PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد اتصال کیبرد کامپیوتر به میکرو arm

mhz_electronic
24-10-2010, 11:44
سلام به دوستان من یه سوال درباره نحوه اتصال کیبرد کامپیوتر به میکرو ARM سری at 91sam 7x256 داشتم اگه راهنمایی کنینن ممنون میشم.....با تشکر فراوان از مدیران و تمامی کاربران عزیز.mhz_electronic@yahoo.com:mrgreen::mrgreen ::mrgreen:

Division
24-10-2010, 14:27
سلام

برای اتصال کیبورد چند تا راه حل وجود داره که من روش خوندن دیتای سریال رو پیشنهاد می کنم (با توجه به امکانات 7x)

تراشه ای داخل هر کیبورد وجود داره که وظیفش اینه که به محض فشار دادن کلیدی کدی را به خروجی ارسال می کند که این کد نه هگز است نه اسکی نه دسیمال بلکه بلکه شماره کلیدها ارسال هستش .

کد ارسالی 8 بیتی و در قالب 11 بیت است که یک بیت شروع، 8 بیت دیتای معادل هر کلید، بیت پریتی و بیت پایانی بعد از فشردن هر کلید ارسال می شود (استاندارد ps/2)

در کل شما باید دیتای ارسالی رو با UART میکرو بخونی و داخل متن برنامه به کدهای اسکی تبدلش کنی .

اینم جدول کلیدهای کیبورد و کدهای ارسالی ...

You can see links before reply (You can see links before reply)

درباره برنامه نویسیش، شما شروع کن هر جایی مشکلی پیش اومد منو دوستان کمتون می کنیم .

موفق باشید .

mhz_electronic
13-11-2010, 11:35
سلام و متشکر از اینکه راهنمایی کردین من الان تونستم الگوریتم برنامه رو در بیارم فقط من به پین های خروجی کیبورد که نگاه کردم یه پین کلاک هم داره یعنی وقتی دکمهای از کیبورد رو فشار میدیم هی کلاک هم میده.فکر کنم باید به پین وقفه میکرو وصل بشه؟که متعصفانه در مورده وقفه ها تو مجلات pmm ها آنچنان توضیح نداده یا شاید من IQ پایین هست:mrgreen: خواستم ازتون خواهش کنم اگه برباتون امکان داره نحوه تنضیم وقفه هارو اگه میتونینی یه توضیح مفید بدین تا بلکه بتونم این مسعله رو حل کنم.متشکر میشم.من دارم رو پروژه پایاینیم کار میکنم که ارتباط میکروat91sam 7x256)ARM) با LCD گرافیکی و کیبورد کامپیوتر و نمایش ساعت و تارخ و نمایش آن بطور همزمان روی کامپیوتر هست

Cortex
11-08-2011, 16:11
سلام
کسی نحوه اتصال کیبرد کامپیوتر به میکرو ARM سری at 91sam 7x256 رو میدونه؟
کتابخانه براش سراغ دارید؟ شماتیک چی؟ برنامشو هم میخوام :) خیلی پروام
ممنون

kavir
11-08-2011, 18:31
سلام
این هدر هاش خودتون تبدیل کنید

Cortex
12-08-2011, 14:19
سلام
این هدر هاش خودتون تبدیل کنید

مرسی
چجوری تبدیل کنم؟ اصلا به چی تبدیل کنم؟ ببخشید من زیاد وارد نیستم.

یه چیز دیگه... وقتی فایلها رو باز کردم اینجوری بود:

//PS2_Statusµ±Ç°×´Ì¬±êÖ¾
//[5:4]:µ±Ç°¹¤×÷µÄģʽ;[7]:½ÓÊÕµ½Ò»´ÎÊý¾Ý
//[6]:УÑé´íÎó;[3:0]:ÊÕµ½µÄÊý¾Ý³¤¶È;
u8 PS2_Status=CMDMODE; //ĬÈÏΪÃüÁîģʽ
u8 PS2_DATA_BUF[16]; //ps2Êý¾Ý»º´æÇø

انگار زبان توضیحاتش چینی بوده... دیگه درست نمیشه؟

نحوه اتصال پایه هاش رو هم توضیح میدید؟
بازم ممنون

kavir
12-08-2011, 14:55
خوب برای میکرویی که میخواین تغییر بدین
برای توضیحات هم بله چینی هست تنها راهش مترجم گوگل هست و حتما به صورت فایل تکست باید بهش بدین ترجمه میکنه

Division
12-08-2011, 21:11
سلام

به نظر من برای خوندن دیتای کیبورد نیازی به هدر خاصی ندارید فقط تو هر کلاک باید دیتای ارسالی رو بگیرید. ساده ترین روش اینه که از وقفه خارجی میکرو استفاده کنید به اینصورت که در صورت رخداد سایکل داون یه بیت تشریف میاره داخل اونو بگیرین و برید سراغ دریافت بیت بعدی ...

اینم بگم که ارتباط با کیبورد تو دو تا کلاس کاری انجام میشه :
اولش اینه که : نیازی به تعریف shift،caps lock،num lock و بقیه حالت های ترکیبی دارین
دومیش اینه که : اسکن کلاسیک صفحه کیبورد که در اینصورت حالت های ترکیبی براتون مهم نیست

شما باید مشخص کنید که کدوم حالت رو مد نظر دارین .