PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشخصات پیست ربات تعقیب خط

morteza_rk
17-02-2011, 15:31
سلام

می خواستم بدونم جنس یه پیست ربات تعقیب خط از چیه؟ و در طراحی اون به چه نکاتی باید دقت کرد؟ :wink:

راستش من فقط توی یه دوره از مسابقات اونم سال 1385 شرکت کردم. تا اونجائیکه فهمیدم معمولا جنس پیست از جنس ورقه های MDF به رنگ سفید هست. اما این ورقه ها نباید براق باشه چون نباید اشعه مادن قرمز رو زیاد منعکس کنه. بنابراین از رنگ سفید مات استفاده میشه. البته دیدم که بعضی ها ورقه های نئوپان رو با اسپری های دستی رنگ کردن و بعنوان پیست استفاده کردن.

برای رنگ مشکی هم ظاهرا از کاغذ یا مقوای رنگی سیاه که اونم براق نیست استفاده میشه. برای طراحی خطوط هم از چسب برق استفاده می کنن.

می خواستم جزئیات بیشتری بدونم. مثل ابعاد پیست ، ارتفاعش از سطح زمین ، آیا ضخامت ورقه MDF مهمه یا نه و ....

رهتازالکترونیک
17-02-2011, 17:52
آق مرتضي شما خودتون اوستايين با اجازه...

تو مسابقاتي كه ما اخيرا شركت كرده بوديم پيست اين طوري بود:

برای رنگ مشکی هم ظاهرا از کاغذ یا مقوای رنگی سیاه که اونم براق نیست استفاده میشه. برای طراحی خطوط هم از چسب برق استفاده می کنن

البته براي رنگ مشكي هم از همون نوار چسب استفاده كرده بودند.مثلا براي مسير معكوس چند لايه نوار چسب رو كنار هم چسبونده بودند.

می خواستم جزئیات بیشتری بدونم. مثل ابعاد پیست ، ارتفاعش از سطح زمین ، آیا ضخامت ورقه mdf مهمه یا نه و ....
ابعاد پيست هم طوريه كه كه مسير 15 الي 25 متري به شكل رفت و برگشتي روش كشيده بشه.
ارتفاع هم كه داشته باشه ربات هاي خارج شده از مسير با كله رو زمين مي رن.بنابراين همين جوري پيست رو زمين ميندازن...!
ضخامت ورقه mdf هم مهم نيست.

البته بايد قوانين يكي از اين مسابقات رو دانلود كنين و شكلهايي كه تو مسيره و ساير جزييات رو اطلاع داشته باشيد.

1nafar
17-02-2011, 18:34
سلام
توی بعضی از مسابقات مسیر مسابقه رو روی بنر چاپ کرده بودن که کار جالبی از آب در اومده بود .

morteza_rk
17-02-2011, 18:45
با تشکر از دوستان ، استفاده کردم.

روشی هم که جناب 1Nafar گفتن خیلی جالب بود.

فکر می کنم که اگه مسیر ارتفاع 100 الی 120 سانتی متری داشته باشه و اطرافشو با تخته سه لا ببندیم(یه چیزی مثل دیوار به ارتفاع 15 سانتی متر) بشه بعدا برای پیست آزمایشی ربات مین یاب هم ازش استفاده کرد. بنظرتون شدنیه؟

redwishi
13-01-2012, 10:47
سلام به همگی
به سایت elbook.ugig.ir برید .
اون پیست هم طراحی و هم اجراش با من بوده> اگر سوالی داشتسد بپرسید

hosseinavr
17-08-2013, 22:52
سلام

نظرتون درباره این ربات چیه ؟

ربات تعقیب خط یا مسیریاب 7 سنسور گروه آرتا روبوتیک (You can see links before reply)

amiray
17-08-2013, 23:12
دوست عزیز لطفا تبلیغ نکنین.
واقعا تو زمینه رباتیک این ربات های اماده یه افت هست. متاسفانه.cry::cry::