PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pll

Caspian1361
29-11-2010, 21:49
با سلام خدمت دوستان.
چنا تاسوال دارم در مورد PLL
1- آیا با PLL میشه سرعت انجام محاسبات داخل میکرو رو افزایش داد؟
2- آیا با PLL میشه پالس روی خروجی میکرو رو افزایش داد یا سرعت خوندن پایه رو افزایش داد؟
3- آیا با PLL میشه سرعت خوندن از AD را افزایش داد؟

در مورد همه موارد بالا اگه میشه این سرعت تا چقدر قابل افزایشه؟ لطفا در مورد AT91sam7x256 بطور خاص جواب بدید.
با تشکر.

Division
29-11-2010, 22:15
با سلام

1- آیا با PLL میشه سرعت انجام محاسبات داخل میکرو رو افزایش داد؟

بله میشه.
دوست عزیز pll در حقیقت یه لوپ افزایش یا کاهش فرکانس اسیلاتور هستش (فقط همین و بس:0013:) شما اگه فرکانس کاری میکرو رو بالا ببرید مشخصه که سرعت خوندن از حافظه برنامه و داده و همچنین پردازش میره بالا (مدت زمان پردازش کم میشه)

2- آیا با PLL میشه پالس روی خروجی میکرو رو افزایش داد یا سرعت خوندن پایه رو افزایش داد؟

بله اینم میشه .
البته تا یه حد معینی که کارخونه سازنده پلتفرم این موضوع رو عنوان می کنه .

3- آیا با PLL میشه سرعت خوندن از AD را افزایش داد؟

اینم تا حدودی میشه .
منظورم اینه که چون واحد A/D جزء پریفرال دیوایس محسوب میشه و با کلاک پایینی کانورتینگ رو انجام میده زیاد فرقی به حالش نمی کنه .

اینم داشته باشین که تو واحد A/D افزایش کلاک میزان خطای تبدیل رو میبره بالا .

اگه منظورتون رو از سوالاتتون اعلام می کردید بهتر می تونستم بتون کمک کنم .

موفق باشید .

Caspian1361
30-11-2010, 10:43
با سلام
بله میشه.
دوست عزیز pll در حقیقت یه لوپ افزایش یا کاهش فرکانس اسیلاتور هستش (فقط همین و بس:0013:) شما اگه فرکانس کاری میکرو رو بالا ببرید مشخصه که سرعت خوندن از حافظه برنامه و داده و همچنین پردازش میره بالا (مدت زمان پردازش کم میشه)

بله اینم میشه .
البته تا یه حد معینی که کارخونه سازنده پلتفرم این موضوع رو عنوان می کنه .

این مقدار رو از کجا می شه فهمید چقدره؟ تو دیتا شیت زده؟ در مورد at91sam7x256 چقدره؟

منظورم اینه که چون واحد a/d جزء پریفرال دیوایس محسوب میشه و با کلاک پایینی کانورتینگ رو انجام میده زیاد فرقی به حالش نمی کنه .

اینم داشته باشین که تو واحد a/d افزایش کلاک میزان خطای تبدیل رو میبره بالا .
اگه منظورتون رو از سوالاتتون اعلام می کردید بهتر می تونستم بتون کمک کنم .

موفق باشید .

من می خوام با ad های at91sam7x256 ولتاژ و جریان خط سه فاز رو نمونه برداری کنم و نمودارشونو بکشم البته یه سری محاسبات هم بایدقبل از رسم نمودار داخل میکرو انجام بدم، می خوام ببینم با ad های داخل میکرو اگه بخوام فرکانس با pll بالا ببرم(یه جا خوندم تا 200mh می شه بالا برد) بهتره یا با کریستال خارجی که ماکزیمم حدود 58mh می شه؟
ممنون از همکاری دوستان

Division
30-11-2010, 11:58
سلام

این مقدار رو از کجا می شه فهمید چقدره؟ تو دیتا شیت زده؟ در مورد at91sam7x256 چقدره؟

بله تو دیتا شیت درج شده .
برای میکروکنترلر at91sam7x256 کلاک کاری هسته پردازنده 55 مگاهرتز هستش .

من می خوام با ad های at91sam7x256 ولتاژ و جریان خط سه فاز رو نمونه برداری کنم و نمودارشونو بکشم البته یه سری محاسبات هم بایدقبل از رسم نمودار داخل میکرو انجام بدم

این کار رو براحتی می تونید انجام بدید و فکر نکنم به مشکل خاصی برخورد کنید .

می خوام ببینم با ad های داخل میکرو اگه بخوام فرکانس با pll بالا ببرم(یه جا خوندم تا 200mh می شه بالا برد) بهتره یا با کریستال خارجی که ماکزیمم حدود 58mh می شه؟

واحد ADC در این نوع میکرو میتونه تریگرهای مختلفی رو داشته باشه ولی درباره فرکانس کاری واحد ADC شما باید از رابطه زیر استفاده کنید :

You can see links before reply

که در این رابطه مقدار PRESCAL رو خودتون وارد می کنید و MCK همون Master Clock هستش که از طریق یونیت Master Clock Controller تنظیم میشه و حداکثر فرکانسش میتونه 55MHZ که با این کلاک هسته با 0.9 MIPS/MHz دستورات رو پراسس می کنه .

اون 200MHZ فرکانس خام خروجی PLL هستش و باید از یه صافی تقسیم کننده عبور کنه. یه نگاهی به بلوک زیر بندازید ....

You can see links before reply

حداکثر کریستالی که باید به این نوع میکرو متصل بشه باید رنج نوسانش از 3 الی 20 مگاهرتز باشه .

سربلند باشید .:wink: