PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور جریان

mehrdadgh
03-03-2011, 10:49
سلام

کسی با سنسورهای جریان کار کرده ؟
You can see links before reply

به نظرتون کدوم خوبه ؟
قیمت رو هم مد نظر داشته باشین
جریان اندازه گیری هم 5 آمپر هستش

javad naderi
05-03-2011, 15:51
سنسور اندازه گیری جریان AC,DC (You can see links before reply)

سلام آی سی acs712 یک اندازه گیر جریان AC و DC با ایزولاسیون دربرابر ولتاژ تا ۲٫۱ kVRMS با مقاومت داخلی خیلی کم که مناسب کاربرد در صنعت ، مخابرات و…میباشد

نحوه عملکرد این آی سی بدین صورت میباشد که جریان مورد نظراز پایه مورد نظر آن عبور میکند و آی سی مانند امپر متر به صورت سری در مسیر جریان عبوری قرار میگیرد و از خروجی آی سی میتوان مقدار جریان عبوری را بدست آورد.

ویژگی های بارز acs712

------------------------------------

1.نوئز کم در مسیر جریان آنالوگ
2.پهنا باند دستگاه با فیلتر جدیدی ارائه شده است
3.حداکثر تاخیر ۵ میکرو ثانیه از زمان ورود جریان به مدار تا قرار گرفتن مقدار در خروجی آی سی
4.حداکثر خطا خروجی در دمای ۲۵ درجه ۱٫۵ درصد میباشد
5.اندازه کوچک و نصب سطحی
6.مقاومت داخلی ۱٫۲ میلی اُهم
7.حداقل ایزولاسیون بین پایه ۱-۴ تا پایه ۵-۸ برابر ۲٫۱ kVRMS است
8.ولتاژ کاری ۵ ولت
9.حساسیت ولتاژ خروجی بین ۶۶ تا ۱۸۵ میلی ولت بر آمپر
10.ولتاژ خروجی نسبی به ازای جریان AC و DC
11.ولتاژ افست خروجی به شدت پایدار
12.عدم هیسترزیس مغناطیسی ، حدود 0

همونطور که میبینید این سنسور باید بصورت سری در مدار قرار گیرید و برای محاسبه جریان میتوانیم پایه شماره 7 را به میکرو وصل کنیم و جریان را بروی lcd نمایش دهیم در پست های بعد مداری با این سنسور برای شما قرار میدهم.
دیتاشیت این آیسی را دانلود کنید.

چند نمونه نقشه آنالوگ با استفاده از این سنسور
----------------------------------------------------------------

Z.F.K
06-04-2014, 12:36
این آی سی حداکثر جریانی ک تحمل میکنه چقدره؟

M3R
06-04-2014, 14:18
سلام
جدول دیتاشیت Acs712
7509

همینطور که تو جدول مشاهده میکنید حداکثر جریان قابل اندازه گیری 60 آمپر هست!

Z.F.K
06-04-2014, 16:07
یه سوال دیگه هم داشتم اینکه چطور مقدار جریان اندازه گیری میشه؟از adc میکرو؟بعد من از جایی پرسیدم که مقدار جریان قابل تحمل این سنسور چقدر هست و اونها گفتن یه مدل 5 آمپر ویک مدل دیگه 20 آمپر و یکی دیگه 30 آمپر.این درست هستش؟نمونه برنامه این سنسور رو ندارین؟

sadeghbakhshi
06-04-2014, 20:33
یه سوال دیگه هم داشتم اینکه چطور مقدار جریان اندازه گیری میشه؟از adc میکرو؟بعد من از جایی پرسیدم که مقدار جریان قابل تحمل این سنسور چقدر هست و اونها گفتن یه مدل 5 آمپر ویک مدل دیگه 20 آمپر و یکی دیگه 30 آمپر.این درست هستش؟نمونه برنامه این سنسور رو ندارین؟
سلام
بله این سنسور 3 مدل داره در سه رنج اندازه گیری
خروجی سنسور رو هم باید با استفاده از adc میکرو اندازه گیری کنید
برنامه ی نمونه من ندارم ولی توی اینترنت میتونید پیدا کنید

Z.F.K
07-04-2014, 09:54
میشه ازتون خواهش کنم مدارش رو قرار بدین .من از این مدار میخوام استفاده کنم که در دیتاشیت بود.برای ولتاژac.7514و پایه های یک و چهار به دوسر سیمی ک میخوام جریانش رو بگیرم متصل میشه درسته؟ممنون میشم جواب بدین.

Z.F.K
07-04-2014, 15:47
من برای جریان ac میخوام برنامه بنویسم.این مداری ک بالا گذاشتم درست هست.یه سری جاها خوندم که باید یکسوساز قرار بدم.میشه بیشتر توضیح بدین؟

yusef110
07-04-2014, 16:45
این مدار رو توی دیتاشیت پیشنهاد کرده :

Z.F.K
09-04-2014, 17:23
من این مدار رو بستم و به پایه های ip+ و IP- یه مصرف کننده وصل کردم و از پایه 7 خروجی رو گرفتم ولی چه در حالت خاموش و چه در حالت روشن مقدار dc که از ولت متر خوندم 2.5 بود.مشکلم از کجاست.تو یه سایت دیگه هم خوندم که یه طراحی گفته بود میشه بدون یکسوساز هم مستقیم خروجی رو اندازه گرفت,که به ازای جریان صفر نصف مقدار vcc را در خروجی خواهیم داشت و به ازای زمانی که جریتن برقراره بیشتر از این مقدار خواهیم داشت و در صورتی که جریان 30 آمپری از مدار عبور کنه 4.5 ولت در خروجی خواهیم داشت..میشه ایراد کار من رو بهم بگین.من هم مدار 4 پیشنهادی دیتاشیت رو بستم و هم مداری که عکسش رو چند پست بالاتر گذاشتم..ممنون میشم کمکم کنین..