PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه دماسنج با 7seg

sina_vd
26-02-2011, 15:37
سلام
من این پروژه رو انجام دادم.خب البته مشکل که زیاد داره ولی محسوسترینش اینه که وقتی نمایش دما روی 7seg از حلقه for خارج میشه تا دوباره از دمای محیط نمونه برداری کنه یه لحظه 7seg ها چشمک می زنن که خب به نظر من خیلی تو ذوق میزنه.در ضمن باید بگم که من هر دو تا 7seg رو به یه پورت وصل کردم.اگه بیام حلقه for رو حذف کنم که کل برنامه تو یه حلقه قرار بگیره تو نمایش دچار مشکل میشه.دوم اینکه کسی در مورد نحوه ارتباط ال سی دی های کوچیک مثل ساعتهای کامپیوتری یا ماشین حساب اطلاعی داره.از کجا می تونم از این ال سی دی ها گیر بیارم.پروژه کار شده کسی داره ؟؟؟

اینم برنامش :

$regfile = "m16def.dat"
$crystal = 8000000
$baud = 9600
Config Adc = Single , Prescaler = Auto
Config Portb = Output
Config Porta.1 = Output
Config Porta.2 = Output
Dim A As Word
Dim B As Word
Dim L As Single
Dim R As Single
Dim S As Single
Dim C As String * 1
Dim D As String * 1
Dim I As Integer
Dim M As Byte
Dim N As Byte
B = 0
Reset Porta.1
Reset Porta.2
For I = 1 To 6
Portb = Lookup(0 , Seg)
Toggle Porta.1
Toggle Porta.2
Wait 2
Next
Start Adc
Do
For I = 1 To 100
A = Getadc(0)
A = A / 2
B = B + A
Next
B = B / 100
Print B ; " deg C"
C = Str(b)
C = Format(c , "0.0")
S = Val(c)
L = Int(s)
M = L
R = Frac(s)
R = R * 10
R = Round(r)
N = R
For I = 1 To 5000
Portb = Lookup(n , Seg)
Waitms 5
Set Porta.2
Reset Porta.1
Portb = Lookup(m , Seg)
Waitms 5
Set Porta.1
Reset Porta.2
Next
Loop
End
Seg:
Data &H3F , &H06 , &H5B , &H4F , &H66 , &H6D , &H7D , &H07 , &H7F , &H6F

robo.electron
25-03-2011, 02:37
سلام
من یک دماسنج درست کردم(lm35 و اتمگا8) .
براش تعریف کردم که هروقت دما به 37 درجه رسید خروجی فعال شه.
همه چی خوب کار می کنه ولی وقتی رله وصل میشه دماسنج قاط میزنه یعنی تغییراتش خیلی زیاد میشه(فکر کنم جریان کم میاره)
یا این دماسنج وقتی با آدابتورهای مختلف امتحان می کنم (بدون رله)
بعضیاش دماسنج همین مشکل(تغییرات ناگهانی)رو داره؟
کسی می تونه کمکم کنه؟
با تشکر

mmmmohamad
16-06-2011, 01:30
مدار رله را کامل کن حتما دیود هرز گرد داشته باشه ویه ترانزیستور برای تقویت در ضمن من خودم مشکل قاط زدن میکرو را داشتم دلیلش کشیدن جریان بالا از اونه برای حلش باید تغذیه میکرو را با یک خازن صدوچهار به زمین وصل کنی.

masoodhashemy
16-06-2011, 02:51
ببین بدردت میخوره؟
You can see links before reply

jn_1983
16-06-2011, 12:45
مدار رله را کامل کن حتما دیود هرز گرد داشته باشه ویه ترانزیستور برای تقویت در ضمن من خودم مشکل قاط زدن میکرو را داشتم دلیلش کشیدن جریان بالا از اونه برای حلش باید تغذیه میکرو را با یک خازن صدوچهار به زمین وصل کنی.

سلام دوست عزيز
راهنمائي هاي شما درسته ولي تعاريف غلطه!!
ترانزيستور رو براي اين ميذارن كه فرمان رله از پايه ميكرو ايزوله بشه و اينكه جريان زيادي از پايه ميكرو نكشه و بتبع آن جريا مرود نيازش رو از خود تغذيه مدار بگيره!! (هر ترانزيستوري براي تقويت نيست تقويت براي ac هست و از حالت dc براي سوئيچينگ استفاده ميكنن)

و دوم اينكه براي افت جريان مدار ميكرو از خازن 104 استفاده نميكنن!! اين خازن براي جلوگيري از نويز فركانس بالا و اسپايك تغذيه ورودي استفاده ميشه!! براي Brown Out از خازن هاي با ظرفيت بالا (الكتروليتي و ..) استفاده ميكنن كه بتونه جبران افت را بكنه!!

از حرفاي بنده سوءبرداشت نكنيد يه وقتيا!! نسبت به همتون ارادتمندم!!

mmmmohamad
17-06-2011, 02:52
خداییش من به شما دوتا چی بگم.خودم همیشه برای هر حرفی محکمترین دلیل ها را میارم اخه اینجا مجال حرفزدن در مورد اینکه ترانزیستور سوییچ میکنه یا تقویت.چه زمانی روی خط تغذیه میکرو نوسان میفته؟
زمانی که از میکرو جریانهای ناگهانی زیاد کشیده بشه پس خازن 104 نوسانات را از خط تغذیه میگیره.
این اصطلاح های خارجی را هم بریزین دور که الکترونیک عملیش به درد میخوره و تئوریش فقط به درد کسائی
میخوره که عاشق داستان های اساطیریند.وگرنه که مشخصه ما الکترونیکی ها باید خودمونا از 10 طبقه پرت کنیم پایین وقتی که ترانزیستورهای سه بعدی هم صنعتی شد و شما هنوز سر تقویت یا سوئیچ بحث میکنید.

هر کس لایق شرایطی است که تلاش به تغییر ان نمی کند.

jn_1983
17-06-2011, 14:10
خداییش من به شما دوتا چی بگم.خودم همیشه برای هر حرفی محکمترین دلیل ها را میارم اخه اینجا مجال حرفزدن در مورد اینکه ترانزیستور سوییچ میکنه یا تقویت.چه زمانی روی خط تغذیه میکرو نوسان میفته؟
زمانی که از میکرو جریانهای ناگهانی زیاد کشیده بشه پس خازن 104 نوسانات را از خط تغذیه میگیره.
این اصطلاح های خارجی را هم بریزین دور که الکترونیک عملیش به درد میخوره و تئوریش فقط به درد کسائی
میخوره که عاشق داستان های اساطیریند.وگرنه که مشخصه ما الکترونیکی ها باید خودمونا از 10 طبقه پرت کنیم پایین وقتی که ترانزیستورهای سه بعدی هم صنعتی شد و شما هنوز سر تقویت یا سوئیچ بحث میکنید.

هر کس لایق شرایطی است که تلاش به تغییر ان نمی کند.

ببين عزيزم شما تاپيك رو بدقت بخون!!همونطوري بنده مطالعه كردم!
ما هم اينجا جمع شديم كه مشكلات كارهاي عملي رو بررسي كنيم و با كمك همديگه مشكل همديگر رو حل كنيم!!
بنده تو عرايضم گفتم كه راهنمائي شما درسته!! ولي....
توضيحات شما باعث ايجاد همچين شبهه اي شده!!

اين گفته ها هم من دراوردي نيست بلكه از روي عمل و تجربه به زبان كتاب و تئوري درآمده!! فرق بين عمل و تئوري رو هم بچه ها خوب بلد هستن!!مثل شما و من!!

اولا تو طراحي نبايد گذاشت كه اين اتفاق (كشيدن جريان بالا از ميكرو) بيوفته!! پيشگيري بهتر از درمانه!!!

دوما اين يك چيز بديهي هست كه با توجه به بار خروجي(مصرف كننده يا لود يا بالاخره همون ميكرو) مقدار خازن متفاوت خواهد بود!! اين رو كه انشالله تائيد ميفرمائيد؟؟ ميكرو شما هم ماشاله حداقل 70 الي 100 ميلي آمپر مصرف دارن!! پس اصولا طبق عمل و تئوري خازن 104 نميتونه ريپل در حدي كه ميكرو قاط بزنه رو بگيره!! بله اگر جريان مصرفي شما 100 ميكرو بود همين خازن خروجي كاملا DC به شما ميداد!!

در ضمن دوست من فرض كن كه ترانزيستور 10 بعدي هم بياد ولي وقتي توهمين bjt همچين مشكلاتي داريم چطور ميشه بريم سراغ ....

من پيشتر ابراز ارادات كرده بودم!!

ولي جمله آخرت خيلي قشنگ بود خوشم اومد!!:wink:

mmmmohamad
18-06-2011, 13:25
خوب حالا که شما در ادغام کردن عملی و تئوری انقدر ماهرید کمک کنید و بگید که اگه سنسور Lm35 به ازای 1 درجه 10 میلی ولت میده ایا به ازای 0.1 درجه 1 میلی ولت میده و روندش تا 10 میلی ولت به همین ترتیبه؟