PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک فوری از همکاران آرم بخش فیلیپس_پورت سریال

t.o.e
08-03-2011, 22:25
سلام علیکم:
یه خسته نباشید به مجموعه ایران میکرو.
همکاران و دوستان محترم:
لطف کنید اگر با پورت صفر میکرو lpc2378 کار کردید و تو HyperTerminal خروجی گرفتید...
به حقیر هم کمک کنید و برنامه ای ساده بدید که برد آموزشی که تهیه کردم رو تست بگیرم.
من هر چی مثال با keil انجام میدم و پروگرام میکنم جوابی نمی گیرم.
منتظر کمک هاتون یا راهنمایی هاتون هستم.
برنامه آقای علی تروشه رو هم اجرا کردم ولی نتیجه نگرفتم.از startup هم فعال کردم..بازم نتیجه نگرفتم.با اسکوپ هم خروجی میکرو رو گرفتم بازم نتیجه نگرفتم.
من فکر میکنم مشکلم نرم افزاری است.
میکرو من:
lpc2378
کریستال:12mhz

t.o.e
11-03-2011, 22:49
سلام:
دم عید، سرتون شلوغه. میدونم....واگرنه میومدید و کمک می کردید.آقایونی که گفتید ما جواب گرفتیم.ما uart رو راه اندازی کردیم....کجایید که به این بنده خدا یاری برسانید!!!!
من یه کتاب انگلیسی lpc23xx .....خیلی مفیده...حجمش 9M . اینم اسمش.تو اینترنت سرچ کنید پیداش می کنید.داخل سایتش ثبت نام کنید رایگان اجازه دانلود میده.
lpc2300_book_v2_srn یا
You can see links before reply (You can see links before reply)
کلا سایت مفیدی هست.راجع به RTOS هم گفته.
خودم روی پورت سریال کار می کنم...
به این تاپیک هم سر میزنم...شاید یکی اومد و ....
سال نو پیشاپیش مبارک.
شب خوش.

kavir
12-03-2011, 04:19
سلام
خوب خیلی گرفتاری هست به زودی یک خبر خوشی برای دوستانی که با lpc کار می کنند داریم
به عنوان عیدی:0013:

msmut7020
12-03-2011, 14:51
سلام.پورت کام آرم فقط با نرم افزار flashmagic جواب میده.مثلا من یه برنامه نوشتم که تو اون میکرو جمله hello را به کامپیوتر ارسال میکنه.اما توی hyper... اصلا جواب نداد ولی flash masgic جواب داد.

kavir
12-03-2011, 15:48
سلام.پورت کام آرم فقط با نرم افزار flashmagic جواب میده.مثلا من یه برنامه نوشتم که تو اون میکرو جمله hello را به کامپیوتر ارسال میکنه.اما توی hyper... اصلا جواب نداد ولی flash masgic جواب داد.
خوب از صحت برنامه خودتون مطمئن هستید؟
تیم تحقیقاتی lpc تشکیل شده با دوستانی که قراره روی این بخش کار کنند هماهنک کنید

t.o.e
16-03-2011, 04:13
سلام و شب بخیر.
بالاخره بعد از یک هفته برنامه آقای علی تروشه رو روی برد eke2lpc جواب گرفتم.
ابته فقط اسم ایشون تو HyperTerminal میاد و وقتی از ما میخواد که نوشته ای type کنیم...
نوشتها نامفهومه و بلافاصله اسم ایشون رو می نویسه.
من فقط خواستم بگم که کسانی که برد آموزشی eke2lpc رو تهیه کردند...پورت کام صفرش سالمه و کار میکنه...
نکته:دوستانی که از این برد استفاده می کنند ..کابل com حتما ضربدری باشه:
pc port com:
RX_PIN2
TX_PIN3
این برای pc و همیشه ثابته...شما باید پایه 2 پورت کام کامپیوتر رو به پایه 3 پورت برد آموزشی eke2lpc و پایه 3 پورت کام کامپیوتر رو به پایه 2 پورت برد آموزشی ele2lpc وصل کنید.پایه شماره 5 رو هم که زمین هست به 5 برد اموزشی.
pc های جدید پشتشون پورت کام ندارند....داخل مادربورد یه IDC گذاشتند که کنارش نوشته COM.تو دفترچه مادربورد حتما نوشته...بخونید.حواستون باشه که استاندارد IDC بدین صورته که وقتی کابل رو وصل کردید....روی مادگی IDC که از مادربورد بیرون کشیدید...اونجایی که یه فلش داره میشه پایه 1 و کناریش میشه 3 و....سطر پایینش میشه 2و4و....

