PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرمر جدید usb برای میکروهای AVR

rezamansouri
07-09-2007, 20:41
سلام دوستان
حتما با پروگرمر USBAsp آشنایی دارید . مزایای زیادی داره مخصوصا برای کسانی که از لپ تاپ استفاده می کنند یا برنامه های سنگین می نویسند و با پروگرمرهای ضعیف حوصلشون سر میره و من که پریز اضافه ندارم آداپتور بزنم و از برق USB برای مدارات تست استفاده می کنم و ... . ولی این پروگرمر یک نقطه ضعف داره : برنامه های معروف مثل BASCOM و یا CodeVision ساپورتش نمی کنند .
اما این پروگرمر که می خواهم به شما معرفی کنم این مشکل را حل کرده اند . حتما پروژه AVR-CDC را دیده اید (اگر ندیده اید لینکش را در زیر گذاشتم) یک مبدل USB-RS232 که فقط یک میکرو مگا8 می خواهد و خیلی کم هزینه است . پروگرمر AVR910 را هم همه می شناسند که با پورت سریال کار می کنه و خیلی کند هم است . حالا اگر این دو پروژه با با هم تلفیق کنیم این دو پروگرمر زیر بدست می آید که هم با USB کار می کنند و هم آنها را اکثر برنامه های معروف می شناسند .
You can see links before reply
اولیش را روسها زحمتشو کشیدند و دومی را ژاپنی ها .
من اولیش را ساختم خیلی خوب کار میکنه و باگی ندیدم ولی امان از سرعت کم .سرعتش خیلی خیلی کمه و برای برنامه هاس سنگین اصلا خوب نیست البته بگم که سرعت AVR910 همینه و ایراد از مبدل USB نیست .
اینم لینک AVR-CDC :
برای مقایسه سرعتها من یک مگا32 را با 32 کیلو بایت برنامه پروگرم کردم زمان پروگرم :
1- با USBAsp : زمان 6.219 ثانیه
2- با STK300 : زمان 46 ثانیه
3- با AVR910USB : زمان 229 ثانیه
موفق باشید .

mostafa5661
31-10-2008, 16:03
سلام از ‌اين كه اين همه لينك را گذاشتيد ممنون ولي
تو اين همه نقشه كدوم مال اون سرعت بالا است ؟
در ضمن نرم افزاري كه اونو ساژورت ميكنه كدومه ؟
لطفا لينكشو بزارين چون سردر گم شدم
متشكر

kavir
31-10-2008, 16:43
سلام
USBASP
AVRCDC
AVR910
من پیشهاد می کنم USBASP استفاده کنید

SMRS
31-10-2008, 21:32
بهتره از USBASP استفاده کنی
این لینک و تمام توضیحاتش (You can see links before reply)

mehdiit
02-04-2011, 23:26
آموزش کامل ساخت پروگرامر AVR910 USB-ISP Programmer :