PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه تست پورت سریال lpc2378

t.o.e
18-03-2011, 17:25
سلام:
یه برنامه نوشتم که پورت سریال صفر رو تست میکنه.برای پورت هلی دیگه فقط کافیه pinsel رو تغییر بدید.این برنامه با baudrate=19200 کار میکنه.کریستال من 12Mhz .

فقط یه مشکاب که دارم اینه که هنوز نتونستم کد اسکی یا کاراکتری که میدم رو تو HyperTerminal ببینم.ولی با reatterm کد هگز 0xFF رو به راحتی می بینید.منم تو برنامه گفتم که FF رو نشون بده.شاید خیلی ایراد داشته باشه..ولی این برنامه رو صرفا برای تست گذاشتم و کسانی که دسترسی به برنامه های دیگه ای که در اینترنت هست و نمی تونند پیدا کنند(خودم میگما!)...گذاشتم.برنامه های دیگه خیلی طولانی و پیچیده هستند و از فهم من خارجه..من تا برنامه ای نفهمم نمیتونم قبولش کنم.این برنامه به نظرم ساده است. و مقدار ff رو تو while بی نهایت تکرار میکنه.
اگر کسی نیتونه این برنامه رو اصلاح کنه و طوری کنه که کاراکتر رو نمایش بده ممنون میشم.

kavir
18-03-2011, 18:08
سلام
ممنون و دست شما درد نکنه
برای پیشرفت کار بهتره از دیباگ J link استفاده کنید واقعا بدرد بخور هست که من دیشب روی وقفه کار میکردم برنامه رو درست نوشته بودم ولی توی نمایش LED مشکل داشت که چندین و چند ساعت وقت روش گذاشتم و آخر رفتم سراغ دیباگ(که همون اول باید اینکار میکردم) و پس از 2 دقیقه مشکل رو پیدا کردم
خلاصه اینکه دوستانی که جیلینک دارند حتما دیباگ کنند
اینم آموزش تصویری

64

t.o.e
18-03-2011, 19:37
سلام:
واقعا که دست آقای زارعی درد نکنه....خیلی زحمت کشیدید...حق با شماست..منم دیشب نزدیک به 8 ساعت بود که می خواستم یه برنامه ساده که یه چیزی رو مدام تو HyperTerminal بنویسه...وقت گذاشتم...دیباگ کردن یکی از کارهایی است که شما سریع به مشکل برنامه پی خواهید برد.
من دیباگ کردم...تو main اصلی وقتی تابع رو فراخوانی میکنم..میرود به تابع...ولی نمیدونم چرا کد 97 رو که میدم..کاراکتر a رو نمایش نمیده...توی نشان دادن کاراکتر مشکل دارم.تو HyperTerminal کد اسکس نشون میده..من با نرم افزار دیگه ای که برای دوستان گذاشتم کد هگزی که دادم رو رویت می کنم. و نشون میده که برنامه داره درست کار میکنه...ولی چطوری و چگونه بنویسم که کاراکتر a رو نمایش بدم...تو این یه موضوع فعلا مشکل دارم.حالا دوستانی که این پست رو می خونند اگر تونستند راهنمایی کنند ممنون میشم.

kavir
18-03-2011, 23:09
سلام
من بخش های اینتراپت خارجی و پایه های io رو تموم کردم جدیدا رفتم سراغ سریال و تا فردا روش کار میکنم
نتیجه رو اینجا برای هم دیگه بنویسیم دوستان دیگه هم یه استارتی بزنند تا پیشرفت کار بالاتر باشه

t.o.e
18-03-2011, 23:39
سلام:
بالاخره تونستم.خداییش این کسایی که هدر فایل ها رو می نویسند کارشون درسته..هر چی نگاه کردم سر در نیاوردم...بالاخره از فایل های آقای علی تروشه تونستم یه هدر stdio.h بکشم بیرون که مثل codevision توابع print و putchar رو بشناسه..تا ساعت 2 امروز میزارم تو سایت...درستش کنم...که شما هم راحت استفاده کنید.
من نوشتم (putchar(97 که بهم حرف a رو نشون داد.
موفق و موید باشید.تا شنبه عصر اگر تونستم فایل uart.h رو هم درست میکنم و تو همین پست اضافه میکنم.

t.o.e
19-03-2011, 01:44
سلام:
این برنامه توابع putchar و .... به خوبی ساپورت میکنه و عملی هم روی برد eke2lpc با پورت کام صفر جواب گرفتم.
توی HyperTerminal عبارت UART TEST مدام نوشته میشه.
شما می تونید برای مطمئن شدن بنویسید ( putchar(65 که حرف A رو مدام نمایش میده.
فقط توجه کنید که فایل target.c همراه stdio.h باشد(فایل pdf).
من چون تازه کارم و نیاز داشتم که توابع putchar و.... تو lpc استفاده کنم...فعلا راه اندازیشون کردم.انشاء ا... دوستان و اساتید دیگه که از من بیشتر تجربه دارند میان و توضیحات اضافی یا سوالاتی که براتون بوجود میاد و می پرسید رو جواب میدن.
در آخر متذکر میشم که من برنامه آقای تروشه رو edit کردم.(صرفا جهت اطلاع).
زحمت اصلی رو ایشون کشیدند و در واقع می تونید از این کتابخانه برای کارهای دیگه ای که مثلا با مبکروهای دیگه انجام میدادید...با lpc م انجام بدید.
موفق و موید باشید.
__________________________________________________ ____________________

همانطور که آقای تروشه زحمت کشیدند و من هم برنامه ایشون رو یه مقدار دستکاری کردم،
ایشون زحمت کشیدند و یه فایل pdf رو هم گذاشتند که من براتون میزارم.حتما این فایل رو بخونید...خیلی از سوالاتتون که برای منم بود با خواندن این pdf حل خواهدشد.