PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكلات پروگرمر AVR Mkii

sokot65
21-01-2011, 12:05
با سلام
اول عذرخواهي ميكنم كه اين پست رو اينجا زدم (چون براي اين پست نتونستم داخل forum جاي مناسبي پيدا بكنم)
بنده مدتي از پروگرمر avr mkii محصول گروه كوير استفاده ميكنم
از اين پروگرمر بيشتر براي برنامه ريزي avr استفاده كردم
از ديروز نمي دونم به چه علتي ديگه نمي تونم با avrstudio كانكت بشم
پروگرمر توسط ويندوز شناسائي ميشه و مشكلي نداره
ولي وقتي با avrstudio ميخوام كانكت بشم هر دو led قرمز و سبز روشن باقي ميمونه
در اين حالت حتي دكمه ري سيت عمل نميكنه!!!!!

You can see links before reply

گفتم شايد يه لحظه اتفاقي واسه برد افتاده باشه (به اتصالات قطعات smd شك كردم شايد يكي مشكلي پيدا كرده باشه )
طبق نقشه اي كه آقاي 1nafar داخل سايت براي اين پروگرمر گذاشته بودن تست كردم مشكلي نداشت

ويندوزم رو دوباره نصب كردم
ورژن avrsutdio كه نصب كردم 4.18
فقط الان چيزي كه باقي ميمونه برنامه هگزي كه روي at90usb612 نصبه
نمي دونم شايد خود ميكرو مشكل پيدا كرده

به نظر شما چطووري مشكلمو حل بكنم؟؟؟
باتشكر

modj.ir
21-01-2011, 12:52
فایل رو از
دریافت کنین و روال ریختن HEX جدید رو از روی مجله 14 انجام بدین.
اگر نشد سعی کنین از طریق کانکتور SELF PROGRAM پایین برد اون رو از طریق یک پروگرمر ISP دار بررسی کنین.
دقیقا چه اتفاقی افتاد که اینطوری شد ؟

kavir
21-01-2011, 13:27
سلام
منتقل به بخش پروگرامر ها شد
دوست خوبمون modj.ir (You can see links before reply) اشاره کردند چیکار کنید در هر صورت هر مشکلی پیش بیاد میتونید فایرور رو عوض کنید
موفق باشید
مشکلی داشتین با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید
kavirelectronic.ir

sokot65
21-01-2011, 16:32
اقا مشكل حل شد
اقاي modj ممنونم
دوستاني كه مشكل دارند به اين آدرس مراجعه بكنند
:018:

morteza_rk
21-01-2011, 17:22
سلام

خدارو شکر.

یکی از نقاط قوت این سایت همینه! یعنی تمامی محصولات کویر الکترونیک دارای گارانتی و پشتیبانی آنلاین هستن. بدین ترتیب سوال کسی بی پاسخ نمی مونه و محصول خریداری شده هم بخوبی استفاده میشه.

javad naderi
13-02-2011, 23:54
salam.dostan madare kamel programer AVR ke hamaton darin ono tarahi koni ba kamtarin hazine va behtarin barname baraye program kardane AVR ro baraton mizaram khodam kheili vaghte bahash kar mikonam ba kasi ke neveshte ham dostam vaghean ali kar mikone.

1nafar
17-02-2011, 18:43
سلام
دوست عزیز پروگرامری که شما گذاشتید با پروگرامر مورد بحث ما دو تا تفاوت داره :
1- اسم یکی از پروگرامر ها mk ii و اسم اون یکی usb asp هست
2- مورد اول تمامی میکرو کنترلر های avr رو پشتیبانی میکنه و میتونه اونا رو از طریق واسط های isp و pdi و tpi برنامه ریزی کنه ، اما مورد دوم فقط با میکروکنترلر های که spi دارن سازگار هست .
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروگرامر میتونید مجله ی شماره ی 14 رو بخونید .
:0013:

n340
07-03-2011, 13:30
جالب اینجاست منم امروز همین مشکل رو خوردم
ویندوز عوض کردم
و ...
بعد فهمیدم مشکل از پروگرامر هست
یک با دیگر usb162 رو با فلیپ پروگرم کردم
درست شد
اما یعد چندبار پروگرام کردم دوباره همون شد
باز پروگ کردم 162 رو الان درسته
حالا چند سوال
برنامه جدید ارائه نشده
و چه علتی ممکنه که این به یک دفعه برنامه مشکل بخوره؟

n340
08-03-2011, 15:39
کسی نظری نداره

sokot65
26-03-2011, 23:16
با سلام خدمت دوستان
اگه توی پروگرمرMKII ای سی At90usb162 بوت لودرش دچار مشکل شده باشه و پاک بشه
چطوری میشه بوت لودری که اتمل برای این ای سی قرار داده دوباره روی ای سی پروگرم کرد؟؟؟
با تشکر

kavir
26-03-2011, 23:32
با سلام خدمت دوستان
اگه توی پروگرمرMKII ای سی At90usb162 بوت لودرش دچار مشکل شده باشه و پاک بشه
چطوری میشه بوت لودری که اتمل برای این ای سی قرار داده دوباره روی ای سی پروگرم کرد؟؟؟
با تشکر
سلام توی مجله های قبلی کاملا توضیح داده شده راحت میشه پروگرام کرد:wink:

sokot65
26-03-2011, 23:43
با سلام
طبق مجله شماره 14 و سورسی که برای پروگرم کردن at90usb162 گذاشته بودید عمل کردم
مشکل حل شد:0013:

altium
16-04-2011, 22:55
با سلام.
زمانی که کامپیوتر داشت بالا میومد و وارد محیط ویندوز بشه دکمه ریست را چند بار زدم(عجب کاری ..) و یک هو متوجه شدم دیگه چراغ سبز روشن نمیشه. الانم دیگه کامپیوتر نمیشناستش.
کاری که تو مجله هم گفتید را انجام دادم یعنی hw و بعد ریست زو زدم اما انگار نه انگار. لطفا راهنمایی بفرمائید.؟

kavir
16-04-2011, 23:34
با سلام.
زمانی که کامپیوتر داشت بالا میومد و وارد محیط ویندوز بشه دکمه ریست را چند بار زدم(عجب کاری ..) و یک هو متوجه شدم دیگه چراغ سبز روشن نمیشه. الانم دیگه کامپیوتر نمیشناستش.
کاری که تو مجله هم گفتید را انجام دادم یعنی hw و بعد ریست زو زدم اما انگار نه انگار. لطفا راهنمایی بفرمائید.؟
سلام
لطفا مشکلاتی که داره دقیقا ایمیل کنید و رسیدیگ کنید به همراه نام خریدار
:wink:

sokot65
30-04-2011, 01:28
با سلام.

با سلام
نمی دونم چرا این پروگرمر زیر دست من باید هر چند روز یکبار ایراد بده cry::
هر کسی سخت افزار واسه تست داشت بده خدمت هستم ( پدرشو در میارم):018:

منم دقیقا همین مشکل رو دارم
at90usb162رو با هگز مجله پروگرم کردم
Avrstudio به پروگرمر کانکت میشه ولی نمی تونم پروگرم بکنم
با چند تا میکرو تست کردم( با پروگرمر های دیگه از سالم بودن اون میکروها مطمئن هستم)

به نظر شما مشکل از کجاس ؟؟؟ می تونه مشکل از بافر باشه؟؟؟

kavir
30-04-2011, 18:46
با سلام
نمی دونم چرا این پروگرمر زیر دست من باید هر چند روز یکبار ایراد بده cry::
هر کسی سخت افزار واسه تست داشت بده خدمت هستم ( پدرشو در میارم):018:

منم دقیقا همین مشکل رو دارم
at90usb162رو با هگز مجله پروگرم کردم
Avrstudio به پروگرمر کانکت میشه ولی نمی تونم پروگرم بکنم
با چند تا میکرو تست کردم( با پروگرمر های دیگه از سالم بودن اون میکروها مطمئن هستم)

به نظر شما مشکل از کجاس ؟؟؟ می تونه مشکل از بافر باشه؟؟؟
سلام
لطفا برای پشتیبانی خدمات محصولات مستقیم از خود پشتیبانی استفاده کنید
شمار فاکتور +اسم شریفتون ایمیل کنید
و این چیزی که شما می فرمائید بخاطر دست کاری خودتون هست وگرنه پروگرام ها همگی تست شده ارسال میگردند:0013:

sokot65
30-04-2011, 20:39
سلام
لطفا برای پشتیبانی خدمات محصولات مستقیم از خود پشتیبانی استفاده کنید
شمار فاکتور +اسم شریفتون ایمیل کنید
و این چیزی که شما می فرمائید بخاطر دست کاری خودتون هست وگرنه پروگرام ها همگی تست شده ارسال میگردند:0013:

دوست عزیز سلام
بنده بصورت سخت افزاری روی پروگرمر کاری انجام ندادم
وقتی ازش استفاده میکردم دچار این مشکل شد
در مورد پروگرم کردن با هگز اصلی هم مشکلی پیش نیومد
بنده پروگرمر رو از نماینده گی خریدم
به هر حال ممنون از راهنمائی تون

modj.ir
30-04-2011, 23:40
اکثر مشکلاتی که تا امروز دیدم توو 3 دسته تقسیم میشن:
1- استفاده از ورژنی به جز 4.18SP2 که باعث عدم شناسایی پروگرامر میشه
2- برعکس گذاشتن میکروکنترلر ها روی ZIP که به دلیل نبود علامت روی فیبر هست
3- به دلیل اینکه خروجی پایه مربوط به VCC روی این برد به +5v خود USB وصل هست و زمان پروگرام کردن ISP کاربر جامپر مربوطه رو قطع نمی کنه و تغذیه مدار هم وصل هست، تغذیه USB و مدار با هم باعث ایجاد مشکلاتی میشن.
غیر از این اصولا مشکلی نباید وجود داشته مگر واقعا خوش شانس باشین !!!

kavir
01-05-2011, 00:18
دوست عزیز سلام
بنده بصورت سخت افزاری روی پروگرمر کاری انجام ندادم
وقتی ازش استفاده میکردم دچار این مشکل شد
در مورد پروگرم کردن با هگز اصلی هم مشکلی پیش نیومد
بنده پروگرمر رو از نماینده گی خریدم
به هر حال ممنون از راهنمائی تون
همونطور دوستان اشاره کردند مشکل خاصی نمی تونه باشه
لطفا با شماره 03527730313 یا 09135130598 تما س بگیرید:wink:

eb.navid
09-07-2011, 23:32
سلام،
ترتیب قرار گیری پایه های pdi پروگرامر رو برای پروگرام xmega می خواستم.

hossein538
17-08-2011, 15:27
با سلام
برای پروگرام کردن mega16 با mkii موقع کار با avrstudio موقع ورود به programming mode میزنه failed
کسی میتونه بگه مشکل چیه؟ ممنون

kavir
17-08-2011, 20:29
با سلام
برای پروگرام کردن mega16 با mkii موقع کار با avrstudio موقع ورود به programming mode میزنه failed
کسی میتونه بگه مشکل چیه؟ ممنون
سلام
شما پروگرامر رو اگراز کویرالکترونیک خریدین یکی ایمیل بزنید
و در حالت کلی میکرو نمیشناسه مشخصات رو بدین تا بتونیم بیشتر کمک کنیم

madar
15-02-2012, 00:21
سلام
آقا من پروگرامر mkii را خریدم .تا بحال خوب کار میکرد ولی چند بار میکروی atmega8 پروگرم کردم دیگه هیچ میکرویی را نمی شناخت تا اینکه الان دیگه پروگرامر هم شناخته نمیشه و حتی هیچ کدوم از led ها روشن نمیشه.
آقا باید چیکار کنم؟؟

kavir
15-02-2012, 10:50
سلام
آقا من پروگرامر mkii را خریدم .تا بحال خوب کار میکرد ولی چند بار میکروی atmega8 پروگرم کردم دیگه هیچ میکرویی را نمی شناخت تا اینکه الان دیگه پروگرامر هم شناخته نمیشه و حتی هیچ کدوم از led ها روشن نمیشه.
آقا باید چیکار کنم؟؟
سلام
اینکه نمیشناخت چند تا دلیل داره:
1. میکرو رو برعکس زدین توی زیف و ممکنه بافر رو سوزونده باشین
2. اصلا چراغ روشن نمیشه باز دودلیل داره: 1. میکروی اصلی پروگرامر سوخته یا 2.شما برنامه روی این میکرو رو پاک کرده باشن

اگر از طرف ما خریدین ایمیل کنید و تا ادرس بدم برگشت بزنید تعمیر کنیم
یا حق

mojtaba1202
19-04-2012, 14:01
سلام
اگه برا پروگرم کردن مگا8با mkiiجامپرsck رو قطع نکنیم.پروگرمر می سوزه؟؟؟؟
اخه من این کارو کردم و حالا تو avr stdioپیداش نمی کنه.فقط مثی قرمز روشنه.cry::cry::
:(:(lov:

kavir
19-04-2012, 14:03
سلام
اگه برا پروگرم کردن مگا8با mkiiجامپرsck رو قطع نکنیم.پروگرمر می سوزه؟؟؟؟
اخه من این کارو کردم و حالا تو avr stdioپیداش نمی کنه.فقط مثی قرمز روشنه.cry::cry::
:(:(lov:
نه نمی سوزونه ال ای دی قرمز اگه روشنه مشکل نرم افزاری هست یکبار درایورش پاک کنید مجدد وصل سیستم کنید باید حل بشه

hosein.g
10-05-2012, 21:34
سلام
دوستان پروگرمر من چند بار ایکسمگا رو پروگرم کرد، بعد مگا 32 پروگرم کردم، حالا ایکسمگا پروگرم نمیکنه!!! ساینیچرو میخونه، ایرز میکنه اما پروگرم کردنی چراغ قرمز روشن میمونه و برنامه ایرور میده!!!
چیکارش کنم؟ کلید HWB هم مونتاژ نشده رو برد من! نمیدونم کدوم پایه ها رو به هم وصل کنم تا برنامه میکرو رو از طریق flip نوسازی کنم!!!
مرسی

kavir
10-05-2012, 22:55
سلام
دوستان پروگرمر من چند بار ایکسمگا رو پروگرم کرد، بعد مگا 32 پروگرم کردم، حالا ایکسمگا پروگرم نمیکنه!!! ساینیچرو میخونه، ایرز میکنه اما پروگرم کردنی چراغ قرمز روشن میمونه و برنامه ایرور میده!!!
چیکارش کنم؟ کلید HWB هم مونتاژ نشده رو برد من! نمیدونم کدوم پایه ها رو به هم وصل کنم تا برنامه میکرو رو از طریق flip نوسازی کنم!!!
مرسی
سلام
شما به هیچ عنوان نباید برنامه میکرو رو پاک کنید چون نیازی نیست
خوب mega32 شما درست پروگرام کردین؟ بخوبی جواب داد؟
اگه مگا 32 و یا هر ایسی دیگه برعکس روی زیف زده باشین ممکنه بافر سوخته باشه این مورد ما چند مورد داشتیم
بعد اتصالات هست که خیلی مهمه
kavirelectronic.com@gmail.com
لطفا شماره سفارش و اسم شریفتون هم ایمیل کنید برای من پیگیر هستم

hosein.g
11-05-2012, 02:18
تست کردم. ساینیچر ایکسمگا رو میخونه، ایرز (پاک) هم میکنه، اما نمیتونه پروگرم کنه!!! فکر نکنم از بافر باشه. چون در اون صورت نمیتونست ایکسمگا رو تشخیص بده!
در مورد مگا 32 هم اگه میکرو روش برنامه ای باشه، موقع قرار دادن تو زیف سوکت پروگرمر هنگ میکنه ( حتی اینکارو کردم که قبل از وصل کردن پروگرمر به یو اس بی، مگا 32 رو روش گذاشتم بعد ). اما اگه با یک پروگرمر دیگه میکرو رو پاک کنم برنامه شو، بدون هیچ مشکلی پروگرم میکنه!
اینم اضافه کنم که در حین تست یکی دو بار یو اس بی بجای mkii این وسیله رو شناخت at90usb162 DFU!! یعنی خود میکرو رو! ( در ضمن، هر بار که هنگ میکرد، دکمه ریست رو میزدم)
مرسی
و اینکه من این پروگرمررو خودم از سایت تهیه نکردم که شماره سفارش داشته باشم، از یک فروشگاه الکترونیکی گرفتم. اما ماله کویر هست.

kavir
11-05-2012, 21:57
تست کردم. ساینیچر ایکسمگا رو میخونه، ایرز (پاک) هم میکنه، اما نمیتونه پروگرم کنه!!! فکر نکنم از بافر باشه. چون در اون صورت نمیتونست ایکسمگا رو تشخیص بده!
در مورد مگا 32 هم اگه میکرو روش برنامه ای باشه، موقع قرار دادن تو زیف سوکت پروگرمر هنگ میکنه ( حتی اینکارو کردم که قبل از وصل کردن پروگرمر به یو اس بی، مگا 32 رو روش گذاشتم بعد ). اما اگه با یک پروگرمر دیگه میکرو رو پاک کنم برنامه شو، بدون هیچ مشکلی پروگرم میکنه!
اینم اضافه کنم که در حین تست یکی دو بار یو اس بی بجای mkii این وسیله رو شناخت at90usb162 DFU
!! یعنی خود میکرو رو! ( در ضمن، هر بار که هنگ میکرد، دکمه ریست رو میزدم)
مرسی
و اینکه من این پروگرمررو خودم از سایت تهیه نکردم که شماره سفارش داشته باشم، از یک فروشگاه الکترونیکی گرفتم. اما ماله کویر هست.
سلام
مورد اول اینکه شما دقیقا مطمئن هستین که این برد برای ما هست؟ چون به صورت رسمی توی نت فط خومون فروش داریم و یکی از دوستان که تبریز هستند و اونم توی سایت نمی فروشن
ببینید این موارد با یک تست کلی می تونید متوجه بشین
1. اول از همه ویندوز شما چیه ؟ و avrstudio چند نصب دارین؟
2. اون خوندنی که شما میگی شاید الکی داره پیام اوکی میده بهتون .یک عکس از نرم افزار و خطاش بقرای من بفرستین و یک عکس از اوکی خوندن
لطفا مستقیم تماس بگیرید راهنمایی کنم بهتره سریع تر حل میشه .
09135130598
03527730313
شنبه زنگ بزنید
یا حق

modj.ir
11-05-2012, 23:37
برای پروگرام کردن مجدد نیازی به وجود خود کلید نیست، در حقیقت نظر به اینکه هدف کوچک و قابل حمل بودن پروگرامر بود، کمی برد کوچیک زده شد، که این باعث شد اگر همه لوازم جنبی اضافی روی برد لحیم کاری بشن، کمی فشردگی راحتی کار رو کمتر کنه. برای همین توو سری های جدید یک کلید و 2کانکتور اضافی لحیم نمیشه.
اما اون کلید کلا 4 پایه داره که 2 تا 2تا به هم وصل هستن ! یعنی 2 پایه باقیمیمونه که کافیه اونها رو با یک تکه سیم به هم وصل کنین و کلید رست رو بزنین تا وارد مد قابل استفاده lufa بشین
در مورد هنگ پروگرامر شاید برنامه ایکه روی میکرو می زنین پایه های وصل به پروگرامر رو 0 و 1 می کنه باعث اخلال روی عملکرد میشه. به شخصه زیاد استفاده از سوکت روی برد رو پیشنهاد نمی دم .در مورد xmega هم آیا فقط یک میکروکنترلر دارین ؟ یا اینکه روی چند ایکسمگا تست کردین ؟ چون ممکنه مشکل از میکروکنترلر باشه!

modj.ir
11-05-2012, 23:42
دلیل اینکه استفاده از سوکت روی برد رو پیشنهاد نمی دم این هست که همونطور که توو پروگرامر اصلی دیدین، گلا تغذیه طرف دوم از usb دریافت نمیشه ! و فقط gnd و پایه های مربوط به پروگرام شدن هستن که به میکروی مورد نظر وصل میشن.
دلیل هم همین اختلالاتی هست که در اثر تداخل تغذیه ها وقتی که شما جامپر تغذیه رو روی حالت تغذیه از usb می گذارین و فراموش میشه و طرف دوم هم تغذیه وصل هست یا روی طرف دوم رگلاتور نصب هست و مثلا تغذیه 5 ولت به خروجی رگلاتور 3.3 ولت وصل میشه یا ... بوجود میاد.
کلا پیشنهاد می دم اون جامپر تغذیه خارجی رو قطع کنین و تغذیه میکروکنترلری که داره پروگرام میشه رو مجزا بدین، اینکار باعث میشه خطاهای سهوی اختلالی ایجاد نکنن.

modj.ir
11-05-2012, 23:45
باز هم برای پست سوک و فراموش شدن بخشی از حرف هام، همونطور که توو پروگرامر اصلی دیدین پایه ای که به عنوان تغذیه به پروگرامر وصل میشه در حقیقت وظیفه اش فقط خواندن ولتاژ وصل شده به میکروکنترلر هست ! یعنی این پایه تغذیه توو پروگرامر ورودی هست و به adc وصل شده ! اما روی بردهای کلون هنوز این مورد ران اندازی نشده و توو برنامه همیشه 5 ولت رو به عنوان ولتاژ خونده شده بر می گردونه ! و روی کانکتور برای سادگی خروجی تغذیه از usb گذاشته شده. مشکل اصلی همین تداخل هست

hosein.g
12-05-2012, 17:57
اول از همه تشکر میکنم از کل مجموعه ، ساپورت واقعاً علی عالی هست.
من پروگرمر رو حضوری، نه اینترنتی از تیریز گرفتم و دی وی دی و برد دقیقاً مال کویر هست!! هیچ شکی نیست!!
با عوض کردن برنامه (فریمور) پروگرمر مشکل حل شد و الان ایکسمگا رو پروگرم کردم.
شادی، سلامتی و موفقیت رو براتون آرزو دارم. مرسی

mojtaba1202
14-07-2012, 17:39
سلام
به نظر اساتید مشکل blank check fail at 0x00000 درflipرو چه جوری میشه حل کرد؟؟

mishellol
28-08-2012, 20:45
سلام دوستان گلم من این پروگرامر رو یکسال پیش خریداری کردم از همون اول میکروی مگا 32 من رو پروگرام نکرد و روی هر سیستم تستش کردم همین مشکل رو داشت
1- پروگرامر رو میشناسه وارد محیط پروگرام کردن میشه
2- ال ای دی سبز هنگام پروگرام روشن میشه و نشون میده مشکلی نداره
اما میکرو پروگرام نمیشه و پیغام فایلد میده . من میکرو رو بر عکسم کردم اما دیگه کلا نشاخت پس جهتشم درست بود
یکسالی هست ازش دلسرد شدم و گزاشتمش کنار اما میخوام دوباره تستش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
از سایت خودتون خریداری شده ولی شماره فاکتور رو چون انداختمش رفت یادم نیست
روی میکروهای دیگه هم تست کردم و هیچ میکرویی رو نمیتونه پروگرام کنه
در حال حاضر پروگرامر usbasp دارم و براحتی همون میکروها رو پروگرام میکنم و استفاده میکنم
ببخشید خیلی طولانی نوشتم ولی خواستم دیگه سوالی پیش نیاد.

کارهایی که در مجله هست رو خواستم انجام بدم اما متاسفانه لینک flip کار نمیکرد و هر چی در سایت اصلی گشتم پیداش نکردم

mahdi74
06-12-2012, 22:04
سلام به همگی
من این پروگرامر MKII رو سال قبل از سایت خریدم و تا حالا خوب کار کرده .
الان ISP پروگرام میکنه ولی PDI کار نمیکنه .
البته فکر میکنم اشکال مربوط به بافر روی برد باشه ( GTL2003 ) ولی هر چی گشتم این IC رو نتونستم پیدا کنم
کسی از دوستان میتونه فروشگاهی رو معرفی کنه که این IC رو داشته باشه .
یا روشی برای اینکه مطمین بشم مشکل از چیه.
یا راهنمایی کنید که چجوری یک بافر بیرونی برای PDI بگذارم .
اگر شماتیک کامل همین بردم کسی داره برام بگذارید شاید بتونم از اون کانالهای دیگه بافر که سالمند برای PDI استفاده کنم.
خلاصه یک جوری کمک کنید دیگه .:mrgreen:

kavir
07-12-2012, 15:44
سلام به همگی
من این پروگرامر mkii رو سال قبل از سایت خریدم و تا حالا خوب کار کرده .
الان isp پروگرام میکنه ولی pdi کار نمیکنه .
البته فکر میکنم اشکال مربوط به بافر روی برد باشه ( gtl2003 ) ولی هر چی گشتم این ic رو نتونستم پیدا کنم
کسی از دوستان میتونه فروشگاهی رو معرفی کنه که این ic رو داشته باشه .
یا روشی برای اینکه مطمین بشم مشکل از چیه.
یا راهنمایی کنید که چجوری یک بافر بیرونی برای pdi بگذارم .
اگر شماتیک کامل همین بردم کسی داره برام بگذارید شاید بتونم از اون کانالهای دیگه بافر که سالمند برای pdi استفاده کنم.
خلاصه یک جوری کمک کنید دیگه .:mrgreen:
سلام
احتمال اینکه خروجی اتصالی کرده باشه و بافر سوخته باشه زیاد
یک بار روی پایه های بافر هویه بکشید اگر حل نشد ممکنه سوخته باشه
بافرش توی چین هم نیست و قیمتش در حال حاظر 13 هزار تومن هست

blackwizarder
09-04-2013, 23:16
سلام من این پروگرمر رو از سایتتون تهیه کردم ولی موقع نصب , درایور پروگرمر توسط ویندوز شناخته نشد ولی مگا 8 رو باهاش چند بار پروگرام کردم چند روز پیش خواستم مگا 32 رو باهاش پروگرم کنم فایل هگزو که ریختم روش ویندوز پیام داد که سخت افزار جدید شناسایی کرده و خواست درایورشو نصب کنه ولی بعد از جستو جو پیام داد که درایور ar90usb رو پیدا نکرده و دیگه مگا 32 رو هم نمیشناسه ولی همچنان میشه باهاش مگا 8 رو پروگرام کرد منم هرچی تو نت گشتم نتونستم درایورشو پیدا کنم اگه امکان داره لینک درایورشو بزارید , ضمنا راجع به جامپر csk هم توضیح بدید منظور از قطع بودنش اینه که کلا درش بیاریم یا اینکه به دوتا پایه ی دیگه وصلش کنیم؟آخه 3 تا پین داره
ممنون از زحماتتون

blackwizarder
13-04-2013, 01:16
دوستان کسی نظری پاسخی چیزی نداره؟تو ویندوزسون 64بیتی درایورشو درست نصب نمیکنه اگه کسی درایورشو داره لطفا راهنمایی کنه, ممنون