PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عرض خطوط در پروتل

mehdiit
11-02-2011, 18:41
سلام
من می خوام بصورت اتماتیک تو پروتل یه pcb بکشم
میشه جاییش مشخص کرد که مثلا عرض خطوطی که جریان ازش عبور میکنه(vcc یا gnd) مقدارش با خطوطی که قراره data ازش عبور کنه متفاوت باشه؟
داخل قسمت edit rule و بعد قسمت with رفتم ولی نمیدونم چطوری باید برا هر کدوم یه مقدار مشخصی معین کنم

و یه سوال دیگه اینکه برا عبور مثلا جریان 2 آمپری باید عرض این خطوط رو چند بگیرم؟

kavir
11-02-2011, 20:01
سلام
از قسمت Design>Rules برید در پنجره از شده روی width راست کلید کنید و گزینه New Rules.. رو بزنید سپس دوبار کلیک کنید
در اینجا می تونید هر بخشی که بخواین تعیین کنید با چه پهنایی بزنه یعنی گزینه Net رو انتخاب کنید مثلا GND بعد در پایین سایز رو تعریف کنید
برای دیتا هم که گفتین در اصل همون دیفالت شما میشه که بدون نت که تعریف کنید میشه

و یه سوال دیگه اینکه برا عبور مثلا جریان 2 آمپری باید عرض این خطوط رو چند بگیرم؟
بسته به ولتاژ و مدت زمان و جنس فیبر داره
که با قلع اندود هم می تونید خیلی خوب جواب بده
نکته مهم:
قبل ازهر کاری با PCB زن مشورت کنید چرا که جریان های زیاد در طی چند ماه باعث می شه که مس از روی برد جدا بشه
موفق باشید

mehdiit
12-02-2011, 16:58
ممنون

حالا اگه بخوام تمام net ها بجز دو سه تاشون دارای یک مقدار معین مثلا 1mm باشند و بقیشون 2mm باشند باید چیکار کنم؟
آخه الان وقتی gnd و vcc رو تغییر میدم ،بقیه ی خطوط بجز این دو تا رو نمیشه مقداری براش تعریف کرد و نرم افزار بصورت اتوماتیک خودش یه مقدار ریز براش تعیین میکنه

kavir
12-02-2011, 19:13
ممنون

حالا اگه بخوام تمام net ها بجز دو سه تاشون دارای یک مقدار معین مثلا 1mm باشند و بقیشون 2mm باشند باید چیکار کنم؟
آخه الان وقتی gnd و vcc رو تغییر میدم ،بقیه ی خطوط بجز این دو تا رو نمیشه مقداری براش تعریف کرد و نرم افزار بصورت اتوماتیک خودش یه مقدار ریز براش تعیین میکنه
ببینید اون بالا هم گفتم شما اول باید یکی rules که برای همه خطوط هست تنظیم کنید
بعدش برای هر نتی که خواستین مثل روش بالا براش Rules جدید تعریف کنید
اگر تعداد نت ها زیاد باشه میتونید از Query Builder استفاده کنید