PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Lcd n96

mohammad631
26-01-2011, 18:36
با سلام.
من SOURCE CODE موجود در PMM5 رو براي راه اندازي ‌LCD N96 با AT91SAM7X256 امتحان كردم.جواب نداد .كسي ميدونه چرا؟ ممنون مي شم.
mspz2004@yahoo.com

1nafar
28-01-2011, 09:34
سلام
اگه دقیقا از همون برنامه استفاده کردید و تغییری در اون ایجاد نکردید ، احتمالا مشکل از یکی از موارد زیر است :
1- نوع lcd شما مدل سازگار با پروژه نیست ، شما باید lcd رو با نام lcd گوشی n96 چینی تهیه میکردید ، توی انجمن تصایور مختلف این lcd وجود داره که میتونید با جستوجو پیداش کنید .
2- پایه های lcd رو به درستی متصل نکردید ، توی اون برنامه اتصال پایه ها به شکل زیر هست :

#define TFTLCD_DATAPORT_A
#define TFTLCD_DATAPORT_OFFSET 0
#define TFTLCD_CONTROLPORT_A
#define TFTLCD_RST 16
#define TFTLCD_RS 17
#define TFTLCD_CS 18
#define TFTLCD_WR 19
#define TFTLCD_RD 20
( پایه های داده به پورت a0 تا a15 و پایه ی ریست به پایه ی a16 و پایه ی rs به پایه ی a17 و پایه ی cs به پایه ی a18 و پایه ی wr به پایه ی a19 و پایه ی rd به پایه ی a20 متصل میشه . )
با مراجعه به مجله ی شماره ی 5 و بخش راه اندازی lcd میتونید شماره ی پایه های lcd رو ببنید .

at91sam7x256
16-06-2012, 14:36
سلام منم همین مشکل رو دارم از برد ورژن 3 استفاده میکنم و هیچی نشون نمیده صفحه سفیده . تنضیمات رو هم طبق نقشه شماتیک تغییر دادم . فایل رو هم ضمیمه میکنم. ممنون

at91sam7x256
17-06-2012, 02:23
مشکل حل شد از فایل tftlcd تو DVD برد ورژن 3 استفاده کردم. کاملا قدرت مند و راحت .

eiliya
06-07-2012, 16:48
منم این مشکل رو دارم
اما مشکل فقط زمانی هست که از پورت B می خوام واسه راه اندازی استفاده کنم
یعنی وقتی به پورت A وصل می کنم هیچ مشکلی نداره
حالا مشکل بعدیه من اینه که می خوام از spi واسه راه اندازی mmc استفاده کنم اما پایه های اون رو lcd اسغال کرده
میشه کسی راه نمایی کنه ، امکان استفاده از پایه های دیگه ای نیست ؟ یا اینکه چرا نمیشه از پورت B برای lcd استفاده کنم ؟

hossein68y
12-04-2013, 19:56
سلام.من هم با راه اندازی lcd در برد ورژن3 آرم اتمل مشکل دارم.ال سی در فقط صفحه سفید نشون می ده .چند روزه سرگرمشم ولی هنوز جواب نگرفتم . اگه میشه یه راهنمایی کنید. یا اگه سورس آماده برای این برد دارید اینجا قرار بدید .

hossein68y
13-04-2013, 20:56
یکی کمک کنه :((
وقتی از هدر tftlcd_functions استفاده می کنم صفحه ال سی دی هیچی نشون نمیده و وقتیم میخوام از هدر TFTLCD استفاده کنم با کلی ارور تو کیل مواجه میشم :(
اینم ارورهاش:

Rebuild target 'ADS7843'
assembling SAM7.s...
compiling test.c...
test.c(14): warning: #1-D: last line of file ends without a newline
compiling TFTLCD.c...
TFTLCD.c(316): warning: #223-D: function "AT91_CAST" declared implicitly
TFTLCD.c(316): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(316): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(316): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(317): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(317): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(317): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(318): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(318): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(318): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(320): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(320): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(320): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(321): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(321): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(321): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(322): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(322): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(322): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(324): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(324): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(324): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(325): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(325): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(325): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(326): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(326): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(326): error: #44: expression must have pointer type
TFTLCD.c(327): error: #254: type name is not allowed
TFTLCD.c(327): error: #18: expected a ")"
TFTLCD.c(327): error: #44: expression must have pointer type
Target not created

skiboys
13-04-2013, 23:42
یکی کمک کنه :((
وقتی از هدر tftlcd_functions استفاده می کنم صفحه ال سی دی هیچی نشون نمیده و وقتیم میخوام از هدر TFTLCD استفاده کنم با کلی ارور تو کیل مواجه میشم :(
[/CODE]
سلام دوست عزیز من هم دارم با این نوع lcd کار می کنم شما اول بگو درایور lcd شما چیه؟
برنامه را دیباگ کردی ببینی کجا را اجرا نمی کنه؟

hossein68y
14-04-2013, 00:32
راستش دقیقا نمیدونم درایورش چیه چون با برد آرم اتمل ورژن 3 کویر بوده ال سی دی .اندازش 2.8 هست.احتمالا درایورش ILI9325 باشه!!!
این لینک بردی هست که خریدم
You can see links before reply

این دو تا پروژه هم روش امتحان کردم:

You can see links before reply LCD prj.rar?download

You can see links before reply

اینارو از کتاب آرم آقای شکری برداشتم با تغییر پایه هاش کامپایل کردم ولی صفحه سفید نشون میده...
نمیدونم مشکلم کجاست.
وقتی فایل هگز برنامه پیش فرض خود کویر رو که رو برد بود رو دوباره میریزم تو میکرو ، ال سی دی کار میکنه ولی اینایی که می نویسم کار نمی کنن.

aref3006
14-04-2013, 00:48
با سلام.
من source code موجود در pmm5 رو براي راه اندازي ‌lcd n96 با at91sam7x256 امتحان كردم.جواب نداد .كسي ميدونه چرا؟ ممنون مي شم.
mspz2004@yahoo.com

دوست من، چرا آدرس ایمیل می گذارید؟ یعنی جواب رو باید براتون ایمیل کنیم؟ لااقل پست می گذارید یه سری هم بزنید ببینید جوابی گرفتید یا نه. به علاوه اگه جواب برای شما ایمیل بشه دیگران نمی تونن ازش استفاده کنن.
این بحثها به کنار، سؤال رو باید درست پرسید. شما 2 خط سؤال نوشتید و نه توضیح کافی دادید نه پروژه رو ضمیمه کردید. شاید کسی ندونه pmm مجله ایران میکروست، و اگه هم بدونه بعیده انقدر وقت و حوصله داشته باشه که بره کدی که شما می گین رو بگرده پیدا کنه و دانلود کنه! و بعد تازه اگه مثل من دقیقاً همون برد کنار دستش باشه بعیده کاری کنه! چون "جواب نداد" بیان مشکل نیست! :
* کامپایل نمی شه؟
* پروگرام نمی شه؟
* ...

زیادت جسارت است

skiboys
14-04-2013, 01:51
راستش دقیقا نمیدونم درایورش چیه چون با برد آرم اتمل ورژن 3 کویر بوده ال سی دی .اندازش 2.8 هست.احتمالا درایورش ili9325 باشه!!!
این لینک بردی هست که خریدم
برد آموزشی آرم اتمل+arm atmel at91sam7x256+lcd 2.8+مثال برای بخش ها - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

این دو تا پروژه هم روش امتحان کردم:

صندوق بیان (You can see links before reply lcd prj.rar?download)

صندوق بیان (You can see links before reply)

اینارو از کتاب آرم آقای شکری برداشتم با تغییر پایه هاش کامپایل کردم ولی صفحه سفید نشون میده...
نمیدونم مشکلم کجاست.
وقتی فایل هگز برنامه پیش فرض خود کویر رو که رو برد بود رو دوباره میریزم تو میکرو ، ال سی دی کار میکنه ولی اینایی که می نویسم کار نمی کنن.
سوال من را کامل جواب ندادید، شما پروگرمرتان چیست؟ برنامه را دیباگ کردید؟
اگر وقت شد برنامه شما را نگاه می کنم ولی چون گفتید برنامه برای بورد سایته حتما قبلا تست شده و شما یک جای کار دارید اشتباه کوچکی می کنید

hossein68y
14-04-2013, 10:29
سوال من را کامل جواب ندادید، شما پروگرمرتان چیست؟ برنامه را دیباگ کردید؟
اگر وقت شد برنامه شما را نگاه می کنم ولی چون گفتید برنامه برای بورد سایته حتما قبلا تست شده و شما یک جای کار دارید اشتباه کوچکی می کنید

شرمنده.
نه دیباگ نکردم آخه عین سورسای توی کتاب و مجله رو فقط با تغییر پایه هاشون میریزم تو میکرو.باید برنامه درست باشه دیگه...
از سمبا استفاده می کنم هنوز جیلینک نخریدم.ممکنه مشکل از نحوه پروگرام باشه!؟آخه برنامه های دیگه که روش با سمبا میریزم کار میکنه!

dostman
16-09-2013, 11:40
سلام،
من از هدر فایل های نمونه کویر برای lcd استفاده کردم، ولی چند تا error داشت. شما چه شکلی این مشکل رو حل کردید؟