PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شارژر اتوماتیک

lpln852
13-03-2011, 15:52
دوستان کسی مدار برای شارژ کردن 3 تا باتری 1.5 ولت 2700ma که بعد از شارژ شدن باتری ها قطع بشه داره
ممنون میشم اگه کمک کنید

javad naderi
13-03-2011, 20:19
سلام دوست عزیز

با استفاده از يك رگولاتور LM317 و با اعمال ولتاژي از 7 ولت تا 22 ولت به ورودي آن (پين 1) از خروجي اش (پايه 3) ولتاژ مورد نياز خود را با استفاده از دو مقاومت كوچك يك چهارم واتي در پايه 2 ، بدست آ وريد ( هزينه اي در حدود پونصد تومن در بر دارد . )

شما یه سر به اینجا بزن شاید به دردت بخوره.:wink:

You can see links before reply

javad naderi
13-03-2011, 20:32
لینکهای زیر شارژر هايي با ميكروكنترلر هستند كه بصورت PWM پروسه شارژ رو كنترل ميكنند .
بنظرم نوع باتري رو عوض كني مشكلاتت حل خواهد شد .

ali4716
18-11-2011, 22:15
با سلام
1-من يه مدار شار‍ربراي باتري اتومبيل ميخواستم
2- خواستم ببينم ميشه تو مدار شارژربجاي تريستور از تراياك استفاده كرد؟

hakimzadeh
18-11-2011, 23:33
سلام.
انتخاب یک شارژر برای باطری ماشین تا شارژر برای یک باطری نیکل کادمیوم دو مقوله کاملا" متفاوت است.
برای باطری ماشین کافیست که شارژر 10 تا 15 درصد ولتاژ بیشتر نسبت به باطری داشته باشد.اگر جریان دهی شارژر 10 آمپر 14 ولت باشد ،زمان 6 ساعت برای یک باطری60 امپرساعت کافیست.
امادرمورد باطریهای نیکل کادمیوم موضوع فرق میکنه.شمامجبورید که باطری ها را با یک پنجم جریان شارژر کرد.به مدت 5 ساعت.
از طرف دیگه باید جریان شارژ نیزطبق منحنی های مخصوص کنترل شود.هنگامیکه جریان به مقادیر نزدیک به صفر رسید باید ولتاژ شارژ قطع شود.و.............
همین قدر بگم که اگه بصورت استاندارد شارژ باطری نیکل صورت نگیرد بشدت عمر باطری کاهش میابد.
من یک ای سی شارژ باطری نیکل همراه با دیتا شیت را معرفی میکنم.

Ltc4011

mapmap
04-02-2012, 13:08
سلام.
انتخاب یک شارژر برای باطری ماشین تا شارژر برای یک باطری نیکل کادمیوم دو مقوله کاملا" متفاوت است.
برای باطری ماشین کافیست که شارژر 10 تا 15 درصد ولتاژ بیشتر نسبت به باطری داشته باشد.اگر جریان دهی شارژر 10 آمپر 14 ولت باشد ،زمان 6 ساعت برای یک باطری60 امپرساعت کافیست.
امادرمورد باطریهای نیکل کادمیوم موضوع فرق میکنه.شمامجبورید که باطری ها را با یک پنجم جریان شارژر کرد.به مدت 5 ساعت.
از طرف دیگه باید جریان شارژ نیزطبق منحنی های مخصوص کنترل شود.هنگامیکه جریان به مقادیر نزدیک به صفر رسید باید ولتاژ شارژ قطع شود.و.............
همین قدر بگم که اگه بصورت استاندارد شارژ باطری نیکل صورت نگیرد بشدت عمر باطری کاهش میابد.
من یک ای سی شارژ باطری نیکل همراه با دیتا شیت را معرفی میکنم.

Ltc4011

ضمن تشکر

پس اگه یه باطری 1.2 ولت NiCa با 1500 میلی آمپرساعت رو با یه شارژر 1.5 ولت 500 میلی آمپر شارژ کنیم بهتره-درسته؟؟

آیا طرز شارژ کردن باطریهای NiCa با Nimh متفاوته؟؟

با سپاس

arsalan532
09-02-2012, 21:20
شما میتوانیدبا یک منبع جریان هرنوع باطری قابل شارژی را شارژ کنید

Black-Black
09-02-2012, 23:42
بله دوست عزیز اینطوری باشه با برق شهر هم مستقیما میشه باطری 3.7 ولت رو شارژ کرد!

نه برادر من شارژ کردن قانون داره واسه خودش بهترین راه استفاده از ic های باطری شارژره هم دقیقن هم کم مصرف.

mapmap
10-02-2012, 12:02
بنده هم دقیقا" با نظر Black-Black عزیز موافقم.

آیا ساده ترین راه استفاده از دیود زنر نیست؟؟؟

و با این همه آی سیهای متفاوت با کارکردهای متفاوت چرا برای شارژ باطری یه آی سی نیست که مخصوص این کار باشه( نه آپ امپ و ....) -مثل Pt-22xx ها که برای انکد و دکد عالین؟؟؟

اگه آی سی برا این کار هست لطف کنید ذکر بفرمائید.

با سپاس

Black-Black
10-02-2012, 12:38
بنده هم دقیقا" با نظر black-black عزیز موافقم.

آیا ساده ترین راه استفاده از دیود زنر نیست؟؟؟

و با این همه آی سیهای متفاوت با کارکردهای متفاوت چرا برای شارژ باطری یه آی سی نیست که مخصوص این کار باشه( نه آپ امپ و ....) -مثل pt-22xx ها که برای انکد و دکد عالین؟؟؟

اگه آی سی برا این کار هست لطف کنید ذکر بفرمائید.

با سپاس

اخه هر باطری شیوه شارژ مختص به خودشو داره.اینم دقیقا برمیگرده به حالت شیمیاییش.
بعضی هارو 100 میلی امپر باید شارژ کرد بعضی هارو 500 میلی امپر بعضی باطریها هم میشه یکجا شاارژشون کرد.

شما در درجه اول باید مراحل شارژ باطری مورد نظرتو در بیاری از نظر تئوری بعد بایه مگا 8 شارژر اتوماتیک قابل پیاده سازیه.