PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیوزبیتهای attiny13

mamaly2008
31-12-2010, 18:49
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.......شرمنده ام از اینکه تاپیک جدید باز میکنم.....

من سوالی داشتم... با این عنوان که یه ات تاینی 13 خریدم بعد چند باری پروگرامش کردم....

بعد می خواستم که فرکانسشو تغییر بدم که فیوز بیت های cksel0 ,cksel1 رو صفر کردم.... به

اشتباه ..... حالا پروگرمرم اصلا نمیخونش ......مطمئن هم هستم که میکرو نسوخته ......

حتی تا الان 3 تا میکرو به این درد مبتلا شدن ............ پروگرمرم هم هاتل جیبی هستش و با پروتکل spi پروگرم میکنه.......

راستی من فیوز بیت مربوط به ریست و اس پای رو تغییر ندادم.......

حالا میشه راهنماییی کنین که باید چیکار کنم...................

morteza_rk
31-12-2010, 19:15
سلام

با این حساب میکروی شما روی فرکانس خارجی تنظیم شده! بنابراین باید یه فرکانس به پایه ی Xtal1 بدید و پایه ی Xtal2 رو به جایی وصل نکنید. بعد یه فرکانس 1 مگا هرتزی به Xtal1 اعمال کنید و تحت همین فرکانس اونو پروگرم کنید. :hi:

mamaly2008
31-12-2010, 19:23
مرسی از پاسختون اما کافیه اینو (You can see links before reply) ببینید ..... تا متوجه بشین فقط پایه ی کلاک این داره و من حتی فرکانس 1 مگ بهش دادم اما راه نمیوفته.................

من شنیدم و در دیتا شیتش دیدم باید با های ولتاژ پارالل پروگرمینگ پروگرمش کنم تا فیوز بیت هاش برگرده

به حالت دیفالت ................ و بعد بشه با spi به صورت سریال پروگرمش کرد......

در واقع فکر کنم نیاز به STK500 باشه.............

نظر شما چیه .............؟

Division
31-12-2010, 20:37
سلام

در واقع فکر کنم نیاز به STK500 باشه.............
نظر شما چیه .............؟

بله درسته .:wink:
من درباره این موضوع تو این فروم خیلی بحث کردم . می تونید با یه سرچ ساده تاپیک ها و پست های مرتبط با stk500 رو پیدا کنید .
خلاصه اینکه : بعضی وقت ها فیوز بیت SPIEN غیر فعال میشه یا مثلاً تنظیمات انتخاب اسیلاتور به هم می خوره که شما می تونید به راحتی با پروگرمر High Voltage پارلل STK500 به حالت اولیه برش گردونید .

فقط اگر خواستید این پروگر رو تهیه کنید دقت کنید که بدلش رو بتون ندن (همون STK200/300) پروگرمر اصلی ایتفرفیس 20 پین رو با میکرو داره و ولتاژ کاریش 15 الی 17 ولته و از طریق پورت COM به کامپیوتر متصل میشه .

موفق باشد .

mamaly2008
31-12-2010, 21:24
من فکر می کنم با این مشکلم حل بشه......

حالا سوالم اینه که این ترانزیستور ها تو بازار هست یا نه؟؟؟؟؟؟

لینک (You can see links before reply)

لینک 2 (You can see links before reply)

morteza_rk
01-01-2011, 00:26
حق با جناب PGT هست!

من دقت نکرده بودم که ATTiny13 کریستال خارجی نمی خوره!

کلا میکروکنترلهای AVR به چند روش پروگرم میشن. روش هایی مثل SPI ، jtag ، پارالل ، TPI و ... در بعضی از این پروتکل ها نمیشه یه سری از کارارو انجام داد! مثلا معمولا نمیشه از طریق روش SPI فیوزبیت SPIEN رو تغییر داد! بعبارتی این روش خودشو از کار نمی ندازه. در اینطور موارد باید از سایر روش ها تغییرات مربوطه رو اعمال کرد.

که طبق دیتاشیت بهترین حالت برای اعمال این تغییرات استفاده از روش پارالل یا همون STK500 هست.

mamaly2008
01-01-2011, 15:34
سلام ....

جناب PGT لطف می کنید نقشه ی پروگرمرتون (همون stk500 ) رو بزارید .....

چون من تو این تاپیک (You can see links before reply) دیدم اما لینکش اکسپایر شده بود ......

ممنون میشم اگه دوباره لینک بدید

Division
02-01-2011, 20:37
سلام

جناب PGT لطف می کنید نقشه ی پروگرمرتون (همون stk500 ) رو بزارید .....

بله حتماً اینم لینک (You can see links before reply)مدار کامل STK500 .

:wink:

mamaly2008
04-01-2011, 23:21
من برنامه ی این مگا 8535 از کجا بیارم..... و اینکه تو بازار هستش.......این میکرو..................