PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسم بر روی ال سی دی

masoodhashemy
18-01-2011, 21:45
با سلام
ببخشید من یک برد آرم 9 یا 11 پیدا کردم که ال سی دی دارد
یک سیگنال آنالوگ دارم میخواهم آن را روی این ال سی دی نشان بدهم
از کسی که برد را میفروشد سوال کردم چگونه سیگنال را رسم کنم، گفت باید روی بردت سیستم عامل نصب کنی و خودش سیگنال رو نشون میده
دوستان خواهش میکنم سریع کمک کنید زیرا این مرحله آخر پروژه من است
من آرم بلد نیستم
میخوام آرم رو یاد بگیرم به خاطر همین موضوع
راستش هنوز نمیدونم برد آرم 9 رو انتخاب کنم یا آرم 11 ؟ اون که آرم 9 داره 100 هزار تومان ارزان تره.

با تشکر

Division
19-01-2011, 01:58
سلام

یک سیگنال آنالوگ دارم میخواهم آن را روی این ال سی دی نشان بدهم

شما می تونید با نوشتن یه پلاگین تحت OS وردی رو بگیرین و به کمک واسط گرافیکی که دارین اطلاعات پردازشی رور روش نشون بدین .

از کسی که برد را میفروشد سوال کردم چگونه سیگنال را رسم کنم، گفت باید روی بردت سیستم عامل نصب کنی و خودش سیگنال رو نشون میده

بله درسته ولی خودش سیگنال رو رسم نمی کنه این وظیفه شماست که ورودی رو بگیرین و روش عملیات مورد نظرتون رو اعمال کنید .
میتونی از ویندوز ce یا توزیع های مختلف linux استفاده کنید .( البته هر کدام روش های خاص خودشون رو برای نوشتن و نصب پلاگین دارن)

من آرم بلد نیستم
برای این پروژه شما نیازی هم ندارید که به صورت تخصصی یاد بگیرید فقط باید برنامه نویسی بلد باشین همین !

راستش هنوز نمیدونم برد آرم 9 رو انتخاب کنم یا آرم 11 ؟ اون که آرم 9 داره 100 هزار تومان ارزان تره.

آرم 9 هم برای پروژه شما خیلی خیلی زیاده ..... ولی اگه بخواین انتخاب کنید برد mini2440 با هسته آرم 9 خیلی خوبه . می تونید با توجه به قیمت، گرافیک 3.5 یا 7 اینچی رو تهیه کنید .

دوستان خواهش میکنم سریع کمک کنید زیرا این مرحله آخر پروژه من است

اگه برنامه نویسی رو خوب بلد باشین کار زیادی نداره ولی اگه به اصول پلاگین نویسی واقف نباشین وقتتان را خواهد گرفت .:wink:

hakim.alireza
19-01-2011, 18:36
به جون این cry:: یا به جون :unh: یا به جون این یکی lov: یا اصلاً به جون همه ی اینها :fan: تو رو قسم میدم جواب پست ما رو هم بده (توی صفحه ی اصلی هستش اینم لینکش:
You can see links before reply

masoodhashemy
21-01-2011, 17:01
یک پیام به آقای pgt فرستادیم معلوم نیست آقای pgt کجا غیبش زده
منتظریم استاد

masoodhashemy
22-01-2011, 13:31
ببخشید برای برنامه در winCE از چه نرم افزار ی باید استفاده کنم؟
میخوام شروع کنم به یادگیری

با تشکر

1nafar
22-01-2011, 15:12
سلام
برای این پروژه شما باید اطلاعات بیشتری در مورد برد داشته باشید ، چون همون طور که جناب PGT گفتن ورژن های مختلفی از ویندوز ce و لینوکس برای نصب بر روی پردازنده های arm ارائه شده و هر کدوم از این ورژن ها دارای امکانات خاص خودش هست .
با مراجعه به آدرس زیر میتونید اطلاعات بیشتری رو در مورد این سیستم عامل بدست بیارید :
توضیحات موجود در دو تا آدرس بالا تقریبا کامل هست ، وقتی که شما این سیستم عامل رو بروی برد خودتون نصب میکنید ، ( بسته به ورژن نصب شده ) وارد محیطی تقریبا به شکل ویندوز های pc میشید ، شما با استفاده از نرم افزار های ویژوال استدیو ، میتونید برای این سیستم عامل در داخل کامپیوتر خودتون برنامه بنویسید و سپس اون رو در این سیستم عامل اجرا کنید .
برای دریافت داده بسته به نوع میکرو میشه از پورت های usb ، com یا ... یا ورودی های انالوگ به دیجیتال استفاده کنید ( برای این مورد باید با برنانویسی سخت افزار آشنایی داشته باشید .

masoodhashemy
25-01-2011, 12:33
ببخشید این اصول پلاگین نویسی یعنی چی؟
ستاره سهیل هم یک کمی میمونه و بعدش میره. آقای pgt یک کمی واضح تر توضیح میدادید
منم از کسی که میخواست این برد رو برام بفروشه سوال کرده بودم
گفته بود باید برنامه نویسی رو بلد باشی.
ولی دقیق تر
یعنی توی برنامه ویژوال سی خودش توابعی دارد که بتواند از adc میکرو بخواند؟

انجمن You can see links before reply هم که آفلاین هست!

1nafar
25-01-2011, 16:38
یعنی توی برنامه ویژوال سی خودش توابعی دارد که بتواند از adc میکرو بخواند؟
سلام
توی ویزوال سی فقط پورت های سخت افزاری مثل پورت com ، شبکه و usb تعریف شدن .
اما برای بعضی از برد های پلاگین ها ( برنامه های جانبی ) ی وجود داره که بین سخت افزار و نرم افزار برنامه نویسی قرار میگیره و این دو رو بهم متصل میکنه .
مثلا من یه دونه برد ساختم و برای این بردم یه دونه نرم افزار می نویسیم که وقتی دستور ali2 رو دریافت کرد واحد adc رو روشن کنه و داده ی دریافتی از اون رو در یک متغیر به نام ali1 بریزه
شما باید این نرم افزار رو نصب کنید و اون رو به کامیپالر خودتون معرفی کنید . در کامیپالر با هر بار راه اندازی adc کد مورد نظر رو به نرم افزار و نرم افزار اون رو به سخت افزار منتقل کنه .

موارد بالا توضیح سادش بود .

معمولا اگه سیستم عامل برد لینوکس باشه ، سازنده ی برد لینوکس رو مطابق سخت افزار برد تغییر بده .
و برای سیستم عامل ویندوز هم برد بر طبق استاندارد ماکروسافت ساخته میشه

masoodhashemy
26-01-2011, 01:35
شرمنده
فرکانس موج من بین 50 هرتز تا 5 مگاهرتز هست
میکرو میتواند نمونه برداری کند و پردازش کند؟
میکرو Samsung S3C2440A 400MHz میباشد. در واقع روی برد mini2440 که میخوام روی lcd بندازم.
توی دیتاشیت نوشته Maximum Conversion Rate: 500 KSPS هست.

این بحث پلاگین نویسی تحت عنوان چه مطلبی در برنامه نویسی میخوانند؟

با تشکر

masoodhashemy
27-01-2011, 01:56
ببخشید با برنامه keil v4 میشه برای Samsung S3C2440A برنامه نوشت؟ روی برد mini2440
و اینکه همین آموزشهای درون مجله برای شروع کار با keil خوبه؟
و مثلا اینکه برای ال سی دی باید خودم header بسازم و بعد ازش استفاده کنم.
نوشتن header چگونه است؟

masoodhashemy
15-02-2011, 12:22
سلام

با توجه به قیمت تمام شده دیدم اگر این شکل موج را روی لپ تاپم نمایش دهم در حال حاظر از نظر وقت و هزینه به صرفه تر هست
حالا من یک موج دارم با فرکانس حداکثر 5 مگاهرتز و میخواهم از طریق پورت usb روی لپ تاپ نشان بدهم
باید از یک مدار واسط استفاده کنم؟ بعدش روی Labview یا matlab نشان بدهم؟
میشود یک برنامه با #c نوشت که این موج را نشان دهد؟

چند تا سوال از آرم دارم:
چون دیدم میخوام روی arm9 یا arm11 کار کنم دیدم نروم سراغ LPC و به همین سری های AT91 بچسبم بهتره

اگر arm7 کار کنم میتواند پایه ای برای arm9 باشد یا خیر؟ یعنی روند یادگیری arm9 را راحت کند؟
اگر کار را روی arm9 شروع کنید پایه آن را چه بردی میگذارید؟ mini2440 یا چیزی که خودتان میسازید؟
میشود بدون اینکه سراغ arm9 رفت روی arm11 پرید؟ یعنی خیلی سخت نیست؟ گفتم شاید شبیه هم باشند فقط یک سری واحدها تفاوت داشته باشند و اینکه دیدم قیمت بردهای arm9 و arm11 خیلی تفاوت قیمتی ندارند گفتم بپرم روی arm11 که سرعت پردازشش بیشتره.
من یک بنده خدایی در مالزی سراغ دارم دیدم قیمت این بردهای arm در ایران دقیقا دوبله و در زمینه fpga سوبله هست! حالا اگر بگویم از مالزی بیاورند اونجا قیمتش درسته؟

با تشکر

masoodhashemy
16-02-2011, 19:04
عجب
هیچ کسی نیست!
این pgt هم که ستاره سهیله!
بقیه سوالات ما که بی جواب موند.
ببخشید شما پیشنهاد میدهید از همین الان پروگرامر jlink بگیرم یا فعلا با sam-ba سر و کله بزنم؟

با تشکر

1nafar
17-02-2011, 17:44
سلام

باید از یک مدار واسط استفاده کنم؟ بعدش روی Labview یا matlab نشان بدهم؟
شما باید شکل موج را از طریق یکی از پورت های com یا usb یا ... به کامیپوتر وارد کنید و بعدش با نرم افزار اون رو از روی پورت خونده و نمایشش بدید .

میشود یک برنامه با #c نوشت که این موج را نشان دهد؟
برای نمایش داده از هر نرم افزاری میتونید استفاده کنید .
مثلا میکرو کنترلر شما شکل موج ورودی رو اسکن میکنه و اندازه ی ولتاژ اون رو در هر یک میکرو ثانیه ( یا هر واد زمانی دیگه ) از طریق پورت سریال به کامپیوتر میفرسته .
در کامپیوتر ، برنامه ای که نوشتید داده رو از پورت میخونه و با توجه به مقدار اون ، از فاصله ی مناسب محور x ها شروع به نقطه گذاری میکنه .
روش های زیادی برای نمایش شکل موجود وجود داره ، شما میتونید سیگنال نمونه برداری شده رو به فرم یک تابع سینوسی یا کسینوسی در بیارید یا ....

اگر arm7 کار کنم میتواند پایه ای برای arm9 باشد یا خیر؟ یعنی روند یادگیری arm9 را راحت کند؟
توی برنامه نویسی میکرو کنترلر ها ، مهم این هست که شما سه تا مورد رو به خوبی درک کنید :
1- برنامه نویسی به زبان c
2- خوندن دیتا شیت
3- درک عملکرد بخش های مختلف میکرو
به نظر من مهم نیست شما با چه نوع میکرو کنترلری شروع به کار کنید ، مهم این هست که میکرو کنترلر رو بفهمید ( یه مقدار شاعرانه شد :125: )

اگر کار را روی arm9 شروع کنید پایه آن را چه بردی میگذارید؟ mini2440 یا چیزی که خودتان میسازید؟
من خودم ترجیح میدم با بردی که خودم می سازم کار کنم .
اما بعضی ها هم که ، هزینه ی تحقیقات (ساخت برد و مونتاژ و.... ) ، وقت کافی و حوصله ی طراحی رو ندارن میتونن از برد های آماده استفاده کنن .
در کل کار با برد های آموزشی خیلی بهتر هست چون وقت و هزینه ی فرد صرف کار های تحققاتی و .... نمیشه و معمولا برای برد های آماده منابع آموزشی زیاد هست .

میشود بدون اینکه سراغ arm9 رفت روی arm11 پرید؟ یعنی خیلی سخت نیست؟ گفتم شاید شبیه هم باشند فقط یک سری واحدها تفاوت داشته باشند و اینکه دیدم قیمت بردهای arm9 و arm11 خیلی تفاوت قیمتی ندارند گفتم بپرم روی arm11 که سرعت پردازشش بیشتره.
این حرف شما من رو یاد یه خاطره انداخت ، بعدا ایمیل بزن تا برات بگم ، اما همون طور که قبلا گفتم ، برای برنامه نویسی میکرو شما باید سه تا مورد قبلی رو درک کنید .
arm9 و arm11 بیشتر به سمت سیستم عامل و GUI حرکت میکنن ، در واقع استفاده از یک برد ARM9 یا 11 برای یک پروسه ی کنترلری یه مقدار احمقانه به نظر میرسه . در این نوع برد ها شما میتونید در سیستم عاملی که برای برد تهیه شده با تمامی پورت ها ( USB ، شبکه ,...) ارتباط برقرار کنید و در کل نیازی به نوشتن یک برنامه به زبان C و برنامه ریزی میکرو کنترلر نخواهید داشت .
از طرفی ARM7 بیشتر برای مقاصد کنترلری و استفاده در پروسه های مختلف ارائه شده و نصب و نوشتن سیستم عامل برای اون یه مقدار احمقانه به نظر میرسه ، چون این هسته توان پردازشی مناسبی برای ارائه ی یک GUI قوی رو ندارن و ....

من یک بنده خدایی در مالزی سراغ دارم دیدم قیمت این بردهای arm در ایران دقیقا دوبله و در زمینه fpga سوبله هست! حالا اگر بگویم از مالزی بیاورند اونجا قیمتش درسته؟
قیمت محصولات خارجی در ایران = قیمت اصلی کالا + هزینه ی ارسال + هزینه ی مازاد + هزینه ی گمرک .

ببخشید شما پیشنهاد میدهید از همین الان پروگرامر jlink بگیرم یا فعلا با sam-ba سر و کله بزنم؟
J-LINK خیلی کار رو ساده میکنه اما SAM-BA پدر آدم رو در میاره .
اگه میخوایید مدام میکرو رو برنامه ریزی کنید ، خریدن JLINK ارزشش رو داره .

Division
12-08-2011, 20:57
سلام

این pgt هم که ستاره سهیله!

والا یه مدتی خیلی سرم شلوغ شد (تقریباً 9 ماه ! :mrgreen:)
اگه کمکی از دستم بربیاد در خدمتیم .:wink: