PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : pc104 by FPGA

t.o.e
28-11-2010, 19:33
سلام:
اساتید من بالاخره بعد از ماه ها تلاش و برنامه نویسی متوجه شدند که برقراری ارتباط بین FPGA و PC104 از لحاظ سرعت خواندن و نوشتن کم میاره.و داس بهتر جواب میده.در نهایت ما می خواهیم که با آرم ویندوز رو راه اندازی کنیم که ما با ARM9 اگر اشتباه نکنم اینکار رو کردیم.این پست صرفا جهت اطلاع رسانی است برای کسانی که میخواهند با pc104 کار کنند.کار ما زمان و سرعت خیلی مهمه که ویندوز جوابگو نبود.ارتباط بینشون برقرار میشه .کار هم میکنه ولی اون چیزی که ما می خواهیم نداد.ما می خواهیم به real time نزدیک بشیم و عملی اینکار شدنی است.
قیمت pc104 حدودا200000 هزار تومان است.

Pioneer
29-11-2010, 00:48
دوست عزیز امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید!؟ این برد چه قابلیت هایی داره و کجا میفروشن؟

t.o.e
30-11-2010, 14:06
سلام:
pc104 یک مادربورد صنعتی می باشد.شما case منزلتونو فرض کن.همونو با ابعاد کوچیکتر بیرون میفروشن.من بیشتر از این نمیتونم توضیح بدم.چون کاری که ما کردیم کار نظامی بوده و تو سیستم های نظامی سرعت، دقت و امنیت داده فوق العاده مهم است و pc104 تا اونجایی که من میدونم دیتا فارسی نداره ولی دیتا انگلیسی دارم که در اختیارتون بزارم.در کل نظرم اینه که توی سایت یه قسمتی با عنوان pc104 باز کنیم.بحث جالبی میشه و از همه مهمتر اینکه من کمتر سایت ایرانی دیدم که تو این زمینه اطلاعات داشته باشند.
اگر اطلاعات بیشتری راجع به pc104 می خواهید براتون فایل هاشو می گذارم.
ما با fpga و pc104 ارتباط برقرار کردیم و از طریق ویندوزce.net 4.2 ولی توی سرعت، سرعتش پایین بود.

Pioneer
01-12-2010, 18:03
خیلی ممنون! اینا رو میدونم! لزوما منظورم این نبود که در مورد کار خودتون توضیح بدید! اگه اون فایل هاتون هم اپ کنین ممنون میشم! میخوام بدونم میشه باهاش realtime کار کرد؟! چطوری پروگرم میشه؟ سرعتش چقدره؟ چرا از برد های دیگه استفاده نمیکنن؟و و و ...؟! خیلی ممنون که جواب دادین.

t.o.e
02-12-2010, 14:47
خیلی ممنون! اینا رو میدونم! لزوما منظورم این نبود که در مورد کار خودتون توضیح بدید! اگه اون فایل هاتون هم اپ کنین ممنون میشم! میخوام بدونم میشه باهاش realtime کار کرد؟! چطوری پروگرم میشه؟ سرعتش چقدره؟ چرا از برد های دیگه استفاده نمیکنن؟و و و ...؟! خیلی ممنون که جواب دادین.
سلام:
چشم.حتما براتون میزارم.الان دانشگاهم.انشاءا...تا دو شنبه شب اطلاعات کامل رو براتون میزارم.
با داس سرعتش بیشتره.به ایده آل نمیرسه ولی نزدیکش میشه...اساتیدم میگند که عملی میشه اینکار رو کرد.

