PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پورت سريال

منصوره$
08-10-2010, 19:41
سلام
من براي كار با پورت سريال از max3232 استفاده كردم ، پايه شماره 2 از پورت سريال به پايه 7 ، و پايه 3 از پورت سريال به 8 وصل كردم پايه 11 و 10 به ترتيب به pa0 و pa1 وصل كردم بقيه اتصال ها هم طبق همون چيزي كه گفته شد وصل كردم و از خازن عدسي 100nf استفاده كردم ،پورت سريالم چك كردم سالم بود ولي max3232 نمي دونم چطوري بايد امنحان كنم ؟من پايه 10 و11 به هم وصل كردم ولي هيچي نديدم نمي دونم كه كار درستي انجام دادم يا نه ،در ضمن از همون هدر جديدي كه شما داديد هم استفاده كرم ولي هيچي نمي بينم .اگه منو راهنمايي كنيد ممنون مي شم. خيلي فوري.

منصوره$
10-10-2010, 15:49
سلام
من فكر كنم مشكلم اين باشه كه اصلا برنامم توي ميكرو پروگرام نميشه چون من هروقت برنامه توي ميكروم مي ريزم ledهاي موجود روي بر خاموش ميشند ولي در اينجا اين اتفاق نمي افته من ازهمون برنامه هايي كه توي pmm13 استفاده مي كنم وهمون هدر جديدو هر چقدرهم سعي كردم كه بفهمم چه اشتباهي كردم نفهميدم خواهشن اگه كسي چيزي ميدونه بگه خيلي ممنون مشم.

kavir
10-10-2010, 22:00
سلام
من فكر كنم مشكلم اين باشه كه اصلا برنامم توي ميكرو پروگرام نميشه چون من هروقت برنامه توي ميكروم مي ريزم ledهاي موجود روي بر خاموش ميشند ولي در اينجا اين اتفاق نمي افته من ازهمون برنامه هايي كه توي pmm13 استفاده مي كنم وهمون هدر جديدو هر چقدرهم سعي كردم كه بفهمم چه اشتباهي كردم نفهميدم خواهشن اگه كسي چيزي ميدونه بگه خيلي ممنون مشم.
برای پروگرام کردن که از همون ایران پروگ استفاده کنید خیلی راحته
ال ای دی ملاک نیست
مطابق شکل زیر وصل کنید
و پایه 9 max3232 به TX و پایه 10 max3232 به RX وصل کنید
usart0 هم pa0و pa1 هست
منم جدیدا تست کردم براحتی جواب میده
البته من از مبدل usb->serial استفاده کردم و قابلیت خوبی که داشت تغییر پورت بود که مثلا از کام 11 به کام 2 تغییر دادم:mrgreen: شایدم این قابلیت ویندوز 7 باشه شایدم ویندوز های دیگه داشته ما غافل بودیم
برای نرم افزار تست هم مثلا mikroc یا mikro basic نصب کنید خیلی خوبه برای تست پورت سریال داره
اگر نتیجه نداد با پشتیبانی تماس بگیرید
موفق باشید

You can see links before reply

منصوره$
11-10-2010, 11:37
سلام
واقعا از كمكتون خيلي خيلي ممنون جواب گرفتم.