PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقش تایمر ها در میکروهای AVR چیست؟

5aztv8
29-07-2008, 12:10
کسی میتونه کامل توضیح بده تایمرها در AVR چه کاربردی دارن؟؟ اگه میشه با مثال توضیح بدید

ممنون

1nafar
30-07-2008, 11:20
سلام
یه قسمت از میکرو های avr هست که چند تا قابلیت داره
1- تایمر (شمارنده داخلی)
2- کانتر (شمارنده پالس خارجی )
3- pwm (مدالاسیون پهنای پالس)
که شما میتونید هر تایمر رو در یکی از قابلیت های زیر راه اندازی کنید
میکرو های avr اغلب دارای سه تا تایمر میباشند که نام اونا تایمر صفر (8بیتی)و تایمر یک (16 بیتی )ونایمر 2 (هشت بیتی است)
من در اینجا سه تا مثال از سه قابلیت بالا برات میزنم (با تایمر 1)(به زبان بیسیک )(اگه زبان مورد نظرت c بود بگو تا برنامه به زبان c بذارم)
من توی سایت نمیتونم پیزی بذارم ،لطفا درستش کنید (میگه نام کاربری اشتباه است)
You can see links before reply)

5aztv8
31-07-2008, 00:06
من از بیسیک هیچی دمیفهمم ولی سی رو کامل بلدم، ممنون میشم مثال با سی برام بزنی

kavir
31-07-2008, 13:44
سلام
نرم افزار win avr رو دانلود کنید کتابخونه های اون کامل هستند و به زبان c و به سادگی می تونید سر از کار قسمت های میکر در بیارید
و برای توضیحات هر قسمت اگه بخواین از کتاب استفاده کنید بهترین کتاب در زمینه c برای avr که من گرفتم کتاب:
مرجع کامل میکروکنترلر های avr انتشارات نص هست و نویسنده اون محمد مهدی پرتوفر و.. هست
موفق باشید

mortezabehesh
17-02-2015, 18:10
تایمر ها همون شمارنده های اسنکرون هستن که تو دیجیتال خوندیم فقط فرقش در اینه که تو شمارنده ها وقتی پالسی به میدادیم از 0x00 شروع به شمارش میکرد تا برسه به 0xff ولی در AVR هم موقع سرریز شدن و هم اینکه از چه مقدار شروع به شمارش کنه و همچنین پالس ساعت میتونیم کنترل کنیم