Pioneer
02-12-2010, 16:03
خیلی خیلی ممنون!

t.o.e
15-12-2010, 16:32
سلام:
براتون یه ارسال جدید گذاشتم ولی دوباره ایران میرو به مشکل برخورد و سایت بالا نمی آمد ومتاسفانه ارسال من هم پاک شده یا....خودمم نمیدونم.بگذریم...از این اتفاقات ممکنه برای هر سایتی بوجود بیاد.
شما تو اینترنت pc104 که برای سال 2008 باشه رو تو اینترنت سرچ کنید حتما دیتا شیتش رو میتونید پیدا کنید و دانلود کنید.ما کل دیتا شیتش رو با یک مجموعه 10 نفری تر جمه کردیم....متاسفانه 6 نفر راضی بودند و 4 نفر ناراضی و من نتونستم رضایتشونو جلب کنم تا براتون فارسیش رو بزارم.ولی خود دیتا شیت رو میتونید بگیرید و مطالعه بکنید.تو دنیا بحث جدیدی نیست ولی تو ایران میشه گفت که بحث جدیدی هست و میتونه در آینده مفید باشه و اگر دوستان اجازه بدهند یک قسمتی با عنوان pc104 باز کنیم تو سایت.
اگر به نتیجه نرسیدید بگید.

Pioneer
16-12-2010, 12:57
من براتون یه ایمیل فرستادم نمیدونم مشاهده کردید یا نه؟!

t.o.e
17-12-2010, 16:46
سلام:
به میلم چیزی نیومده.این عبارت رو سرچ کنید:
PC/104 Embedded Consortium October 2008
version2.3
October 13,2008
اینم میل من:
sts.electronic@gmail.com

morteza_rk
17-12-2010, 17:47
با سلام و احترام به دوستان عزیز

بهتره اگه مطلب مفیدی هست ، همین جا توی سایت مطرح بشه و بحث اینجا ادامه پیدا کنه تا دیگران هم بتونن بهره ببرن. اگه مطلب خصوصی یا محافظه کارانه ای نیست بهتره بجای ایمیل همین جا مطرح بشه.

با تشکر

موفق باشید.

t.o.e
19-12-2010, 19:13
سلام:
مهندس جان بحث مفیدی هست ولی اجازه بدید که از فروردین ماه با مطالب جامع و مفید خدمتتون برسم.
میخواستم تو pmm به اسم خودم چاپش کنید.و تو pmm با مثال ادامه بدمش.
باز شما با مدیران مشورت نمایید.هر چی صلاح دونستید منم در جریان بزارید تا اقدام کنیم.البته با کمک شما و کسانیکه میتونن کمک کنن.من استارتشو میزنم با مطالب جامع و مفید و انتظار دارم که شما ها هم بیایید و با هم کار کنیم.
منتظر جواب شما هستم.

Pioneer
06-01-2011, 15:22
دوست عزیز از کجا میشه تهیه کرد؟

t.o.e
07-01-2011, 14:12
برید به سایت You can see links before reply
بعدش این عبارت رو تو خود سایت سرچ کنید:
PC/104-Plus Specification
اینی که اساتیدم روش کار کردند isa رو هم ساپورت میکنه.
بعد پایین صفحه یه نوشته داره که الان یادم نیست.اون رو بزنید یه صفحه باز میشه که مشخصات شما رو میخواد و ایمیل شما رو.اون صفحه رو پر کنید...از خود سایت براتون یه میل میاد که ورژن های مختلفشو از این خانواده میتونید دانلود کنید.پولی هم نیست.
اگر به نتیجه نرسیدید:
You can see links before reply

Pioneer
07-01-2011, 17:16
خود برد رو عرض کردم از کجا میشه تهیه کرد؟!!!

t.o.e
07-01-2011, 21:16
من یه چیزی رو بگم که کسانیکه میان این مطالب رو میخونن بد برداشت نکنن.ظاهرا همکارای من اومدن خوندن و فکر کردند که من دارم به اسم خودم تموم می کنم.نه اصلا هم اینطور نیست.من از همون اول گفتم اساتیدم به نتیجه رسیدند و اونها خب وقت اومدن به سایت ها رو ندارن به دلیل گرفتاری های علمی و کاری و ....
من اگر هم در رابطه با pc104 مطلب ارائه کنم به اسم این بزرگواران است...اینو نوشتم که اگر اومدید خوندید نگاهتون به من برگرده.از موقعی که اومدید و دیدید که من نوشتم به اسم خودم چاپ می کنم نگاهاتون به من عوض شده.این رو برای اولین و آخرین بار نوشتم.میدونم سایت جای نوشتن این جور چیزها نیست.ولی به احتمال زیاد همکاران من میان و این مبحث رو دنبال می کنید .گفتم بنویسم که بخونید..فردا نگند فلانی ما رو دور زد.ما هیچ وقت زحمت دیگران رو به پای خودمون نمی زنیم .

اگر اشتباه نکنم...نوآوران الکترونیک باید داشته باشه....

Pioneer
07-01-2011, 22:11
تو سایت که چیزی نزده!

bbj
13-02-2011, 11:05
بحث pc104 خيلي جالب و به درد بخور است به نظرم اگه دوستان اين بحث رو ادامه بدند خيلي خوبه ( كلي چيز ياد ميگيريم)
pc104 هم يك مادربرد صنعتيه و اگه هم توي سيستمهاي نظامي مورد استفاده قرار ميگيره به خاطر اينه كه ما به تجهيزات الكترونيك با استاندارد نظامي (military) دسترسي نداريم و يك چيز ديگه هم بگم تجهيزات صنعتي نصبت به تجهيزات با استاندارد نظامي در يك سطح خيلي پايين تري قرار مييگيرند توي ايران در اتوپايلوت هلكوپتر و .... ازش استفاده شده است.

mzarkoob
04-10-2011, 12:44
:
.ما کل دیتا شیتش رو با یک مجموعه 10 نفری تر جمه کردیم....متاسفانه 6 نفر راضی بودند و 4 نفر ناراضی و من نتونستم رضایتشونو جلب کنم تا براتون فارسیش رو بزارم.ولی خود دیتا شیت رو میتونید بگیرید و مطالعه بکنید.تو دنیا بحث جدیدی نیست ولی تو ایران میشه گفت که بحث جدیدی هست و میتونه در آینده مفید باشه و اگر دوستان اجازه بدهند یک قسمتی با عنوان pc104 باز کنیم تو سایت.
اگر به نتیجه نرسیدید بگید.

با سلام و تشکر از شروع بحث در این باره از شما. من تازه با pc104 آشنا شدم و علاقه مندم بیشتر بدونم. ولی ظاهرا اطلاعاتش کمه و این کارو یه کم دشوار میکنه. اگه اطلاعات بیشتری بگذارید ممنون میشم. یه چیزی که راه بافتیم و ....
خوب اگه شش دهم دوستان موافقند که دیتا شیت را بذارید شما شش دهم آن را بگذارید.:0013:

mzarkoob
07-10-2011, 11:14
درسته که به راحتی می شه دیتا شیت را با ثبت نام از سایت گرفت ولی من ضمیمش کردم
البته من هنوز در باره اش چیزی نمی دونم. اینکه چه قابلیت هایی داره و با این قابلیت ها در کجا استفاده می شه؟ در چه فرکانسی کار می کنه؟ با چه زبانی و در چه محیطی برنامه نویسی و پروگرام میشه؟ و ....
از دوستانی که می دونند ممنون میشم شرح بدند

shahab_243
06-01-2012, 00:19
با سلام،

خدمت اساتید من (اگه ریا نباشه) سالهاست با این باس کار میکنم اگه پروژه نون و آب داری تواین زمینه باشه در خدمتیم (البته اگه دوباره ریا نباشه)
shahab_243@yahoo.com

mzarkoob
06-01-2012, 11:18
سالهاست با این باس کار میکنم
shahab_243@yahoo.com
خیلی خوش آمد میگم و تبریک بابت ایجاد اولین تایپیکتان بعد از سالها!:o

(اگه ریا نباشه)

مسلما در این سایت چیزی که اصلا ریا نیست اینه که یه کم از دانش خود را در اختیار دیگران هم قرار دهید:0013:
با فعال کردن این تایپیک به اون هدف خودتان:
پروژه نون و آب دار هم خواهید رسید:wink: