PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : I2c

Caspian1361
16-11-2010, 17:19
من از I2C برای ارتباط با EEPROM یا RTC استفاده کردم، می خوام ببینم می شه با I2C بین دو تا میکرو هم ارتباط دو طرفه داشت؟ من با Codevision کار می کنم، اگه کسی کد داره کمک کنه ممنون می شم. با تشکر

1nafar
18-11-2010, 15:22
سلام
با i2c میشه تا 255 تا وسیله رو بهم وصل کرد و نوع اونا مهم نیست ، کافیه فقط از ایپ پروتکل پشتیبانی کنه .

agape
21-11-2010, 20:17
شدنش که میشه و شکی درش نیست
ولی ...
اگه از کتابخونه کدویژن استفاده میکنی ، نمیشه. چرا که این کتابخونه به صورت نرم افزاری پروتکل رو شبیح سازی میکنه و از سخت افزار میکرو برای این کار استفاده نمی کنه ، پس فقط میتونی یه مستر داشته باشی
اما اگر یکم زحمت بکشی و بتونی دیتاشیت رو بخونی توضیح داده که از سخت افزاری که برای همین منظور روی میکرو قرار دادن میشه توی مد چند مستری استفاده کرد.:o من قبلا این کار رو کردم ، خلاصش میشه این که فرض کنید میکروی یک مستر باشه ، بعد که کارش با باس تمام شد باس رو آزاد میکنه ، برای گرفتن باس هم باید تو رجیستر کنترلی بنویسی که باس رو میخوای ، بعد به محض اراد شدن باس یه اینتراپت میده که باس آزاد شده ، از اون به بعد باس در اختیار شماست و وقتی کار شما تمام شد باس رو باید آزاد کنی ، در ضمن فقط میشه 127 وسیله رو به این درگاه وصل کرد یک بیت هم برای کنترل نوشتن و یا خواندن هست که کلا میشه 8 بیت.
ریز پروتکل رو میتونی تو دیتاشیت میکروی مورد نظرت به دست بیاری:o