PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درايو موتور dc

gucci_ama
14-11-2010, 00:53
سلام
ميخام سرعت يک موتور dc رو با استفاده از pic و pwm کنترل کنم
در جريانهاي کم ميشه از l298 استفاده کرد اما اگه موتور توان بالا باشه l298 جواب نميده کسي ميتونه بگه از چه درايوي بايد استفاده کنم؟

Division
15-11-2010, 11:08
سلام
ميخام سرعت يک موتور dc رو با استفاده از pic و pwm کنترل کنم
در جريانهاي کم ميشه از l298 استفاده کرد اما اگه موتور توان بالا باشه l298 جواب نميده کسي ميتونه بگه از چه درايوي بايد استفاده کنم؟

سلام

شما چه جریانی رو مد نظر دارین ؟

gucci_ama
17-11-2010, 01:36
سلام جريان موتور

mostafa_a
19-11-2010, 22:10
عزیز برای تا جریان 20 آمپر و 55 ولت bts7810 درایور موتور dc هست که قابلیت کنترل دور موتور با pwm رو داره با قیمت واقعا پایین به نسبت درایور یا ماژول هایی که در همین حده (حدود 10 تومن) و اندازه خیلی کوچک ، اما متاسفانه من نتونستم راهش بندازم cry::

لطفا کمک کنیم به نتیجه برسیم :018:
مرسی از همه

You can see links before reply

gucci_ama
20-11-2010, 14:08
سلام من pdf ديتا شيتو دانلود کردم ولي با 9 adobe reader باز نميکنه ميتوني به word تبديلش کني بزاري تو سايت؟

1nafar
20-11-2010, 16:09
سلام
بهتره بحث bts7810 رو در همون پست دنبال کنیم .
در کل برای جریان ها بالا بهترین کار استفاده از پل H هست ، هر چند برای جریان های بالا چیپ های نظیر bts7810 وجود داره ، اما خود این قطعات هم یه سری مشکلات نظیر نیاز به گرما گیر بزرگ ، نیاز به ولتاژ تغذیه ثابت ، قیمت بیشتر نصبت به MOSFET و ... داره .

mostafa_a
20-11-2010, 21:14
از جهاتی حق با شماست. منم دور قبلی که می خواستم این قطعه رو روی یه روبات آتش نشان وصل کنم که مجموعا جریانی حدود 12 آمپر می کشید که تا 16 آمپر هم می رفت ، 3 تا از همین قطعه ها رو داشتم و کلا سوخت و راه نیفتاد، مجبور شدیم که با ترانزیستور و پل هیبرید یه کاریش بکنیم که خدا رو شکر حل شد اما به نسبت وزن و حجمی که این قطعه می گیره و خصوصا قیمت پایینش ( یه عکس تو پیوست گذاشتم یه ماژول ابعاد 11*5 سانت همین کار این قطعه رو انجام می ده 10 برابر همین هم قیمت داره ) به نظرم حداقل ارزش داره که این قطعه هم شانسش رو داشته باشه تا یکی از انتخاب ها قرار بگیره. این بار هم بعد حدود 1 سال دوباره اومدم که راهش بندازم اما واقعیتش تا الان که نتونستم امیدوارم همه اونایی که می تونند کمکی کنن، بیان و یه کمکی بکن تا راه بیفته و یه نتیجه ی درستی بگیریم که هر فرد دیگه ای هم خواست بتونه باهاش کار کنه. جالبه این قطعه 2 سالی هست که داره به اسم درایور آمپر بالا فروخته می شه اما هیچ مداری که باهاش بسته شده باشه یا یه راهنمایی یا ... در موردش وجود نداره. لطفا هر کسی علاقه منده بیاد و کمک کنه. بازم مرسی
You can see links before reply

cmuiran
08-06-2011, 16:24
6203
driver fet ke ta 4 amper javab mide

agahi.h
30-08-2012, 20:14
سلام دوستان
توسط مدیریت ویرایش شد!
دوستان به قوانین احترام بگذارید !
اینجا جای تبلیغات نیست همچنین اسپم نفرمایید
agape