PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در iranrog( سم با )

micro-m
22-09-2010, 15:32
با سلام خدمت دوستان
من بالاخر تونستم sam-ba رو تو keil با ز کنم
اون دو تا تیکه سبز هم میزنه ولی این ارورو میده(فایل پیوست)
ممنون میشم اگه کمکم کنید cry::
هنوز یه برنامه هم نتونستم تو برد اصلی اجرا کنم(مثل LCD,LEDو ...)
kavir
22-09-2010, 18:04
با سلام خدمت دوستان
من بالاخر تونستم sam-ba رو تو keil با ز کنم
اون دو تا تیکه سبز هم میزنه ولی این ارورو میده(فایل پیوست)
ممنون میشم اگه کمکم کنید cry::
هنوز یه برنامه هم نتونستم تو برد اصلی اجرا کنم(مثل LCD,LEDو ...)
همونطوری که تلفنی گفتم
توی فولدر پروگرامر فایل IranProgH.tcl دسترسی خواندن و نوشتن نداره یعنی فقط خواندنی هست یا تنظیماتش دستکاری شده
راه حل:
اول از همه کلیه فایلهای ایران پروگ رو کپی کنید روی هارد
دوم روی فایلهای IranProgH.tcl و IranProg.tclراست کلیک کرده و properties بگیرید اگر فقط خواندنی هست تیکش بردارید
سوم تنظیمات کامند مطمئن هستید درسته؟ یعنی به جای A حرف H نذاشتید
اگر میشه از تنظیماتتون هم یک عکس بفرستید
موفق باشید:0013:

micro-m
22-09-2010, 18:20
آقا یه مرحله جلو رفتیم
دستت درد نکنه
کپی کردم تو هارد، درست شد این پیغامو داد
Sent file & Memory area content (address: 0x100000, size: 4064 bytes) match exactly !
-I- GPNVM2 set
->-----KavirGroup...IranMicro Team ARM Team ----You can see links before reply
حالا مشکل اصلی اینه که برد اصلی کار نمیکنه!!!!

kavir
22-09-2010, 19:29
آقا یه مرحله جلو رفتیم
دستت درد نکنه
کپی کردم تو هارد، درست شد این پیغامو داد
sent file & memory area content (address: 0x100000, size: 4064 bytes) match exactly !
-i- gpnvm2 set
->-----kavirgroup...iranmicro team arm team ----You can see links before reply
حالا مشکل اصلی اینه که برد اصلی کار نمیکنه!!!!
سلام
برد میکرو رو ریست کنید تغذیه برد اصلی هم وصل کنید و در ضمن ین ربطی به پروگرام کردن نداره احتمالا مشکل از برنامتون هست

micro-m
22-09-2010, 22:58
:unh: :unh: :unh: :unh: :unh:
دوباره سلام
من برنامه تو خود help(wiki iranmicro.chm) رو کپی میکنم
پروگرم میشه ولی کار نمیکنه- هر دو برد هم روشنه
یه چیز عجیب هم اینکه با اینکه تغذیه برد اصلی قطعه ولی lED ها روشنند!!!!
خودتون یه برنامه برای تست برد اصلی بفرستید تا امتحان کنم شاید درست شد
ممنون :(

micro-m
22-09-2010, 23:14
آقا یه بار برد و خاموش روشن کردم درست شد(برد میکرو)
فعلا تونستم برنامه LED اجرا کنم
سعی میکنم که مزاحمتون نشم
خیلی ممنونم :hi:

M3R
23-09-2010, 09:31
آقا یه بار برد و خاموش روشن کردم درست شد(برد میکرو)
فعلا تونستم برنامه LED اجرا کنم
سعی میکنم که مزاحمتون نشم
خیلی ممنونم :hi:

سلام.
شما باید بعد از هر بار پروگرم کردن آی سی یه بار برد رو از طریق سوئیچ RST که رو برد ماژول قرار داره یه بار میکرو رو ریست کنید تا برنامتون اجرا بشه.
در ضمن اگه از برد آموزشی استفاده میکنید از این به بعد سوالاتتون رو تو این (You can see links before reply) قسمت مطرح کنید.
موفق باشید :0013:

omega_adiban
26-01-2011, 18:43
سلام خسته نباشید همگــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــی
من برنامه رو تست کردم
برنامه اجرا میشه پروگرام هم میکنه ولی نمیدونم چرا اخرین compile اعمال نمیشه در صورتی که وفتی با کانورتر H تبدیل میکنک و با بزنامه atmel میریزم روش عین benz کار میکنه
در ضمن برنامه تو xp اصلا کار نمیکنه و فقط تو win7 کلر میکنه

من با vb6 و کمی c# کار کردم اگه میتونین source برنامه رو بزارین تا bug رو بگیرم بزارم تا دوستان استفاده کنن
با تشکر

kavir
26-01-2011, 18:54
سلام خسته نباشید همگــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــی
من برنامه رو تست کردم
برنامه اجرا میشه پروگرام هم میکنه ولی نمیدونم چرا اخرین compile اعمال نمیشه در صورتی که وفتی با کانورتر H تبدیل میکنک و با بزنامه atmel میریزم روش عین benz کار میکنه
در ضمن برنامه تو xp اصلا کار نمیکنه و فقط تو win7 کلر میکنه

من با vb6 و کمی c# کار کردم اگه میتونین source برنامه رو بزارین تا bug رو بگیرم بزارم تا دوستان استفاده کنن
با تشکر
سلام
بررسی خواهدشد و در xp هم باید فریم ورک 3.5 نصب کنید
موفق باشید

omega_adiban
27-01-2011, 10:14
ممنون
لطفا دلیل این که چرا نمیتونه فایل رو هم convert کنه در نتیجه اخرین فایل bin مه توسط h-converter تولید شده رو میریزه و خودش هیچ تغیییری نمیده هم تحقیق کنید.ممنون
ایا امکانش هست سورس رو در اختیار من قرار بدین تا به سهم حودم کمک و ویرایش کنم؟

omega_adiban
27-01-2011, 10:44
مشکل کد رو فهمیدم
اگر هر سری قایل bin رئ پاک کنی تا دوباره بسازتش مشکل هل میشه.
پس واسه حل این مشکل باید تو برنامه قبل ار اینکه convert کنه باید فایل bin قبلی رو پاک کنه و دوباره فایل binary جدید بسازه تا مشکل حل بشه:0013:

omega_adiban
27-01-2011, 10:47
و البته هنوز یه سری مشکلات دیگه هم دارهcry::
مثلا اینکه اگه چند دقیقه بالا باشه سرعت سیستم اسفالت میشه. و اینکه تو راهنما گفته شده که تا وقتی که برد رو جدا نکنین میتونین پروگرام کنین در صورتی که اگه یه بار program کردین ختما باید برد رو ریست(با تغذیه)کنین و گرنه برد رو نمیشناسه

فکر کنم اگه این چند تا مشکل رو حل کنین(حل کنیم؟)به کار درست درمون تحویل دادین(دادیم؟)

1nafar
28-01-2011, 09:11
لطفا دلیل این که چرا نمیتونه فایل رو هم convert کنه در نتیجه اخرین فایل bin مه توسط h-converter تولید شده رو میریزه و خودش هیچ تغیییری نمیده هم تحقیق کنید.ممنوناحتمالا شما از ویندوز های 7 یا ویستا استفاده میکنید و از اونجا که برنامه در درایو c شما قرار داره ، ویندوز به اون اجازه ی خوندن یا نوشتن درایو رو نمیده ( یا ممکن است توی ویندوز xp از طریق admin لوگین نکرده باشید ) . در کل این مورد مروبط به سطوح دسترسی هست و نرم افزار بدون هیچ مشکلی کد جدید رو روی کد قبلی مینویسه .

ایا امکانش هست سورس رو در اختیار من قرار بدین تا به سهم حودم کمک و ویرایش کنم؟بله این امکان وجود داره ، کافیه یه ایمیل به kavirelectronic.com@gmail.com (kavirelectronic@gmail.com) بزنید تا سورس براتون ارسال بشه .

مثلا اینکه اگه چند دقیقه بالا باشه سرعت سیستم اسفالت میشه. من خودم تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدم !! ( البته سیستم من 6 گیگ رم و cpu 2.93 داره )
و اینکه تو راهنما گفته شده که تا وقتی که برد رو جدا نکنین میتونین پروگرام کنین در صورتی که اگه یه بار program کردین ختما باید برد رو ریست(با تغذیه)کنین و گرنه برد رو نمیشناسه
برای کار با sam-ba ، حتما باید بعد از برنامه ریزی میکرو ، یه بار اون رو ریست کنید . تا برنامه از حافظه ی بوت به جافظه ی اجرایی منتقل بشه .

omega_adiban
28-01-2011, 11:23
من از ویندوز 7 استفاده کردم و برنامه samba تو درایو اف هست
تو ویندوز xp اصلا برنامه باز نمیشه

من رم 2 گیگ دارم و سی پی یو 2(سلرون)

بله در جریان هستم.اخه همش با samba atmel پروگرام کردم دیگه دستم اومده
درضمن باید یه کاری کنیم که بعد از هر سری برنلمه ریزی برنامه بسته بشه یا خداقل چند بار چندبار باز نشه و اگه بازه یکی دیگه مثل خودش باز نکنه

omega_adiban
29-01-2011, 02:15
من یه برنامه نوشتم با vb6
میاد و sam-prog رو باز میکنه(sam-prog atmel اخه درست نمیدونم چه طور دیتا رو ارسال میکنه که خودم این کار رو بکنم)
بعدش ادرس رو وارد میکنه
و بعد هم چروگرام میکنه
و در مرحله اخر هم برنامه sam-prog و خودش رو end میکنه

خوب کار میکنه ولی خوشم نمیاد .کار باید کامل باشه به این میگن بزن دررو :sa:
واسه همینه که تصمیم گرفتم رو مال شما کار کنم

راستی اگه میدونین به دردتون میخوره تا سورس رو بزارم

omega_adiban
30-01-2011, 01:40
ممنون که جواب دادین:x
به هز حال من مشکل رو خل کردمو خودم یه برنامه زپرتی 2 روزه نوشتم.هر چند تو دلم نیست ولی کار میکنه
حواستین بگین تا بزارم.من سورس رو قایم نمیکنم