PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پریدن صفحه در پروتل

mehdiit
15-10-2010, 18:00
سلام
من با پروتل dxp v6 کار میکنم
دو تا مشکل برام پیش اومده
دیگه داره دیوونم میکنه:baad:
خواهشا منو راهنمایی کنید
یکی اینکه بعد از اینکه شماتیک رو به pcb تبدیل میکنم،وقتی که میخوام قطعاتی که خودم ساختم رو در محیط pcb جابجا کنم،یدفه موس از صفحه ی مشکی میره بیرون و صفحه میپره
مشکل از کجاست؟

دوم اینکه در محیط شماتیک یه اروری میده که فک کنم یعنی اسم چندتا از خطوطی که رسم کردم مثه همه
اینم errorش:
duplicate net names wire n000-1 (inferred

این ارور رو چطوری میشه رفع کرد؟

mehdiit
16-10-2010, 09:14
کسی نیست جواب منو بده؟:(

kavir
16-10-2010, 10:24
سلام
من با پروتل dxp v6 کار میکنم
دو تا مشکل برام پیش اومده
دیگه داره دیوونم میکنه:baad:
خواهشا منو راهنمایی کنید
یکی اینکه بعد از اینکه شماتیک رو به pcb تبدیل میکنم،وقتی که میخوام قطعاتی که خودم ساختم رو در محیط pcb جابجا کنم،یدفه موس از صفحه ی مشکی میره بیرون و صفحه میپره
مشکل از کجاست؟

دوم اینکه در محیط شماتیک یه اروری میده که فک کنم یعنی اسم چندتا از خطوطی که رسم کردم مثه همه
اینم errorش:
duplicate net names wire n000-1 (inferred

این ارور رو چطوری میشه رفع کرد؟
سلام
دقیقا واضح نیست منظورتون چیه
من احتمال میدم کتابخونه ای که خودتون طراحی کردین قطعه دقیقا مرکز صفحه نبوده و حالا با گرفتن قطعه در محیط pcb خیلی هست و باعث میشه تغییر زیاد داشته باشه و به قول خودتون پرش کنه
و برای ارور دوم هم اسم های مشابه هست
فایلش رو بفرستید تا یه چک بزنم

mehdiit
18-10-2010, 14:54
مشکلم حل شد:o
دقیقا مشکل همینی بود که جناب kavir گفتند
یعنی فوت پرینت قطعه ای که من ساختم در مرکز صفحه قرار نداشت در نتیجه در محیط pcb پروتل هنگام Drag کردن یا Rotate کردن یک قطعه، این عمل حول مرکز صفحه ای که قطعه در آن طراحی شده است انجام می گیره. به همین دلیل زمانی که قطعه ای را Drag می کنیم ماوس به محل مرکز صفحه طراحی قطعه پرش می کند و آن نقطه را می گیرد و Drag می کند
البته نمیدونم چرا وسط صفحه ی pcb من مشخص نیست ولی میشه بصورت اتوماتیک فوت پرینت رو به وسط صفحه منتقل کرد:
بعد از اینکه قطعه طراحی شد باید رفت به منوی edit , و اتنخاب گزینه ی set reference و سپس انتخاب گزینه ی center رو انتخاب کرد
اینطوری فوت پرینت اتوماتیک میاد وسط صفحه

ولی هنوز اون ارور تشابه خطا برام سواله؟

mehdiit
18-10-2010, 22:40
مشکل اون ارور رو فهمیدم از کجاست:018:
پین های قطعات را برعکس گذاشته بودم،
طرفی که نقطه های سفید رنگ کوچک داره باید بیرون قطعه باشه. سیم به این سر قطعه متصل نمیشه
:125: