PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خواندن دامنه موج

hakim.alireza
28-03-2011, 20:20
سلام دوستان
من این موضوع رو تو بخش دیگری مطرح کردم کسی محل نذاشت:(:(:(
حالا سوال من اینه:
آیا میشه با Xmega یا ARM دامنه یک موج فرکانس بالا رو اندازه گرفت؟؟؟
اگه میشه چون کدوم اندازه موج رو میده؟
با تشکر
یا علی

هنرفر
30-03-2011, 15:23
فركانس چقدره؟

hakim.alireza
31-03-2011, 13:17
فركانس چقدره؟

2.7GHz~1Hz
با تشکر
یا علی

هنرفر
01-04-2011, 10:55
فكر نكنم با اين ميكروها بشه تا اين فركانس را اندازه گرفت.بايد از يه مدار ديگه استفاده كني مثلا يه آشكار ساز پيك دامنه بعد با مبدل آنالوگ به ديجيتال دامنه را اندازه بگيري.كه اونم براي فركانس هاي دقتش كم ميشه چون ميكرو نميتونه خيلي سريع نمونه بگيره.ولي ميشه تغييرات دامنه اي كه ماندگار هست را اندازه گرفت.

agape
01-04-2011, 16:26
من فکر میکنم اول بیا سیگنالت رو یکسو کن بعد ولتاژ رو اندازه بگیر !
این روش خیلی راحت تر هست:hi:

hakim.alireza
03-04-2011, 22:06
من فکر میکنم اول بیا سیگنالت رو یکسو کن بعد ولتاژ رو اندازه بگیر !
این روش خیلی راحت تر هست:hi:

با سلام
آخه عزیز دل من، من با چه دیودی این فرکانس رو اندازه بگیرم، حداکثر حداکثر تا 50KHz رو میتونن یکسو بکنن
آخه من نمی دونم علم اینقدر پیشرفت کرده و این همه مهندس به این سایت سر میزنن یکی نمیتونه کار ما رو راه بندازه ما دعاش کنیم؟؟؟lov:lov:lov:

hakim.alireza
03-04-2011, 22:08
فكر نكنم با اين ميكروها بشه تا اين فركانس را اندازه گرفت.بايد از يه مدار ديگه استفاده كني مثلا يه آشكار ساز پيك دامنه بعد با مبدل آنالوگ به ديجيتال دامنه را اندازه بگيري.كه اونم براي فركانس هاي دقتش كم ميشه چون ميكرو نميتونه خيلي سريع نمونه بگيره.ولي ميشه تغييرات دامنه اي كه ماندگار هست را اندازه گرفت.

خب فکر میکنی تا چه فرکانسی رو میشه اندازه گرفت؟
با تشکر
یا علی

هنرفر
04-04-2011, 02:43
اگه ميبيني دوستان چيزي نمي گند به خاطر اينه كه فركانس كاريت غيرعادي هست اگه توضيح بدي براي چي هست شايد بهتر بتونند كمكت كنند

ghaem313
04-04-2011, 21:43
با سلام
آخه عزیز دل من، من با چه دیودی این فرکانس رو اندازه بگیرم، حداکثر حداکثر تا 50KHz رو میتونن یکسو بکنن
آخه من نمی دونم علم اینقدر پیشرفت کرده و این همه مهندس به این سایت سر میزنن یکی نمیتونه کار ما رو راه بندازه ما دعاش کنیم؟؟؟lov:lov:lov:

هر چند من با یکسو کردن مخالفم اما این یه توهینه که بگیم نمیشه بیشتر از 50Hz رو یکسو کرد
با یکسو ساز ایده آل که شامل آپ امپ و دیود ( شاتکی برای فرکانس چند صد مگ) میشه به راحتی اون رو یکسو کرد

hakim.alireza
05-04-2011, 19:14
هر چند من با یکسو کردن مخالفم اما این یه توهینه که بگیم نمیشه بیشتر از 50Hz رو یکسو کرد
با یکسو ساز ایده آل که شامل آپ امپ و دیود ( شاتکی برای فرکانس چند صد مگ) میشه به راحتی اون رو یکسو کرد

آخه من هم اولین چیزی که به ذهنم رسید و بعد ردش کردم همین یکسو کردن بود که از استادم که پرسیدم گفت اگه موج سالم میخوای بیشتر از 500KHz روی قطعات و ترفند ها حساب نکن، باز هم من بیشتر تحقیق میکنم

hakim.alireza
05-04-2011, 19:37
اگه ميبيني دوستان چيزي نمي گند به خاطر اينه كه فركانس كاريت غيرعادي هست اگه توضيح بدي براي چي هست شايد بهتر بتونند كمكت كنند

اولاً خیلی ممنون از توجه همتون
دوماً عزیزم من که همه چیز رو گفتم یه بار دیگه میگم
فرض کنید یه خط سیگنالی هست که فرکانس اون از 1Hz تا 2.7GHz تغییر میکنه که البته اگر فرکانس ماکزیمم بالاست ما تسلیم میشیم و فرکانس ماکزیمم رو به 800MHZ کاهش میدیم اندازه گیری فرکانس برای من مهم نیست اما چیزی که مهم هست و کل بحث من روی اینه اندازه گیری مقدار دامنه این فرکانس متغیر هست که دامنه حداکثر 3 یا 4 ولت پیک تا پیک هست سیگنال سینوسی تن هستش نوع ولت اندازه گیری مهم نیست مثلا پیک تا پیک یا پیک یا موثر یامتوسط یا هر چیز دیگه...
والا چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه
باز هم اگه سوالی بود من در خدمتم
با تشکر
یا علی