PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک

iranmanesh90
31-12-2010, 15:05
من تازه کار هستم و می خواستم remote control tv بسازم به صورتی که با یک بار گرفتن سیگنال از کنترل تلویزیون بتوان tv را کنترل کرد.با میکرو atmega32
من دنبال جایی هستم که در مورد remote controler از اول و به صورت پایه ای توضیح داده باشه کسی می تونه کمک کنه.مرسی

Division
31-12-2010, 20:51
سلام

ریموت کنترلر ها با کدبندی خاصی که دارن استفاده میشن .

به طوری که فرستنده فرمان رو در قالب یک پکیج مدوله شده به گیرنده ارسال می کنه و گیرنده بعد از دریافت سیگنال اون رو دمودله می کنه و نوع فرمان رو ازش می کشه بیرون .

ارسال خیلی ساده هستش، فقط کافیه از طریق اینترفیس usart یکی از میکروکنترلرها (بعد از تقویت) کد رو به وسیله مادون قرمز Transmiter ارسال کنی و اون طرف در مدار گیرنده توسط مادون قرمز Receiver (سه پایه بهتره) دریافتش کنی و به usrat میکروی گیرنده تحویل بدی .

بعدش کدهای دریافتی رو باید دیکد کنی (کدهایی که خودت موقع ارسال مدوله کنی تو گیرنده باید دمودله کنی) و نوع دستور رو ازش بکشی بیرون که اینم با برنامه نویسی توی میکروی گیرنده امکان پذیره .

اگر بازم کمی لازم بود در خدمتیم .
موفق باشید .:wink: