PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Gt-720f

t.o.e
31-01-2011, 20:29
سلام:
من سوالاتی در رابطه با این ماژول داشتم.چ.ن دارم با lpc راه اندازیش می کنم اینجا مطرح کردم.اگر جای دیگه ای باید مطرح می کردم بگید که اونجا مطرح کنم.
سوالات من:
تو خود دیتاشیت گفته دیتا رو به این صورت میده:
GPGGA, GPGLL, GPGSA, GPGSV, GPRMC, GPVTG, GPZDA
ولی من فقط اینا رو می گیرم:
GPGGAوGPGSVوGPRMC
چرا بقیه رو نشون نمیده؟
ساعتی که نشون میده بر چه اساسی است؟
آیا به خاطر یک ثانیه دقیق این ماژول است که ازش استفاده می کنند و ساعتش مال خودشه و با هیچ جایی تنظیم نیست یا نه..داستان یه چیز دیگه است؟

fatemehjml
01-02-2011, 13:02
سلام
شما تو فضای بسته تستش می کنید یا فضای آزاد؟
هر چی محیط اطراف بازتر باشه ماژولای gps بهتر می تونن با ماهواره هاشون ارتباط برقرار کنن. مثلا توی بیابون خیلی خوب کار می کنن ولی توی محیط های شهری حتی اگه داخل جایی باشن که سقف هم نداشته باشه، بازم ممکنه نتونن به طور کامل دیتاهای اضافی رو دریافت کنند.
موفق باشید

t.o.e
02-02-2011, 21:21
سلام:
من هم تو فضای بسته و هم تو فضای باز تست گرفتم...هر دو تا شون عین هم بودند.منظورم ایناست:
Gpggaوgpgsvوgprmc
چرا بقیه اونایی که گفته نمیده؟
اگر تو بیابان باشیم یهمشونو به ما نشون میده؟
ساعتش چی؟
ساعتی که نشون میده بر چه اساسی است؟
مال جای خاصیه یا نه...
متشکرم که جوابگو بودید.

fatemehjml
03-02-2011, 11:26
سلام
به طور کلی دیتاهایی که از ماهواره های gps دریافت میشه دارای اولویت هستند، که اولویت gprmc از همشون بالاتره. من با این ماژولی که شما باهاش کار می کنید کار نکردم ولی اینو می دونم که براساس در دسترس بودن ماهواره، همچنین براساس الویت، گیرنده های gps دیتاهاشون رو دریافت می کنن.
یه مورد دیگه ای که من احتمال می دم وجود داشته باشه اینه که اون دیتاهای اضافی رو فقط به گروه خاصی ارائه می دن. مثلا خطای gps توی کشورهای آمریکا و ژاپن خیلی کمه یا برای گیرنده های نظامیه آمریکایی در حد سانتیمتره. ولی توی کشور ما حتی به 50 متر هم می رسه. البته با دو تا پارامتر hdop,pdop که از ماهواره های gps دریافت میشه، می تونیم بفهمیم که خطای این دیتایی که گرفتیم چقدر بوده.
به هر حال من امکان این رو می دم که شاید این دیتاها رو به گیرنده هایی که در منطقه ی ما هستند، نمی دن.
موفق باشید

t.o.e
03-02-2011, 15:07
سلام:
متشکرم از جوابگویی شما...اسن ساعتی که به ما نشون میده چی؟اگر ساعتشم بگید که داستانش چیه ممنون میشم.من هر موقع که میزنم...برای خودش یه چیزی نشون میده..
میخوام بدونم ساعتش بر چه اساسی کار می کنه و یه سوال دیگه.
توی مجله pmm9 که گفته هدر lcd.h رو کپی کنیم(فایل در پیوست موجود می باشد).
من پیوستی تو pmm9 که دانلود کردم چیزی راجع به این مورد نبود.اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند ممنون میشم.
من تازه شروع کردم با تک تک پورت ها کار کردن.آقای تروشه زحمت کشیدند یه سری توضیحات تو وبلاگشون گذاشتند...دیدم lcd نیست ولی تو pmm9 هست..گفتم که اگر دوستان راه اندازی کردند...یه راهنمایی بکنند....ممنون میشم.

fatemehjml
03-02-2011, 15:14
خواهش می کنم.
من با این ماژول کار نکردم. منظورتون از ساعت همون ساعت و تاریخیه که از دیتاهای GPS دریافت میشه؟
اگه اینطور باشه، همون ساعت و تاریخ جهانی به وقت گرینویچه. که با استفاده از time offset میشه اونو به وقت محلی درآورد.
موفق باشید

t.o.e
03-02-2011, 15:29
این ماژول یه ساعتی رو برای ما میفرسته که من زیر سقف تست کردم....+9:30 بهش باید اضافه میکردم تا با ایران مچ بشه.
ولی دیروز که تو فضای باز تست زدم..+3:30 اختلاف داشت که همون گرینویچ میشه.تو دیتا شیتشم چیزی ننوشته..میخوام بدونم که آیا ساعتش برای جای خاصی است؟یعنی خودشو با جایی تنظیم میکنه یا نه...چون این ماژول یک ثانیه به ما اطلاعات میده ازش استفاده می کنند.شما با lpc2378....lcd 2*16 راه اندازی کردید؟
اگر تو این زمینه هم راهنمایی کنید ممنون میشم.

fatemehjml
03-02-2011, 15:53
ممکنه دیتایی که از GPS زیر سقف گرفتید دیتای معتبری نباشه. مطابق با پروتکلی که گیرنده ها و فرستنده های GPS با هم ارتباط برقرار می کنن میشه valid بودن یا نبودن دیتای GPS رو متوجه شد.
من یه فایل مرجع از این پروتکل براتون گذاشتم.
متاسفانه با راه اندازی LCD کاراکتری با LPC کار نکردم.
با آرزوی موفقیت

t.o.e
03-02-2011, 18:27
متشکرم بابت فایل و راهنمایی هاتون.
موفق و موید باشید.

t.o.e
04-02-2011, 22:06
سلام:
من این فایل pdf رو نگاه کردم...چیزی راجع به ساعت نگفته بود....
باید تو فضای باز تو چند تا محل مختلف و ساعات مختلف تست بگیرم تا ببینم ساعتش بر چه اساسی...فکر کنم اینطوری به نتیجه برسم.

fatemehjml
05-02-2011, 10:54
سلام
داخل صفحه ی 12 و جدول 3-1 راجع به ساعت و فرمت اون توضیح داده شده.
زمانش بر حسب UTC هست. این دو تا لینک فکر می کنم به دردتون بخوره.
لینک1 (You can see links before reply)
لینک2 (You can see links before reply)

t.o.e
06-02-2011, 02:02
سلام:
سپاسگزارم.
مويد باشيد.