PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد lpt

Romanof
24-09-2010, 13:12
با سلام
من می خوام یه مدار درست کنم نیاز دارم اطلاعات کاملی در مورد پایه هایه lpt و وضعیت این پایه ها تو حالت های مختلف را بدانم؟

morteza_rk
24-09-2010, 19:41
سلام

در این زمینه کتابهای زیادی وجود داره. از طرفی Help زبان های ویژوال هم می تونه منبع خوبی برای شما باشه.

اگه توی همین سایت هم جستجو کنید چنتا مقاله و آموزش می تونید پیدا کنید.

در کل فکر می کنم از بین پایه های موجود در پورت LPT که 25 تا هستن میشه به هفتای اونا که همون D0 تا D7 هستن به سادگی دسترسی داشت و مقدار صفر و یک منطقی ررو به اونها داد.

Romanof
30-09-2010, 20:45
سلام

در این زمینه کتابهای زیادی وجود داره. از طرفی Help زبان های ویژوال هم می تونه منبع خوبی برای شما باشه.

اگه توی همین سایت هم جستجو کنید چنتا مقاله و آموزش می تونید پیدا کنید.

در کل فکر می کنم از بین پایه های موجود در پورت LPT که 25 تا هستن میشه به هفتای اونا که همون D0 تا D7 هستن به سادگی دسترسی داشت و مقدار صفر و یک منطقی ررو به اونها داد.

چیزی پیدا نکردم.:unh::unh::unh::unh::unh:میشه کتابی،سایتی یا چیز دیگه ایی بدین.

morteza_rk
30-09-2010, 21:03
یکی از این کتابها کتاب PC Interface هست.

اگه بیشتر جستجو کنید کتابهای دیگه ای هم هست که من الان حضور ذهن ندارم. ولی توی کتابخونه ی دانشگاه دیده بودم. برای زبان ویژوال بیسیک هم می تونید به مرجع قدرتمند MSDN مراجعه کنید که این زبان و دستورات مربوط به اون رو مفصلا توضیح داده.

armstk
30-09-2010, 21:33
سلام
توی این تاپیک آموزش استفاده از LPT هستش:
You can see links before reply

Romanof
30-09-2010, 21:40
یه سوال دیگه
من می خوام یه ft245 رو به میکرو وصل کنم و مبدل واقعی Lpt رو درست کنم.یعنی پایه هایی که ft245 در خروجی نداره به وسیله میکرو به وجود بیاریم.حالا می خوام بدونم کار می کنه یا نه؟

Romanof
30-09-2010, 21:48
سلام
توی این تاپیک آموزش استفاده از LPT هستش:
You can see links before reply

متاسفانه ارور میده.باید اشکال از isp باشه.فردا یه سر میرم انشاء الله سایت رو باز میکنه.:125:

armstk
30-09-2010, 22:03
یه سوال دیگه
من می خوام یه ft245 رو به میکرو وصل کنم و مبدل واقعی lpt رو درست کنم.یعنی پایه هایی که ft245 در خروجی نداره به وسیله میکرو به وجود بیاریم.حالا می خوام بدونم کار می کنه یا نه؟

morteza_rk
01-10-2010, 19:15
من می خوام یه ft245 رو به میکرو وصل کنم و مبدل واقعی lpt رو درست کنم.یعنی پایه هایی که ft245 در خروجی نداره به وسیله میکرو به وجود بیاریم.حالا می خوام بدونم کار می کنه یا نه؟

دوتا مشکل عمده هست!

1. شما باید پروتکل lpt رو کامل بدونید. از اون فجیع تر دونستن کامل پروتکل usb هستش.

2. سرعتی که بدست میارید افتضاحه! شک نکنید.