PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسم بر روی ال سی دی 7 اینچ

masoodhashemy
16-01-2011, 16:26
با سلام
ببخشید من یک سیگنال آنالوگ دارم
میخوام اون رو روی یک ال سی دی 7 اینچ رسمش کنم
البته با میکرو و حافظه هم میخوام ضبطش کنم که ضبط کردنش میدونم ولی کار با ال سی دی 7 اینچ بلد نیستم.

با تشکر

هنرفر
16-01-2011, 22:15
ال سی دی هفت اینچ چه مدلی؟چطوری کار میکنه؟

Aghaeifar
16-01-2011, 22:51
خوب باید ببینی کنترلرش چیه بعد بگردی ببینی کسی براش کتاب خونه نوشته یانه
اگه ننوشته که کارت سخت شد پسcry::
الان مشکل نحوه راه اندازی ال سی دی هست یا نحوه نمایش سیگنال؟

masoodhashemy
17-01-2011, 01:36
ببخشید من میخوام روی یک ال سی دی به اندازه یک صفحه اسکوپ یک سیگنال رو نشان بدهم
چنین ال سی دی چند اینچ هست؟ چون دستگاهی که ساختم الان فقط مشکلش ال سی دی هست.

Aghaeifar
17-01-2011, 02:07
حدود 7 اینچه
ببین این سایتی که بالای سایت تبلیغاتش رو گذاشتن اون جا من یه دونه 8 اینچی دیده بودم که می فروشن

masoodhashemy
17-01-2011, 14:23
کدام تبلیغ؟
لطفا لینک بدهید.

masoodhashemy
17-01-2011, 19:17
عجیبه من قبلا دیده بودم اما الان هیچ کس نیست جوابی دهد
خدا کنه بالاخره کسی باشه راهنمایی کند.

هنرفر
17-01-2011, 21:03
به نظر من ال سی دی گرافیکی معمولی بزار سایز بزرگتر از 128*64 هم فکرکنم باشه.با ال سی دی رنگی کارت خیلی سخت میشه.من با گرافیکی میتونم کمکت کنم.
اینم لینک اون سایته
لینک (You can see links before reply*%20%D8%A7%D9%84%20%D8%B3%DB%8C%20%D8%A F%DB%8C)

masoodhashemy
17-01-2011, 22:46
آخه این شکل موج باید دقیق بیفته یعنی برای ساخت یک دستگاه هست
نمیشه با 128*64 شکل موج دقیق انداخت
احسنت آقای هنرفر و آقایی فر
دقیقا ال سی دی رو پیدا کردم همون 7 اینچ
حالا مونده کار کردنش با این lcd

برای کار با این lcd 7 inch که آدرس دادید باید ARM بلد باشم؟
آخه من باید این سیگنال رو ضبط کنم.
باید بریزمش روی eeprom ؟

اگر ARM نیاز باشه باید سریع یک برد از سایت بخرم:125:
ببخشید من قبلا کتاب آموزش آرم رو در سایت دیده بودم. کجاست؟

masoodhashemy
18-01-2011, 11:33
ببخشید این آقای زارعی و یکنفر و بقیه اساتید آرم کجا هستند؟
دیده نمیشوند!
آقای هنرفر اگر بخوام arm رو یاد بگیرم از روی چی شروع کنم؟ از روی مجله همین سایت؟

هنرفر
18-01-2011, 17:06
اول ببین ال سی دی چطوری کار میکنه.شاید با ای وی آر هم بشه راهش انداخت.برای آرم هم همین مجله های سایت خوبه.ولی تا ندونی ال سی دی چطوری کار میکنه نمی تونی کاری بکنی.ذخیره کردن سیگنال که مشکل خاصی نداره.ترسیمش هم همین طور فقط راه اندازی ال سی دی مهمه.بتونی راهش بندازی دوستان کمکت میکنند

Aghaeifar
18-01-2011, 18:34
ربطی به آرم نداره...(راه اندازی ال سی دی رو منظورمه) شاید با یه سری مسایل مثل کمبود سرعت در avr مواجه شی و مجبور باشی بری سراغ میکرو ها سرعت بالاتر

اون ال سی دی هم باید ببینی کنترلرش چیه ، و من فکر می کنم کسی توی فروم های فارسی این رو راه ننداخته و دست خودت رو می بوسه معمولا این جور ال سی دی ها گرون هستن و به درد کار های دانشجویی نمی خورن

Division
19-01-2011, 01:45
سلام

راه اندازی lcd های رنگی کاملاً به نوع کاربرد بستگی داره. مثلاً یه نفر می خواد فقط یه عبارت رو به 4 تا رنگ مختلف روش نشون بده یا یکی دیگه ویرایش دو رنگ رو انتخاب می کنه ....

ربطی به آرم نداره...(راه اندازی ال سی دی رو منظورمه)
وجود یه واسط گرافیکی سخت افزاری داخل پروسسور برای راه اندازی lcd نوع tft خیلی مهم هستش و تا اونجاش که ما اطلاع داریم این واسط گرافیکی فقط در میکروهای 32 بیتی موجوده ( اونم نه هر 32 بیتی)

من تجربه کار روی نمایشگرهای نوع tft سایز 3.5 و 4.3 اینچی رو دارم .
به عقیده من شما از lcd 3.5 اینچی نوع tft استفاده کن و به نظرم میتونی براحتی ازش جواب بگیری .
موضوع مهم اینه که تو چه محیطی می خوای کتابخونه السیدی رو بازش کنی ؟!
اگه می خوای از os استفاده کنی که کارت یکم آسونه ولی نیاز به برد با معماری ماکروسکوپیک ادوات حافظه داری که باید آمادش رو تهیه کنی و اگر هم می خوای به صورت اختصاصی کار کنی بهترین روش استفاده از RTOS و کتابخونه های مبتنی بر این نوع سیستم عامل ها هستش، که برای این کار می تونید کتابخونه ها رو به صورت رایگان از سایت اصلیش دانلود کنید .