PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمايي براي شروع يادگيري

soheil_v
06-03-2011, 19:39
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان گرامی

بنده دانشجویی ترم ۳ کارشناسی الکترونیک هستم و علاقه بسیار زیادی به الکترونیک و رباتیک دارم و با توجه به اینکه در دانشگاه چیزی یاد نمیگیریم و فقط شروعی است برای اینکه خودمان دنبالش بریم

خیلی وقت هست که شروع به خواندن کتاب های الکترونیک و avr و رباتیک کردم

خوندن و یادگیری کتاب به نظر من مشکل است چون باید عملی انجام بدیم تا موثر واقع بشه

حالا از شما مهندسین با تجربه عزیز درخواست راهنمایی میخوام

به نظرتون کلاس برم خوبه؟

اگر خوب هست به نظرتون کدوم آموزشگاه یا استاد خصوصی خوبه؟

میخواستم مجتمع فنی برم ولی خوب دقیقاْ نمیدونم از کجا شروع کنم بهتره

برای شروع هم یک سری کتاب از جمله الکترونیک نشلسکی و میلمن و رضوی و نشاطی و .. را دارم

کتاب avr ره افروز و خلاصه یک سری کتاب هایی که لازم است برای یادگیری رو تهیه کردم ولی خوب وقتی کسی نباشه که آدم و راهنمایی کنه شروع راه بسیار سخته با اینکه علاقه بی اندازه ای دارم ولی نمیتونم استارت خوبی بزنم

مثلاْ avr میخونم میبینم باید زبان c یادبگیریم . حالا از بین این همه منبع کدومش رو انتخاب کنم و بخونم و بعد میبینم که باید منطق برنامه نویسی رو یادبگیرم بازهم نمیدنم از کجا شروع کنم بنابراین سردرگم شدم ولی نا امید نیستم چون اشتیاق زیادی دارم

میخوام وقتی وارد بازار کار میشم حرفی برای گفتن داشته باشم و رویای ساخت روبات رو در سر دارم و آرزوهای بزرگی از دنیای الکترونیک دارم .

دوستان با توجه به وضعیت بنده راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم و چیکار کنم و چی رو بخونم و ...

ممنون میشم تجربیاتون رو در اختیارم قرار بدین

با تشکر

morteza_rk
06-03-2011, 21:03
سلام دوست عزیز ، به وبسایت ما خوش اومدی. :hi:

معلومه که پشتکار خوبی داری. :wink: تبریک میگم.

برای شروع یه سری اطلاعات الکترونیکی لازم داری که همونایی که تو دانشگاه میگن کافیه. برای کار با AVR هم باید یه زبان رو برای کار کردن انتخاب کنی. دو تا زبان بسیار پر طرفدار برای این میکروکنترلرها وجود داره.

1. زبان بیسیک و کامپایلر محبوب بسکام
2. زبان سی و کامپایلر قدرتمند کدویژن

از بین این دو زبان بیسیک یادگیری و بکار بردنش آسون تره (بشرطی که بفهمیش) و بنظر من چیزی از سی کم نداره و زبان اصلی خودمم هست. زبان سی یکمی مشکل تره و به درک و فهم بیشتری مخصوصا در زمینه ی سخت افزاری نیازمنده.

برای یادگیری AVR به زبان بیسیک می تونید از کتاب مهندس کاهه - انتشارات نص استفاده کنید. ضمن اینکه جناب 1Nafar هم یه کتاب کاملتر تهیه کردن که توی همین سایت بصورت فایل PDF هست. هیچ نیازی هم به کلاس رفتن نداره! اینترنت که هست یکم پشتکار و تلاش هم بذارید کنارش به سادگی موفق میشید. پروژه هم که از در و دیوار این سایت و سایت های دیگه داره می ریزه ، کافیه دانلود کنید و یاد بگیرید.

موفق باشید.

soheil_v
07-03-2011, 21:42
سلام دوست عزیز

ممنونم از توضیحات عالیت

خیلی خوب و کامل و مفید توضیح دادین . واقعاْ ممنون و سپاسگزارم . خیلی آقایی

من طبق فرمایشات حضرتعالی پیش میرم و میخوام حرفی برای گفتن داشته باشم و سخت تلاش میکنم

فقط دوست عزیز برای برنامه نویسی همون کتاب کافیه؟ لازم نیست الگوریتم و ... بلد باشم؟

چه لوازمی تهیه کنم ؟ اگه میشه خواهشاْ با جزئیات بیان کنید و اینکه از کجا تهیه کنم

pdf هم دانلود کردم و دارم میخونم . خیلی کامل و عالی هست

بازم ممنون

موفق و پیروز باشید