدم 32 پایه ردیف وسط کانکتور 96 تایی به هیچ جا وصل نشده اند و شماتیک رو هم دانلود کردم تو اون هم همینطور بود و فقط 64 پایه از 96 پایه اتصال داشتند به پایه های میکرو
میشه توضیح بدید چطوریه ؟
خب بقیه پایه ها رو چطوری استفاده کنیم ؟
2378 دقیقا 104 پایه GPIO داره
این برد به عنوان یه برد Expansion هستش و بردی نیست که همه امکانات میکرو توش پیاده سازی شده باشه پس باید به همه پایه ها دسترسی داشت

t.o.e
14-04-2011, 16:41
سلام دوستان
مجبور شدم یه پست جدید بزنم چون تو تاپیک کلیه آموزشها برای این برد نوشته شده بود از مطرح کردن سوال خودداری کنید
اولین سوال اینه :
تو راهنمای برد LPC کویر نوشته شده که همه پایه های GPIO ی میکروی LPC2378 اومده روی کانکتور 96 پایه
ولی روی برد که دقت کردم دیدم 32 پایه ردیف وسط کانکتور 96 تایی به هیچ جا وصل نشده اند و شماتیک رو هم دانلود کردم تو اون هم همینطور بود و فقط 64 پایه از 96 پایه اتصال داشتند به پایه های میکرو
میشه توضیح بدید چطوریه ؟
2378 دقیقا 104 پایه GPIO داره
این برد به عنوان یه برد Expansion هستش و بردی نیست که همه امکانات میکرو توش پیاده سازی شده باشه پس باید به همه پایه ها دسترسی داشت
سلام:
You can see links before reply
از این سایتی که بالا گذاشتم ، شماتیک رو دانلود کردید؟اگر مطمئن هستید که همه پایه ها بیرون کشیده نشده و بررسی کردید بگید که پیگیری کنم.

kavir
14-04-2011, 20:30
سلام دوستان
اولین سوال اینه :
تو راهنمای برد lpc کویر نوشته شده که همه پایه های gpio ی میکروی lpc2378 اومده روی کانکتور 96 پایه
میشه توضیح بدید چطوریه ؟
2378 دقیقا 104 پایه gpio داره
این برد به عنوان یه برد expansion هستش و بردی نیست که همه امکانات میکرو توش پیاده سازی شده باشه پس باید به همه پایه ها دسترسی داشت
توی شماتیک یه نگاه بندازین مشخصه چه پایه هایی وصل خروجی هت
بیشتر پایه های کاربردی بیرون کشیده شده
اگر هم نوشته شده توی راهنما بهاشتباه بوده که ویرایش می شه

mostafanfs
15-04-2011, 13:56
ببینید تو راهنما نوشته شده که تمام پایه ها از طریق کانکتور متصل هستند به بیرون
خب من شماتیک رو که دیده بودم دوست عزیز

ببینید مثلا از پورت صفر که 32 پایه داره تمامی پایه ها به یه کانکتور متصل شده اند به این ترتیب :
بیت 31 که USB هستش و به پورت USB وصله رو بیخیال میشیم
بیت 11 و 12 و 13 و 14 و 29 و 30 به P5 (کانکتور 10 تایی)
بیت 26 به P6
بیت 2 و 3 به MAX3232 وصل هستند (واحد UART0 رو تشکیل میدن)
بقیه ی بیت های پورت صفر به کانکتور 96 تایی

تمام بیت های پورت یک به کانکتور 96 تایی وصل هستند

پورت 2 هم تمامی بیت ها وصل هستند به جز 5 و 6 و 8 و 9 که آبی رنگ هستند تو شماتیک و با رنگ آبی وصل شده اند به کانکتور P5 (رنگ نت آبی هستش)
که P5 قبلا توسط بیت های پورت 3 و 0 پر شده نمیدونم چطوری رو پایه ای که قبلا اشغال شده بیت های پورت 2 گذاشته شده
دلیلش چیه ؟

پورت 3 از بیت 0 تا 7 بیت های داده هستند برای مموری خارجی علاوه بر GPIO بودن که به هیچ کانکتوری وصل نیستند و مستقیم فقط به 8 تا LED وصل هستند (نمیشه ازشون استفاده عمومی کرد. مهم هم نیست)
اما اون 4 بیت باقیمانده از پورت 3 به P5 وصل شده اند و حله

پورت 4 هم گنگ هستش. اومده وصل شده به کانکتور 96 تایی ولی معلوم نیست به کدوم پایه های کانکتور وصل شده
چون کانکتور که قبلا پر شده و 64 تاش استفاده شده و اگه تو شماتیک دقت کنید ردیف وسط کانکتور 96 تایی به جایی وصل نیستند. پس بیت های پورت 4 به کجا وصل شده اند ؟ (4 بیت آخرش هم Net آبی رنگ دارند!)
تو PCB پورت 4 فقط دو بیتش وصل شده. بقیه بیت ها مربوط به پایه های آدرس مموری خارجی هستند که به جایی وصل نیستند و کاربردی هم ندارند ولی خب حداقل کاربرد GPIO که براشون محفوظه و پس نمیشه از پورت 4 استفاده کرد

سوال خیلی واضحه. مثلا همون پورت 4 به کدوم پایه های کانکتور وصل شده ؟
مگه برد دورو معمولی نیستش ؟
والا من هرچی خود برد رو بررسی می کنم میبینم ردیف وسط به جایی وصل نیست کلا (دقیقا مثل شماتیک که ردیف وسط به هیچ Net ای وصل نیست)

ضمنا شماتیک و PCB چندان به هم ربط ندارند. مثلا تو شماتیک پایه 63 کانکتور 96 تایی به GND وصل هست ولی روی برد و یا PCB این پایه 64 هستش که به GND وصل هست.
کلا باید مبنا رو رو همون نقشه PCB بگیریم. باز خوبه PCB بوک مارک داره

mostafanfs
15-04-2011, 14:00
نمیدونم چرا دو تا ارسال اومد
ببینید من نمیخوام بدونم کدوم پایه به کجا وصله
میگم چرا از کانکتور 96 تایی بصورت کامل استفاده نکردید و ردیف وسط (32 پایه) به جایی وصل نیست ؟
فوقش برد کمی بزرگتر میشد. ولی خب عوضش به همه gpio ها دسترسی داشتیم
ممنون

1nafar
17-04-2011, 18:05
سلام
برد های که توسط گروه کویر الکترونیک ساخته شدن یه مجموعه هستند که کاربر میتونه با تهیه کل مجموعه با هر میکرو کنترلری که دوست داره کار کنه .
برد میکرو کنترلر های lpc توسط یک کانکتور 96 ژین که 64 تا پایه از اون به میکرو متصل هست به برد اصلی ما متصل میشه و شما میتونید با اون با مواردی مثل lcd رنگی و کارکتری و گرافیکی و کی 1پد و pwm و 7 سگمنت و .... کار کنید .

میگم چرا از کانکتور 96 تایی بصورت کامل استفاده نکردید و ردیف وسط (32 پایه) به جایی وصل نیست ؟
نحوه ی طراحی این برد بیشتر به این خاطر هست که برد با برد اصلی ما سازگاری داشته باشه و کاربر بتونه با اتصال این دو تا برد به هم بدون نیاز به تغییرات سخت افزاری با امکان ذکر شده کار کنه .
اگه نشقشه ی شماتیک رو که فایل پروتل اون در مجله ی شماره ی 8 وجود داره مطالعه کنید میبنید که پایه های پورت 4 به پایه های io پورت های دیگه متصل شده و ما از اون برای ادرس دهی و راه اندازی lcd رنگی استفاده کردیم .

در هر حال این برد یه ماژول آموزشی هست و ممکنه طبق خواسته های شما نباشه ، اما دوستان زیادی در ساخت این مجموعه مشارکت داشتن و برد موجود بر طبق نیاز عام ساخته شده .

اگه در باره ی این برد ابهام سا مشکل دیگه ای دارید مطرح کنید تا پاسخ داده بشه .

mostafanfs
17-04-2011, 20:48
سلام
ممنون بابت توضیحات
فقط برای سوال بود
آخه تو راهنما اینطوری نوشته بود منم هر چی میگشتم پیدا نمیکردم
من مجله های pmm رو که تو خود DVD برد بود دارم فقط. تو pmm8 هیچ فایل پروتلی نبود
فقط مثالهای EasyWeb و چند تا مثال دیگه برای SAM7 بود
این pmm ها نسخه اولیه هستند یا همونایی هستن که تو سایت برای دانلود قرار داده شده ؟
بازم ممنون. اگه سوالی بود میپرسم

t.o.e
20-04-2011, 23:04
سلام:
اگر اون پورتی که شما برای اتصال به device خودتون گذاشتید سوخت، اون وقت تکلیف چیه؟
به هر حال امکانش هست دیگه..اومدیم تو کار زدم اون پورت رو سوزوندم.آیا میشه با سیم بردبرد از پورت دیگه استفاده کرد.
این هم سوالی است که ممکنه دوستان بپرسند...لطف کنید جواب این سوال رو هم بدید.

با تشکر از شما.

kavir
21-04-2011, 00:37
یعنی کدوم پورت بسوزه؟ بعد هم تعداد خروجی های پایه ها مشخصه مگر یکی دونه خروجی هست که مشکل بربخورید؟ و در آخر من تا حالا میکرویی ندیدم فقط یک پینش سوخته باشه
این قدر مسئله پیچیده نیست شماتیک رو بررسی کنید همه چیز مشخصه و به نظرم من این احتمالات ضعیف هست

vivid
20-06-2011, 14:41
سلام رو بخش mmc تو برد lpc2378 از اساتید :unh:کسی کار کرده من هنوز مشکل دارم راه اندازی نمیشه

Dolphin
20-06-2011, 15:49
سلام

من تو اینترنت یه سورس برای راه اندازی mmc در LPC2378 پیدا کردم. ولی نمی دونم داخل چه کامپایلری نوشته شده. شاید کمکتون کنه.

موفق باشید

vivid
20-06-2011, 16:20
سلام ممنون بابت پاسخ
من با برد lpc2378 کار میکنم و فایل بالا رو هم گرفتم اما نتونستم ازش استفاده کنم شما ازش استفاده کردین؟

vivid
22-06-2011, 11:13
از اساتید نظری ندارن

Dolphin
22-06-2011, 12:15
سلام
مشکلتون نرم‌افزاریه یا سخت‌افزاری.
اگه امکانش هست لطفا برنامه تونو بذارید.
از کدوم برد استفاده می‌کنید؟ شماتیک اتصال mmc به میکرو چیه؟
موفق باشد.

vivid
27-06-2011, 11:45
سلام ممنون بابت جوابتون
برنامه که همون برنامه تو مثالهای keil هستش به اسم mci
و بعد اینکه من خیلی با اون برنامه کار کردم ولی کار نمی کنه