PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانلود ویرایش دوم کتاب ...(آموزش atxmexa)

1nafar
08-11-2010, 10:49
سلام
بخش دوم كتاب رو از اين پست دانلود كنيد ( 100 صفحه ي جديد + 100 صفحه ي قبلي )

چند ماهی از ارائه ی سری جدید میکروکنترلر های aVR که به نام سری ATXMEGA ارئه شده میگذره ، این میکرو کنترلر ها دارای قدرتی مناسب در زمینه ی پردازش اطلاعات و... هست و تقریبا معایب سری های قبلی ( ATMEGA و ...) در اون رفع شده .
الی رقم گذشت چندین ماه از ارائه ی این میکرو کنترلر ها هنوز هیچ منبع آموزشی فارسی برای اونا وجود نداره ( البته عده ای از دوستان توضیحاتی و مثال های رو در مورد این میکرو کنترلر ها ارائه کردن که جای تقدیر و تشکر داره ) .
کتابی که در ادامه دانلود خواهید کرد ، ویرایش دوم کتاب "اصول کار با میکرو کنترلر های AVRو کامپایلر بسکام " میباشد که بخش های جدیدی شامل آموزش راه اندازی بخش های مختلف سری ATXMEGA ، نحوه ی کار با AVR-DOC ، راه اندازی ماژول های شبکه ، RFID ، X10 و .... به آن افزوده شده است .
در حال حاضر 100 صفحه از این کتاب پیوست این پست میباشد ، ما این کتاب رو به 6 بخش تقسیم کردیم تا بتونیم با کمک شما کلیه اشکالات تایپی و محتوایی اون رو رفع کنیم تا کتاب نهایی عاری از هر گونه نقص و عیب باشه . در صورتی که در هنگام خواندن این 100 صفحه موردی رو مشاهده کردید در ادامه ی همین پست ذکر کنید تا اصلاح بشه .
سعی ما بر این هست که هر 5 روز یک بخش از این کتاب رو آماده کرده و در سایت بزاریم .
برای کار کردن با میکرو کنترلر های aVR به یک پروگرامر و برای تسریع در یادگیری به یک برد آموزشی نیاز خواهید داشت ، شما میتونید با مراجعه به مجله ی PMM14 آموزش ساخت پروگرامر MKII رو ببنید ، همچنین آموزش ساختن برد برای سری MEGA و ATXMEGA از طریق این لینک (You can see links before reply) در دسترس شماست .
شما همچنین میتونید سه مورد بالا رو با قیمت بسیار مناسب از فروشگاه تخصصی ما تهیه کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس (You can see links before reply)مراجعه کنید .

هنرفر
08-11-2010, 12:22
پس لینک دانلود چی شد؟cry::

armstk
08-11-2010, 13:34
سعی ما بر این هست که هر 5 روز یک بخش از این کتاب رو آماده کرده و در سایت بزاریم .
سلام
نقل قول از محمد ! :hi:

1nafar
08-11-2010, 17:10
سلام من این پست رو مخفی کرده بودم و قانونا کسی نباید اون رو ببینه !!!
لینک بخش اول کتاب ، به پست اول افزوده شد. :roll:
منتظر نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و... شما هستیم .
:wink:

bahrambaba
09-11-2010, 18:35
این بخش تقریبا همان کتاب قبلی شما درباره avr هست که کمی تروتمیز تر شده .

راستش رو بگم من منتظر یک آموزش کامل برای xmega با زبان سی بودم.
اما به هر حال باز هم عالی بود . ممنون

:wink::wink::wink::wink::wink:

mostafa_a
09-11-2010, 23:18
سلام من این پست رو مخفی کرده بودم و قانونا کسی نباید اون رو ببینه !!!
لینک بخش اول کتاب ، به پست اول افزوده شد. :roll:
منتظر نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و... شما هستیم .
:wink:

با تشکر از 1nafar که تا الان ، حداقل به 10 نفر pdf بسکام ایشون رو دادم که avr یاد بگیرن ، اما خودم تو کدویژن موندم :mrgreen:

اما همونطور که bahrambaba (You can see links before reply) گفتن اگه آموزش ایکس مگا به زبان c هم ، همگام با زبان بیسیک اضافه بشه فکر کنم خیلی بحث کامل بشه و یه پک کامل از آب در بیاد.

بازم مرسی :0013:

kavir
10-11-2010, 19:23
این بخش تقریبا همان کتاب قبلی شما درباره avr هست که کمی تروتمیز تر شده .

راستش رو بگم من منتظر یک آموزش کامل برای xmega با زبان سی بودم.
اما به هر حال باز هم عالی بود . ممنون

:wink::wink::wink::wink::wink:
این کتاب کاملی هست برای avr و ایکسمگا که در ادامه به بررسی ایکسمگا پرداخته شده
منتظر بخش های بعدی باشید و کمک کنید تا کتاب بدون نقصی ارائه بشه:wink:

edn
15-11-2010, 01:39
با تشکر فراوان از شما به خاطر قرار دادن نتیجه زحمات خود در اختیار دیگران.سوال اینکه آیا آموزش شما بر اساس نسخه کرک شده 1.11.9.8 است و یا نسخه اصلی که اخیرا توسط نمایندگی آن عرضه شده است؟

r_babazadeh
15-11-2010, 12:04
سلام
نقل قول از محمد ! :hi:

You can see links before reply

bahrambaba
23-11-2010, 13:24
ما منتظر دومیش هستیم.
هیچ جا نمیریم همین جا هستیم. :018::018::o:o

1nafar
30-11-2010, 11:28
سلام
بخش دوم كتاب آماده شد ، همكنون شما ميتونيد 200 صفحه از كتاب رو از پست اول اين تاپيك دانلود كنيد .
بعضي از دوستان سوالاتي رو از طريق ايميل مطرح كرده بودند كه من ترجيح دادم همين جا مطرحشون كنم .

قرار بود كتاب در دوره هاي زماني 5 روزه تو سايت قرار بگيره ، اما چرا در بخش دوم نزديك به دو هفته تاخير داريد ؟

اين تاخير دوتا دليل عمده داره :
1- كساني كه با ايرن ميكرو همراه هستند ، در جريان مشكلات سايت طي چند روز گذشته بودند ، همين مشكلات باعث شد كه ما برخي از كار هاي در دست اجرا رو رها كنيم و ...
2- دليل بعدي هم نبودن منابع آموزش براي سري atxmega هست ، ما تمامي مثال ها رو بايد آزمايش كنيم و بعد توي كتاب بياريم ، كه اين خودش وقت زيادي ميگيره
3- توي راه نماي كامپايلر بسكام هم يه سري مشكلات وجود داره ( همون طور كه ميدونيد بسكام از نسخه ي 2 به بعد ايكس مگا رو به صورت رسمي پشتيباني ميكنه ) و برخي از مطالب در مورد ايكس مگا آورده نشده ، به همين دليل ما بايد موضوع رو يه مقدار كش بديم تا مطالب كامل تر بشه .

بيسيك يا c ، شما كدوم رو انتخاب ميكنيد ؟
در اين مورد قبلا زياد بحث شده ، اگه شما ميخواييد فقط با avr كار كنيد نيازي نداريد فقط خودتون رو روي يادگيري زبان c بزاريد ، اما اگه قصد داريد كار با ميكرو كنترلر ها رو ادامه بديد و بعدا به سراغ arm و pic و... بريد ، c بهتره .
من خودم با هر دو زبان c و بيسيك كار كردم و با هر دو برنامه مينويسم .

من به بخشي از اين كتاب براي پروژه ي پايانيم نياز دارم ، ايا ميتونيد اون رو برام بفرستيد ؟
متاسفانه نه

كتاب شما بر حسب نسخه ي كرك شده هست يا اصلي ؟
پيشنهاد من هم بر اين هست كه شما از نسخه هاي اصلي براي انجام دادن پرو‍ژه ها تون استفاده كنيد .
كليه مطالب اين كتاب ( تا صفحه ي 200) در نسخه ي 1.11.9.8 كه در سايت براي دانلود وجود داره تست شده و مشكلي در اجراي اونا وجود نداره.
در ضمن هميشه ي نسخه ي كرك شده ي كامپايلر هاي مختلف در دسترس ما قرار ميگيره و اگه شما نميتونيد براي خريد اين كامپايلر هزينه كنيد نگران نباشيد .

