PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دریافت راهنمایی

khosroeng
12-10-2010, 16:33
سلام
از دوستان و اساتید میشه خواهش کنم
در باره مطالب زیر یکم ساده و مفید توضیح بدند
1-register میکرو کنترلر چیه
2- اینکه میگند میکرو 8 بیتی یا 32 بیتی منظور چیه و چه مفهومی دارد
3-زمانیکه یک میکرو رو پروگرام میکنیم فایل هگز در flash نوشته میشود یا در eeprom
تفاوت flash و eeprom در چیست
اگر eeprom رو پروگرام نکنیم چه اتفاقی میفته؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر لطف شما هستم:0013::0013::0013:

vahidasm
12-10-2010, 18:44
سلام
ثبات ها قسمتی از حافظه موقت (رزرو شده) هستند و وظایف خاصی دارند. این وظایف شامل نگهداری اطلاعات خاص (مانند اطلاعات دریافتی از پورت سریال) و یا تنظیمات خاص (نظیر تنظیمات مربوط به وقفه ها) می باشد. بنابراین در تمامی اعمالی که مربوط به تنظیمات ماژول های داخلی و یا مقادیر دریافتی/ارسالی توسط آنهاست، رجیستر ها حضور دارند و بوسیله مقداردهی رجیسترهاست که می توان بسیاری از تنظیمات و یا اعمال را توسط ماژول های داخلی میکروکنترلر انجام داد که این رجیسترها همراه وظایف آنها در دیتاشیت مروبط به هر تراشه آورده شده اند.
8 بیتی یا 32 بیتی بودن میکروکنترلر مقدار قدرت پردازشگر میکرو کنترلر رو میرسونه هر چی تعداد بیت هاش بیشتر باشه قدرت پردازش بیشتری داره
زمانی که میکرو کنترلر رو پروگرم میکنیم فایل هگز روی فلش ریخته میشه(راجع به فرق فلش و eeprom چیز زیادی نمیدونم)

processor
13-10-2010, 00:19
سلام
فکر می کنم این سوالات رو تو گوگل می نوشتی راحت به جواب می رسیدی
:sa:

omid.r
21-06-2013, 17:55
سلام
می تونید این برام تفصیر کنید و چه جوری می تونم توی Atmega32 با کریستال حداکثر 8 و با کدویژن راه اندازیش کنم :

===> (شما اگه توی مود PWM تایمر یک یا 3 برید و مثلا کریستال 16 مگ داشته باشید کافیه ورودی تایمر را تقسیم بر 8 تعریف کنید یعنی 2 مگ و عدد پریود را 40000 بدید که 16 بیتی هست که پریود 50 هرتز بهتون میده.)

ممنون.

omid.r
22-06-2013, 00:17
سلام
prescaler يعني چي مثلا 32 prescaler يعني چي ؟
ممنون.

Ma3ood
22-06-2013, 00:55
یعنی تقسیم بر 32 دو :mrgreen:
یعنی فرکانس اصلی کریستال خارجی و یا RC داخلی بر 32 تقسیم بشه و این بشه مقدار فرکانسی تایمر و...