PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ورودی و خروجی صدا در سیم 300

mehdiit
09-02-2011, 18:25
سلام
اگه بخوام به ماژول sim300 میکروفن و اسپیکر اضافه کنم ،نکته ی خاصی بجز مداری که تو دیتاشیتش اومده وجود نداره؟گذاشتن همه ی خازن ها الزامیه؟
این قطعه که با حرف ESD-ANTI مشخص شده چیه؟

و یه سوال دیگه اینکه دو تا پایه ی AGND ماژول چیه؟

اینا مدارات دیتاشیتشه:
You can see links before reply

morteza_rk
09-02-2011, 21:53
سلام

برای رسیدن به حداکثر پایداری و کارایی مدار گذاشتن همه ی خازن ها اونم از جنس های خوب ضروریه. از طرفی میشه اون قطعه ی ESD-ANTI رو حذف کرد. کار این قطعه حذف ولتاژهای الکترواستاتیکیه که ممکنه باعث سوختن میکروفون یا اسپیکر در اثر تماس دست یا... بشن. البته این اسم خود قطعه نیست و در اینجا منظور اینه که طراح یه قطعه ای که این کار رو بکنه برای این قسمت بذاره. یه نمونش که برای سیم کارت استفاده شده همون SMF05 هست. البته فکر نمی کنم توی بازار پیدا بشه! میشه بجای SMF05 از دیودهای زنر 5 یا 5.1 ولت استفاده کرد.

و یه سوال دیگه اینکه دو تا پایه ی AGND ماژول چیه؟

این پایه ها برای فعال سازی قسمت آنالوگ به دیجیتال ماژول هست که مثلا برای تشخیص پر یا بودن باتری ممکنه از این قسمت بخواید استفاده کنید. البته یه نگاهی به دیتاشیت ماژول بندازید فکر کنم برای میکروفون و اسپیکر هم لازم باشه. دقیقا یادم نیست. :wink:

mehdiit
10-02-2011, 00:44
ممنون آقا مرتضی

این پایه ها برای فعال سازی قسمت آنالوگ به دیجیتال ماژول هست
تو مداری که داخل مجله گذاشته بودید ،این دو تا پایه به زمین وصل شده یا vcc
و اینکه اگه این دو تا پایه هیچ فرقی با هم ندارن ،چرا سازندش دو تا براش گذاشته؟(پینهای 51و52)

البته یه نگاهی به دیتاشیت ماژول بندازید فکر کنم برای میکروفون و اسپیکر هم لازم باشه
دقیقا برا همین برام سوال شد،آخه تو دیتاشیتش این مدارم کشیده:
فرق این مدار با قبلی چیه؟