PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : SOS on JTAG

Caspian1361
21-09-2010, 16:25
مدار JTAG رو مطابق مجله 2 بستم ولی جواب نمی ده و H-JTAG هم ما رو تحویل نمی گیره.
این شماتیک یه ایرادی فکر کنم داره ها.
1- NSRST چی چیه و به کجا باید وصل شه.
2- بعد از ترانزیستور NTRST داریم که باید به پایه 15 کانکتور وصل شه که رفته تو پایه 3 کانکتور.
3- طبق دیتاشیت 74244 این IC حداقل با 4.75 ولت روشن می شه و کمتر از اون این IC رو درایو نمی کنه. این در حالیه که Vcc مدار که به پایه های 1و 2 وصل شده ولتاژشون 3.3 ولته که علی القاعده تو درایو 74244 شرمنده ما می شه.
4- من از BC107 استفاده کردم تو این مدار.
حالا من مشکلم کجاس؟؟ پیدا کنید پرتغال فروش را
با تشکر از همه دوستان

Caspian1361
21-09-2010, 21:48
کسی نمی تونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ii998)

Caspian1361
23-09-2010, 22:14
همچنان منتظرما---------------- بابا یکی تحویل بگیره:(

1nafar
26-09-2010, 13:45
این شماتیک یه ایرادی فکر کنم داره ها.
سلام
تعدادی زیادی از دوستان اون رو ساختن و دارن استفاده میکنن . فکر نمیکنم موردی داشته باشه .

1- NSRST چی چیه و به کجا باید وصل شه.
ااین پایه و nrst در برد ها و میکرو کنترلر های مختلف فرق میکنن . در صورتی که شما از سری های lpc و at91sam و... استفاده میکنید ، شما میتونید از دو تا پایه رو به هم متصل کرده و سپس به مقاومت r3 متصل کنید .

بعد از ترانزیستور NTRST داریم که باید به پایه 15 کانکتور وصل شه که رفته تو پایه 3 کانکتور.
پایه ی 3 و 15 رو به هم متصل کنید .

طبق دیتاشیت 74244 این IC حداقل با 4.75 ولت روشن می شه و کمتر از اون این IC رو درایو نمی کنه. این در حالیه که Vcc مدار که به پایه های 1و 2 وصل شده ولتاژشون 3.3 ولته که علی القاعده تو درایو 74244 شرمنده ما می شه.
دو وسط این شماره دو تا حرف وجود داره ، حرف های مثل hs , ls , lc و... شما دیتا شیت 72hc244 رو بخونید . من خودم از 74ls244 استفاده کردم و جواب داد .

من از BC107 استفاده کردم تو این مدار.
در این مورد نظری ندارم ، اگه bc107 جواب میداد ، سازنده از این شماره استفاده میکرد . اما احتمالا نباید با استفاده از این شماره مشکلی پیش بیاد . مگه اینکه سرعت سوییچ و ... تفاوت داشته باشه .

حالا من مشکلم کجاس؟؟ پیدا کنید پرتغال فروش را
مهم نیست پرتقال فروش کیه ، مهم اینکه شما اول باید مدار رو به میکرو و پوررت lpt سیستم متصل کنید . طبق آموزش های که در مجله ی pmm2 اورده شده شما باید پورت ارتباطی رو lpt انتخاب کنید و برای محکم کاری یه دونه پرینتر هم نصب کنید .
در این بین ممکنه خطای به شما نمایش داده بشه که برنامه نمیتونه هسته رو شناسایی کنه ، یا هسته شناخته میشه و برنامه نمیتونه باهاش ارتباط برقرار کنه .
اول پورت lpt رو چک کنید ،برای چک کردن پورت نرم افزار های زیادی وجود داره .
ممکنه پورت lpt رو به درستی لحیم نکرده باشید ، در صورتی که کانکتور رو مقابل خودتون بگیرد در کنار پایه ها شمارش نوشته شده . ( میتونید تصویر پایه ها رو در گوگل پیدا کنید )
یه بار دیگه اتصالات رو چک کنید ، تغذیه ی این مدار باید از برد تامین بشه .

Caspian1361
29-09-2010, 17:48
با سلام
من کارایی که آقای 1nafar گفتند رو انجام دادم. به اتصالات مدار هم مطمئنم ولی مدار هنوز کار نمی کنه. نرم افزار غیر از انتخاب LPT1 تنظیم دیگه ای نداره؟

armstk
29-09-2010, 18:02
با سلام
من کارایی که آقای 1nafar گفتند رو انجام دادم. به اتصالات مدار هم مطمئنم ولی مدار هنوز کار نمی کنه. نرم افزار غیر از انتخاب LPT1 تنظیم دیگه ای نداره؟
احتمالا مشکل سخت افزاری دارین
توی مجله 2 pmm داخله فایل های پیوست ها pcb و شماتیک پروتل اون موجود هستش میتونین از اون استفاده کنید

1nafar
20-10-2010, 21:06
سلام
از نرم افزار زیر هم میتونید برای تست کردن پورت موازی استفاده کنید :
You can see links before reply

Caspian1361
21-11-2010, 12:02
کدوم نرم افزار مد نظرتونه (آقای 1nafar)؟
من لینک زیر رو باز کردم ولی پیز بدر بخوری توش نبود.
با تشکر

1nafar
20-12-2010, 09:25
سلام
ظاهرا اون صفحه تغییر کرده :
توی ادرس بالا نحوه ی تست کردن پروت موازی گفته شده .
احتمالا توی اتصالات مشکل دارید ، بهتره همه چیز رو مجددا چک کنید ، مخصوصا کانکتور LPT ی که بهش سیم متصل کردید .

Greatal
06-05-2011, 22:44
سلام دوست عزیز امید وارم تا حالا مشکلتون حل شده باشه اما اگر نشده شاید این موضوع بتونه کمکه بکنه
1- اینکه از مبدل های USB استفاده نکنید چون LPT اون ها متفاوت از اون چیزیه که باید باشه
2- اگر از LPT مادر برد PC استفاده می کنید و دستگاهتون هم نسبتا جدیده شاید تنظیمات مربوط به پرت LPT شما بر روی EPP هست که نوعی پرتوکل جدید LPT برای سرعت و توانایی بیشتره که اون البته بدرد کار شما نمی خوره اون رو در بایوس به SPP یا همون standard parallel port تغییر بدید ایشالا مشکلتون حل میه
3- آدری پرت پارالل رو تو بایوس مادر برتون تغییر بدید گاهی بعضی مادر برد ها روی حالت آدرس استاندارد نیستن
این آدرس یه عدد هگزه که می تونید تو بایوس پیداش کنید