PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه نصب Windows CE روی بورد MINI2440

zohal
11-01-2011, 11:46
سلام،ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
من یک بورد ARM9 به اسم mini2440 خریدم که روش linux نصب است ولی من چون با لینوکس اصلاآشنایی ندارم میخوام روش windows ce نصب کنم و بعد با C#.net روش برنامه کاربردی بنویسم و نصب کنم.
لطف می کنید اگه در تمام این موارد اطلاعات مفیدی دارید به من بدید.

Division
13-01-2011, 03:42
سلام

اولین کاری که شما باید انجام بدین این هستش که بتونید برد 2440 رو به کامپیوتر از طریق پورت com متصل کنید .
هدف از این کار دسترسی به منوی BIOS Setup اختصاصی برد 2440 است.
این منوی اختصاصی روی lcd خود برد نشون داده نمیشه و شما باید بعد از متصل کردن به کامپیوتر بتونید که گزینه های اون رو مشاهده کنید .

چون BIOS Setup در این نوع برد از حافظه nor flash لود میشه شما مراحل زیر رو باید به ترتیب انجام بدین :

1- کلید تغذیه بردتون رو خاموش کنید و پورت com روی برد رو به پورت com کامپیوتر وصل کنید :

You can see links before reply

2- به منظور ارتباط با برد، شما می تونید از هایپر ترمینال خود ویندوز هم استفاده کنید ولی بهتر از اون اینه که از برنامه ساده و کاربردی که از این قسمت (You can see links before reply) می تونید دانلودش کنید استفاده کنید .

بعد از دانلود، نرم افزار رو اجرا کنید و از قسمت Configuration تنظیمات زیر رو اعمال کنید :

فقط دقت کنید که در قسمت com port پورت شما رو کدوم پورت ست شده اون رو تیک بزنید (می تونید از قسمت Devise Manager کامپیوترتون پیداش کنید)

3- در محیط نرم افزار dnw از منوی ابزار گزینه Serial Port بعدش Connect رو بزنید در تولبار نرم افزارتون باید نرخ تبادل اطلاعات رو که خودتون تنظیمش کردین رو براتون نشون بده (115200) که این حاکی از ارتباط درست با اینترفیس rs-232 هستش .

4 - روی برد یه کلید برای انتخاب نوع بوت از حافظه وجود داره و وظیفه اش اینه که مشخص کنه، بوت از nor Flash بیاد بالا از nand Flash ، این کلید رو روی nor Flash تنظیم کنید .

5- در این مرحله کلید تغذیه برد رو بزنید و به دقت به صفحه مانیتور کامپیوتر نگاه کنید باید در محیط ادیتور این نرم افزار نوشته های زیر ظاهر بشن :

دقت کنید که تو حالتی که شما بوت رو به حافظه nor Flash منتقل می کنید نباید lcd روی برد بعد از وصل کردم تغذیه اصلی روشن بشه و چیزی رو نشون بده !

تو شکل بالا همون طور که مشخص هستش یه سری آپشن هایی به صورت آماده در اختیار کاربران قرار گرفتن و بعضی از تنظیمات به تنظیمات زیر شاخه ای تقسیم میشن که من هدفم این نیست که بخوام همشون رو توضیح بدم و به نظرم اگه شما به لحاظ کاربردی با این برد کار کنید بهتر می تونید این آپشن ها رو از حالت دیفالت خارج کرده و کاستومایزش کنید .

تو محیطی که به نام BIOS Setup معرفی شد شما می تونید به طور کلی سه تا کار مهم رو انجام بدین : اول اینکه سیستم عامل هایی با هسته لینوکس رو بار کنید دوم اینکه ویندوز ce رو بار کنید و سوم اینکه یه سری کانفیگ هایی رو روی بردتون اعمال کنید .
من فقط به مورد دوم می پردازم .

با تایپ کردن هر کدم از حروف کنار عبارتها ، اون عمل خاص تعریف شده صورت می گیره .

من بقیه مراحل رو موکول می کنم به پست بعدی چون نمی خوام خسته کننده بشه .
اگر تونستید با موفقیت این مراحل رو انجام بدین اعلام کنید که من ادامه نصب CE رو توضیح بدم .

