PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برد پروگرامر

t.o.e
22-10-2010, 21:18
سلام:
من یه برد پروگرامر smd برای altra زدم (البته jtag).
اگر سایت نیاز داره..حاضرم در اختیارشون بزارم.این برد خوبیش اینه که smd و توی قاب پورت پرینتر به راحتی جا میشه.حالا باید ببینم تبدیلش هست که روی کامپیوتر های جدید ازش بشه استفاده کرد.چون پورت پرینتر ندارند.

morteza_rk
22-10-2010, 21:50
سلام

کار جالبیه. اگه رایگانه می تونید در اختیار سایت بذارید تا همه ی افراد بتونن ببینن و ازش استفاده کنن.

ولی توی بازار مبدلی نیست که پورت lpt رو بصورت مجازی بسازه. مبدلهای موجود فقط پایه های d0 تا d7 را به usb تبدیل می کنه. اگه شما بجز این پایه به پایه های دیگه ای هم نیاز دارین نمی تونید از این مبدلها استفاده کنید.

t.o.e
29-10-2010, 22:41
سلام:
آقا من این برد رو تست کردم ولی دیدم حالا که میخوام این برد رو بزارم..بزارید روی پورت کام(com)، طراحیش کنم تا هر کسی خواست بتونه استفاده کنه.تبدیلش رو ساختم ولی نمیتونم بزارم تو سایت.
به جاش دارم با پورت کام طراحی میکنم تا تو همه pc ها بشه ازش استفاده کرد.همش smd.فایل کامل pcb , شماتیک را در اختیارتون قرا میدم...الان درسام سنگین شده...ولی تا چند ماه آینده یه مدار کاربردی و به درد بخور رو ارائه میدم...همشم رایگان.

Division
30-10-2010, 00:10
سلام به همه ...

ولی تا چند ماه آینده یه مدار کاربردی و به درد بخور رو ارائه میدم...همشم رایگان.اوه چه خبره :0013: مهندس جان خیلی دیره تا اون موقع نمیشه صبر کرد .. :(

اینم یه پروگرمر با پورت LPT برای پروگرم کردن تراشه های FPGA با پروتکل JTAG

امکانات :
- برنامه ریزی ICهای سری های MAX 9000,MAX700S,MAX700A,MAX3000A در مدار از طریق پورت موازی استاندارد
- پیکربندی وسایل APEX 20K و FLEX 10K (شامل FLEX 10KA و FLEX 10KE) و FLEX 8000 و FLEX 6000
- پشتیبانی از عملیات وقتی که VCC با 3.3V یا 5V روشن باشد.
- ایجاد یک روش سریع و کم هزینه برای برنامه ریزی در سیستم
- انتقال اطلاعات از نرم افزار طراحی MAX+PLUS II
- ارتباط از طریق یک استاندارد 25 پین پورت موازی بروی کامپیوتر
- استفاده از 10 پین کانکتور بر روی برد مدار، که انتقال اطلاعات بین Cable ByteBlaster پورت موازی و BitBlaster سریال یکسان می باشد

هدر ByteBlasterMV و اتصال خارجی :

هدر 25 پین نری با یک کابل استاندارد به پورت موازی متصل می شود. جدول زیر پینهای و مدهای انتقال را تعریف می کند.

You can see links before reply

این پروگرمر که به نام ByteBlaster معروفه و مورد تائید کمپانی ALTERA هستش .

من خودمم یه نمونه ازش زدم 20 کار می کنه مشکلی نداره و تنها نقطه ضعفش اینترفیسش با کامپیوتره .:unh:

شماتیک و یه PCB توپ هم داخل فایل پیوستی براتون آپلود کردم .

سربلند باشید :wink:

r0zbeh
30-10-2010, 12:43
حداقل اسم این بنده خدا رو مینوشتی که درستش کرده !

کپی رایت بود چی بود؟ هر چی بود خوب چیزیه مدیر حان

Division
30-10-2010, 15:33
حداقل اسم این بنده خدا رو مینوشتی که درستش کرده !

کپی رایت بود چی بود؟ هر چی بود خوب چیزیه مدیر حان

سلام

چرا اینجوری زودی میری پشت میز قضاوت ؟؟:x

عزیز نقشه این پروگرمر تو چند دیتا سنتر پیدا کردم من از کجا بدونم این پروگرمر نقشش رو کی اول کشیده ....
pcb کشیدن شاهکار نیست که مهم شماتیک هستش که اونم به صورت اپن سورس سایت اصلی altra در اختیار همه قرار داده .

در ثانی اگه عبارت BitBlaster programmer تو گوگل سرچ کنی کلی مطلب میتونی دربارش پیدا کنی .

اینم لینک اصلی و شماتیک و کلی اطلاعات دیگه از این پروگرمر .؟(به نقل از شرکت سازنده و طراحی کننده این پروگرمر)

توصیه می کنم که همیشه جنبه مثبت قضایا رو ببینید .

موفق باشید .

morteza_rk
30-10-2010, 16:55
حق با جناب PGT هست. بر و بچه های این سایت مخصوصا مدیران اهل کپی و این بند و بساطا نیستن! هرجا هم که لازم باشه منبع رو ذکر می کنن.

این نکته ای که من بهش اشاره کردم از زحمات خالصانه و رایگان این عزیزان مخصوصا جناب PGT بخوبی استنباط میشه. :wink:

t.o.e
31-10-2010, 18:28
من دقیقا همین مدار رو زدم ولی smd و باید خدمت بزرگواران و اساتیدم عرض کنم که دو تا خازن هم میخواد این برد....کتابخانه هاشم آماده است.ولی چون پورت پرینتر تو pc های جدید حذف شده داریم روی پورت سریال کار می کنیم.مدار ساده ای هست .smd طوری زده شده که کل مدار داخل قاب جا می شود.
داریم روی led هاشم کار می کنم که وقتی busy هست نشون بده.
آماده شد.در اختیار شما خواهم گذاشت.درسام خیلی سنگین و با دانشجوها سر و کله زدن هم یه طرف.
دارم تمام سعیمو می کنم که مفید باشم.
من سختی زیاد کشیدم.نمیخوام کسانی که تازه وارد این عرصه شدند به بن بست و نا امیدی بخورند.
دلم میخواد اگر کاری در توانم هست به نحو عالی انجامش بدم و در اختیارتون بزارم تا لذت ببرید و من هم لذت ببرم.