PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با Auto Rute

arvinfx
04-04-2011, 00:52
سلام

من یه مدار رو میخام با autoRoute سیم کشی کنم ولی بعضی وقتا سیم های مختلف یا همون ترک ها رو از روی هم رد میکنه! من پرسیدم جایی میگن مال کرک برنامس!!!
ورژن : Altium designer summer 09.4.0.20159 هستش! چیکار کنم !!! کمک کنید دوستان

kavir
04-04-2011, 01:05
سلام
فقط ورژن 6.8 (بدون آپدیت) این مشکل رو نداره من تا ورژن 10 رو دارم و تمامی این مشکل دارند
تیک short circuit رو بردارید برای بردهای تکرو فکر می کنم درست بزنه
بهترین راه حل اینه که توی 6.8 اتو روت کنید که بسیار عالی می زنه و بعد برای دستی بیارین ورژن بالاتر روش کار کنید
دوستان برای ورژن های بالا راه حلی ندارند؟
منم خیلی وقته دنبالشم و راه حل مناسبی براش پیدا نکردم
البته اینم بگم همیشه اتصال کوتاه نمی کنه ولی چون خطا هم نمی زنه اعتباری بهش نیست

morteza_rk
04-04-2011, 02:07
سلام

من نسخه ی 9.4.0.20159 دارم و وقتی تیک short circui رو ور می دارم دیگه ترک هارو از روی هم رد نمی کنه. حتی در بردهای دو رو ، البته گاهی وقتا سوتی میده ولی اگرم رد کنه توی DRC خودش نشون میده.

kavir
04-04-2011, 02:11
شاید برای بردهای کوچیک و سبک اینجوری بزنه ولی برای بردهایی که حجم ترک ها زیاد هست vcc و gnd رو روی هم میندازه

morteza_rk
04-04-2011, 02:59
خب در عوض توی drc نشون میده که کجاها اتصال کوتاه شده. البته اینکه اول این کارو بکنه و بعدش بگه اصلا فایده نداره.

t.o.e
04-04-2011, 15:24
سلام:
من توصیه ام اینه که با ورژن99SE-sp6 کار کنید به چند دلیل:
اول اینکه یک فایل DDB براتون میسازه که همه فایل هاتون اونجاست و ورژن های دیگه اینکار رو نمیکنن.
دوم اینکه شما هر کتابخانه یا قطعهای رو که می خواهید و نداره از ورژن های بالاتر export کنید و با ورژن 4 save کنید و تو 99 import نید.
سوم اینکه تو کارای خیلی حساس و ریز یه سوتی هایی میده این altium که 99se تا به الان نداده.
ورژنی که آقای زارعی هم گفتند اونم تست شده.
بقیه ورژن ها رو توصیه نمی کنم..چون تا به امروز کسی بهم ok نداده.
پنجم اینکه اگر خود نرم افزار رو خریدید...ورژن اورجینال از خود سایت..اون موقع برید با همون ورژن کار کنید.

در آخر خودتون صاحب نظرید و چیزایی که من تجربه کردم رو بهتون گفتم.تصمیم با خودتون.
موفق و موید باشید.

kavir
04-04-2011, 18:08
سلام:
من توصیه ام اینه که با ورژن99SE-sp6 کار کنید به چند دلیل:
اول اینکه یک فایل DDB براتون میسازه که همه فایل هاتون اونجاست و ورژن های دیگه اینکار رو نمیکنن.
دوم اینکه شما هر کتابخانه یا قطعهای رو که می خواهید و نداره از ورژن های بالاتر export کنید و با ورژن 4 save کنید و تو 99 import نید.
سوم اینکه تو کارای خیلی حساس و ریز یه سوتی هایی میده این altium که 99se تا به الان نداده.
ورژنی که آقای زارعی هم گفتند اونم تست شده.
بقیه ورژن ها رو توصیه نمی کنم..چون تا به امروز کسی بهم ok نداده.
پنجم اینکه اگر خود نرم افزار رو خریدید...ورژن اورجینال از خود سایت..اون موقع برید با همون ورژن کار کنید.

در آخر خودتون صاحب نظرید و چیزایی که من تجربه کردم رو بهتون گفتم.تصمیم با خودتون.
موفق و موید باشید.
شاید ورژن 99 خیلی قدیمی باشه یعنی واقعا قابل مقایسه با ورژن های جدید نیست.
در مورد طراحی بردهای ما هم کلا با همین 6.8 هست اصلا یه جور متفاوت هست
ورژن 10 که دانلود کردم نسخه آزمایشی هست و اینکه خطوط رو روی هم میندازه جای تعجب داره
به احتمال خیلی زیاد از ورژن 6.8 به بعد برای خطوط پاور باید جور خاصی تعریف کرد که روی هم نندازه
توی سایتهای ایرانی هیچ کجا ازش بحث نشده فروم های خارجی هم موقعی که دنبالش بودم زیاد گشتم کسی چیزی نگفته بود
اگر کسی واقعا با ورژن های بالا بدون مشکل داره کار میکنه بیاد اینجا بگه:wink:

t.o.e
04-04-2011, 18:58
شاید ورژن 99 خیلی قدیمی باشه یعنی واقعا قابل مقایسه با ورژن های جدید نیست.
در مورد طراحی بردهای ما هم کلا با همین 6.8 هست اصلا یه جور متفاوت هست
ورژن 10 که دانلود کردم نسخه آزمایشی هست و اینکه خطوط رو روی هم میندازه جای تعجب داره
به احتمال خیلی زیاد از ورژن 6.8 به بعد برای خطوط پاور باید جور خاصی تعریف کرد که روی هم نندازه
توی سایتهای ایرانی هیچ کجا ازش بحث نشده فروم های خارجی هم موقعی که دنبالش بودم زیاد گشتم کسی چیزی نگفته بود
اگر کسی واقعا با ورژن های بالا بدون مشکل داره کار میکنه بیاد اینجا بگه:wink:

قدیمی هست...ولی دقتش از ورژن های جدید بالاتر تو کار های حساس و دقیق.

Hesam1984
04-04-2011, 19:43
سلام
سوال اینجاست که شما منتظر می شید که کار مسیر کشی تمام بشه یا وسط کار stop می زنین ?
من یک برد پیچیده رو تست کردم مسیرکشی نمی تونست تمام بشه چون در حالت یک رو حا دیگه کم میاد.

kavir
04-04-2011, 19:58
سلام
نه به صورت کامل انجام میدیم
مشکل اینجاست که برد دورو رو می زنه و پیام میده که به صورت کامل انجام شد ولی وقتی چک می کنید می بینید خیلی اتصال کوتاه داره مشکل از پیچیده بودن بیش از حد مدارات نیست که نتونه بزنه اصلا حساسیت به خطوط غیر همنام نداره فقط توی تغذیه ها و زمین اینکار انجام میده
دقیقا همین شماتیک رو میدی به 6.8 به صورت کامل و بدون خطا میزنه
من دقیقا این موراد تست کردم

Hesam1984
04-04-2011, 20:58
این بورد مثال خود پروتل بودش که زدم دو رو مسیر کشی کرد. ببین چطوره ...
با ورژن 10 انجام شد.

kavir
04-04-2011, 21:59
بورد خودش هرچی باشه می زنه اینو تست کنید
You can see links before reply

Hesam1984
04-04-2011, 23:19
بردتون خیلی فشرده بود بطوریکه برای 2 لایه هم به زور مسیر یابی می کرد. 25 دقیقه منتظر شدم آخرش تمام نشد. به نظر من بردتون رو یکم بازتر کنی بهتر باشه. در هر صورت اگر مسیر یابی خودکار نتونه اتصلات رو کامل کنه نتیجه رو با contention نشون میده. contention باید برابر صفر باشه تا مسیر کشی این اتصالات ناخواسته رو تداشته باشه. اون بردی که پست بالا آپلود کردم contention اش صفر بود. برد شما تا آخرین لحظه 12 تا داشت یا بیشتر.

kavir
04-04-2011, 23:26
@ Hesam1984 (You can see links before reply)
منظور فقط این بود ببینید که خطوط پاور روی هم میندازه یا نه
فاصله رو روی 7 میل بذارید ببینید می زنه یا نه کلا همین با 6.8 زده شده و من انروت کردم و فرستادم

mazyar
05-04-2011, 01:06
درود
با اجازه اساتید
این مشکلی که همه دوستان مطرح کردنو منم در گذشته باهاش برخورد کردم
ببینید یک نکته رو باید مدنظر داشت و اینکه اکثر کسانی که کار مدارات متالیزه رو انجام می دن با دستگاههای قدیمی ای انجام می دن که با پروتل ورژن 2..... کار می کنه و بعضا 99 رو زوری.
پس در هر صورت اونها فایل شما رو به ورژنی که سیستم میشناسه تبدیل می کنه.من خودم بیشتر با 99 کار می کنم و با یکی از کسانی که حدود 10-13سال تو کار متالیزه هست دوستم. ا.ن هم میکه 99 بهتره. خب کسانی که با 99 و Altium کار کردن می دونند چرا؟!
خب در کنار اینها بایستی با بروز کردن خود از جامعه علمی هم عقب نمود.
اما اما اما ALTIUM
یادمه در جایی خوندم که Altium 6 برای PCB بهتره و Altium های بالاتر برای مدارت VHDL &....
اما مشکل بوجود آمده در مورد روی هم انداختن خطوط بر می گرده به درس خصوط انتقال مخابراتی هر کسی که این درسو پاس کرده علت اینکه خطوط را اینگونه در جاهایی رسم می کنه رو تقریبا می تونه توجیح کنه.
تو کتاب 307 مدارم خوندم که اگر بخوای خاصیت سلفی یک خط رو در PCBکاهش بدی با بهن کردن و یا ... انجام بدی انجام نمیشه مگر اینکه خط رو بصورت سه خط موازی رسم کنی که با محاصبات خطوط موتجه این موضوع خواهید شد.
پس بایستی Result مربوط به Altium رو نسبت به این موضوع تنظیم کرد.

javad naderi
05-04-2011, 01:50
سلام.دوستان اتوروت در مدارهای پیچیده فقط برای دید کلی از لاین کشی هست و بعد شما باید دستی مدار رو و اتصالات رو درست منید.در ضمن برای اتوروت موقع چیدن کامپونتها به خطوط سبز وقرمز توجه کنید و اگر با DXP کار میکنید بعد اتوروت اگه اتصالی داشت دوباره به قسمت اتوروت رفته و چند با از گزینه clean up استفاده کنید و اگه حل نشد باید دستی درست کنید وربطی به کرک برنامه هم نداره.در ضمن من 1 نرم افزار سراغ دارم که قویترین اتوروت دنیا رو داره و هر مداری بدین رو در کمترین زمان بدون خطا اتوروت میکنه ولی کیفیت کار هم مد نظر داشته باشین.در ضمن با کوچیک بزرگ کردن لاینها هم در قسمت rules به اتوروتتون میتونید کمک کنید.با سپاس:wink:

pooriya
05-04-2011, 02:56
اقا چرا حرف پشت سر نرم افزار مردم در میارین.

من مدار پست شده توسط اقای زارعی را auto rute کردم یه 45 دقیقه طول کشید با 1 ارور وبعد دوباره auto rute کردم یه 10 دقیقه طول کشید بدون هیچ ارور.به نظرم که درسته حالا شما هم یه نگاه بندازین.

ورژن altium هم 10.391 هستش.

arvinfx
05-04-2011, 12:17
ممنون از پاسخ های دوستان ...

تا اونجایی که فهمیدم باید بعد از اتو روت یه کارایی خودمون دستی بکنیم ولی خوب از کجا باید بفهمیم که کدوم لاین ها رو انداخته روهم؟!؟ معمولا هم + و - رو میندازه روهم! گزارشی چیزی نمیده آخه!

در ضمن من اون مداری که آقا حسام گزاشتن رو توی 1:33 ثانیه روتش کردم ببینید اینم گزارششه

Routing finished with 0 contentions(s). Failed to complete 0 connection(s) in 1 Minute 33 Seconds 11:16:41

kavir
05-04-2011, 13:24
اقا چرا حرف پشت سر نرم افزار مردم در میارین.

من مدار پست شده توسط اقای زارعی را auto rute کردم یه 45 دقیقه طول کشید با 1 ارور وبعد دوباره auto rute کردم یه 10 دقیقه طول کشید بدون هیچ ارور.به نظرم که درسته حالا شما هم یه نگاه بندازین.

ورژن altium هم 10.391 هستش.

سلام
پوریا جان اتوروتی که شما زده نسبتا خوبه یعنی قابل ویرایش هست و اتصالی نداره ولی 40 تا آنروت داره یعنی ویا هایی که نمی تونسته نزده و با دستی کارکردن میشه زد
دوستان برای تست اینکه چیکار کرده فقط از راه میتونید خطاها رو ببینید
Tools->Design Rule check
کلا وقتی تیک short circuit رو برمیدارید به هیچ عنوان نباید خطوط غیر همنام روی هم بندازه اصلا توجیح عقلی هم نداره که خطوط غیر همنام روی هم بیفته
من و آقای هاشمی قبلا خیلی تست کردیم متاسفانه نتیجه مطلوب نبود

modj.ir
05-04-2011, 20:06
توو تمام عمرم حتی برای 1 بار از اتوروت استفاده نکردم !!!! اصلا نمی فهمم هدف نویسندگان محترم این برنامه چی بوده ! 4-5 بار که محض آزمایش روت کرده بودم واقعا طوری سیم ها رو رد می کنه که دلم می خواست کلا رشته برق رو ترک کنم :))

ولی توو سایز های بزرگ واقعا چاره ای نیست!
الان دارم از محل کار میرم منزل، عصری زده بودم روت بشه (9.3.1) الان یادم افتاد دیدم تموم شده :))
اینجا آپلود می کنم چون فلشم همرام نیست اما اصلا فرصت چک کردن ندارم

kavir
05-04-2011, 20:28
توو تمام عمرم حتی برای 1 بار از اتوروت استفاده نکردم !!!! اصلا نمی فهمم هدف نویسندگان محترم این برنامه چی بوده ! 4-5 بار که محض آزمایش روت کرده بودم واقعا طوری سیم ها رو رد می کنه که دلم می خواست کلا رشته برق رو ترک کنم :))

ولی توو سایز های بزرگ واقعا چاره ای نیست!
الان دارم از محل کار میرم منزل، عصری زده بودم روت بشه (9.3.1) الان یادم افتاد دیدم تموم شده :))
اینجا آپلود می کنم چون فلشم همرام نیست اما اصلا فرصت چک کردن ندارم
جالبه همه دوستان فقط آنروت داره و اصلا اتصال کوتاه دیده نمیشه
اینم خودش جای خوشحالی داره:018:
آنروت هایی که هست فقط برای ویا ها هست که میشه دست کاریش کرد
دوستانی که پروتل دارند لطفا یک تستی بزنند تا به نتیجه ای برسیم

modj.ir
05-04-2011, 21:20
روت نشده ها به خاطر تفاوت rule هایی هست که تعریف میشه. مثلا مینینم فاصله مجاز که سیم ها می تونن از هم داشته باشن و ...
با دستکاری اینها اون هم حل میشه. الان منزل توو 6.8.11 که دارم این ها رو هم حل کردم و کلا انجام شد

arvinfx
05-04-2011, 21:32
این کاملا" گیجم کرده!!!!

جناب modj.ir من این مدارتو روت کردم و بدون اشکال انجام شد!!!!!!!!! همه ترکها رو هم روت کرد!
با همون ورژن 9.4.0

kavir
06-04-2011, 00:32
سلام
دوستان یک نتیجه جالب من خودم اتوروت کردم با ورژن 10 البته 3 تا انروت داشت و خطای اتصال کوتاه نداشت و جالبش اینه وقتی میخواین اتوروت کنید بهترین حالت اینه
auto route>all>default 2layer board
همون گزینه دوم

javad naderi
06-04-2011, 01:10
ممنون از پاسخ های دوستان ...

تا اونجایی که فهمیدم باید بعد از اتو روت یه کارایی خودمون دستی بکنیم ولی خوب از کجا باید بفهمیم که کدوم لاین ها رو انداخته روهم؟!؟ معمولا هم + و - رو میندازه روهم! گزارشی چیزی نمیده آخه!

در ضمن من اون مداری که آقا حسام گزاشتن رو توی 1:33 ثانیه روتش کردم ببینید اینم گزارششه

Routing finished with 0 contentions(s). Failed to complete 0 connection(s) in 1 Minute 33 Seconds 11:16:41

سلام تو پروتل dxp بعد انجام عملیات اتوروت یا حتی دستی 1 قسمتی هست که ارور های مختلف یا اتصالات وارنینگها و یا پدهایی که وصل ئشده رو میگه.اگه این قسمتو کار نکردی من توضیح بدم.با سپاس

arvinfx
06-04-2011, 20:15
جواد جان خیلی ممنون کامل یاد گرفتم اون قسمت های لیست کردن ارورهارو ممنون از لطفت

یه سوال دیگم داشتم برای تک لایه استراتژی خاصی نداره همون
auto route>all>default 2layer board

رو باید بزنیم؟

javad naderi
08-04-2011, 02:44
سلام آره همون رو بزن.ولی سعی منید تو مداراتتون از روم بندی و واسه هر روم قانون جدا تعریف کنید در نهایت بهتریت روت رو خواهی داشت.در ضمن هیچی دستی تمیشه.با سپاس

arvinfx
08-04-2011, 20:22
دوستان من روی ورژن 8.4 هم تست کردم حتی بردهای خود پروتل رو هم short-circuit میکنه!!! فکر کنم این کارو برای این انجام میده که بتونیم همونجا از جامپر استفاده کنیم! بنظر مشکل نرم افزار نمیاد!

javad naderi
09-04-2011, 00:18
سلام.دوست عزیز در اتوروت چیدمان قطعات و قسمت Rules خیلی مهمه.با سپاس

kavir
09-04-2011, 00:38
دوستان من روی ورژن 8.4 هم تست کردم حتی بردهای خود پروتل رو هم short-circuit میکنه!!! فکر کنم این کارو برای این انجام میده که بتونیم همونجا از جامپر استفاده کنیم! بنظر مشکل نرم افزار نمیاد!
این به نظر من درست در نمیاد چون برد متالیزه که دیگه نیازی به جمپر نیست و توی 6.8 همون برد بدون اتصال کوتاه می زنه
دوستان اگر وقت کردند روی قسمت GND یک تحقیقی بکنند اصلا پاور در وژن های بالا در نظر گرفته نمیشه من قبلا که چک می کردم اتصالی ها برای vcc و gnd بود
اگر چیز پیدا نشد همون 6.8 استفاده کنید تا یک نتیجه درستی بگیریم:0013:

javad naderi
10-04-2011, 00:22
سلام.والا دوستان من تا حالا تو اتو روت 2 لایه هیچوقت این مشکلات رو نداشتم نمیدونم چی کار میکنین.دز ضمن در بردهای دو رو viaدعریم اما جامپر نه.:(

arvinfx
10-04-2011, 14:12
ما برای یک لایه این مشکلو داریم

javad naderi
11-04-2011, 02:22
سلام دوست عزیز پروتل با توجه به قانونهایی که بهش میدین روت میکنه مپثلا وقتی شما نمیخاین بین پایه آی سی لاین رد بشه کار سخت میشه و چیزهای دیگه.بعضی وقتها با تغییرات کوچیک میتونین اتصالات رو بر طرف کنین.

REYELECTRONIC
27-01-2012, 06:46
با سلام.همه مشکلتون سر یه مورد هست اونم اینه که اطلاع ندارین بسته به نوع مدارتون باید یه استراتژی جدید اپلود کنین.استراتژی این امکان رو میده که ترکها هر جور که شما می پسندین کشیده بشن.این از اسرار التیوم هست که اقای جورابلو هم اینو نمیدونه.منم نمیدونستم تا اینکه یه شب تا صبح وقت گذاشتم فهمیدم داستان اصلا از چه قراره.هر چند که من از اولشم مشکلی برای روی هم افتادن ترکها نداشتم

sadmonew
27-01-2012, 22:32
با سلام.همه مشکلتون سر یه مورد هست اونم اینه که اطلاع ندارین بسته به نوع مدارتون باید یه استراتژی جدید اپلود کنین.استراتژی این امکان رو میده که ترکها هر جور که شما می پسندین کشیده بشن.این از اسرار التیوم هست که اقای جورابلو هم اینو نمیدونه.منم نمیدونستم تا اینکه یه شب تا صبح وقت گذاشتم فهمیدم داستان اصلا از چه قراره.هر چند که من از اولشم مشکلی برای روی هم افتادن ترکها نداشتم
سلام مهندس:hi:
لطفا ميتونيد بيشتر در مورد اين روش توضيح بدين؟

javad naderi
28-01-2012, 01:21
سلام مهندس:hi:
لطفا ميتونيد بيشتر در مورد اين روش توضيح بدين؟
شما میتونید مدارتونو روم بندی کنید و برای هر قسمت قانون خودشو تغریف کنید برای هرقسمت لاین . پد و غیره خودشو...

javad naderi
28-01-2012, 21:21

amirkrz
29-08-2016, 03:10
سلام
دوستان امکان داره اگه لینک دانلود آلتیوم 6.8 رو دارید ، اینجا قرار بدید؟
با تشکر

lida-app.ir
02-09-2016, 14:52
از آخرین نسخه استفاده کن