PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا "نخبه" نباشيد!

رهتازالکترونیک
12-03-2011, 14:14
لطفا "نخبه" نباشيد!

You can see links before reply
مازندنومه: صبح روز شنبه سيزدهم شهريورماه، به طور اتفاقي با عليرضا رضايي، جوان نخبه و دانشجوي نمونه کشوري مقطع دکتراي برق که اهل شهرستان نور است، آشنا شديم.

مي دانستيم که هنر و دانش و توليد علم در اين استان و کشور هيچ گاه اولويت مسئولان نبوده و اگر هم زماني دانش ارج داشته و دانشمند بر صدر نشسته، ابتکار و اهتمام فردي تعدادي انگشت شمار از مديران بوده است وديگر هيچ!

عليرضا رضايي شاهدي نيست که از غيب رسيده باشد،دور وبر ما پر است از نخبگاني که به ديده نمي آيند و کسي به فکر تجليل ماندگار از آنان و رفع مشکلات شان نيست.

"من از دوران ابتدايي دانش آموز نمونه و نفر اول شهرستان نور بودم."

اين جمله آغازين دردل هاي جوان نخبه مازندراني ست.او سپس ادامه مي دهد:"در دوران ابتدايي،در حالي که تابستان ها کار مي کردم،توانستم از اول تا پنجم ابتدايي دانش آموز نمونه شهرستان بشوم."

اين دانشجوي نمونه کشوري يک برادر نخبه بزرگ تر از خود هم دارد که از قضا او در سال 69 مدال طلاي المپياد فيزيک را به دست آورد.آن روز مراسم باشکوهي در شهر نور گرفتند و عکس هاي يدالله رضايي را به در و ديوار چسباندند.برخي بستگان اين خانواده که آن عکس ها را ديده بودند به تصور درگذشت اين جوان به خانه آن ها آمده بودند و...

5 سال گذشت. موفقيت برادر انگيزه تلاش بيشتر عليرضا شد. تا اين که: " توانستم به عنوان دومين نوري مدال المپياد رياضي را بگيرم.در شهر ما تنها دو نفر تا کنون توانسته اند مدال المپياد بگيرند؛من وبرادرم."

عليرضا بعد از موفقيت در المپياد،منتظر مراسم استقبال و حضور مردم ومسئولان شهر واستانش بود، اما دريغ از ذره اي احترام و تجليل!

"فقط در مدرسه مان مراسم کوچکي ترتيب دادند و پارچه اي را نصب کردند و مديرمان از من تشکر کرد!"-اين را دانشجوي نمونه کشوري مي گويد.

"در سال تحصيلي 73-72 که نفر اول استان شدم يک تقديرنامه برايم ارسال شد به همراه يک عدد ساعت زنگي هزار توماني که البته تقديرنامه کپي بود و اصل هم نبود!"

جوان نخبه نوري که سال تحصيلي بعد هم نفر اول استان وچهارم کشور شد فقط يک لوح تقدير از يکي از مسئولان آموزش و پرورش استان گرفت که امضا هم نداشت!

رضايي وارد سال سوم دبيرستان شد.قرار شد براي شرکت در امتحان المپياد به يزد بروند.آموزش وپرورش ميني بوس فرسوده اي را در اختيار نمايندگان جوان وفرهيخته استان قرار مي دهد که بخاري نداشت و در سرماي جانسوز جاده هراز دانش آموزان بيچاره از سرما به خود لرزيدند ودم نزدند! پرواز هاي يزد هم آن شب به خاطر برودت هوا وشرايط نامساعد جوي کنسل شد.

"خسته و مانده ما را شب هنگام با اتوبوس به يزد بردند تا فردا در آزمون شرکت کنيم.المپياد با اعمال شاقه!"

آن سال هم فقط يک لوح تقدير خشک و خالي و يک جلد کتاب جايزه نفرات برتر استان ما بود:"باور کنيد آن کتابي هم که به ما دادند به درد نمي خورد و من هنوز آن را نخوانده ام!"

عليرضا رضايي انگيزه اش را از دست نداد و ادامه داد.در دوره پيش دانشگاهي نفر دوم استان وهفتم کشوري شد.آن سال هم نه از پارچه ي تبريک خبري بود و نه از هديه و تشکري:"شايد اگر ورزشکار بودم وضعم خيلي بهتر از حالا بود!"

سال 76 عليرضا با رتبه هشتم در کنکور سراسري پذيرفته مي شود؛برق دانشگاه شريف.

او آن جا دوره کامل موسيقي وسولفژ و آواز را هم طي کرد و به علمش،هنر را نيز آميخته کرد.

"مي خواستم در کلاس زبان اسم بنويسم ،اما پول نداشتم.مجبور شدم جاي بعضي از بچه هاي دانشگاه آزاد سرجلسه آزمون آن ها بروم و امتحان بدهم تا پولي پس انداز کنم!"

پروژه ليسانس رضايي طرح بيو راکتور بود که در دوره تحريم صددرصد به درد کشور مي خورد.اين طرح و اختراعش به ثبت هم رسيد.

"طرح من هم جنبه هاي نرم افزاري داشت،هم سخت افزاري؛در دانشگاه هم به عنوان طرح برتر شناخته شد و کلي به به وچه چه شنيدم،اما جايزه را به کسي ديگر دادند!"

عليرضا که ليسانسش را با معدل عالي دريافت کرد،به سربازي رفت.تصور مي کنيد دانشجوي نخبه ومخترع دانشگاه شريف را به کجا اعزام کردند؟!يکي از مراکز تحقيقاتي و علمي پايتخت يا...

"ما چهار دانشجوي نمونه دانشگاه شريف بوديم؛براي خدمت سربازي يکي از ما را فرستادند خاش،دومي را به بوشهر و سومين نفر را به بندرعباس!سهم من هم جزيره خارک شد!"

متاسفانه به جاي بهره گيري از استعداد و توانايي هاي اين جوان نخبه،او را براي خدمت زير پرچم "تبعيد"مي کنند به خارک!
"من 6 ماه خارک بودم تا اين که کارشناسي ارشد قبول شدم. در اين مدت يک دستگاه تايپ قديمي به من داده بودند تا نامه تايپ کنم!"

تا يادمان نرفته بگوييم که برادر نخبه عليرضا هم که اولين المپيادي شهر نور است،در نهايت پزشکي خواند.او هم براي سربازي به جزيره ابوموسي اعزام شد.جايي که با کشتي بايد 9 ساعت بروي تا برسي به بندرعباس!

بگذريم...عليرضا رضايي، مقطع فوق ليسانس در دانشگاه اميرکبير پذيرفته مي شود.آ ن جا او ربات خانگي مي سازد و طبق معمول با بي اعتنايي روبه رو مي شود.

او دکترا هم در دانشگاه اميرکبير پذيرفته مي شود و شروع به تدريس در دانشگاه هاي مختلف مي کند،از پيام نور گرفته تا آزاد و علمي-کاربردي و غيرانتفاعي و...

"در مقطع دکترا پژوهش را جدي تر دنبال کردم.تا کنون 15 مقاله علمي ارايه داده ام و16 مقاله ام در ژورنال هاي مختلف به چاپ رسيده است.6 مقاله هم در آي.اس. آ انتشار داده ام."

عليرضا در همه جنبه ها توانا و نخبه است.از برتري هاي پژوهشي او که بگذريم در اختراع هم نمونه است."من براي کامل شدن رزومه کاري و کسب امتيازات دانشگاه بايد اختراع هم انجام مي دادم.فوري اقدام کردم و در عرض يک روز چهار اختراع به ثبت رساندم!"

منتخب المپياد رياضي ايران در سال 74،منتخب المپياد فيزيک ايران در سال 75،نفر هشتم کنکور سراسري در سال 76 و منتخب جايزه بزرگ اشلوم برگر در سال80 به اين جاي حرف هايش که رسيد کيفش را باز کرد وتاريخ ثبت اختراعاتش را به ما نشان داد. باور کردني نبود!او در يک روز چهار اختراع را به نامش ثبت کرده بود:سيستم دزدگير اتومبيل بر پايه جي.اس.ام،بيو راکتور فرمانتور براي سلاح هاي ميکربي،کنترل هوشمند ساختمان و دستگاه سنجش تمرکز دست دستگاه تايپ.

"من بيشترين امتياز را در بين دانشجويان کسب کردم وشدم دانشجوي نمونه کشوري مقطع دکتراي برق-الکترونيک،بعد قرار شد از ما تجليل کنند.هديه هم سفر زيارتي خانه خدا بود."

عليرضا رضايي دوباره به کيفش مراجعه کرد و تقديرنامه اي که از رييس جمهوري گرفته را به ما نشان داد.امضاي محمود احمدي نژاد پاي ورقه بود.

"وزارت علوم به ما گفت:اعتبار براي فرستادن شما به حج نداريم.ما به دکتر احمدي نژاد نامه نوشتيم.ايشان هم دستور دادند تا وزارت علوم ما را هر چه سريع تر به سفر خانه خدا بفرستد."

اما اين جا هم حق به حق دار نرسيد.در حالي که از برخي فوتباليست ها و ورزشکاران بعد از هر مقامي تجليل هاي آن چناني مي شود،وزارت علوم حتي جايزه اعلام شده ي خودش را نيز به نفر اول علمي کشور ونخبه کشوري اهدا نکرد و به دستورهاي بعدي رييس جمهوري هم وقعي ننهاد!

"از فروردين امسال که من دانشجوي نمونه کشور شده ام تا کنون حتي يک مسئول کشوري واستاني به سراغ من نيامده است.فقط مجريان چند برنامه راديويي وتلويزيوني با من گفت وگو کرده اند!"

دانشجوي ممتاز دکتراي برق ( با معدل بالاي 19) ودانشجوي نمونه کشور در دوره هجدهم و عضو انجمن مخترعان کشور و مولف 13 جلد کتاب علمي ودانشگاهي و...آه سردي مي کشد ومي گويد:"به امام جمعه شهرم مراجعه کردم و از بي احترامي ها ونديده شدن هاي چندساله گفتم.وي فقط اظهار تاسف کرد! فرماندار نور به من گفت مشکل تو به بنده ارتباطي ندارد و شهردار را نيز نتوانستم ملاقات کنم!"

رضايي سپس از ملاقات خود با احمدناطق نوري-دبيرمجمع نمايندگان استان مي گويد:"در شب 21 رمضان امسال در آرامگاه با آقاي ناطق نوري مواجه شدم.به من گفت:به به!بچه تو چقدر بزرگ شدي!تعجب کردم!ناطق که تا حالا مرا نديده ونمي شناسد! با او که همکلام شدم متوجه شدم مرا با کسي ديگر اشتباه گرفته!"

دردل هاي اين نخبه کشور واستان تمامي ندارد:"تا کنون به هيچ مراسم تجليل استاني دعوت نشده ام ونمي دانم اگر من نخبه نيستم پس چه کسي نخبه است؟! من نه نخبه درجه يک کشوري محسوب مي شوم(چون دانشجوي نمونه کشوري شده ام)،نه نخبه درجه دو شده ام(چون مدال المپياد دارم)و نه نخبه درجه سه به حساب آمده ام(چون اختراع ثبت شده دارم)،ما اصلا" در شمار و عدد وحساب نيستيم."

دوساعت با عليرضا رضايي هم صحبت بودم.به خودم گفتم اگر او ايراني نبود و در يکي از کشورهاي توسعه يافته زندگي مي کرد،اوضاعش اين گونه بود؟راستي عليرضا دعوت نامه هم دارد.اگر اين مغز ايراني روزي تصميم به خروج از کشور بگيرد،مقصر چه کسي است؟!

رزومه عليرضا رضايي
تحصيلات:
• ليسانس مهندسي برق(كنترل) دانشگاه صنعتي شريف
• فوق ليسانس مهندسي برق(الكترونيك)دانشگاه صنعتي اميركبير
• دانشجوي دكتري مهندسي برق(الكترونيك)دانشگاه صنعتي اميركبير
• مدرك FCE 6 از موسسه زبان شكوه
• آشنا با زبان فرانسوي

افتخارات علمي:
• نفر اول مسابقات علمي استان مازندران
• نفر چهارم مسابقات علمي كشور
• منتخب المپياد رياضي ايران در سال 1374 و منتخب المپياد فيزيک ايران در سال 1375
• نفر هشتم كنكور سراسري
• منتخب جايزه بزرگ اشلوم برگر به عنوان بهترين پروژه ليسانس دانشگاه صنعتي شريف در سال 1380 و ثبت آن به عنوان اختراع
• دانشجوي ممتاز دكتري( معدل18 . 19)
• نفر اول دانشجويان نمونه کشور (هجدهمين دوره، سال1388 مقطع دکتری)

عضويت در انجمن های مهم کشور:
• عضو انجمن مخترعين کشور به شماره عضويت 4547 و شماره مسلسل 14310

ثبت اختراع:
• موضوع اختراع: سيستم دزدگير اتومبيل بر پايه شبکه GSM(شبکه تلفن همراه) با برد نا محدود
شماره ثبت اختراع:50980، شماره اظهارنامه اختراع:387041295، تاريخ ثبت اظهارنامه اختراع:31/4/87، تاريخ ثبت اختراع: 7/5/1387، نام مخترعين: عليرضا رضائی، عبدالله ابراهيمی، مرتضی شمسی، بهنام زکی زاده.

• موضوع اختراع: ساخت بيوراکتور فرمانتور به منظور کاربرد سلاحهای ميکروبی، شماره ثبت اختراع:52278 ، شماره اظهارنامه اختراع:38706353، تاريخ ثبت اختراع: 11/6/1387، نام مخترعين: عليرضا رضائی، صابر فرج زاده بي بالان، عبدالله ابراهيمی.

• موضوع اختراع: کنترل هوشمند ساختمان کنترل شده با شبکه GSM با برد نامحدود و کاهش انرژی، شماره ثبت اختراع:52276 ، شماره اظهارنامه اختراع:38706355، تاريخ ثبت اختراع: 11/6/1387، نام مخترعين: عليرضا رضائی، مجيد خليلی، عبدالله ابراهيمی، سيد مجيد ولی الله زاده.

• موضوع اختراع: دستگاه سنجش تمرکز دست(دستگاه تايپيست و ترسيم در آيينه بدون محدوديت زمان ، شماره ثبت اختراع:52277 ، شماره اظهارنامه اختراع:38706354، تاريخ ثبت اختراع: 11/6/1387، نام مخترعين: عليرضا رضائی، عبدالله ابراهيمی، شهاب الدين رحمتی زاده، مجيد خليلی.

مقالات علمي:
• Alireza rezaee, "AGV Robot Control by using FPGA" (ACIAR 2005 (IEEE) ,pp368-374)

• Alireza rezaee," Implementation of optical encoder reader for motor control by using CPLD",pp18-21 (NTC2006)

• Alireza rezaee, "Optimal Solution For Tracking Problem", pp21-25(NTC2006)

• Alireza rezaee,Caro lucas, "A local linear fuzzy Model for Robot Mainpulator",pp 380-390 (RCEE2006)

• قاسم درخشانی، عليرضا رضائی، "تعيين ضرايب کنترلر PID براي موتور حرکتي يک روبات جوشکار بوسيله منطق فازي" (هفتمين كنفرانس تخصصي قدرت 1385)(PSC2006) صفحات126-131

• Alireza rezaee, "Linearization of RF Power Amplifier Using Hybrid Genetic Algorithm and Neural Network" (Mrc2007)pp 627-632

• Alireza rezaee, "Cooperative Coevolutionary Algorithm For Modeling of Flow Meters"(همايش منطقه ای مهندسي مكانيك دانشگاه آزاد اسلامي واحد نور اسفند 1386),pp 333-343

• Alireza rezaee, "Symbiotic Neuroevolution for Evolution of Neural Network’s Architecture"(CARI08,9th African conference on research in computer science and applied mathematics,27-30 octobr 2008-Rabat-MAROC),pp389-398

• Alireza rezaee, "Parameter estimation for synchronous motor"(ISSN:1307-6884,WCSET 2008,Vienna 2008)

• Alireza rezaee, Mohammad jafar pour jalai "Multi-Resolution Ant Colony A New Approach to Use Swarm Intelligence in Continuous Problems” pp529-533(IEEE ICIMIT 2009-International conference on Information and Multimedia Technology -Jeju Island, South Korea December 18-19)

• ابوالفضل نادی،عليرضا رضائی،سعيد شيری قيداری، ابوالقاسم راعی،" تشخيص خطا و از بين بردن آن در رفتار روبات سيار" پانزدهمين کنفرانس سالانه انجمن کامپيوتر ايران، اسفند 1388.

• عليرضا رضائی، " الگوريتم هم تکاملي به منظور بهبود عملکرد کنترل کننده PID" همايش نقش مهندسی کامپيوتر در اصلاح الگوی مصرف، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار اسفند 1388.

• عليرضا رضائی، " استفاده از الگوريتم ژنتيک در تصاوير سياه و سفيد" همايش منطقه ای کاربرد سيستمهای هوشمند در صنايع و سازمانها، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسير، اسفند 1388.

• Mohammad jafar pour jalali,Alireza rezaee,”Power optimization in 70nm Technology”,2nd international conference on computer engineering and technology IACSIT CHENGDU(ICCET 2010) pp 136-139April 16-18 china,2010 (IEEE).

• عليرضا رضائی، " استفاده از PSO فازی برای يافتن سيم بندی بهینه اجزاء سخت افزاری به روش مسئله فروشمده دوره گرد. دومين همايش ملی فناوری ارتباطات CommTech 2010، قم، خرداد 1389.

ژورنال علمي:
• Alireza rezaee, "FPGA Implementation of Digital PID" (َAPPL.COMPUT.MATH.,VOL.5, NO.1, pp113-118, APRIL2006 ISSN 1683-3511)(ISI)

• Alireza rezaee, "PSO for fuzzy goal programming" (َAPPL.COMPUT.MATH.,VOL.5, NO.2, pp218-228, December2006 ISSN 1683-3511) (ISI)

• Alireza rezaee, "EXTRACTING EDGE OF IMAGES WITH ANT COLONY" (Journal of Electrical Engineering, VOLUME 59, No.1, ,pp57-59,2008, ISSN 1335 - 3632) (ISI)

• Alireza rezaee, "fuzzy clustering for uncertainty and ambiguity resolution" (مجله تخصصي مهندسي پزشكي ايران(تپش) سال يازدهم،شماره 23،زمستان 86)pp 78-81

• عليرضا رضائی، "استفاده از الگوريتم ژنتيک در موشک¬های هدايت شونده" (مجله علمی - پژوهشی مهندسی مکانيک مجلسی(MJME) سال اول- شماره دوم زمستان 86)صفحه 67-.72

• Alireza rezaee, "Genetic symbiosis algorithm generating Test data for constraint automata" (َAPPL.COMPUT.MATH.,VOL.7, NO.1, pp126-137, APRIL2008 ISSN 1683-3511) (ISI)

• Alireza rezaee, "Using of Coevolutionary Algorithm on P2P networks"(Serbian journal of electrical engineering Vol.6,No.1,May 2009,pp 43-55 ISSN 1451-4869)UDK:004.722.2:519.712.

• عليرضا رضائی، "کم کردن توان مصرفی به کمک الگوريتم ژنتيک در يک سيستم coding مناسب برای دستورالعملهای پردازنده ها" (مجله علمی-تخصصی صفر ويک، سال دوم، شماره سوم-سال 88)صفحه36-39.

• Alireza rezaee, "Using of Particle Swarm for control of Helicopter" (Serbian journal of electrical engineering Vol.7,No.1,May 2010,pp 95-119, ISSN 1451-4869).

• عليرضا رضائی، " شناسایی صدای گوينده با به کارگيری الگوريتمهای تکاملی و فازی" ،(مجله علمی-تخصصی تپش، سال سيزدهم، شماره 26-سال 89)صفحه21-25.

• Alireza rezaee,” Using Genetic Algorithms for Designing of FIR Digital Filters ",ICTACT journal on Soft computing”july 2010, volume 01, issue 01, pp 18-22, ISSN 0976-6561.

• Alireza rezaee, Abolghasem A. Raie, Abolfazl nadi, saeed shiry ghidary "Sensor Fault Prediction with Bayesian Network For Robust Robot Behavior” .

انتشار کتاب:
• آموزش کاربردی الگوريتم ژنتيک در نرم افزار MATLAB، "تاليف: دکتر عليرضا رضائی و مهندس سجاد رنجبران"،ناشر:آذر-کتاب پديده، نشر وپخش:کتاب پديده،شابک7-12-7901-964 ، سال 1386.

• پروژه های علمی و کاربردی AVR به زبان C، "تاليف: دکتر عليرضا رضائی"، ناشراتحاد، نشر و پخش کتاب آيلار، شابک: 4-67-8783-964-978، سال 1388.

• مبانی الکترونيک و ميکرو کنترلر برای جوانان،"تاليف و گرد آوری: عليرضا رضائی"، ناشر:کتاب پديده، شابک 9-13-5464-600-978 ، سال1388

• معماری و اجزای کامپيوتر(ترجمه how computer work)"ترجمه: دکتر عليرضا رضائی"، ناشرايلار ، شابک:6-75-8458-964-978، سال 1388.

• آموزش کاربردی الگوريتم ژنتيک وفازی در نرم افزار MATLAB، "تاليف: دکتر عليرضا رضائی و مهندس سجاد رنجبران"،ناشر: کتاب پديده ،شابک4-21-5464-600-978، سال 1388.

• آموزش تضمينی الکترونيک از مقدماتی تا پیشرفته "تاليف: عليرضا رضائی"، ناشر:کتاب پديده، شابک 3-28-5464-600-978 ، سال1389.

• اصول ميکروکامپيوترها" تاليف: عليرضا رضائی"، ناشرآيلار ، پخش آيلار، شابک:5-85-8458-964-978 ، سال 1389.

• آشنايي با اجزائ کامپيوتر"تاليف عليرضا رضائی و حسن سعيدی"،ناشر ميرماه، شابک:
4-86-8115-964-978 ،سال 1389

• فرهنگ لغات تخصصی کامپيوتر وفناوری اطلاعات"تاليف عليرضا رضائی و حسن سعيدی"،ناشر ميرماه، شابک: 1-87-8115-964-978،سال 1389

پرو‌ژه‌هاي دانشگاهي:
• پرو‌ژه ليسانس: طراحي و ساخت يك راكتور براي كنترل فرايندهاي شيميايي(دكتر وثوق وحدت و دكتر موبد). نمره: 20

• پروژه فوق ليسانس: طراحي و ساخت كارت PCI براي كنترل موقعيت و سرعت يك روبات مبتني بر GPS(دكتر راعي). نمره: 20

• موضوع رساله دکتری: مدل سازي رفتاری در روبات سيار با استفاده از شبكه بيزين پويا (DBN) (دكتر راعي ودکتر شيری)

طرح های تحقيقاتی:
• ساخت بيوراکتور به منظور كنترل فرايندهاي شيميايي، مجريان: عليرضا رضائی، صابر فرج زاده بي بالان، دانشگاه صنعتی شريف معاونت پژوهش و فناوری، سال 1387.

سابقه کار درآموزشگاه و دانشگاهها:
• دانشگاه آزاد تهران جنوب
• دانشگاه آزاد واحدگرمسار
• دانشگاه آزاد هشتگرد
• دانشگاه آزاد ابهر
• دانشگاه آزاد بويين زهرا
• دانشگاه غيرانتفاعی پويش قم
• دانشگاه علمي كاربردي ساپكو ( كد مدرس:010372)
• دانشگاه علمي كاربردي كوشا
• آموزشگاه يادگار
• آموزشگاه ماد
• دانش پژوهش نور
• آموزشگاه دخترانه شهدای کارگر(وزارت کار و امور اجتماعی)
• کانون فرهنگی آموزش(قلمچی)مسوول دفترچه آزمون کاردانی به کارشناسی گروه الکترونيک

سابقه تدريس:
• استاد‌‌‌‌‌ دروس(رياضي‌پيش، آمارواحتمال مهندسي، مباني الكترونيك(2 ترم)، الكترونيك عمومي(2ترم)،مدارهاي‌الكتري كي(2ترم)،مباني‌مخابرات(2ترم )،مباني‌ديجيتال(2ترم)،تحلي ‌مدار
الكتريكي (2ترم)،تحليل مدار الكترونيكي، سيستمهاي تلويزيون، الكترونيك صنعتي، مدارهاي مخابراتي، مباني كامپيوتر و برنامه نويسي ، تكنيك پالس، ماشين الكتريكي،كارگاه مونتاژ، اجزاء كامپيوتر، رياضي كاربردي، تقويت كننده عملياتي، زبان فني،ميکروپروسسور،آز ميکروپروسسور،کاربرد رايانه در الکترونيک، اصول سرپرستی، کارآفرينی در دانشگاه آزاد بويين زهرا

• استاد دروس (كنترل سيستمهاي خطي ، سيگنال و سيستم) در دانشگاه آزاد تهران جنوب

• استاد دروس (الكترونيك2(2 ترم)، الكترونيك1،مدار الکتريکی، برنامه سازي و نويسي كامپيوتر(2 ترم)، مدارهای منطقي، آزمايشگاه مدارهای منطقی) در دانشگاه آزادگرمسار

• استاد دروس (مباني الكترونيك، ازمايشگاه مباني الكترونيك، زبان ماشين و اسمبلی) در دانشگاه آزاد هشتگرد

• استاد دروس(مدارهای منطقی، برنامه سازی کامپيوتر،اصول ميکروکامپيوترها،ميکروپروس سور،الکترونيک1) در دانشگاه آزاد ابهر

• استاد دروس(مدار2،مدارمنطقی،اصول ميکروکامپيوترها) در دانشگاه غير انتفاعی پويش قم

• استاد درس( برنامه نويسيC، ابزار دقيق، كنترل اتوماتيك،الكترونيك خودرو) در دانشگاه علمي كاربردي ساپكو

• استاد درس( كارگاه كامپيوتر1، كارگاه كامپيوتر2،مباني كامپيوتر، مواد شناسي برق، اندازه گيري الكتريكي، فيزيك الكتريسيته ومغناطيس) در دانشگاه علمي كاربردي كوشا

• آموزشگاه يادگار(مدار الكتريكي2)
• آموزشگاه ماد (الكترونيك2)
• آموزشگاه دخترانه شهدای کارگر(رياضي گسسته)
• رياضيات سال اول و دوم دبيرستان
• آمادگی برای المپياد رياضی
• آمادگی برای کنکور در درس رياضی
• حساب ديفرانسيل و انتگرال
• فيزيک3
• رياضی گسسته برای کنکور
• معادلات ديفرانسيل (دانشگاهی)
• تحليل مدارات الکتريکی1و2 (دانشگاهی)
• رياضی 1و2 دانشگاهی
• ميکروپروسسور

دروس قابل تدريس دبيرستان:
• فيزيک
• حساب ديفرانسيل و انتگرال
• رياضيات گسسته
• هندسه تحليلی
• رياضيات
• آمار و احتمال

دروس قابل تدريس دانشگاهی:
• مدار الکتريکی1و2
• الکترونيک1و2
• مباني الكترونيك، مباني ديجيتال، مباني مخابرات
• رياضيات(آمار و احتمال، معادلات، رياضی مهندسی، رياضی 1و2و رياضي پيش و محاسبات عددي)
• کنترل خطی
• مدار منطقی
• ميکروپروسسور
• برنامه نويسی C
• اندازه‌گيري الكتريكي
• كنترل صنعتي
• ابزاردقيق

مهارت هاي فردي:
آشنايي با نرم افزارهای Lab view، Word،Text Pad ، Power point،Protel ،Orcad ،MATLAB6.5،ModelSim5.7XE ،Leonardo2002، Keil، ISEXilinx،Maxplus 9.5 ،Auto cad ، AVR Studio،‍Code vision ، Win drive، IAR

• آشنا با زبانهاي برنامه نويسيVC++.net، VHDL، PLC، Assembly، Visual Basic

• آشنا با كامپيوترهاي صنعتي SUN و سيستم عامل Solaris

• آشنايي با باس صنعتي ‍CAN ,CAN OPEN

• آشنا با ميكروكنترلرهاي,ATmega128(AVR) ,C515 (infineon) ,89C51
PIC و 80C196

• آشنا با CPLD ,FPGA(XC9572 ,XC95144 ,Spartan II ,MAX7000)
• آشنا با باس PCIو USBو كنترلرهاي آنها (S5935,PLX9052)
• آشنا با GPS

سابقه كار و انجام پروژه:
• طراح تست و مدير گروه برق بخش کنکورکاردانی به کارشناسی موسسه نوآران عصر دانش(کانون فرهنگی آموزش (قلم چی))
• مدير گروه الکترونيک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بويين زهرا: 2 سال
• همكاري با مركز بيوشيمي شريف براي كنترل فرايندهاي شيميايي:1 سال
كار با سنسورهاي اكسيژن،PH،دماي شركتهاي WTW, Metlerوطب آزما و اتصال آنها به كامپيوتر براي پردازش اطلاعات آنها توسط نرم افزار Lab Viewو ساخت درايور Step motor و كار با درايور موتور AC به عنوان Actuator
• همكاري با مركز الكترونيك چمران براي كنترل سروموتور DC براي tracking موشكها: 6ماه
طراحي و ساخت برد ميكروكنترلر 80C196 براي كنترل سرو موتور DC و درايو آنها توسط ماسفت و اتصال آنها به باس سريال

• همكاري با شركت پيش نوآوران كاوش براي تدريس FPGA: 3 ماه

• همكاري با شركت كرمان تابلو در بخش R&D :1سال
ساخت و برنامه نويسي بردهاي CAN، همراه با reverse engineering بردهاي CAN شركت ESDآلمان
كار با بردهاي 4 لايهCAN شركت ESD،Mauel براي برنامه ريزي ميكروكنترلر C515و كار با نرم افزار هاي IAR SYSTEMوIXXAT
شركت در كلاسهاي ISO
شركت در جلسه معرفي آي سي هايFPGA (ACtel) شركت نداي ميكرون
شركت در نمايشگاه Filed bus

• همكاري با شركت متن براي مشاوره پرو‌ژه بزرگ ديسپاچينگ گاز ايران به پيمانكاري كرمان تابلو در مركز NCC : 1 سال
کار با نرم افزار اسکادا(view star) شرکت cegelec آلمان

پروژه هاي روباتيك:
• طراحي و ساخت برد Z80 همراه با PIOو SIO براي اتصال به كامپيوتر و انتقال اطلاعات با استفاده از برنامه terminal 90

• طراحي و ساخت برد PCI بوسيله PLX9052 و نوشتن درايور براي آن با استفاده از Win driver و اتصال آنها به برنامه هاي VC++.net و ايجاد timing مناسب براي اتصال بردهاي ديگر به آن با استفاده از CPLD(XC9572)

• طراحي و ساخت برد ATmega128L(AVR) همراه با CPLD(XC95144XL) براي پياده سازي الگوريتمهاي كنترلي و PID ديجيتال غير خطي بر روي آن و اتصال آنها به برد PCI

• طراحي و ساخت برد قدرت با استفاده از ماسفتها و كنترل جريان موتورDC

• طراحي و ساخت برد فرمان با استفاده از ماسفت كنترلر براي درايو ماسفتها و اتصال آنها به برد ATmega128L

• پياده سازي encoder reader،Dual port RAMوtiming مناسب بر رويXC9572,XC95144XL

• برنامه نويسي VC++.net براي ناوبري يك روبات با استفاده از كارت PCI

فعاليت های هنری و ورزشی:
• شنا، کوهنوردی، سنگنوردی، واليبال
• نوازندگی پيانو و گيتار، خوانندگی در گروه موسيقی دانشگاه شريف

عصرايران

morteza_rk
02-04-2011, 17:58
من تازه این مطلب رو خوندم. خاک توی سر ما ایرانی ها! واقعا که بی غیرتیم. من جای این آقا بودم از کشور می رفتم. بابا به خدا ، به پیر ، به پیغمبر ، آدم اینجور نادیده گرفته بشه عقده ای میشه! دست خود آدم نیست که.

واقعا برای مسولین کشور متاسفم.

برای این دوست عزیز آرزوی موفقیت بیش از پیش دارم. دیگه کاری جز این ازم بر نمیاد بخدا! cry::

microprocesor_2002
02-04-2011, 21:09
اگه کسی از این دوست خبری داره بهش بگه حاجی پاشو از این مملکت برو .... اینجا به اندازه 1 ارزن نمی ارزه ... خیلی از بچه هایی که تو این سایت فعالیت می کنن لیاقتشونه تو بهترین دانشگاهها و بهترین شرکتهای اروپایی و آمریکایی کار کنن ...

mahijooon
02-04-2011, 21:13
فوتبالیست های بی غیرت و بی کفایت ما بابت راه رفتن روی زمین 800 میلیون پول می گیرند، تیتر اول مطبوعات کشورند وقتی هم که توی تلوزیون حرف می زنند حرفاشون 2 ریال نمی ارزه انوقت همچین نخبه ای که کشور های دیگر بابت داشتنش حاضرند ملیون ها دلارهزینه کنند باید این جوری دیده بشه اقای علیرضا رضایی اگر از این کشور نری گناه کبیره کرده ای ......:unh:

morteza_rk
03-04-2011, 19:16
بیا! بعد میگن چرا فرار مغزها داریم!؟ آخه اگه همچین مغزهایی بمونن پژمرده میشن که. خدائیش آدم کفری میشه ، مخصوصا وقتیکه به اون قضیه فوتبال فکر می کنی. واقعا که ما ایرانی ها همه ی کارامون برعکسه. واقعا...

t.o.e
03-04-2011, 21:06
سلام:
ای بابا!شما ها دیگه چرا از این حرف ها می زنید...طوری حرف می زنید که انگار ایران نبودید.
همین تابلوهایی که تو اتوبان ها زدند رو یکی از بچه ها که مخترعش بود تعریف کرد که گفت ما رو آوردند و کلی تحویل گرفتند و گفتند باید این اختراع شما بمونه که ما کارشناسی کنیم برای یک روز و این ساده دل و پاک دل گفت باشه و بعدش بهش گفتند که ما خودمون این نمونه رو داریم و خیلی راحت شخصیت این بابا رو بردند زیر سوال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اکثر دانشجوهای ارشد شریف میرن از این مملکت و کار درستی هم می کنند..من خودم ایرانیم و مملکتم رو دوست دارم ولی متاسفانه تنها چیزی که تو این مملکت نیست حمایت از کسانی هست که واقعا مخ هستند. و فقطو فقط منفعت مالی براشون مهمه که چقدر سود می کنند نه اینکه کیفیت بره بالا..نه...فقط سود رو نگاه می کنند.
حقیر به چشم دارم می بینم که کسی که فارغ التحصیل دانشگاه تهران و مخ برنامه نویسی و هوا فضا کار میکنه و واقعا مخه...خونه و زندگیش رو که نگاه کنی دو دستی میزنی تو سر خودت و گریه می کنی که چرا این بابا که انقدر داره به این مملکت خدمت رسانی میکنه ..آه در بساط نداره!!!!!!

من به همه اونایی که نخبه هستند میگم..آقا جان کار تحقیقاتی تو ایران جواب نمیده!!!!!وقتتون رو تلف نکنید...جز حقارت و زجز کشیدن چیزی نداره....من به چشم دارم می بینم که از دانشگاه های مختلف میان و کار می کنند و آخرشم هیچی...چرا یه چیزی که داره اینه که یه بابایی که فوق لیسانس داره و سوادش اندازه یه هنرستانی هم نیست و چون بند پ و ...داشته شده کارفرمای شما و از شما نخبه کلی چیز یاد گرفته.

بله...واقعا جای تاسف داره.من به این بزرگوار که این همه افتخارات علمی داره میگم که اصلا نیازی نیست که ناراحت باشه و کسی هم تحویلش بگیره..مهم اینه که خودش و وجدانش میدونه که نخبه هست و اینکاره هست و این یعنی موفقیت...یعنی هر وقت اراده کنی و بخوای بری و یه مقاله توپ بدی به اونوریا رو هوا میبرنت و تاسف هم نخور که از این مملکت رفتی..چون اونایی که باید شما رو می یافتند و به موقع از شما استفاده می کردند تاسف نخوردند و اصلا عین خیالشونم نیست.
ما دست آوردهای خوبی داریم ولی کسانی که باید این وسط سود می کردند و بارشونو می بستند همشون موندند...این نکته یادتون نره که ایران داره پیشرفت میکنه ولی
تو زمینه الکترونیک از اشخاص اون طور که شایسته و لیاقتشون هست استفاده نمی کنند.

چقدر من حرف زدم!!!!!!!:unh:
یه چیز دیگه:
اکثر بچه ها مخ هستند و اگر بهشون مجال و فرصت بدید شکوفا میشن.هر کسی تو یه زمینه ای برای خودش استادیه.ولی متاسفانه جامعه ما اونطوری نیست که اجازه شکوفایی به این جوونا بده و درست هم استفاده نمی کنه.

بیایید دعا کنیم و تلاش کنیم برای اون روزی که نسل بعدی که میاد اکثرا باسواد و تو پر باشند انشاءا...
:125:

modj.ir
04-04-2011, 00:42
با خیلی ازاین مخترعین و نخبگان و مکتشفین و ... ستارگان ایرانی از نزدیک کار کردم. این مورد رو نمی شناسم، پس نظر الکی نمی دم. اما نگاهی به لیست اختراعات ( مجدد ) ثبت شده ( در ایران ) که می ندازم به جز فحش و نفرت چیزی نثار این نخبگان نمی کنم
یک مشت کثافت از خدا بی خبر که از بی اطلاعی دیگران استفاده کردن و میخ و پیچ و لوله و آچار و ... رو دوباره اختراع کردن و یا توو شاهکارترین اثرشون یکی از پروژه های دانشجویی یکی از بد بخت ها رو که خود همون پروژه کپی یک مقاله خارجی بوده دزدیدن و ثبت کردن !

بعضی عنوان ها رو که می خونم :
-سيستم دزدگير اتومبيل بر پايه شبکه gsm(شبکه تلفن همراه) با برد نا محدود
-ساخت بيوراکتور فرمانتور به منظور کاربرد سلاحهای ميکروبی،
-کنترل هوشمند ساختمان کنترل شده با شبکه gsm با برد نامحدود و کاهش انرژی
-دستگاه سنجش تمرکز دست(دستگاه تايپيست و ترسيم در آيينه بدون محدوديت زمان
...
حالم به شخصه بد میشه ! اختراع هزار باره سیستم کنترل منزل و یا برد های نامحدود و ... چقدر این مملکت بد بخت شده

نمی خام بگم این مورد یا مورد دیگه ای بده، می خوام بگم 99% موارد اونقدر دزدی و کثافت کاری هستن که به عنوان یک ایرانی اگر ریالی بیت المالی که توش حق دارم به این افراد ( تاکید می کنم منظورم شخص مورد بحث این تاپیک نیست، این رو اصلا نمی شناسم ، نیاز بشه با عکس و اسم و ... موازد زیادی که منظورم هست رو ارایه می کنم ) داده بشه چیزی جز مال حرامی که ازش نمی گذرم نخواهد بود.

برای نوشتن موارد بالا نیازی نیست که آدم بزرگی باشم . حتی یک دزد هم می تونه از دزدها انتقاد کنه . من که آدم معمولی هستم دیگه حقم محفوظه.

این افراد می دونن کثافت کاری هایی که به اسم ثبت اختراع دارن رو ببرن اون ور آب براشون تره هم خورد نمی کنن، می مونن و با نوشتن نامه ها و مقالات و سو استفاده از اسم مخترعی مکتشفی فیلسوفی ... چه دزدی ها که نمی کنن !

morteza_rk
04-04-2011, 02:54
حالا منظور دوستان روند کلی بی اعتنایی به نخبگان هست. حالا این وسط یه سری سوءاستفاده هم میشه که درسته. ولی در کل توی ایران به اینجور افراد توجهی که باید بشه نمیشه. کلا ایرانی ها از همون قدیم اینجوری بودن.

الان که می دونید ترکیه ادعا کرده که جناب مولوی اهل اون کشوره و کلا ترکه! چرا؟ چون مزارش توی ترکیه ی امروزی هست! دیگه نمیگن که این آقا توی بلخ دنیا اومده و توی خراسان بزرگ شده. ( که هر سه مورد یعنی بلخ ، خراسان و عثمانی - ترکیه ی امروزی - اون زمان جزو ایران بوده) پس با این حساب الان افغانی ها باید ادعا کنن که مولوی عزیز افغانیه! چرا؟ چون بلخی که توش بدنیا اومده الان جزئی از خاک افغانستانه!

مثلا همین علم مثلثات ، خب این یه علم کاملا ایرانیه و ایرانیان مسلمانی مثل ابوریحان بیرونی ، خیام ، غیاث الدین جمشید کاشانی و ... روش کار کردن و کاملش کردن. اما وقتی همین علم رو یونانی ها از ما بردن ، دوباره بعداز گذشت مدتی با اسم های Sin , Cosx , Tanx و ... دادن به خورد خودمون. الانم که توی تمام کتاب ها با این نام شناخته میشن.

You can see links before reply

خب یه سوال؟ اولین بار کی گفت که زمین مرکز جهان نیست و همه ی سیارات ، ستارگان و خورشید به دور زمین نمی چرخند و این زمینه که بدور خورشید می چرخه؟

الان همه میگن معلومه دیگه ، گالیله! تازه برای این حرفش نزدیک بود اعدام شه!

اولین کسی که فهمید نور ماه مال خودش نیست کی بود؟ خب معلومه دیگه! گالیله.

اولین کسی که ستاره های کهکشان راه شیری رو رصد کرد کی بود؟ خب معلومه دیگه! گالیله.

و .....

اما اینطور نیست!

غیاث الدین جمشید کاشانی بود آقا! ولی از اونجائیکه اون بی نوا هم مثل نخبگان الان کسی رو نداشت اسمس ازش برده نمیشه!

لطفا لینک های زیر رو مشاهده بفرمائید :

غیاث الدین جمشید کاشانی (You can see links before reply D9%86_%D8%AC%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%AF_%DA%A9%D8%A7% D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C)

گالیله (You can see links before reply)

تورو خدا فقط به این یه تیکه توجه کنید :

آثار کاشانی

۱. سُلّمُ السَماء (نردبان آسمان) یا رسالهٔ کمالیه به عربی. کاشانی این رساله را در ۲۱ رمضان ۸۰۹ قمری (اول مارس ۱۴۰۷ میلادی) در کاشان به پایان رسانده است. کاشانی در این رساله از قطر زمین، و نیز قطر خورشید، ماه، سیارات، و ستارگان و فاصلهٔ آنها از زمین سخن گفته است.

۲. مختصر در علم هیأت به فارسی. کاشانی این رساله را در ۸۱۳ قمری برابر با ۱۴۱۰ میلادی، یا اندکی پیش از آن نوشت. وی در این رساله دربارهٔ مدراهای ماه، خورشید، ستارگان، و سیاره‌ها و چگونگی حرکت آن‌ها سخن گفته است.

۳. زیج خاقانی به فارسی: این کتاب یکی از آثار مهم نجومی کاشانی به شمار می‌رود. کاشانی این زیج را در ۸۱۶ قمری ( ۱۴۱۳ میلادی) کامل کرد. هدف کاشانی از نگارش این زیج، تصحیح اشتباهاتی است که در زیج ایلخانی روی داده است. کاشانی در مقدمهٔ زیج خود با به رغم انتقاد از مطالب زیج ایلخانی، از نویسندهٔ آن، خواجه نصیرالدین طوسی، با تجلیل و احترام بسیار یاد کرده است.

۴.شرح آلات رَ صَد به فارسی : کاشانی این رساله را در ذیقعدهٔ ۸۱۸ قمری(ژانویهٔ ۱۴۱۶ میلادی) برای شخصی به نام سلطان اسکندر نوشته است.

۵. نُزْهَةُ الحَدائِق به عربی: کاشانی این رساله را در دهم ذیحجهٔ ۸۱۸ قمری مطابق ۱۰ فوریهٔ ۱۴۱۶ میلادی (حدود یک ماه پس از نگارش رسالهٔ شرح آلات رصد) نوشته و در آن دستگاهی به نام طبق المناطق را که اختراع خود وی بوده، شرح داده است. با این دستگاه می‌توان محل ماه و خورشید و پنج سیارهٔ شناخته شده تا آن زمان و نیز فاصلهٔ هر یک از آن‌ها را تا زمین، و برخی پارامترهای سیاره‌ای دیگر را به دست آورد.

۶. ذِیلِ نزهة الحدائق. کاشانی در نیمهٔ شعبان ۸۲۹ قمری (۲۲ ژوئن ۱۴۲۶ میلادی) و هنگامی که در سمرقند اقامت داشته، ده «اِلْحاق» (پیوست) را به نزهة الحدائق افزوده است.

۷. تَلْخیصُ المِفْتاح به عربی.

۸. الرِسالةُ المُحیطیة به عربی. کاشانی این رساله را که یکی از مهم‌ترین آثار اوست در اواسط شعبان ۸۲۷ قمری (ژوئیهٔ ۱۴۲۴ میلادی) به پایان رسانده است. وی در این رساله نسبت محیط دایره به قطر آن، یعنی عدد پی را به دست آورده است.

۹. وَتَر و جِیب. کاشانی این رسالهٔ را دربارهٔ چگونگی محاسبهٔ جِیب یک درجه ( ) نوشته است. متأسفانه متن اصلی این رساله باقی نمانده اما از شرح‌هایی که بر آن نوشته‌اند می‌توان به مطالب آن پی برد.

۱۰. زیج تَسْهیلات. کاشانی این اثر را پیش از ۸۳۰ قمری تألیف کرده است زیرا در مقدمهٔ مفتاح الحساب از این کتاب نام برده(ص ۳۶ ) ولی تا کنون وجود نسخه‌ای قطعی از آن گزارش نشده است.

نوآوری های کاشانی

۱. اختراع کسرهای دهگانی(اعشاری). گرچه کاشانی نخستین به کار برندهٔ این کسرها نیست، اما بی‌تردید رواج این کسرها را به او مدیونیم.

۲. دسته‌بندی معادلات درجهٔ اول تا چهارم و حل عددی معادلات درجهٔ چهارم و بالاتر

۳. محاسبهٔ عدد p . کاشانی در الرسالة المُحیطیة (ص ۲۸ )، عدد p را با دقتی که تا ۱۵۰ سال پس از وی بی‌نظیر ماند محاسبه کرده است.

۴. تکمیل و تصحیح روش‌های قدیمی انجام چهار عمل اصلی و اختراع روش‌های جدیدی برای آن‌ها . در واقع، کاشانی را باید مخترع روش‌های کنونی انجام چهار عمل اصلی حساب ( به ویژه ضرب و تقسیم) دانست.

۵. اختراع روش کنونی پیدا کردن ریشهٔ n اُم عدد دلخواه. روش کاشانی در اصل همان روشی است که صدها سال بعد توسط پائولو روفینی (ریاضی‌دان ایتالیایی، ۱۷۶۵-۱۸۲۲میلادی )، و ویلیام جُرج هارنر (ریاضی‌دان انگلیسی، ۱۷۸۶-۱۸۳۷میلادی )، باردیگر اختراع شد.

۶. اختراع روش کنونی پیدا کردن جذر (ریشهٔ دوم) که در اصل ساده شدهٔ روش پیدا کردن ریشهٔ n اُم است.

۷. ساخت یک ابزار رصدی. کاشانی ابزارِ رصدی جالبی اختراع کرد و آن را طَبَقُ المَناطِقْ نامید. رساله‌ای نیز به نام نُزْهَةُ الحَدائِق دربارهٔ چگونگی کار با آن نوشت.

۸. تصحیح زیج ایلخانی. کاشانی زیج خاقانی را نیز در تصحیح اشکالات زیج ایلخانی نوشت.

۹. نگارش مهم‌ترین کتاب دربارهٔ حساب. کتاب مفتاح الحساب کاشانی مهم‌ترین و مفصل‌ترین اثر دربارهٔ ریاضیات عملی و حساب در دورهٔ اسلامی است.

۱۰. محاسبهٔ جِیب یک درجه. کاشانی در رسالهٔ وَتَر و جِیب مقداری برای جِیبِ یک درجه (۶۰ sin ۱˚) به دست آورده که اگر آن را بر ۶۰ تقسیم کنیم ، حاصل آن تا ۱۷ رقم اعشاری با مقدار واقعی سینوس یک درجه موافق است.

نمی خوام بگم که این آقای گالیله کاره ای نبودا! ولی یه 200 سال قبل از اون یه ایرانی چیزایی رو که این فهمیده بود کشف کرده بود! به همین سادگی!

ضمنا مخترع تلسکوپ هم یه دانشمند ایرانیه! که حتی تلوزیون ایران هم راجع بهش فیلم ساخته! (نمی دونم چی شد که این یکی از دستشون در رفت و یه فیلم راجع بهش ساختن!) اسم این دانشمند الان یادم نمیاد. ولی کتاب های با ارزشش رو مغول های بی فرهنگ سوزوندن! بهمین سادگی.

خلاصه از این دست بسیارند آقا جان ، بسیار...

حالا ما ایرانی ها چرا اینجوری هستم و بودیم و ظاهرا همچنان خواهیم بود من نمی دونم!

به ژاپنیه میگن راز پیشرفت شما و عقب موندگیه ما ایرانی ها چیه؟ طرف بر می گرده میگه از هر 4 نفر ژاپنی 3 تاش احمقن و یکیش باهوش ، اما از هر 4 نفر ایرانی 3 تاش باهوشن و یکیش احمق! حالا توی ژاپن اون باهوشه رئیس احمقاست ولی توی ایران اون احمقه رئیسه باهوشاست!
.

honarfar2
04-04-2011, 14:08
سلام به همه اونهایی که این مطلب رو خوندن و یا به اون نخبه مورد نظر محترم 1چیزایی گفتند یا به ایرانی ها!!!:hi:
باید بگم که من هم یکی از همین نخبه های هستم با کلی اختراع و مقاله و چیزایی که اسمش رو می ذارند جایزه و مدال و تقدیر. اما 1تفاوتی با این دوست عزیزمون دارم : حقمو می گیرم از هرکی که باشه: اول اینجوری :alc: بعدش اینجوری:baad:اگه جواب نداد اینجوری:x در اکثر موارد به مرحله دوم نمی رسه که همه چیز درست میشه و اینجوری از اداره منظور میام بیرون:o.
همه حرفهای شما دوستان درست و بجاست اما همیشه یادتون باشه: حق گرفتنیه،برید و حق تون رو بگیرید.
من سال 87 لیسانسم رو گرفتم و شاگرد اول رشتم بودم و می تونستم بدون کنکور برم فوق اما از اونجایی که اینجا ایرانه معاون اموزشی محترم گفتند" شما صلاحیت استفاده از این ایین نامه رو ندارید!!! و اگه ادعا دداری که نخبه ای چرا نمیری کنککور بدی!!!!lov: "
خلاصه دوستان می دونند که من تا 2روز به این حال بودم:(و دوباره رفتم که مشکل رو حل کنم که بهم 1 بی احترامی بزرگ کردند: با احترام بهم گفتند :"ما که می دونیم معدل16 دانشگاه تو لیسانس یعنی جی!! برو کنکور بده ابرو خودتو دانشگاه رو هم نبر!!! هرجا بری بگی معدل لیسانسم 16 ست و شاگرد اولم بهت می خندند!!!!"
من که دیگه داشتم می مردم از حرس به اون اقای محترم گفتم:" حالا نشونت میدم که به من می خندنند یا تو احمق" و راه به راه رفتم وزارت علوم و تمام نامه ها و بی احترامی ها رو تو1نامه نوشتم و اومدم.
هفته بعد از وزارت بران نامه اومد که توش نوشته بود این جواب دانشگاه به درخواست شماست:....صلاحیت ندارد!!!!
من دوباره نامه زدم دوباره جواب اومد:این جواب دانشگاه به درخواست شماست:....صلاحیت ندارد!!!!:unh:
حالا رفیم مرحله بعد: با احترام تمام قوانین اموزشی و تمام نامه ها و رزومه 50صفحه ایم رو برداشتم و رفتم وزارت دفتر استعداد درخشان..کارشناس گفت ما فقط می تونیم از دانشگاه استعلام بگیریم!! منم هرچی تونستم داد زدم و هرچی که تو فرهنگ بی فرهنگیم بلد بودم گفتم:baad:اینجا بود که حراست اومد و بیرونم کرد من هم با همشون در گیرشدم و رفتم دفتر معاون اموزش بیچاره منشی هرچی گفت جلسه هستند اقا کجا... من رفتم تو و دیدم اقا دارند چایی می خوردند.منو که دید جا خورد و پرسید چی شده منم 1گونی نامه گذاشتم جلوش و ماجرا رو گفتم. اونم گفتی پی گیری می کنم!!!
اومدم خونه و1ماه خبری نشد، مرحله اول:alc:مرحله دوم:baad:جواب نداد
می ریم مرحله بعد: این دفعه صاف رفتم دفتر معاون اموزش از ساعت9 تا12.5 نشستم تا اومد وقتی منو دید گفت باز چی شده من هم توضیح دادم که1ماهه جوابی نگرفتم اون هم گفت دانشگاه جواب نداده!
من هم که تو مرحله سوم بودم(:x) با احترام گفتم: پس شما چه غلتی می کنید اینجا؟ مگه ملت مسخره شما و احمق هایی هستند که گذاشتید تو دانشگاه؟ یا همین الان زنگ میزنید جوابو می پرسید یا من میدونم با شما!!! اون بیچاره که زرد کرده بود گفت قانونا باید معاون اموزشی رو احضار کنیم اما به ضررت میشه من هم با همون لحن گفتم تو وظیفتو انجام بده این حق منه و تا نگیرم کوتاه نمیام.
بار اول معاون محترم احضار شد اما نمایندش اومد منم با حفظ مرحله دوم :xدر حضور معاون اموزشی وزارت ثابت کردم که این اقا شریک دزده و رفیق قافله و حتی 1خط ایین نامه رو نخونده و رای به نفس می کنه. معاون اموزشی هم نامردی نکرد وبا 1نامه محترمانه 1توبیخی هم براش فرستاد.
بار دوم با توجه به اینکه من تو مرحله سوم بودم تو اتاق جلسات راهم ندادند اما وقتی حرفاشون تمومشد بهم گفتند فردا برو دانشگاه تون
فرداش رفتم 1نامه عین همونی که می خواستم تو1پاکت بهم دادند و با احترام ازم خواستند که دیگه هیچ وقت اونجا بر نگردم:o
منم از همونجا1راست رفتم دانشگاه بهشتی و در کمتر از1ماه برای فوق فوتونیک پذیرفته شدم:018:
الان هم ترم اخرم هستم :chat:و همه ازم حساب می برند. البته سعی کنید همیشه مرحله اول و دوم رو امتحان کنید و بعد سعی کنید کاری کنید که حق به جانب شما بشه و بپرید مرحله سوم. تا حق تون رو نگرفتید ولکن نباشید. من 66بار تو2ماه رفتم تهران،32 بار نامه نوشتم و بیش از6ماه الاف شدم اما حقم رو گرفتم و الان هم دارم از خوشی غش می کنمaa).

موفق و پیروز باشید
یا علی:hi:

modj.ir
04-04-2011, 23:12
البته من ننوشتم حق کسی که نخبست نباید داده بشه !
خیلی واضح نوشتم 99% دزد سر گردنه هستن و 1 % نخبه
نمیشه به این افراد رسیدگی کرد تا حق اون 1% خورده نشه، روش راحتتر . منتقی تر این هست که به اینها رسیدگی نشه تا 99% با این حرکت هاشون به جایی نرسیدن

راستی honarfar2 جان اسم دانشگاهتون رو ننوشتین ببینیم شاگرد اولی اونجا با شاگرد چندمیه کدوم دانشگاه برابری می کنه و اینکه قرار باشه توو دانشگاهیی مثلا شریف که شاگرد آخرش بالاتر از شاگرد اول خیلی دانشگاههاست چطور باید حق رو گرفت و رفت دانشگاه !؟

honarfar2
05-04-2011, 00:34
البته من ننوشتم حق کسی که نخبست نباید داده بشه !
خیلی واضح نوشتم 99% دزد سر گردنه هستن و 1 % نخبه
نمیشه به این افراد رسیدگی کرد تا حق اون 1% خورده نشه، روش راحتتر . منتقی تر این هست که به اینها رسیدگی نشه تا 99% با این حرکت هاشون به جایی نرسیدن

راستی honarfar2 جان اسم دانشگاهتون رو ننوشتین ببینیم شاگرد اولی اونجا با شاگرد چندمیه کدوم دانشگاه برابری می کنه و اینکه قرار باشه توو دانشگاهیی مثلا شریف که شاگرد آخرش بالاتر از شاگرد اول خیلی دانشگاههاست چطور باید حق رو گرفت و رفت دانشگاه !؟

حرف من راجع به این بودکه هرکسی فکر میکنه کاری کرده باید بره حقشو بگیره وگرنه همینجوری به هیچ جا نمیرسه و اه و حسرت خوردن هم فایده ای نداره. هرکسی خوب می دونه چیکارست و اگه حرفش و کارش درست باشه پاش بیفته پرچم وزارت علوم رو هم میاره پایین. البته دوست گلم باید 1چیزی هم بگم هرچند به قول شما اینا دزدند یا هرچیزی اما به هرحال همین که1کاری کردند خودش ارزش داره نباید کار کسی رو بی ارزش جلوه داد باید تشویق ونظارت کرد تا رقابت ایجاد بشه نه دزدی. نظر شما هم محترمه.

من مالک اشتر درس میخوندم معدل 16+50صفحه رزومه(با مخلفاتی مثل ثبت اختراع و...).
نه داداش تو شریف هم هیج خبری نیست . تو شهید بهشتی که اند فوتونیک ایرانه ماکه چیزی ندیدیم. شاگرد اخر، اخره حالا استندفورد باشه یا شریف. ایین نامه ای که من ازش حرف زدم اینه که 20% نفرات اول هم ورودی و همرشته ای هر دانشگاه می تونند بدون ازمون برند مقطع بالاتر:
ایین نامه (You can see links before reply 7%20%D9%87%D8%A7%20%D9%88%20%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9% 88%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%85%D9%84%D9%87%D8%A7/%D8%A2%D9%8A%D9%8A%D9%86%20%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%A 9%20%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87%20%D8%AA%D8%B3% D9%87%D9%8A%D9%84%D8%A7%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%D8 %A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D9%8A%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%8 6%20%D8%B9%D9%84%D9%85%D9%8A%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7% D9%8A%20%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF%20%D8%A8%D9%87%20 %D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87%20%D9%87%D8%A7%D9%8A%20%D 8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%A8%D8%A7% D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1.pdf)

modj.ir
05-04-2011, 01:09
از اون آیین نامه کذایی خبر دارم که 2 تا هم ورودیم یکی با رتبه 170 و یکی 100 هر 2 می تونستن تا 15 تیر تموم کنن و اونی که رتبش 100 بود شاگرد اول هم میشد، اما گفت چون اون یکی رتبه اش بده من شاگرد اولی رو نمی خوام و پروژه اش رو تا شهریور لفت داد . 15 تبر اون یکی آخرین نمره اش رو زود رد کرد و برای ارشد شاگرد اول اعلام شد و با رتبه 170 با شاگرد اولی دانشگاه شریف رفت و این با رتبه 100 رفت امیرکبیر و آخر سر هم اونجا توو اتاق خوابگاهش در رو بست و گاز رو باز کرد و خودش رو خفه کرد !

البته برداشت و نوع استفاده اکثر مردم از حرف شما این هست :
هر قدر پررو تر باشی و هی بری پا فشاری و شلوار مسئول مربوطه رو ... اونقدر توو ایران راه هست که یارو برای از سر باز کردن این پررو حق 4 نفر کمرو رو می زاره زیر پاش برای ساکت کردن این ...

یگ چیزی رو تاکید می کنم اصلا منظور من نه شما هستین نه شخص مورد بحث این تاپیک. هیچ کدوم رو نمیشناسم و ندید راجع به کسی نظر نمی دم. هر چند در مورد شخص مورد بحث همین تاپیک همون خط اول که خوندم دزدگر ماشین رو دوباره اختراع کرده کلا بحث رو تا ته ول کردم و فهمیدم چه خبره !