kavir
16-03-2011, 23:42
در ادامه توضیحات دوست خوبم آقای علیزاده باید عرض کنم برای پورت سریالی که روی بورد هست دو عدد پورت در نظر گرفتیم یکی پورت صفر که برای فلش مجیک در نظر گرفته شده و یکی هم که به پین هدر وصله برای کاربر
نکات مهم در استفاده از پورت:

اول اینکه اگر از فلش مجیک استفاده نمی کنید فقط پایه های rx tx gnd وصل باشند وگرنه جواب نمیده دلیلش هم ریست شدن میکرو هست که به ترانزیستور هست
مورد مهم بعدی که بالا هم اشاره کردند کابل باید ضربدری باشه یعنی 2 به سه و سه به دو وصل شده باشه توی بازار تقریبا 90 درصد کابلهای ریسور ها فقط rx tx وصل و ضربدری هستند ولی باز از فروشنده بپرسید
مورد بعدی بوت لودر usb هست که توضیحات کاملش بعدا ارسال میشه اینه که وقتی از بوت لودر استفاده می کنید عملا فلش مجیک دیگه نمیشه پرگرام کرد و این گفته خود سایت nxp هست چون از uart0 استفاده میشه البته بعد از پاک کردن برنامه بوت این حالت از بین میره
و اما راحترین روش اینه که از p11 روی برد که وصل uart2 هست استفاده کنید

برای برنامه آقای تروشه هم فقط توی ارسال دیتا کار میکنه و گرفتن دیتا منم جواب نگرفتم البته توی دیباگ در کیل توی گرفتن کارکتر لوپ می کنه و بعد از زدن اینتر از این حالت بیرون میره که میتونید از خود کیل دیباگ کنید

موفق باشید

afshin1921
06-05-2011, 13:59
سلام
از p11 برای uart2 چطور باید استفاده کرد؟
منظورم تنظیماتشه؟

kavir
06-05-2011, 16:50
سلام
از p11 برای uart2 چطور باید استفاده کرد؟
منظورم تنظیماتشه؟
You can see links before reply
فایل پی دی افش رو بخونید

vivid
08-05-2011, 10:22
سلام
منم با سریال 2 مشکل دارم
راستی من که از Bootloader usb استفاده می کنم مشکلی برای UART 2 که ندارم .
لطف کنید بگید من چیکار کنم

kavir
08-05-2011, 15:20
برای بوت لودر نه مشکلی نداره فقط باید ادرس شروع برنامه روی 2000 هگز بذارید که توی آموزشش گفته شده
برای راه اندازی هم مثل uart1 هست فقط باید رجیستر ها رو تغییر بدین
یک ساتارتی بزنید در ادامه ما کمک می کنیم
موفق باشید

vivid
08-05-2011, 18:12
ممنون من چند روزی هست با این سریال مشغولم
البته بگم فکر کنم چون من تا بحال از ابزار جانبی استفاده نکردم مشکل در تنظیم پارامترهای pll باشه
در هر صورت برنامه من:

#include <LPC23xx.H>
#include "stdio.h"

int main (void)
{
PINSEL0 |= 0x00500000;
// U2FDR = 0;

U2FCR = 7;
U2LCR = 0x83;
U2DLL = 78;
U2DLM = 0;
U2LCR = 3;
while(1)
{
printf("\n UART TEST");

}
}

M وN رو هم 11و 0 گذاشتم CLK رو هم C/4
دیگه فکرم بجایی قد نمیده:unh:
از طریق SIMULATOR هم اقدام کردم جواب نگرفتم
البته میدونم از بی سوادیمه ii998)ii998)
واینم بگم من سعیم این بوده با وجود BOOTLOADER USB با پورت 2 سریال کار کنم
ممنون

t.o.e
10-05-2011, 01:14
البته بگم فکر کنم چون من تا بحال از ابزار جانبی استفاده نکردم مشکل در تنظیم پارامترهای pll باشه
در هر صورت برنامه من:

#include <LPC23xx.H>

#include "stdio.h"

int main (void)
{
PINSEL0 |= 0x00500000;
// U2FDR = 0;

U2FCR = 7;
U2LCR = 0x83;
U2DLL = 78;
U2DLM = 0;
U2LCR = 3;
while(1)
{
printf("\n UART TEST");

}
}

ممنون

سلام:
اون برنامه ای دوستان برای تست پورت صفر گذاشتند رو تست کردید.منظورم اینه که جای pinsel و اعداد 0 که برای پروت صفر بود رو 2 کردید و جواب نداد؟
تو هایپر وقتی همه چیز آماده شد و مطمئن بودید از باد ریت...ریست رو بزنید حتما..اگر دیدی چیزی نمی نویسه داخل محیط هایپر.
در اولین فرصتی که بتونم بردمو ازادش کنم...تست می گیرم و نتیجه رو بهتون میگم.بردم الان به کلی مدارات جانبی و اسکوپ و pc وصله.در اولین فرصت...چشم...تست می گیریم.:0013:

fatemehjml
10-05-2011, 10:11
در هر صورت برنامه من:

#include <LPC23xx.H>
#include "stdio.h"

int main (void)
{
PINSEL0 |= 0x00500000;
// U2FDR = 0;

U2FCR = 7;
U2LCR = 0x83;
U2DLL = 78;
U2DLM = 0;
U2LCR = 3;
while(1)
{
printf("\n UART TEST");

}
}

ممنون

سلام

برای اینکه بتونید از توابع کتابخانه‌ی stdio.h در پورت سریال استفاده کنید، حتما باید فایل retarget.c رو با یه تغییراتی به برنامه‌تون اضافه کنید. زحمت این کارو قبلا آقای تروشه کشیدن که من الان برنامه شون رو البته برای پورت سریال 1 براتون می‌ذارم.
برای اینکه پورت سریال 2 رو فعال کنید باید از تنظیمات زیر استفاده کنید.(البته خودمم هنوز تست نکردم)

PINSEL0=0x00500000; //set p0.10 and p0.11 to TXD2 and RXD2
U2LCR=0x83; //set frmae=8n1 and DLAB=1
U2DLL=0x34; //baud rate=19200bps @12MHz crystal, 32MHz cclk,16MHz Pclk
U2DLM=0x0; //baud rate=19200bps @12MHz crystal, 32MHz cclk,16MHz Pclk
U2LCR=0x03; //DLAB=1
U2FCR=0x07;

در ضمن برای ارسال و دریافت هم باید از این توابع استفاده کنید:

unsigned char getchar (void){
while(!(U2LSR & RDR));
return (U2RBR);
}

void putchar (unsigned char cin){
while(!(U2LSR & THRE));
U2THR=cin;
}

موفق باشید

kavir
10-05-2011, 10:54
مورد مهم بعدی اینه که پورت سریال در startup هم فعال کنید

vivid
14-05-2011, 12:44
سلام بالاخره این سریال رو با برنامه اقای تروشه روی بردهای lpc2378 تنظیم کردم البته به لطف شما دوستان:0013:
اینم بگم : از بخش تنظیمات : pclk=cclk/2 : pcuart2=act :
توی hyper هم flow control رو none کردم
ممنون از دوستای خوبم

kavir
14-05-2011, 16:52
برنامه ای که اقای علیزاده گذاشتند هم دیروز تست کردم جواب میده
You can see links before reply