از بقیه کاربران خواهش دارم که در صورت داشتن سوال فقط درباره موضوع اصلی این تاپیک سئوالاتشون رو مطرحش کنن و برای مباحث دیگه تاپیک جداگانه ای رو ایجاد کنن علتش هم مشخصه چون می خوام یه آموزش شسته رفته برای نصب بدون دردسر ویندوز CE رو روی برد 2440 داشته باشیم .

موفق باشید :wink:

hakim.alireza
14-01-2011, 18:57
سلام
ممنون از پیگیری هاتون
لطفاً بی زحمت اون دوتا کاری هم که میشه تو محیط BIOS Setup انجام داد(1-نصب لینوکس2-کانفیگور) رو توضیح بدین بچه ها فیض ببرند
یا علی
موفق باشید

alborji
29-01-2011, 14:19
پس ادامه کار چی شد؟؟؟ii998)
یک هفته است منتظریم ....:brk:

reza5iran
01-02-2011, 23:30
سلام
ما منتظر راهنمائی شما برای نصب linux هستیم دوست من :0013:

zohal
05-02-2011, 10:44
سلام،ممنونpgt.ببخشید که دیر جواب دادم،درگیر کار دیگه ای بودم.تا اینجا که توضیح دادید را انجام دادم و همونجوری بود که گفتید،برای مراحل بعدی آماده ام.

hesam1
05-02-2011, 17:07
پس چی شد ادامه توضیحات؟
ما هنوز منتظریم:sa:
:125:

zohal
10-02-2011, 15:40
سلام
ادامه نصب Windows CE را دوباره کی شروع می کنید؟
بی صبرانه منتظریم

hakim.alireza
10-02-2011, 19:56
سلام

اولین کاری که شما باید انجام بدین این هستش که بتونید برد 2440 رو به کامپیوتر از طریق پورت com متصل کنید .
هدف از این کار دسترسی به منوی BIOS Setup اختصاصی برد 2440 است.
این منوی اختصاصی روی lcd خود برد نشون داده نمیشه و شما باید بعد از متصل کردن به کامپیوتر بتونید که گزینه های اون رو مشاهده کنید .

چون BIOS Setup در این نوع برد از حافظه nor flash لود میشه شما مراحل زیر رو باید به ترتیب انجام بدین :

1- کلید تغذیه بردتون رو خاموش کنید و پورت com روی برد رو به پورت com کامپیوتر وصل کنید :

[/RIGHT]

با سلام به دوستان عزیز
PGT جان من برای این مرحله (اتصال برد به کامپیوتر) دنبال کابل گشتم اما تمام کابل های موجود در بازار ( یزد ) کابل های 2 به 3 و 3 به 2 هستن :(:unh::( که اگه اشتباه نکنم این کابل ها برای آپ گرید رسیور استفاده میشه خالا من می خوام بدونم با این کابل ها باید متصل شد یا کابل دیگری؟
با تشکر فراوان
یا علی
موفق باشید

ali_aaa
11-02-2011, 15:03
بله
همین کابل هستش - البته 3 سیمه باید باشه

2-3
3-2
5-5

من خودم از کابل های 3 سیمه ایی(برای اتصال مستقیم CD_ROM به کارت صوتی یا MainBoard)
که داخل کارتن بعضی CD-ROM هست برای این کار استفاده می کنم.
البته یادتون نره ترتیب سیمها را درست کنین

hakim.alireza
13-02-2011, 16:51
بله
همین کابل هستش - البته 3 سیمه باید باشه

2-3
3-2
5-5

من خودم از کابل های 3 سیمه ایی(برای اتصال مستقیم cd_rom به کارت صوتی یا mainboard)
که داخل کارتن بعضی cd-rom هست برای این کار استفاده می کنم.
البته یادتون نره ترتیب سیمها را درست کنین

با تشکر از جوابتون
اما اونی که من خریردم تمام سیم هاش وصله فقط 2 به 3 و 3 به 2 وصله بقیه ی سیم ها به طور مستقیم وصل هستن
یا علی
موفق باشید

zohal
15-02-2011, 16:02
من بقیه مراحل رو موکول می کنم به پست بعدی چون نمی خوام خسته کننده بشه .
اگر تونستید با موفقیت این مراحل رو انجام بدین اعلام کنید که من ادامه نصب ce رو توضیح بدم .
آقای pgt پس کی زحمت بقیه ی مطالب رو می کشید؟

masoodhashemy
15-02-2011, 16:43
یک فیلم و یک توضیح از نصب winCE روی mini2440 :

ali_aaa
10-08-2011, 11:50
دوستان
تمام این مراحل با تصویر داخل فایل های راهنمای این برد موجود هست
اگه کسی نیاز داشت از همون فایل ها می تونه راحت کارش را پیش ببره

