PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاس avr

cvavr
28-10-2010, 22:31
سلام
من یه کمی با کدویژن کار کردم
الان میخوام برم کلاس و بصورت حرفه ای شروع کنم
یه کلاسی پیدا کردم که یکی از کار آموزاش خیلی ازش تعریف میکرد،قیمتش هم مناسب بود
البته میکروهای سری قبلی avr رو آموزش میده
میخواستم بپرسم اگه من کار با این میکرو ها رو یاد بگیرم،بعدا میتونم خودم با میکرو های سری xmega کار کنم؟
خواهشا من رو راهنمایی کنید

processor
29-10-2010, 00:10
سلام
به نظر من با توجه به منابع فراونی که الان واسه avr هست و اینکه خودت مباحث اولیه رو باهاش بلدی دیگه کلاس رفتن لزومی نداره
(نظر شخصی)
همین سایت از صدتا کلاس بهتره:0013:

Division
29-10-2010, 00:25
سلام
به نظر من با توجه به منابع فراونی که الان واسه avr هست و اینکه خودت مباحث اولیه رو باهاش بلدی دیگه کلاس رفتن لزومی نداره
(نظر شخصی)
همین سایت از صدتا کلاس بهتره:0013:

منم با نظر شما موافقم

اگه نصف هزینه کلاس ها رو خرج تهیه قطعات بکنید بتون قول میدم کلی پیشرفت می کنید .

والا تا اونجائی که من یادم میاد به جز موارد زیر تو هیچ کلاسی حضور پیدا نکردم :

1- کلاس های دانشگاه که حضور غیاب می کنن(نتونستم استادش رو راضی کنم :()
2- ورزش:mrgreen:

سربلند باشید :wink:

cvavr
29-10-2010, 10:01
ممنون
نظرتون راجع به گرفتن یه برد آموزشی چیه؟
مثلا بردهای شرکت نوآوران الکترونیک؟
You can see links before reply

morteza_rk
29-10-2010, 13:22
سلام

راجع به برد آموزشی باید بگم که تهیه اون می تونه خیلی خیلی مفید باشه.

اما بنظر من بردهای سایت خودمونو بخرید بهتره! چون این بردها قابل استفاده برای گروه وسیعی از میکروکنترلرهاست. مثل بردهای نوآوران الکترونیک نیست که فقط بشه یک نوع میکروکنترلر رو باهاش تست کرد! این مهمترین ویژگی بردهای شرکت کویره!

processor
29-10-2010, 14:41
با عرض پوزش از مدیریت سایت
اگه بخوای حرفه ای بشی برد رو هم خودت درست کن به دردسرش می ارزه
اگه نه از همین جا بخر :0013:

morteza_rk
29-10-2010, 15:12
بله ، فرمایش جناب processor درسته. برای حرفه ای شدن میشه برد رو هم خودت طراحی کنی.

ولی خیلی خیلی دردسر داره. لازمه طراحی برد اینه که اول حرفه ای بشی! باید به تمام پروتکل ها و ارتباطات آشنا بشی و از نظر عملی باهاشون کار کرده باشی تا بعد بتونی مدار مناسبشو طراحی کنی...

cvavr
29-10-2010, 16:17
ممنون
ولی آقای رحیمی بردای کویر آموزش کار با پورتها(usb,com) و یا کار با کارت حافظه رو نداره

kavir
29-10-2010, 20:27
ممنون
ولی آقای رحیمی بردای کویر آموزش کار با پورتها(usb,com) و یا کار با کارت حافظه رو نداره
سلام
در مورد بردها
اول اینکه کاملترین بردی هست که تا حالا به صورت ماژولی تولید شده و طراحی این ست کامل بیشتر از یک ماه طول کشیده و برای هر میکرو بیشتر قسمت های عمومی رو داره
برای usb و com رو که مثال زدید
همه بردها قابلیت اتصال به usb دارند حتی برد avr که هفته بعد ارائه میشه و همچنین پورت های خروجی اون می تونید به پورت کام وصل کنید البته پورت کام خیلی استفاده نمیشه و تقریبا بیشتر برنامه نویس ها مبدل استفاده می کنند
برای mmc هم به پورتهای خروجی موجود هست و می تونید به ماژول های mmc وصل کنید
مهمترین مسئله اینه در مورد بردهای اموزشی که پشتیبانی داشته باشند
مثلا این نمونه برد xmega ما هست که از شنبه فروشش آغاز میشه
خوبی که بردهای ما داره اینه که با سیم برد بردی میشه استفاده کرد و تقریبا میشه گفت توی ایران بردی بدین صورت طراحی نشده
به هر حال هر چی نظر خودتون باشه

poppayam
16-01-2011, 03:29
سلام دوستان
من به تازگی مطالعه avr رو شروع کردم کلاسی نمیرم و قصدم ندارم برم دو تا کتاب هم تهیه کردم که با c و کدویزن اموزش میدن.اما احساس میکنم مطالعه کتاب کافی نیست .
لطفا در مورد این بردهای اموزشی توضیح بدید؟

M_GH
27-03-2012, 08:31
من که می گم کلا برد اموزشی رو بی خیال شو
با برد برد کار کنی بهتره :0013:
(این فقط بک نظر شخصی بود)

medadnoki
27-03-2012, 12:07
به نظر من هم احتیاج به کلاس نیست...
منابع در مورد AVR زیاده...
خواستی یه message بده تا کلی منابع برات بفرستم.....
اینترنت هم که هست....
دو سه تا هم پروژه ساده کار کنی میتونی درباره AVR بحث کنی...:wink: