PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرام کردن lpc با پورت USB

masood-ma
08-11-2010, 08:46
سلام دوستان
آیا میشه LPC2378 رو مثل at91 با روش sam-ba پروگرام کرد یا نه
ممنون میشم اگه یک راهنمایی کامل کنین که چه طوری با پورت usb اونو پروگرام کنم

1nafar
08-11-2010, 09:24
سلام
برای برنامه ریزی میکرو کنترلر ها بدون استفاده از پروگرامر از روشی به نام بوتلودر استفاده میشه ، در این روش سازنده ی میکروکنترلر پلی رو بین یکی از پروتکل های ارتباطی و بخش از حافظه ی فلش ( که بهش حافظه ی بوت میگن ) ایجاد میکنه ، همچنین یکی از پایه ها رو هم به عنوان فعال ساز این پل تامین میکنه .
مثلا توی سری اتمل با واحد های usb ، can ، usart میشه حافظه ی بوت رو برنامه ریزی کرد ، برای فعال شدن این مورد قبل از برنامه ریزی باید پایه ی erase یا tst رو یک کنید .
در سری lpc با واحد های اترنت و uart و can میشه برنامه ریزی حافظه ی فلش رو انجام داد و هنوز بوت لدری برای پورت usb ارائه نشده ( یا حداقل ما نتونستیم پیدا کنیم ) .
در حال حاضر شما میتونید با استفاده از واحد uart و یک خت افزار مبدل ( یه دونه max3232 و 4 تا خازن 100 نانو فاراد ) میکرو کنترلر رو از طریق پورت com برنامه ریزی کنید ، شما همچنین میتونید از مبدل های usb به سریال استفاده کنید و مدار بالا رو به پورت com مجازی متصل کنید .
قبلا در این مورد زیاد بحث شده و نقشه و سایر توضیحات در مجله ی شماره ی 9 و بخش lpc انجمن وجود داره

masood-ma
08-11-2010, 21:45
سلام
برای برنامه ریزی میکرو کنترلر ها بدون استفاده از پروگرامر از روشی به نام بوتلودر استفاده میشه ، در این روش سازنده ی میکروکنترلر پلی رو بین یکی از پروتکل های ارتباطی و بخش از حافظه ی فلش ( که بهش حافظه ی بوت میگن ) ایجاد میکنه ، همچنین یکی از پایه ها رو هم به عنوان فعال ساز این پل تامین میکنه .
مثلا توی سری اتمل با واحد های usb ، can ، usart میشه حافظه ی بوت رو برنامه ریزی کرد ، برای فعال شدن این مورد قبل از برنامه ریزی باید پایه ی erase یا tst رو یک کنید .
در سری lpc با واحد های اترنت و uart و can میشه برنامه ریزی حافظه ی فلش رو انجام داد و هنوز بوت لدری برای پورت usb ارائه نشده ( یا حداقل ما نتونستیم پیدا کنیم ) .
در حال حاضر شما میتونید با استفاده از واحد uart و یک خت افزار مبدل ( یه دونه max3232 و 4 تا خازن 100 نانو فاراد ) میکرو کنترلر رو از طریق پورت com برنامه ریزی کنید ، شما همچنین میتونید از مبدل های usb به سریال استفاده کنید و مدار بالا رو به پورت com مجازی متصل کنید .
قبلا در این مورد زیاد بحث شده و نقشه و سایر توضیحات در مجله ی شماره ی 9 و بخش lpc انجمن وجود داره

سلام
ممنون آقای هاشمی عزیز با پورت سریال انجام دادم
ولی با لب تاپ کمی مشکله خوشبختامه کارت pcmciکه گرفتم مچ شد
بازم ممنونم

processor
09-11-2010, 00:18
سلام
من چیزی رو که دارم می گم انجام ندادم اما چند مدت پیش خونده بودم
اگه از طریق jtag یه فایل مخصوص پروگرام شدن رو توی بوت لودر بریزی بعد میتونی از طریق usb میکرو رو پروگرام کنی مثل سری اتمل
اینم نشانی از قویتر بودن فلیپس
فایلش هم توی سایتش هست
:shj:

Aghaeifar
17-12-2010, 12:36
سلام
من چیزی رو که دارم می گم انجام ندادم اما چند مدت پیش خونده بودم
اگه از طریق jtag یه فایل مخصوص پروگرام شدن رو توی بوت لودر بریزی بعد میتونی از طریق usb میکرو رو پروگرام کنی مثل سری اتمل
اینم نشانی از قویتر بودن فلیپس
فایلش هم توی سایتش هست
:shj:

AN10759 USB secondary ISP bootloader for LPC23xx V1 (Oct 16, 2008) with software (Sep 26, 2008):
You can see links before reply

kavir
16-03-2011, 10:49
دوستانی که بردهای EKE2LPC تهیه کردند اینجا بخونند برنامه بوت لودر سازگار با بردهای آموزشی راه اندازی شده است
USB Secondary Bootloaderبوت لودر USB برای بردهای LPC2378 (You can see links before reply)

هنرفر
17-03-2011, 00:43
ميشه برنامه و مدار را بزاريد.اخه من خودم يه برد اموزشي براي خودم ساختم

kavir
17-03-2011, 11:04
ميشه برنامه و مدار را بزاريد.اخه من خودم يه برد اموزشي براي خودم ساختم
برنامه که بله در مجله که تا چند روز دیگه منتشر می کنیم ولی برد شما از کدوم پورت استفاده شده؟
اگر از پورت یک هست مستقیم از برنامه خود nxp استفاده کنید