PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تقویت کننده

sina_vd
07-01-2011, 01:41
سلام به همگی.نمی دونم عنوانی که انتخاب کردم درسته یا نه.اما من دوتا سوال دارم که ممنون میشم زود راهنماییم کنید.من یه ساعت مچی آلارم دارم که دیگه ارزش رو مچ بستن رو نداره.حالا می خوام با استفاده از آلارمش یه وسیله رو کنترل کنم.حالا اون وسیله می تونه چراغ اتاق خوابم باشه یا حتی یه بمب !!! :018: پشت ساعتو که باز کردم بلنگو دقیقا پشت درپوش بود و یه فنر کوچیک به همراه یه زبانه ظریف تغذیش می کردن.خروجی فنر رو وقتی صدای زنگ شروع به نواختن میکنه اندازه گرفتم.مقادیر متفاوتی رو نشون میده یک لحظه ولتاژ مثبت و یک لحظه منفی با مقادیر متفاوت.من خروجی فنر ور به بیس یه ترانزیستور مثبت دادم که موقع نواختن زنگ یه ال ای دی رو روشن و خاموش می کنه البته با نور خیلی کم.حالا سوال من اینه که اولا چجوری می تونم این مقادیر متفاوت که به عنوان خروجی میگیرم رو ثابت کنم یعنی یا مثبت ثابت یا منفی ثابت که ال ای دی در طول نواختن زنگ روشن بمونه.دوم اینکه چجوری میشه یه تقویت کننده ترانزیستوری ساخت که ال ای دی از ته اعماقش نور بده :mrgreen:
تغذیه ساعت سه ولته و هر اطلاعات دیگه ای که لازمه بگید بزارم فق زود لطفا.من زیاد از الکترونیک سر در نمیارم پس لطفا شماتیک مدار مورد نیازم رو برام بزارید.

Division
07-01-2011, 03:52
سلام

داخل مدار ساعت حتما یه جایی وجود داره که موقع آلارم به مدار موزیکال فرمان میده، سعی کنید اون قسمت رو پیدا کنید و ازش یه خروجی بیرون بکشید و الا اینکه بخواین از خروجی موزیکال فرمان بگیرین اصولی نیست علتشم مشخصه (سطح استیبلی رو نداره)

دوم اینکه چجوری میشه یه تقویت کننده ترانزیستوری ساخت که ال ای دی از ته اعماقش نور بده

این قسمت رو نگرفتم که دقیقا منظورتون چیه ؟

ممنون میشم زود راهنماییم کنید

فقط زود لطفا.

ii998)

sina_vd
07-01-2011, 13:12
منظورم اینه که جریان ضعیفی که به عنوان خروجی دریافت می کنم رو تقویت کنم که ال ای دی متصل به مدار نور بیشتری از خودش ساطع کنه.مدار به این شکله که خروجی ساعت رو به بیس یه ترانزیستور میدیم و با با تحریک بیس ال ای دی متصل به ترانزیستور روشن میشه اما چون جریان خروجی خیلی ضعیفه ال ای دی خیلی ضعیف روشن میشه.به طور کلی مدار یه تقویت کننده ترانزیستوری رو برام قرار بدید.با تشکر از پاسختون.

Division
07-01-2011, 20:47
سلام

به طور کلی مدار یه تقویت کننده ترانزیستوری رو برام قرار بدید.

طراحی یه تقویت کننده باید پارمترهای تقویت رو واضح تر مشخص کنید این طوری نمیشه که .
ما یه مدل تقویت کننده نداریم که !

منظورم اینه که جریان ضعیفی که به عنوان خروجی دریافت می کنم رو تقویت کنم که ال ای دی متصل به مدار نور بیشتری از خودش ساطع کنه.

این تقویت نیست در حقیقت یه نوع سوئیچ یا بافر هستش .
چون تقویت کنندگی فقط در شرایط ac خوش رو نشون میده(من تو این پروژه تون پارامتر ac نمی بینم!)
شما باید از بایاس یه ترانزیستور در ناحیه کاری قطع و اشباع بهره ببرید .
پیشنهاد من اینه که از بایاس c.e ترانزیستور نوع npn استفاده کنید .