PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست پورت سریال lpc2378

t.o.e
04-03-2011, 14:18
سلام خدمت بزرگواران خودم:
آقا من این برنامه uart آقای علی تروشه رو که تو فایل های برد آموزشی lpc2378 بود رو پروگرام کردم ولی پورت uart0 میکرو lpc2378 این برد آموزشی راه نیافتاد..
از دوستانی که کار کردن و براشون راحته...لطف کنند یه برنامه ساده که فقط یه عبارتی رو روی پورت سریال pc از طریق lpc2378 نشون بده برای من بزارن تا من تست بگیرم...البته من با اسکوپ هم نگاه کردم..ولی چیزی مشاهده نشد..برای اینکه مطمئن بشم گفتم یکی از دوستان زحمت بکشه یه برنامه ای که جواب گرفته رو برای تست به من بده تا ببینم برد آموزشی مشکل داره یا .....
البته اگر وقت داشتید..واگرنه خودمم پیگیرش هستم.

fatemehjml
05-03-2011, 10:12
سلام
منم همین مشکل رو دارم. یعنی خیلی باهاش کار کردم و برنامه رو به شکل های مختلف تست کردم ولی جواب نداده. من حدس می زدم شاید مشکل به خاطر اینه که بوت لودر این میکرو روی پورت سریال صفره وشاید دیگه نشه از اون استفاده ی معمولی کرد ولی وقتی برنامه رو واسه پورتای 2و3 هم نوشتم باز جواب نداد. در ضمن توی قسمت بوت لودر و ارتباط سریال user manual این آی سی چیزی در این مورد گفته نشده.
جالب اینجاست که توی شبیه سازی خیلی خوب کار می کنه ولی در عمل جواب نمی ده!
من یه پروگرمر Jlink خریدم البته هنوز تستش نکردم. شاید بتونم با اون به یه نتیجه ای برسم.
موفق باشید

M.ABDOLLAHI
05-03-2011, 11:23
به نام خدا سلام اون طوری که شما میگی نیست من uart0 را عملا حتی با وقفه دریافتش جواب گرفتم مشکلی نداشت...

fatemehjml
05-03-2011, 12:36
ممنون از جوابتون.
فقط یه سوال. شما همین برنامه‌ی آقای تروشه رو تست کردید و جواب گرفتید؟

t.o.e
07-03-2011, 13:57
سلام:
من میخوام برد eke2-lpc2378که خریدم رو تست کنم.پروگرامر jlink v.8هم دارم....ولی هنوز به نتیجه نرسیدم.
از مهندسین بزرگوار :
یه کمکی...راهنمایی.......یه برنامه ساده ای که من بتونم فقط مطمئن بشم که این پورت و آی سی max232 سالمه...بقیه اش رو خودم انجام میدم.
از مدیران ارشد آرم تقاضا دارم که حقیر رو در این زمینه کمک کنند.
ممنون از پیگیری های شما بزرگواران.

M.ABDOLLAHI
07-03-2011, 15:12
به نام خدا سلام همون برنامه هم جواب میده فقط شما باید پاور uart مورد نظر را در فایل استارتاپ فعال کنی نه در برنامه ...

amir_rahmani
26-03-2011, 02:26
سلام. پورت سریال 0 و 1 به طور پیش فرض فعال است .مورد بسیار مهم تعیین نرخ ارسال دقیق توسط سه
رجیستر dll,dlm,Fdiv است که تعیین این رجیستر ها طبق یک الگوریتم ساده که در فایل user manual تصریح شده است. باعث عملکرد درست این قسمت میشود. من سه تا پورت را توانستم به طور کامل راه اندازی نمایم.