PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیسی ch340s

khosroeng
27-09-2010, 17:56
سلام
یه مبدل usb بهLPT خریدم به لپ تابم وصل کردم اما پیغام usb not recognized میده
مبدل رو با بدبختی چند تکه کردم و دیدم توش یه آیسی CH340S داره با یه کریستال 12MHZ و سایر المانها
میخواستم بدونم چرا کار نمیکنه و این آیسی چیه
و اگه مدار مشابه دارید لطفاً بذارید تا بشه مشا بهش رو بسازیم
ممنون

morteza_rk
27-09-2010, 19:18
سلام

ظاهرا مبدلی که شما خریدید برای تبدیل پورت com به usb هست نه پورت lpt به usb!

من دیتاشیتش رو دانلود کردم و متوجه این قضیه شدم. درسته؟

اما پیغام خطایی که شما عنوان کردید مربوط میشه به سخت افزار مبدل! یعنی مبدل شما خرابه! از طرفی در موارد معدودی ممکنه مشکل از نصب درایور باشه! معمولا همراه این مبدل ها یک cd هم هست که درایور مربوطه در اون قرار داره و اگه درست نصب نشه این پیغام نمایش داده میشه.

حالا باید دید که آیا درایوری وجود داشته و نصب شده یا نه؟

khosroeng
28-09-2010, 10:16
والا خروجیش که 25 پین
اصلاً به مرحله درایور نمیرسه
همین که به کامپیوتر وصل میکنی
این پیغام خطا رو میده وبه عنوان یه device نمیتونه شناسایی کنه
فکر میکنید مشکل از اون آیسی یا اینکه اصلاً خرابه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همه کارام عقب افتاده:(:(:(:(:(:unh::unh::unh::unh:

1nafar
28-09-2010, 15:02
سلام
اگه مشکل از ای سی باشه ، بعید میدونم بشه درستش کرد .
بهتره مبدل رو روی یه سیستم دیگه هم چک کنید . چون توی بعضی از موارد ویندوز ها اجازه ی ایجاد سخت افزار مجازی رو نمیدن

khosroeng
28-09-2010, 15:10
روی desktop به عنوان printport میشناسه
اما پرینتر که بهش وصل میکنی جواب نمیده
اما روی Labtop تا وصل میکنم usbnot recognized میده

Division
28-09-2010, 15:50
سلام

مبدل CH340 همون طوري كه از اسمش پيداست يه مبدل USB همه كاره هستش و خيلي جاها ديدم كه ازش استفاده كردن .

و مي توني پروتكل USB رو به انواع پروتكل هاي RS-232 و UART و IRDA و PARALLEL تبديل كني :

You can see links before reply (You can see links before reply)

نمي دونم مبدل شما چه ماركي هستش ولي فكر كنم يه جورايي مثل مبدل پاييني باشه :

You can see links before reply (You can see links before reply)

من يه نگاهي به ديتا شيتش انداختم و چند تا مدار نمونه كاربردي آخرش ديدم براتون پيوستش مي كنم حتما يه نگاهي بش بندازيد .

kavir
28-09-2010, 17:29
روی desktop به عنوان printport میشناسه
اما پرینتر که بهش وصل میکنی جواب نمیده
اما روی Labtop تا وصل میکنم usbnot recognized میده
سلام
اگر لپ تاب نمی شناسه از پورت دیگش استفاده کنید برای من توی قضیه usbasp اتفاق افتاد وقتی تحقیق کردم متوجه شدم بعضی از پورت های usb لپ تاب پورت دیتا 2.8 هست نه 3.3 اگر ولتاژش اشتباه نگفته باشم ولی به طور کلی ولتاژ دیتاش کمتره البته برای usbasp میگم که زنر 3.3 میخورد و جواب نمیداد از پورت دیگش استفاده کردم حل شد

khosroeng
28-09-2010, 17:32
آره خودشه
همینی که بالا عکسشو انداختی
فکر نکنم آیسی خراب باشه چون نو گرفتم
میتونم خودم آیس رو دمونتاژ کنم یک دیگه بسازم
فکر میکنید اشکال از لپ تاپه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

morteza_rk
28-09-2010, 19:26
مشکل از پورت USB نیست. اون موردی که جناب کویر اشاره کردن معمولا برای اینه که بعضی از پورت های USB لپ تاپ نمی تونن جریان لازم برای کار کردن مدار (مثلا اینجا usbasp) رو تامین کنن و فکر نمی کنم استاندار 2.8 ولتی در کار باشه.

بعبارت دیگه این پورت ها محدودیت تحویل توان خروجی دارن. هر پورت usb طبق استاندارد موجود حداکثر می تونه 2.5 وات توان به خروجی تحویل بده. یعنی 5 ولت ولتاژ به اضافه ی 500 میلی آمپر جریان.

من فکر می کنم مشکل شما سخت افزاریه! یعنی یا آی.سی سوخته یا مونتاژش روی برد خوب صورت نگرفته. پس امتحان دمونتاژش ضرری نداره.

اینم که میگین 25 تا سوراخ داره یعنی مبدل LPT به USB هست.

kavir
28-09-2010, 21:41
مشکل از پورت usb نیست. اون موردی که جناب کویر اشاره کردن معمولا برای اینه که بعضی از پورت های usb لپ تاپ نمی تونن جریان لازم برای کار کردن مدار (مثلا اینجا usbasp) رو تامین کنن و فکر نمی کنم استاندار 2.8 ولتی در کار باشه.

بله حق با مرتضی هست بنده اشتباه کردم زنر 3.6 بود که تصحیح می شود:0013:

khosroeng
29-09-2010, 11:42
اینم که میگین 25 تا سوراخ داره یعنی مبدل LPT به USB هست.

نه برادر عزیز مبدل usb به lpt هست حالا باید روش کار کنم
در کل این آیسی یه مبدل هست دیگه اگه اشتباه نکنم
رزوناتوری که رو مدار هست 12 مگ من خودم بیشتر به فرکانس شک دارم شاید هم به قول دوستان آیسی خرابه اگه نتیجه بگیرم حتماً خبرش رو میدم
این لپ تاپ ما رو بیچاره کرده یاد pc که داشتم به خیر 800 تومان پول دادیم نه درایور داره نه پورتهای قدیمی رو داره