PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : USB secondary ISP bootloader for LPC23xx

fatemehjml
07-03-2011, 18:46
با سلام
من دارم بوتلودر USB میکرو LPC2378 رو برای برد eke2LPC فعال می کنم. خوشبختانه داخل application note همه چیزو آورده.
چیزی که از توی سایت NXP گرفتم رو ضمیمه کردم. وقتی که می خوام فایل Memory.uvproj رو کامپایل کنم با خطای زیر مواجه میشم:
usbhw.c(159): error: #20: identifier "OTG_CLK_STAT" is undefined
وقتی برای این خطا توی گوگل سرچ کردم، مثل اینکه چند نفر دیگه هم این مشکلو داشتن. توی این فروم (You can see links before reply) یه راه حل براش گفته.
احتمالا یه تغییراتی داخل فایل LPC2378xx.h باید داده بشه.
کسی منظورشو متوجه میشه؟
با تشکر

1nafar
07-03-2011, 19:15
سلام
برای رفع کردن این مشکل کافیه فایل usbhw.c رو باز کنید و گزینه های "OTG_CLK_STAT" رو به "USBClkSt" تغییر بدید برای اینکار میتونید از گزینه ی replaceاز منوی edit کمک بگیرید .
من فایل اصلاح شده رو پیوست کردم وشما میتوندی ازش استفاده کنید .

قبلا من خودم قبلا یه مقدار روی این پروژه کار کردم ، اما متاسفانه یا خوشبختانه این پروژه برای usb شماره ی 1 میکروکنترلر lpc2378 نوشته شده و من میخواستم اون رو به usb شماره ی 2 منتقل کنم که دیگه وقت نشد روش کار کنم
انشالله شمابتونید راش بندازید .

alireza10471
09-03-2011, 00:59
از کدام پورت usb در بورد آموزشی eke2lpc استفاده شده است؟
من این برنامه را یک بار با پورت 1 امتحان کردم و جواب نداد،هرچند با پورت 2 هم قبلش جواب نداده بود،اما با USB شماره 1 IC دیگه ارتباط نمیده و عملا میسوزه

kavir
09-03-2011, 10:01
از کدام پورت usb در بورد آموزشی eke2lpc استفاده شده است؟
من این برنامه را یک بار با پورت 1 امتحان کردم و جواب نداد،هرچند با پورت 2 هم قبلش جواب نداده بود،اما با usb شماره 1 ic دیگه ارتباط نمیده و عملا میسوزه
برای برد آموزشی از پورت 2 استفاده شده
نموه مثالی که هست برای پورت یک نوشته شده و برای استفاده از پورت 2 یک سری تنظیمات رو باید انجام داد که منبع درست و حسابی هم براش نیست
----
شما که بالا گفتین از پورت یک جواب نگرفتین سخت افزار هم مطابق پورت یک بستین؟
و چرا می گید آیسی عملا می سوزه چه اتفاقی برای ایسی می افته؟

fatemehjml
09-03-2011, 10:05
سلام

البته یه مشکل دیگه ای هم که وجود داره و من فکر می کنم شما به خاطر همین از usb1 جواب نگرفتید اینه که یه vendor ID , Product ID باید احتمالا بخرید، یا به طور مستقیم از NXP یا از نمایندگی هاشون.

kavir
09-03-2011, 10:09
سلام

البته یه مشکل دیگه ای هم که وجود داره و من فکر می کنم شما به خاطر همین از usb1 جواب نگرفتید اینه که یه vendor ID , Product ID باید احتمالا بخرید، یا به طور مستقیم از NXP یا از نمایندگی هاشون.
دقیقا از این موضوع اطلاع ندارم ولی مثلا محصولات شرکت اتمل vendor ID , Product ID مخصوص خودشون دارند برای استفاده از مورد فکر می کنم در ایران مشکلی نداشته باشیم:mrgreen:

fatemehjml
09-03-2011, 11:05
توضیحاتی که خودش داده:

kavir
09-03-2011, 14:35
اینگونه مجوز ها برای ایران یها لازم نیست و شرکت های سازنده خودشون میگیرند
انشاءالله توی عید حلش می کنیم:wink: یعنی تا هفته دیگه

alireza10471
09-03-2011, 22:39
برای برد آموزشی از پورت 2 استفاده شده
نموه مثالی که هست برای پورت یک نوشته شده و برای استفاده از پورت 2 یک سری تنظیمات رو باید انجام داد که منبع درست و حسابی هم براش نیست
----
شما که بالا گفتین از پورت یک جواب نگرفتین سخت افزار هم مطابق پورت یک بستین؟
و چرا می گید آیسی عملا می سوزه چه اتفاقی برای ایسی می افته؟

تو قسمت configuration wizard فایل usbcfg.h یک بخشی هست به نام port selection که میشه پورت 1 یا 2 رو انتخاب کرد.من ابتدا با پورت 2 امتحان کردم و مدار یک بخش را اجرا میکرد.حتما میدونید که main برنامه در memory.c نوشته شده و یک بخش از برنامه تابعی به نام lLED_Init(); را صدا میزنه.این قسمت اجرا میشه و حتی LED مربوط به USB برد آموزشی را روشن میکنه اما مدار با کامپیوتر ارتباط برقرار نمیکنه.
این قسمت port selection به نظر من USB1 یا USB2 رو انتخاب میکنه،نظر شما چیه؟
من وقتی پورت را تو قسمتی که بالا گفتم به 1 تغییر مقدار دادم،دیگه حتی Flashmagic هم میکرو را شناسایی نمیکنه.Jlink ARM هم دیگه ارتباطی با میکرو نشان نمیده.به همین علت گفتم که میکرو سوخته،اگر میتونید راهنمایی کنید که چطور میتونم میکرو را دوباره زنده کنم ممنون میشم.

kavir
09-03-2011, 22:51
تو قسمت configuration wizard فایل usbcfg.h یک بخشی هست به نام port selection که میشه پورت 1 یا 2 رو انتخاب کرد.من ابتدا با پورت 2 امتحان کردم و مدار یک بخش را اجرا میکرد.حتما میدونید که main برنامه در memory.c نوشته شده و یک بخش از برنامه تابعی به نام lled_init(); را صدا میزنه.این قسمت اجرا میشه و حتی led مربوط به usb برد آموزشی را روشن میکنه اما مدار با کامپیوتر ارتباط برقرار نمیکنه.
این قسمت port selection به نظر من usb1 یا usb2 رو انتخاب میکنه،نظر شما چیه؟
من وقتی پورت را تو قسمتی که بالا گفتم به 1 تغییر مقدار دادم،دیگه حتی flashmagic هم میکرو را شناسایی نمیکنه.jlink arm هم دیگه ارتباطی با میکرو نشان نمیده.به همین علت گفتم که میکرو سوخته،اگر میتونید راهنمایی کنید که چطور میتونم میکرو را دوباره زنده کنم ممنون میشم.
سلام
تا چند روز آینده با خبرهای خوشی برمیگردم:0013: این برنامه مشکلی نداره و قابل اجراست

alireza10471
21-03-2011, 21:28
در مورد برنامه USB bootloader متاسفانه توضیحات کامل در مجله داده نشده بطوریکه بتونیم متوجه بشیم چه تغییراتی در برنامه ایجاد شده است تا برنامه با USB شماره 2 هماهنگ بشه.برای استفاده از این برنامه در پروژه های مختلف نیاز به دانستن تغییرات هست.
اگر لطف کنید تغییراتی که در فایلهای برنامه ایجاد کرده اید را توضیح بدهید ممنون میشم.

kavir
21-03-2011, 21:39
در مورد برنامه USB bootloader متاسفانه توضیحات کامل در مجله داده نشده بطوریکه بتونیم متوجه بشیم چه تغییراتی در برنامه ایجاد شده است تا برنامه با USB شماره 2 هماهنگ بشه.برای استفاده از این برنامه در پروژه های مختلف نیاز به دانستن تغییرات هست.
اگر لطف کنید تغییراتی که در فایلهای برنامه ایجاد کرده اید را توضیح بدهید ممنون میشم.
تغییرات در فایلهای usbcfg.h و usbhw.c هست که با برنامه اصلی مقایسه کنید راحت می فهمید در فایل usbcfg.h از طریق ویزراد هست و برای فایل دومی تغییرات زیادتره و نکته مهمش فقط در USBPortSel=0x03; که باید پورت انتخاب بشه که هیچ کجا بهش اشاره نشده بود:x

vivid
26-03-2011, 13:01
سلام عیدتون مبارک
من برنامه usb bootloader رو دانلود و رو برد lpc2378 پروگ کردم اما نکته جالب اینکه تا زمانی که پورت سریال وصل هستش همه چی درسته و فایل فریمور رو پاک و برنامه مورد نظر رو اپ می کنم ولی وقتی پورت سریال رو جدا می کنم و فقط USB وصله دیگه فقط میشه اطلاعات رو پاک یا کپی کرد و برای پروگرم مشکل پیدا میکنه
میشه لطف کنید و راهنمایی کنید

kavir
26-03-2011, 13:18
سلام عید شما هم مبارک باشه
نکته مهم اول اینکه حتما حتما میکرو هم سکتور ها هم فلش رو به صورت کامل با فلش مجیک یا jlink پاک کنید
و بعد برنامه رو پروگرام کنید
در اصل شمابار اول که میکرو فایرور رو روی میکرو می ریزید و ریست میکنید میکرو از قسمت فایرور بالا میاد یعنی همون برنامه شما رو اجرا میکنه برای پروگرام کردن مجدد باید sw1 رو نگه داریدو میکرو رو ریست کنید تا میکروتون توسط یو اس بی شناخته بشه
شاید دلیلش این باشه که شما میکروتون ریست نمی شه
لطفا مجدد تست کنید و با جزئیات کامل تری بگید تا بتونیم بهتر کمک کنیم همچنین برد از کویرالکترونیک گرفتین یا خودتون ساختید/؟

pooriya
26-03-2011, 14:40
سلام. اقا مال منم درست کار نمیکنه.وقتی با flash magic پروگرم میکنم همه چی درسته ولی وقتی کابل سریال رو در میارم و مثل توضیهات مجله کلید sw1 رو نگه میدارم و........................ دیگه کامپیوتر usb رو نمیشناسه و درایو مورد نظر رو نمیاره.
دلیلش چیییییه؟

kavir
26-03-2011, 16:01
سلام. اقا مال منم درست کار نمیکنه.وقتی با flash magic پروگرم میکنم همه چی درسته ولی وقتی کابل سریال رو در میارم و مثل توضیهات مجله کلید sw1 رو نگه میدارم و........................ دیگه کامپیوتر usb رو نمیشناسه و درایو مورد نظر رو نمیاره.
دلیلش چیییییه؟
مثل اینکه دقیق متوجه نشدین
شما اول باید برنامه رو پروگرام کنید
قبل حتما حتما میکرو رو به صورت کامل پاک کنید وگرنه جواب نمیده
بعد توی اموزش تصویری هم گفته شده حتما حتما همه کابل هار و بیرون بیارید و مجدد کابل usb رو وصل کنید توی این مرحله باید بشناسه و نیازی به sw1 ندراید تا یکبار پروگرام کنید
اموزش تصویری توی کویر ویدئو هست
You can see links before reply
دوستانی که برد کویرالکترونیک دارند میتونند مستقیم با شماره های پشتیبانی تماس بگیرند

pooriya
26-03-2011, 17:40
با سلام .
منظورم از پروگرم کردن با flash magic،پروگرم کردن برنامه boot loader روی icبود.
مراحل کار من به این صورته:
1-ic را از بن و ریشه پاک میکنم.erase
2-برنامه بوت لودر را درون ic قرار می دهم.

در این حالت همیچی درسته،در صورتی که کابل flash magic هم هنوز روی بورده.
ولی وقتی کابل flash magicوusb رو از روی برد در میاورم و برد را یکبار روشن و خاموش میکنم،دیگه کامپیوتر پورت usb رو نمیشناسه.
کلید sw1 وreset رو هم طبق نوشته های مجله انجام دادم.(نمیشناسه)
اموزش تصویری رو هم قبلا گرفتم
با تشکر

kavir
26-03-2011, 19:03
من این مورد متوجه نمی شم

در این حالت همیچی درسته،در صورتی که کابل flash magic هم هنوز روی بورده.یعنی اینکه تا کابل وصل یو اس بی میکرو رو می شناسه و درایو هم می سازه؟
در صورتیکه اصلا دروایو ساخته نمی شه فقط این موراد چک کنید:
1.حتما کابل مرغوب رو استفاده کنید و بهتره اگر کابل قبلی جواب نمیده عوض کنید ممکنه از کابل باشه توی این مورد کابل بسیار مهمه که برای خودم پیش اومده
2.ممکنه از برد باشه یعنی برد رو زیر ذره بین ببرید ممکنه پلیسه اتصالی چیزی باشه که از دید مخفی مونده
3.در موقعی که آخرین مرحله میگیم فقط کابل یو اس بی باید وصل کنید در این مرحله در هر حالتی باید کامپیوتر میکرو رو بشناسه من خودم روی سون تست کردم اگر جواب نداد روی ویندوز دیگه تست کنید که بعید می دونم بخاطر این باشه فقط نکته لپ تاپ اگر هست T، روی pc تست کنید ولی من هم با لپ تاپ جواب گرفتم هم pc ولی حتما تست کنید
4.و اما اخرین مرحله خوب اگر برد کویر هست پشتیبانی برای چیه پس با شماره های ما تماس بگیرید پیگیری می کنیم:0013:

