PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت lib در Altium designer 9

ghaem313
26-11-2010, 20:22
من می خوام pcbیک gamepad رو بزنم و روی مگا8 رو کار بذارم
You can see links before reply (You can see links before reply)
برای این کار تصمیم گرفتم از پروتل استفاده کنم.تو یروتل در مودرد این کلید های روی برد چیزی نبود به همین دلیل تصمیم گرفتم که که کتابخونه بسازم
یه شماتیک مثل سوئیچ براش درست کردم سه پایه و سه تا طرح pcb برای خودش تو top layer ساختم با رنگ قرمز شکل همین هایی که تو خودگیم پد هستش
حالا وقتی می خوام شماتیک رو باpcb به هم لینک کنم خطا مبنی بر این که معلوم نیست کدوم پین به جا در pcb متصله میده.من ابزاری در رابطه با این که بشه یک قسمت رو متناظر با پین در نظر گرفت پیدا نکردم.هلپ نرم افزار هم آنلاین به خاطر همین نتونستم ازش استفاده کنم
You can see links before reply
این کار مثل اینه که یه قطعه ی smd رو پین هاش رو مشخص کنی

مشکل دوم اینه که نمیشه سه تا pcb رو به یه شماتیک نسب داد

خلاصه راهنماییم کنید

t.o.e
28-11-2010, 02:44
سلام:
عکس هاتونو نتونستم باز کنم.
اگر بیشتر توضیح بدین ممنون میشم و اگر متوجه منظورتون بشم کمکتون می کنم.
من تا اونجایی که میدونم اکثر کسایی که pcb حرفه ای میزنن با protel99se میزنن و کتابخانه های مورد نیازشون رو تبدیل می کنن و میارن تو پروتل.من پیشنهاد میکنم که با پروتل 99 کار بکنید.یه مزیتی که نسبت به همه ورژن ها داره اینه که برای شما یک فایل با پسوند DDB درست میکنه که همه فایلهاتون داخل اون هست.من با ورژن های مختلف کار کردم و همشون یه طورایی باگ دارند.البته وقتی که بخواهید حرفه ای کار کنید..و اگرنه تمام ورژن ها جوابگو هستند ولی تا به الان از هر کسی که طراحی حرفه ای کرده پرسیدم...همشون پروتل99 رو گفتند.
باز هم دقیقا بگید که میخواهید چه کاری بکنید و کجا به شما چه پیغام خطایی میده تا اگر در توانم بود کمکتون کنم.

kavir
28-11-2010, 12:57
سلام
من قبلا عکس ها رو دیدم مشکل شما اینه که اصلا پینی تعریف نکردین که پروتل بتونه خطوط رو وصل کنه
راه حل:
توی همون محیط تعریف کتابخانه یک Place pad بیارید روش دوبار کلیک کنید و لایه پد رو به Top لایر تغییر بدین
توجه داشته باشید که شماره هایی که می ذارید مثلا پد 1 و پد 2 در شماتیک هم به همین اسم وجود داشته باشه
موفق باشید

ghaem313
28-11-2010, 21:41
سلام
من قبلا عکس ها رو دیدم مشکل شما اینه که اصلا پینی تعریف نکردین که پروتل بتونه خطوط رو وصل کنه
راه حل:
توی همون محیط تعریف کتابخانه یک Place pad بیارید روش دوبار کلیک کنید و لایه پد رو به Top لایر تغییر بدین
توجه داشته باشید که شماره هایی که می ذارید مثلا پد 1 و پد 2 در شماتیک هم به همین اسم وجود داشته باشه
موفق باشید

ممنون من همون روز مشکلم حل شد.ولی منتظر موندم تا پاسخ بیاد بعد
پد میزاشتم ولی چون اون شکلی نبود نیدونستم چه کارش کنم تا اینکه روی پد دو بار کلیک کردم و تنظیماتش رو تغییر دادم(البته یه نیم نگاهی به پد های smd هم انداختم).
چه کنم دیگه تازه کارم:mrgreen:
البته باید یه مقدار تغییرش بدم تا روش ماسک نزنه یه شکل مثال هم تو سایت ویکی آلتیوم پیدا کردم باید مثل اون بکنمش

حالا مشکلی که هست اینکه چه طوری این سه تا بکنم تو یه کتابخونه؟؟