PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر اندازه ی پدها در پروتل

mehdiit
22-10-2010, 00:15
سلام
تو پروتل چطوری میشه اندازه ی همه ی پدها یا سوراخ هاشون رو بصورت دست جمعی تغییر داد؟
من از قسمت find similar object رفتم ،ولی تو این قسمت فقط پدهایی با مشخصاتی که تو این پنجره تعریف میکنیم رو انتخاب میکنه

kavir
22-10-2010, 10:18
سلام
تو پروتل چطوری میشه اندازه ی همه ی پدها یا سوراخ هاشون رو بصورت دست جمعی تغییر داد؟
من از قسمت find similar object رفتم ،ولی تو این قسمت فقط پدهایی با مشخصاتی که تو این پنجره تعریف میکنیم رو انتخاب میکنه
سلام
این قسمت فقط برای پد های هم نوع هست مثلا می خواین فقط پدهای یک ایسی رو از 70 میل به 85 تغییر بدین از گزینه component روی same بذارید و apply کنید و نتیجه رو ببینید که چه پدهایی انتخاب کرده همچنین اگر می خواین کلیه پدهای بردتون رو که مثلا 70 میل هست به 80 تغییر بدین pad x size و pad xy رو روی same بذارید و همون کارا بالا بکنید
حالا مرحله بعدی روی Ok کلیک کنید در پنجره ای که باز می مشه شما هر تغییر بدی روی همه پدها اعمال می شه
مثلا یکی پد رو که تغییر دادین Enter بزنید مشاهده می کنید که همه پدها تغییر کرد
موفق باشید

masoodhashemy
22-10-2010, 11:15
سلام استاد کویر
این سوال رو که خوب جواب دادی اما سوال ما را دریغ می فرمایید
اندازه پد برای مقاومت و خازن و آیسی چقدر هست؟

kavir
22-10-2010, 11:56
سلام استاد کویر
این سوال رو که خوب جواب دادی اما سوال ما را دریغ می فرمایید
اندازه پد برای مقاومت و خازن و آیسی چقدر هست؟
سلام
اگر به صورت دستی میخواین بزنید معمولا 75/80 بزنید
اگر برای تعداد و تولید میخواین معمولا پیشفرض خود پروتل و برای مقاومت خازن 70 حدودا بزنید
ولی من پیشنهاد می کنم کلا رو به smd بیارید

mehdiit
24-10-2010, 08:49
چرا اس ام دی؟
اون که مونتاژش مشکلتره

kavir
24-10-2010, 11:22
چرا اس ام دی؟
اون که مونتاژش مشکلتره
smd هم ارزون تره هم کیفیتش بالاتر و مهترین چیز بردی که تولید میشه بسیار کوچک تر در میاد و برای مشتری جذابیت بیشتری داره حتی شما اگر نمونه برای خودتون هم می زنید smd بزنید مثلا خازن مقاومت رو سایز 1206 بگیرید با دستی راحت میشه مونتاژ کرد یکی مقاله اقای حسینا توی مجله 13 اگر اشتباه نکنم فرستاده بود حتما بخونید

mehdiit
24-10-2010, 15:33
ممنون:0013:
حتما مطالعه میکنم

اگه ممکنه اندازه ی نرمال این سه تا رو هم بگید:
1-سوراخ پد ها
2-مقیاس via
3-اندازه ی خطوط

در ضمن تو top layer که نباید نوشته ها رو miror کرد؟

1nafar
24-10-2010, 21:22
سلام

1-سوراخ پد ها
سوارخ بین 35 تا 40 میل برای سوکت ها و پین ها هدر ها ، 25 تا 35 برای مقاومت ها و خازن ها

-مقیاس via
این مورد خیلی حساسه و به دقت شرکتی که pcb میزنه بستگی داره . معمولا در حالت عادی اندازه ی سوارخ بین 15 تا 25 میل و اندازه ی کل پد بین 35 تا 50 هست .

اندازه ی خطوط
اندازه ی خطوط هم بستگی به دقت شرکت pcb زن و همچنین فاصله ی بین اونا و فاصله ی بین پد های قطعات داره ، معمولا حداقل اندازه برای برد های متالیزه 9 میل و برای برد های تکرو 13 میل هست .

در ضمن تو top layer که نباید نوشته ها رو miror کرد؟
این مورد بستگی به روش طراحی pcb داره ، شما بدون اینکه نوشته ها رو میرور کنید فایل ها رو برای شرکت pcb زن ارسال کنید و از خودشون بپرسید .

masoodhashemy
25-10-2010, 13:28
من میخوام کتابخانه ایگل به پروتل تبدیل کنم
واحد اندازه گیری در کتابخانه ایگل چیست؟ اینچ؟