اگه کسی سئوال دیگه داشت من در خدمت هستم

hunybal
21-08-2011, 00:24
سلام خسته نباشید.من ای بردو تازه خریداری کردم .میخوام win ce نصب کنم و یک wince 6 هم خردیم.ابتدا winceرو روی کامپیوتر نصب میکنم و یک پوشه توی درایو c درست میشه اما فایل ها و پوشه هاش هیچ شباهتی به پوشه هایی که توی فیلم بود ندارن و فایل هایی هم که برای نصب استفاده میشدن پیدا نمیکنم:(.توی خود dvd دستگاه یک wince 6 هست .اونو که نصب میکن پوشه هایی مثل درون فیلم به وجود میان اما تقریبا توی پوشه چیزی نیست!! میشه منو راهنمایی کنید که چطور این کارو انجام بدم. در ضمن طبق فایل درون دستگاه
在板 256M/1GB Nand Flash, 掉电非易失(用户可定制64M/128M/256M/512M/1G)
在板2M Nor Flash,掉电非易失,已经安装BIOS
من باید از کدوم supervivi اسفتاده کنم 128 یا 64.مدل دستگاه هم w35 یه فایل nk-w35 توی dvd دستگاه هست.نکنه باید همونو استفاده کنم و فقط همون فایله مهمه؟

microprocesor_2002
21-08-2011, 10:17
سلام دوست عزیز .... باید همونی رو نصب کنی که با فلش میکروت یکی هستش ....و اونی رو نصب کن که اسم صفحه LCD بوردت روشه ... من قبلا یکی از اینا رو داشتم .... که tftlcd رو نصب کردم ...... من 3تا فایل رو به ترتیب پشت سر هم دانلود میکردم تو فلش میکرو .... zImage , super VIVI , File System .... البته خیلی وقت پیش بود ... شاید اشتباه باشه ... ولی تو CD اون هستش ... یه فایل PDF هستش که به زبان چینی هستش ... ولی میشه فهمید چی به چیه ....

hunybal
21-08-2011, 10:34
کدوم فلش؟نند فلش 1گیگ هست و نور فلش هم 2 مگ.هیچکودومش با اینا برابر نیست :(فقط 64 مگ هست و128 مگ
این wince که خریدم خوب به چه دردی میخوره پس اگه فقط باید از سی دی دستگاه استفاده کنم:(این مدلیم که گفتم همون زیر lcd نوشته.

hunybal
21-08-2011, 17:19
سلام.ممنون میشم یکی کمک کنیه.یعنی کسی نمیدونهههههه؟:(:(

kavir
21-08-2011, 18:34
خوب دوست عزیز چرا از پشتیبانی که برد رو گرفتی کمک نمیگیری؟

reza5iran
21-08-2011, 23:02
سلام به همه.
من يه دونه خريدم با lcd 10 ولي وقتي روشنش ميكنم صفحه چهار قسمت مثل هم را نشون ميده و قلمش هم درست عمل نميكنه لطفا راهنمائيم كنيد.:(

hunybal
23-08-2011, 23:08
سلام.من از پشتیبانیش پرسیدم میگه همون 128 مگا بایتی ساپورتش میکنه.اما هنوز نفهمیدم از این win ce که خریدم چجوری استفاده کنم.dvd شامل win ce 0.6 , win ce 0.6 r2 , win ce 0.6 r3 هست.من چجوری میتونم nk رو برای بردم درست کنم.در ضمن اون nk که توی خود dvd دستگاه توی بخش image/wince0.6 هست میتونم مستقیم ازش استفاده کنم؟

hunybal
24-08-2011, 12:14
سلام دوستان.خواهشا راهنمایی کنید.این همه با این برد توی انجمن کار شده.خواهش میکنم جواب بدید ممنون از همه

modj.ir
25-08-2011, 20:05
این dvd رو از کجا خریدین ؟ بگین تا راهنمایی کنم

emrali
30-09-2011, 09:37
سالم به دوست عزیز
منظورت از lcd 10 ، ده اینچه؟
فکر کنم باید به قسمت با یاسش بری و تنظیم کنی که احیانا به ذیل باشد:
4.3"LCD ---- 1. WanXin WXCAT43
5"LCD------ --2. HannStar HSD050
7"LCD---------3.INNOLUX AT070V83V.1
VGA ----------4 VGA Moudle

و برای کالیبره کردن به کنترل پنل برو و اونو کالیبره کن

emrali
30-09-2011, 09:56
به این لینک یه سر بزن
الکترونیک.مخابرات.مدارات واسط کامپیوتری - mini2440 (You can see links before reply)

hunybal
30-09-2011, 20:27
سلام دوستام من میخوام evc 4.0 رو نصب کنم اما به یک مشکلی برخوردم .وقتی که میخوام نصب کنم توی اخرین next رو که میزنم تا شروع کنه به نصب یه ارور میده که couldn't find setup
و بسته میشه!!!! کسی میدونه چرا؟ولی فایل ستاپ مشکلی نداره حتی برا مطمئن شدن یک بار از سایت ماکروسافت هم دانلودش کردم اما هنوز اون مشکلو داره

masood113
15-11-2011, 20:37
سلام
جناب pgt لطف کنید مراحل نصب رو سریعتر بیان کنید ما شدیدا منتظر ادامه نصب هستیم

nahid35
08-12-2011, 10:24
سلام
من يه برد arm9 دارم كه كه ويندوزش بالا نمياد ميشه بهم بگيد چطوري روش ويندوز نصب كنم اين لينك هاي فيلم آمورشي هم فايل هاش حذف شده لطفا كمكم كنيد

janet_janety@yahoo.com

arm-mohsen-avr
08-12-2011, 13:08
از این PDF استفاده کنید /
اگه مشکلی بود در خدمتیم //
:hi::hi:

r_babazadeh
11-04-2012, 20:40
برای نصب ویندوز باید از برنامه DNW استفاده کنید
یه سر به ادرس زیر بزنید خوب توضیح داده یه nk هم برای 2440 داره فکر کنم برای ce6 باشه

Division
11-04-2012, 22:17
چه جالب من قرار بود ادامه آموزش ها رو بزارم ؟؟ :018:
ولی این تاپیک خاک خورده دیگه :( (سال ۸۹ !!)اگه بازم متقاضی داره من ادامه بدم تمومش کنم (اون موقع رفتم یه جایی دیگه اصلا نتونستم بیام انجمن و ادامه بدم :0013:)

hunybal
26-04-2012, 22:59
سلام دوست عزیز اگه ادامه بدی کخ عالی میشه دستت درد نکنه

kheiri.saeid
06-09-2012, 02:40
سلام
حتما ادامه بدید
من برای شروع به سراغ AT91sam7S256 رفتم، (البته فقط برای شروع کار با آرم، چونکه یک پروژه با این میکرو تو دستم اومد که بنا به سفارش مخصوصاً باید از سری اتمل استفاده می کردم و در آینده به سراغ سری LPC و Cortex میرم) و الان که حدوداً یک ماه گذشته در سطح قابل توجهی قرار گرفتم.
آیا روی این میکرو نیز میتونم سیستم عامل های اوپن سورس نصب کنم؟
اگر فرض بر این باشه که محدود به استفاده از سری اتمل هستیم کدامیک از ریزپردازنده ها این توانایی رو دارند؟
(این سوال رو پرسیدم چونکه میدونم دیگر شرکت های تولید کننده ی ریزپردازنده های با هسته های نسل جدید از آرم این قابلیت رو دارند.)

kheiri.saeid
06-09-2012, 02:50
من این متن رو از آقای علی تروشه توی یکی از انجمن ها خوندم:

1. فعلا بعضی از مدلهای atmel توی ایران هستن(شاید اونا هم الان دیگه نباشن) مثلا at91sam9260 این میکرو قیمتش 18000 تومانه با سرعت 200 مگاهرتز و واقعا عالیه
این مدل میتونه widows ce یا linux رو ساپورت کنه

در مورد linux که مجانیه و یکم گیج کننده چون توی اینترنت چند ملیون ورژن مختلف دیدم

در مورد windows ce هم پولیه

2. همه این میکرو ها برای سیستم عامل های بالا باید یه برد براشون طراحی بشه. اولا هزینه برد چون برد 6 لایه در میاد و باید بره خارج از کشور سرسام اوره
دوما برای سیستم عامل دار شدن باید به قطعات عجیب غریب نیاز داره مثل ram و nand flash و lcd رنگی و ...
بعضی ها توی ایران هستن ولی اکثرا نه
یه نفر برام براودر کرد حدودا یه at91sam9262 با بورد و linux حدودا 500000 تومان پول و 4 ماه زمان میخواد تا به دست آدم برسه

هر چند یه برد آزمایش با linux و at91sam9263 رو قیمت دادن 2 میلیون تومان :k01:

3. این سایت همه چیز رو در موردش گفته هزار راه حل هم ارائه داده
You can see links before reply (You can see links before reply)

4. اگه میخواید صرف اینکه فقط روی windows براش توی ویژوال ها برنامه بنویسید فکر کنم خرید pocket PC خیلی به صرفه تره چون هم دردسر کمتره هم قیمت. هم یه چیزایی مثله بلوتوث و WiFi و lcd و دوربین و ... داره که ارزونتر از مدار بالا در میاد

5. در کل مدار اصل یه nand flash میخواد که روی اون سیستم عامل نصب میشه و روی میکرو هم یه فایل میریزن که از دید سیستم عامل kernel هستش تا میکرو از سیستم عامل تبعیت کنه

نظر شما چیه؟

kheiri.saeid
06-09-2012, 03:31
من سوالی کلی تر بپرسم
کدامم سیستم عامل اوپن سورس بر روی ریزپردازنده ی AT91sam7s256 نصب میشه؟
من برای نصب لینوکس بر روی این سری از ریزپردازنده های اتمل تا اینجا رفتم:
WebHome - Linux4SAM�-�TWiki (You can see links before reply)
حالا نظر خودتون رو در مورد اینکه چه مسیری رو باید طی کنم بفرمایید
البته در مورد سخت افزار هم جای بحث داره

alireza169
28-04-2013, 12:10
سلام دوستان عزیز
من میخواستم اطلاعاتی در مورد روش نصب ویندوز ce بر روی دستگاه جی پی اس مارشال پیدا کنم. آیا کسی در این مورد چیزی میدونه . چون ویندوز جی پی اس من خراب شده دیگه بالا نمیاد. با تشکر از دوستان.

mohamad_940
10-05-2013, 23:56
سلام
من یه سوال داشتم
تا حالا کسی با پورت شبکه این بورد کار کرده؟

parsdc
23-05-2016, 17:38
آقایون من خیلی دردسر کشیدم برا پیدا کردن و دانلود کردن DVD بوت ویندوز ce
در مرحله اول قصد دارم با برنامه های شبیه ساز مثل Microsoft Virtual PC این رو مجازی نصب کنم
یکی کمک کنه یه لینک بدید من دانلود کنم، یا اصلا نیست برا دانلود؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

hamid9670
16-08-2016, 02:49
سلام
من یه لب تاب لنوو سرس یوگا 11 اینچ دارم د رحال حاضر ویندوز 8 rt روش نصب هستش و سیستم عاملش هم ARM هست
سوالی که هست میخواستم ببینم امکان نصب ویندوز xp, 7,se و یا هر چیز دیگه ایی که بتونم روش برنامه نصب کنم هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

dariush_ab
16-08-2016, 03:20
سلام
من یه لب تاب لنوو سرس یوگا 11 اینچ دارم د رحال حاضر ویندوز 8 rt روش نصب هستش و سیستم عاملش هم ARM هست
سوالی که هست میخواستم ببینم امکان نصب ویندوز xp, 7,se و یا هر چیز دیگه ایی که بتونم روش برنامه نصب کنم هست
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام.
تو اینترنت سرچ کنید ببینید آیا تا حالا کسی این کار رو کرده یا خیر. ویندوز سی ای که بعیده. اگر پردازنده اش آرم هستش ایکس پی و سون هم نمیشه. لینوکس آرم هم زیاد به درد نرم افزار که شما مد نظرتون نمیخوره. پس با همون 8 بهتره کنار بیین.
موفق باشید.