PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطعات smd

fatemehjml
01-11-2010, 10:42
سلام
من داخل یه مداری می خوام همه‌ی قطعاتش رو به smd تبدیل کنم، البته اونایی که توی بازار پیدا میشه مثل خازن و مقاومت و دیود. قبلا با قطعات معمولی از این مدار جواب گرفتم. حالا می‌خواستم ببینم نکته‌ی خاصی هست که من توی این تغییر باید رعایت کنم.

mehdiit
01-11-2010, 15:34
حواستون باشه اگه قطعه ای رو خودتون ساختید،پدهاش تو یکی از لایه های top یا bottom باشه
من یه قطعه ای طراحی کردم که بخاطر بی دقتی پدهاش دو طرف برد خورده بود و برا مدار مشکل پیش اومد

fatemehjml
01-11-2010, 15:57
ممنون از راهنماییتون
توی مدار قبلیم از چهار تا خازن الکترولیتی 1uf استفاده کرده بودم. زمانی که از فروشنده جایگزین این خازنا رو خواستم بهم داد ولی خودش هم مطمئن نبود که عملکرد این دو تا با همدیگه یکیه یا نه. این خازنا جهت هم دارن ولی من شک دارم که عملکرداشون دقیقا یکی باشه.

Pioneer
01-11-2010, 17:34
اون خازنهایی که گرفتید تانتالیوم هستن! و دی الکتریک تانتال چون در ولتاژ و ظرفیت مشابه حجم کمی داره ، گرونتره! و فکر میکنم بالاتر از 470 میکرو فاراد نداره! مشکلی از لحاظ عملکرد ندارن که هیچ بلکه تلورانس کمتری هم دارن!فقط قطبیت دارن!

fatemehjml
02-11-2010, 10:20
دقیقا همین طوره. خودمم تعجب کردم. قیمت هر کدومش 150 تومن بود. توی خازنایی که می خواستم فقط همینو داشت چون بقیه شون ظرفیتشون زیاد بود. ممنون از توضیحاتتون.

1nafar
03-11-2010, 09:42
سلام
یکی دیگه از موارد مهم در smd فاصله ی بین پد های ای سی هاست ، اگه این فاصله خیلی کم باشه در مواقع لحیم کاری به مشکل برمیخورید .
بهتره بعد از طراحی برد مدل سه بعدی اون رو به دقت بررسی کنید تا اگه قطعه ای در لایه ی اشتباه نصب شده بود بتونید درستش کنید .

behnam6500
03-11-2010, 14:04
سلام

دوستان دوتا سوال دارم:
یکی اینکه این قطعات رو از کجا میشه خرید؟
و دیگری اینکه مقومت و خازنی که خیلی ریزن رو چطوری رو برد سوار کنیم؟ البته میدونم سشوارش هست ولی به غیر از اون راه دیگه ای هست؟

morteza_rk
03-11-2010, 15:23
بهنام جان این مساله بستگی به اندازه ی قطعه ی smd داره. در برخی موارد میشه از هویه های 20 وات و 15 وات که نوک بسیار نازکی دارن هم استفاده کرد. همینطور استفاده از پنس می تونه خیلی کمک کنه.

برای خریدشم چنتا مغازه توی پاساژ امجد و توکل و عباسیان هست که کارشون فقط smd هست.