PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نياز به كمك فكري در مورد ارتباط د

BiM31852569
19-08-2008, 04:01
من در مداري از دو ميكرو Mega8 استفاده كرده ام كه فاصله آنها از هم يك سيم سه متري مي‌باشد. در حال حاضر يك سيم سه رشته كه دو رشته آن جهت تغذيه (حامل 5 ولت دي سي) بوده و رشته سوم براي كار با USART مي باشد و از طريق اين يك رشته بين دوميكرو ارتباط سريال دو طرفه برقرار است. اما نياز به اين مسئله دارم كه رشته سوم را در صورت امكان حذف كنم و كدهاي سريال از طريق خط تغذيه رد و بدل گردد. آيا راهي وجود دارد يا خير؟

alitaroosheh
19-08-2008, 21:15
اگه شما از يك سيم براي ديتا استفاده ميكنيد براي ارسال و دريافت دو سيم كافيه

يه سيم ديتا و يه سيم زمين

ديگه نياز به تغذيه نداريد كه با سيم بفرستيد (البته اگه دو طرف تغذيه داشته باشن)
اگه نه تغذيه از يك طرف تامين ميشه كاري نميشه كرد البته براي ولتاژ بالا پروتكلهايي مثل x10 هست اما اونا يه هارمونيك روي ولتاژ شهر ايجاد ميكنن اما توي اين حالت 5 ولت اصلا قابل قبول نيست كه هارمونيك ايجاد بشه

saeed_niknami
19-08-2008, 22:05
با سلام
اگه مي خواهي سريال رد و بدل كني واسه سنكرون 4 سيم RXD TXD XCK و گرند براي آسنكرون سه سيم RXD TXD و گرند

و از همه بهتر مي توني از I2C استفاده كني 4 سيم SDA SCA VCC GND
مزاياي I2C از سريال بيشتره (صنعتي تره )

kavir_engineer
20-08-2008, 10:35
سلام دوست عزيز من اين كار رو نكردم ولي به نظر من شدنيه كافيه شما تو ورودي تغذيه ميكرو يه فيلتر پايين گذر قرار بديد تا فقط موج دي سي عبور كنه و ديتا حذف بشه اما در ورودي ديتا يه فيلتري قرار بديد كه موج دي سي رو حذف كنه البته اينكار ساده اي نيست و سخت افزار كمي پيچيده مي خواد

mah22
20-08-2008, 17:31
lمگه تغذیه مدار را برای خنده گذاشتند که روی ان دیتا می خوای ارسال کنی دهها فیلتر سر راه تغذیه میگوزاند وکلی برای بهتر شدن تغذیه خرج می کنند تا تغذیه با حداقل نویز به مدار برسد شما می خوای سیکنال بندازی روی تغذیه حتما یک opamp میخوای چند وات قدرت خروجی داشته باشد تا تا تغذیه شکل موج بده.!!!!!!

alitaroosheh
20-08-2008, 17:53
اونقدرام كه ميگي نافرم نيست اپ امپ با توان بالا نميخواد ولي براي كار هايي كه قبلا گفتم معمولا از يه ترانس معروف به چوك بلندگو استفاده ميكنن يا از اپتوكوپلر

يه چيز ديگه نظر تون در مورد مودمها چيه يا line transciever ها

مثل 74hc942 با سرعت 300 بيت بر ثانيه البته گشتم توي بازار پيدا نكردم
r2400 هم هست كه حرفه اي تره اينا يه زمان تو بازار بودن ولي الان نيستن