pooriya
26-03-2011, 20:37
با سلام.
بله تا وقتی که کابل flash magic وصله کامپیوتر درایو مورد نظر رو می
شناسه.
با 2تا کابل usb تست کردم ولی باز هم همونطوریه.
برد کویر هستش.
ولی مراحل 2و3 رو تست نکردم.
ببینم چیکار می تونم بکنم.
با تشکر و مرسی

vivid
27-03-2011, 01:32
چیزی که الان کاملا مبرهنه اینه که پورت USB کاملا بالا میاد و دیسک درایو هم ساخته میشه حتی فایل رو هم میشه پاک کرد ولی تا زمانی که پورت سریال وصل نباشه نمیشه اپ کرد
من خودمم پیگیر هستم
ولی خواستم بدونم این مشکل رو دوستان دیگه که برد LPC خریدن هم دارن
یا مشکل از ابزار منه
در هر صورت از جناب زارعی که همیشه پیگیر مشکلات دوستان هستن خیلی ممنونم:hi:

vivid
30-03-2011, 09:25
گویا اساتید نظری ندارن درباره مشکل پست قبلی
ولی اگه مطلبی میدونین ممنون میشم بگین
:0013:

kavir
30-03-2011, 11:31
گویا اساتید نظری ندارن درباره مشکل پست قبلی
ولی اگه مطلبی میدونین ممنون میشم بگین
:0013:
حقیقتش مشکل عجیبی هست و تا حالا این مورد توی بردهایی که بوت لودر باش راه انداختیم ندیدم
دو کار میتونید انجام بدین

از پلیسه نداشتن روی برد مطمئنب اشید یعنی اتصالی چیزی اونم با دقت کامل چک کنید
به ادرس فروشگاه برگشت بزنید تا تست بشه:0013::wink:

pooriya
06-04-2011, 21:32
سلام.
تقریبا این مشکل حل شد.

کسانی که با برد مشکل ذکر شده در این تاپیک را دارند به این صورت عمل کنند.

1-برنامه مورد نظر را با jlink روی ic پروگرم کنند.(در صورت امکان)
2-حتما از پورت usb1 کامپیوتر استفاده کنند.(از usb های پشت کیس)
3-در windows7 نسخه 64bit به درستی کار نمیکند.

kavir
06-04-2011, 23:07
.

2-حتما از پورت usb1 کامپیوتر استفاده کنند.(از usb های پشت کیس)

این مورد برای شما فرق می کرد؟

t.o.e
07-04-2011, 19:56
سلام:
به همه دوستانی که با usb bootloader مشکل دارند :
اگر تونستید خودتون برد رو چک کنید!
در غیر اینصورت حتما برد رو برگشت بزنید تا دوستانیکه تخصصشون اینه چک کنند.
من هم بردم مشکل داره..ولی چون با jlink خیلی راحت دارم کار میکنم تا اطلاع ثانوی بردمو برگشت نزدم.(چون نیاز دارم و کارم لنگ می مونه اگر برد رو بفرستم)
و اینکه دوستان آقایی کنند قبلش هماهنگ کنند که میخوان بردشونو برگشت بزنند تا دوستانیکه قراره روی بردهای شما وقت بزارن شرمنده شما نشند.از اونجایی که حسابی سرشون شلوغه گفتم که قبلش هماهنگی بکنید که از دست همدیگه ناراحت نشیم.(از لحاظ زمانی گفتم).
مشکل خاصی نداره و من به همه دوستان این اطمینان رو میدم که ایران میکرو به خوبی ساپورت میکنه و جوابگو هست.نگران اینکه حالا چون usb bootloader کار نمیکنه..این برد مشکل داره....نباشید!
کسانیکه می تونند با jlink پروگرام کنند یا قبلا با پروگرامره دیگه ای کار می کردند کار کنند و ادامه بدند و اگر واقعا نیاز به bootloader دارید حتما بفرستید.

چون خودم مشکل های بدتر از این رو داشتم و تماس یا میل زدم...ساپورت کردند .
موفق و موید باشید.:mrgreen:

pooriya
07-04-2011, 20:14
بله این مورد در سيستم من فرق مي كرى

vivid
09-04-2011, 16:10
سلام مشکلی که با پرگرام کردن داشتم حل شد من کابل یو اس بی رو خودم کوتاه کردم البته اونم با راهنمایی های آقای زارعی که بازم ازش ممنونم
:o