mte
23-12-2010, 22:50
سلام و
من اطلاعاتی در مورد راه انذاری avr xmega می خواهم.
با تشکر

hamid6568
24-12-2010, 20:22
با سلام
شما تو توضیحاتون گفته بودید داخل ویرایش دوم کتاب نحوه ی کار با avr_dos هم توضیح داده شده.
راستش من پیداش نکردم:(:(

r_babazadeh
09-01-2011, 14:17
سلام
تو مجله 15 نوشته نسخه 3 کتاب آپ شده پس کو :cry:

poppayam
14-01-2011, 18:21
[QUOTE=1nafar;21070]سلام
بخش دوم كتاب آماده شد ، همكنون شما ميتونيد 200 صفحه از كتاب رو از پست اول اين تاپيك دانلود كنيد .
بعضي از دوستان سوالاتي رو از طريق ايميل مطرح كرده بودند كه من ترجيح دادم همين جا مطرحشون كنم .
سلام
کتابتون رو دانلود کردم ولی با winrar باز نمیشه و حتی پسوردم نمیگیره

masoodhashemy
16-01-2011, 15:57
بهتون تبریک میگم چون این ورژن نسبت به قبلی خیلی بهتر شده
کاش موقع ما هم این ورژن بود!
در هر حال من که از روی این کتاب avr رو یاد گرفتم وگرنه کتاب علی کاهه که...!

با تشکر

sadeghjun
30-01-2011, 00:52
سلام
من یه مبتدیم !
یه :پروگرامر خریدم ( روی جعبه اون نوشته avr usbasp)
الآن که می خوام اونو وصل کنم به کامپیوتر و برنامه بریزم داخلش نمی دونم آی سی (atmega8)
رو کجاش قرار بدم(تعداد شیاراش خیلی زیادتر از آی سیه)
تازه مشکل بعدی اینه که در تنظیمات نرم افزار کد ویژن نمیدونم مدل آی سی رو چی بزنم
اگه کسی می دونه لطفا کمکم کنه.
ممنون
:mrgreen:

sadeghjun
30-01-2011, 00:56
سلام
من یه مبتدیم !
الآن که می خوام اونو وصل کنم به کامپیوتر و برنامه بریزم داخلش نمی دونم آی سی (atmega8)
تازه مشکل بعدی اینه که در تنظیمات نرم افزار کد ویژن نمیدونم مدل آی سی رو چی بزنم
ممنون

M3R
30-01-2011, 01:28
سلام
من یه مبتدیم !

سلام.
حتما توی جعبه cd آموزشی یا دفترچه ای چیزی وجود داره !! به اونا مراجعه کن.
اگه آموزشی چیزی نداره (که بعید میدونم) باید آی سی رو دونه دونه توی شیارها قرار بدی و تست کنی ببینی کجا جواب میده!!

خوب آی سی که میخوای استفاده کنی دیگه !!!
موفق باشی:hi:

fakheri
20-02-2011, 10:43
پس بقیه اش چی شد؟

kavir
20-02-2011, 12:37
سلام
من یه مبتدیم !
ممنون
سلام
usbasp توی کدویژن ساپورت نمی شه ولی یک برنامه ما نوشتیم که با کامند لاین هست و توی یکی از مجلات میکرو توضیح داده شده
که می تونید به کمک اون با همه کامپایلرها پروگرام کنید
موفق باشید

vahidasm
31-07-2011, 02:36
سلام
بازم اومدم تشکر کنم
من خیلی ار این کتاب استفاده کردم

mrtash
31-07-2011, 15:57
سلام
من ميخوام atmega8 رو دو حالته كنم چون دو برنامه تعريف شده جدا از هم دارم كه با كليد بيروني بايد حالت برنامه روبين اين دو تغيير بدم.
يعني با وصل كردن كليد برنامه اول اجرا بشه و با قطع كليد برنامه اول قطع و برنامه دوم اجرا بشه.
از تمام پايه هاي atmega8 استفاده كردم و تنها پايه هاي آزاد avcc و aref مي باشد.
دوستان اگر ميتونند منو راهنمايي كنند.

alireza9900
31-07-2011, 17:29
خوب ساده ترین راهش اینه اول برنامه یه شرط بذاری و کلید توی هر وضعیتی بود روتین مربوط به اون حالت رو اجرا کنی.
از بوتلودر هم میشه استفاده کرد برای اینکار(برنامه فلش رو با بوتلودر تغییر بدی). ولی اگه از لحاظ حجم برنامه مشکلی پیش نمی یاد همون حالت اول رو استفاده کنی راحت تره.

موفق باشی

ehsanavr
17-09-2011, 17:47
سلام
به نظر منم زشته دیگه bascom دیگه بزرگ شدین.
من میتونم واسه اموزش c کمک کنم واسهxmega کسی پایه بود بگه:alc:

cmuiran
17-09-2011, 23:37
سلام
سلام دوست عزیز
میگم به بسکام احانت نکنین:mrgreen:
من با نظر شما موافقم که بیام سی کار کنیم
ما هستیم

kavehslt
18-09-2011, 00:06
کتاب خوبی بود ممنون

ahmadpashaei
23-09-2011, 12:51
با سلام میخوام بدونم آموزش xmega بقیش چی شد؟
با تشکر از مدیران و مخصوصا یک نفر

kavir
23-09-2011, 17:28
با سلام میخوام بدونم آموزش xmega بقیش چی شد؟
با تشکر از مدیران و مخصوصا یک نفر
اقای یک نفر خیلی سرش شلوغ هست و شاید دیگه نتونه بقیه کتاب بفرسته خوب این همه کاربر یا علی بگین و بقیش تکمیل کنید:0013:

madar
23-09-2011, 17:50
فعلا دارم برد را طراحی می کنم اگه درست کار کرد با هم شروع می کنیم به آموزش برنامه نویسی به زبان سی.

r_babazadeh
17-10-2011, 18:52
سلام

همون بیسکامی که ازش بد میگی خیلی جلوتر از کامپایلرای سی شما رفت سراغ xmeg بعدم اونی که زشته اینه که ندونسته از یه چیز بد بگی

POWERLED
23-10-2011, 21:30
سلام

فقط ميتونم بگم كه واقعا متاسفم براتون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

atrak
27-11-2011, 20:57
سلام
آیا کسی تا حالا برای برد ایکس مگا ، برنامه ره انداز ال سی دی گرافیکی موجود روی برد Main را نوشته است ؟
آیا در محیط CodeVision نوشته شده است ؟

atrak
28-11-2011, 15:11
سلام
آیا فایل کتابخانه آلتیوم برای کنترولر ایکسمگا 128 وجود دارد ؟ (شماتیک و pcb )

متشکرم

madar
28-11-2011, 16:32
بله اینم کتابخانه سری xmega

pooriya
28-11-2011, 17:54
سلام
آیا کسی تا حالا برای برد ایکس مگا ، برنامه ره انداز ال سی دی گرافیکی موجود روی برد Main را نوشته است ؟
آیا در محیط CodeVision نوشته شده است ؟

سلام

برق-الکترونیک و کامپیوتر - کتابخانه LCD های گرافیکی برای XMEGA ورژن 2 (You can see links before reply)

atrak
29-11-2011, 16:04
سلام
از بابت کتابخانه ایکس مگا خیلی ممنونم . ( کاربر madar )

اما سوال اولم این بود که آیا کسی برای برد Main که توسط ایران میکرو فروخته می شود و یک ال سی دی رنگی 240X320 دارد ، روی پردازنده ایکس مگا کد نویسی کرده است ؟

با تشکر فراوان از جوابهای شما

pooriya
11-12-2011, 12:40
سلام
از بابت کتابخانه ایکس مگا خیلی ممنونم . ( کاربر madar )

اما سوال اولم این بود که آیا کسی برای برد Main که توسط ایران میکرو فروخته می شود و یک ال سی دی رنگی 240X320 دارد ، روی پردازنده ایکس مگا کد نویسی کرده است ؟

با تشکر فراوان از جوابهای شما

دوست عزیز شما در این مورد تنها کاری که باید انجام دهید.تغییر شماره پین ها در سورس مورد نظر طبق شماتیک برد کویر است.پروژه را هم می توانید از قسمت (نمونه کد هائی برای xmega) دانلود کنید که به صورت 16bit است.

pooriya
11-12-2011, 12:44
سلام

دوستان علاقه مند ، من تو وبلاگ خودم یه چند مدتی می شه اموزش xmega رو با codevision شروع کردم ولی الان به دلائلی مثل کمبود وقت دیگه قادر به نوشتن مثل ثابق نیستم.از تمام دوستانی که علاقه مند به همکاری هستند (پیغام خصوصی بدن) تا یه قسمت از نوشتن اموزش به انها محول شه و این آموزشها به سرانجام برسه.
با تشکر.
ادرس وبلاگ:

برق-الکترونیک و کامپیوتر (You can see links before reply)

soldier
24-12-2011, 23:37
I LOVE THE IRANIAN

یک نفر هست ، که پاداش آقای یک نفر رو میده.

انشــــــا الله

You can see links before reply (You can see links before reply)

sadeghmojtaba
05-01-2012, 14:39
سلام.یه سوال داشتم.می خواستم ببینم چه جوری می شه توی بسکام روشن یا خاموش بودن یک پیکسل را خواند.یعنی بفهمیم که عدد پیکسلی که در نقطه x و y وجود دارد 255 است یا صفر؟آیا دستور خاصی در این رابطه وجود دارد؟اصلا می توان از روی السیدی چیزی را خواند؟

sadeghmojtaba
05-01-2012, 14:43
سلام.یه سوال داشتم.چه جوری می شه در بسکام از روی السیدی گرافیکی سیاه و سفید خاموش یا روشن بودن یک پیکسل را خواند؟اصلا چنین چیزی امکان دارد؟

benam_miri
22-01-2012, 23:30
:125:خدا امواتت رو رحمت کنه و خودت خیر ببینی جوون.مطلبت عالی بود.:125:

177
03-02-2012, 22:50
سلام .حدود یک سال از ویرایش دوم کتاب گذشته . بقیه کتاب که حدود 600 صفحه است . را کی میذارید ؟ من برد xmega را حدود یک سال است که از فروشگاه شما خریداری کردم . من فقط بسکام بلدم . با تشکر.

zahir2a
22-05-2012, 16:13
سلام.
من تازه می خواهم با xmega کارکنم.
آیا با پروگرامرهای معمولی avr می شه xmega رو پروگرام کرد؟
ممنوع.

kavir
22-05-2012, 18:48
سلام.
من تازه می خواهم با xmega کارکنم.
آیا با پروگرامرهای معمولی avr می شه xmega رو پروگرام کرد؟
ممنوع.
سلام
خیر پروگرامر مورد نظرتون باید پروتکل pdi داشته باشه
یا حق

kanonyar
16-08-2012, 12:48
سلام خسته نباشید
طوی این کتاب بیشتر از اینکه صحبت از ATXmega باشه بیشتر در مورد ATmega صحبت شده و در مورد را اندازیه و برنامه نویسی ATXmegat صحبتی نشده
چرااااااااااااا؟

MONTAZER_110
16-12-2012, 11:21
با سلام خدمت دوستان
بنده تصمیم به شروع برنامه نویسی با کامپایلر IAR رو دارم. اگه دوستان موافق هستند و مایلند در این کار رو شروع کنیم اعلام کنند ، لازم به ذکر است که یه برد آموزشی از میکروی Atxmega128A1 دارم طراحی می کنمکه همه چی توش هست.منتظر نظرات دوستان هستم.در مورد کامپایلرهای CodeVision و Bascom نظری ندارم ولی اینقدر می دونم که فکر نمی کنم پروژه های سنگین رو بشه با این کامپایلرها انجام داد!!

MONTAZER_110
23-12-2012, 14:07
کسی نیست!!! آهایcry:::unh::unh:

ababakz
28-02-2014, 21:11
سلام 1nafar من قبلا هم از آموزش های شما استفاده کردم . از اینکه صادقانه و بدون چشم داشت اطلاعات خودتون رو در اختیار دیگران قرار میدید صمیمانه تشکر میکنم .

namvar14
06-02-2020, 16:31
1 نفر جان با این اموزش تون avr یاد گرفتم.دست تون درد نکنه..ولی الان در این مقاله گفتید که xmega میذاریم و ....ولی فقط بخش DACرو گفتید.بقیه چی شد؟