PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط با اینترنت

svr
01-07-2008, 07:14
سلام چجوری باید یک میکروکنترلر avr رو به اینترنت متصل کردلطفا" کامل وفازسی بگیدیا اصلا" می شه

nasiim
07-07-2008, 19:10
براي چي مي خوايد ميكروكنترلر رو به اينترنت وصل كنيد ؟!!؟
من كه فكر نكنم بشه . اگه كسي در اين مورد اطلاعاتي داره به ما هم بگه چون اگه بشه بايد جالب باشه ...

svr
11-07-2008, 07:53
براي چي مي خوايد ميكروكنترلر رو به اينترنت وصل كنيد ؟!!؟
من كه فكر نكنم بشه . اگه كسي در اين مورد اطلاعاتي داره به ما هم بگه چون اگه بشه بايد جالب باشه ...

من می خوام وسیله ای درست کنم که گزارش هایی رو که میگیره تو اینترنت به اشتراک بذاره و یا برای روباتهای جاسوس یا...در مورد شدنش هم به احتمال زیاد می شه چون در مجله دانشمند شماره 532(بهمن 1386)نوشته بود روباتها در اینترنت جوست و جو می کنند واز این طریق چیزی یاد می گیرند !!! یکمی بیشتر از یک خورده جالب می شه

kavir
11-07-2008, 13:47
سلام
برای ارتباط با اینترنت چند تا آی سی RTL هستند که توی ایران هست .
من توی سایت یک نومونه دماسنج با AVR گذاشتم که روی صفحه وب نشون می داد
اگه از win avr استفاده می کنید کتابخانه برای این آی سی داره
دقیقا اسم آسی رو یاد م نیست ولی فکر کنم RTL8019 باشه
این کتابخانه در کتابخانه های اضافی wina vr هست

nasiim
12-07-2008, 21:34
ممنون از اطلاعاتتون . اين جوري كه ديگه خيلي خيلي جالبه

svr
16-07-2008, 05:49
سلام
برای ارتباط با اینترنت چند تا آی سی RTL هستند که توی ایران هست .
من توی سایت یک نومونه دماسنج با AVR گذاشتم که روی صفحه وب نشون می داد
اگه از win avr استفاده می کنید کتابخانه برای این آی سی داره
دقیقا اسم آسی رو یاد م نیست ولی فکر کنم RTL8019 باشه
این کتابخانه در کتابخانه های اضافی wina vr هست

سلام ممنون
مقاله ی شما را که پیدا نکردم ولی با جست و جو فهمیدم که این آی سی فقط میتونه که با کامپیوتر به صورت lanارتباط برقرار کنه ولی هدف من وصل شدن به اینترنت بدون نیاز به کامپیوتر بود یعنی چیزی مثل ارتباط با مودم بدون نیاز به واسطه(کامپیوتر)مشکل من با کامپیوتر اینه که کامپیوتر برای هدفم خیلی بزرگه!!

kavir
16-07-2008, 15:49
سلام
در مورد ارتباط مستقیم با اینترنت این رو تا حالا من کار نکردم
و اون رو که گفتم مقاله نیود لینک یک سایت بود

1nafar
30-07-2008, 12:10
سلام
یه سر به سایت پرشین پی دی اف بزن ، چیزای جالبی داره
You can see links before reply

masih
31-07-2008, 02:24
سلام چجوری باید یک میکروکنترلر avr رو به اینترنت متصل کردلطفا" کامل وفازسی بگیدیا اصلا" می شه

من اين كار رو كردم ولي فقط شبكه محلي !! در مورد اينترنت فكرش هم نكن كه با ميكروكنترلر 8 بيتي بتوني !!! چون اينقدر بحثش پيچيدس كه حتي حوصله نوشتن دلايلش را ندارم شما فكر كن به هزار و يك دليل نمي شه

svr
31-07-2008, 19:34

من اين كار رو كردم ولي فقط شبكه محلي !! در مورد اينترنت فكرش هم نكن كه با ميكروكنترلر 8 بيتي بتوني !!! چون اينقدر بحثش پيچيدس كه حتي حوصله نوشتن دلايلش را ندارم شما فكر كن به هزار و يك دليل نمي شه

سلام میشه یک دلیلش رو بگید (البته به غیر از کمبود پایه که در پیغام خصوصی اشاره کرده بودید )

پس موبایل چه جوری می ره اینترنت؟؟

masih
07-08-2008, 02:13
دليل اول : سرعت سي پي يو در اي وي آي خيلي باشه 20 مگاهرتزه اونو با موبايل مقايسه مي كنيد ؟؟!!!!

موبايل اون قدر حافظه داره كه يك سيستم عامل روش نصبه !!! فركانس كارشم خيلي بالاس تغريباْ يك كامپيوتره بابا!!

svr
08-08-2008, 18:35
دليل اول : سرعت سي پي يو در اي وي آي خيلي باشه 20 مگاهرتزه اونو با موبايل مقايسه مي كنيد ؟؟!!!!

موبايل اون قدر حافظه داره كه يك سيستم عامل روش نصبه !!! فركانس كارشم خيلي بالاس تغريباْ يك كامپيوتره بابا!!

راست میگی الان که فکر می کنم می بینم نمیشه (فعلا" که بیخیال شدم من اینترنت رو برای کاری می خواستم که الان یک راه بهتر پیدا کردم :k04: )به هر حال ممنون

svr
28-08-2008, 14:38
سلامی دوباره
آقا من هرکاری کردم نمی تونم از تو فکرش بیام بیرون نگاه کنید این روبات چه جوری رفته تو اینترنت

saeed_niknami
28-08-2008, 15:32
با سلام
من یه pdf از سایت خریداری کردم تو اون هست (از فروشگاه ) (فایل های avr)

می تونی با یه آرم میپس بالا این کار رو بکنی

pdf بخون بعد می تونی

ضمنا مثلا cpu core nokia 7610 یه آرم 123 مگا هرتزه

svr
29-08-2008, 00:16
می شه بیشتر توضیح بدی (یا حداقل فابلش آپلود کنی)یا باید حتما" بخرم ممنون :D

kavir
29-08-2008, 01:03
می شه بیشتر توضیح بدی (یا حداقل فابلش آپلود کنی)یا باید حتما" بخرم ممنون :D
سلام
هیچ اجباری در خرید محصولات نیست اکثر محصولات رو من در سایت برای دانلود هم گذاشتم
اگه در محصولات چیز جالبی هست براتون می تونید برای بقیه دوستان نیز به اشتراک بگذارید (در ضمن محصولات ما قابل قفل گذاری نشده اند و می توانید کپی کنید نه استفاده تجاری)
باور کنید حجم این فایل اونقدر زیاده که من و دوستان وقت بررسی تک تک اونها رو نداریم

josef2600
08-02-2009, 00:13
این قضیه اتصال به اینترنت خیلی جالبه . اصولا فکر میکنم الان وقشه که عشق الکترونیکا بیان دور هم تو یک مکان واقعی جمع بشن و کار کنن نه تو یک محیط مجازی . البته خیلی عجیبه ولی امکان پذیره . از سایت کویر هم بسیار تشکر میکنم که واقعا عالی و به روزه . ولی اگه خود سایت بتونه ترتیب همچین کاری رو بده خیلی عالی میشه .

agape
07-05-2009, 15:35
خوب - ببینید اونقدارم که فکر میکنید دور از ذهن نیست :roll:
راهی که من مد نظر دارم اینه که از یه مودم اکسترنال که سریال باشه استفاده کن
برای برقراری ارتباط میتونی از فرامین AT استفاده کنی
و برای RFC های HTTP رو برای باز کردن صفحه وب بخون :wink:

kavir
07-05-2009, 19:36
در مورد ارتباط با اینترنت یک مقاله نوشتم که ارتباط سریع با اینترنت هست بدون آی سی های واسط که بخش اول هست و بخش مقدماتی و بخش های بعدی انشاء الله سر فرصت که ارتباط سریع توضیح می دم مثل چت با AVR ارسال ایمیل ارسال فایل ارسال SMS و گزارش دهی و...
به کمک جستجو گر بالای سایت "ارتباط سریع میکرو کنترلرها با وب" رو جستجو کنید

josef2600
10-05-2009, 20:09
و بله ! شما میتونید نه چندان راحت میکرو رو به طور مستقیم به اینترنت متصل کنید . استفاده از پورت لن هم در میکرو به همین منظوره . تا بتونید میکرو رو به مودمتون متصل کنید وگرنه میخوای پورت میکرو رو تو پریز کنید ؟؟؟
این پروژه ای هستش به شدت سنگین . البته تا الان به صورت دمو ولی کامل با نقشه و شماتیک و برنامه رو میتونید تو سمپل های کامپایلرهای میکرو الکترونیک پیدا کنید . البته توصیه میکنم از dspic استفاده کنید . به دلیل اینکه سرعتشون و قدرتشون گاها در بعضی مدل ها برابر Arm ها هستش و حتا گاهی در مسائل پردازشی بیشتر هم هستش . اینکه اینو کسی نمیدونه چون باهاشون کار نکردن . طرف تو عمرش اسم dspic رو نشنیده میگه ضعیفه . نکته جالبش اینه که تو تهران بعضی مدلاش پیدا میشه و ارزون هم نسبتا هستن . بقیه کار و انتخواب میکرو با خودتونه .
موفق باشید . 8O

kavir
11-05-2009, 14:41
حق با شماست josef2600
نظر من اینه رابط اینترنت خود apache باشه تا جایی که یک سیستم در حال کار هست و سخت افزار پیشرفته داره چرا باید خودمون دستی سخت افزار رو بسازیم
ارتباط سریع هم خواستید با توجه به برنامه کامپیوتری که استفاده می کنید یک نمونه برنامه چت رو پیدا کنید و پروتکل انتقال رو برای خودتون استفاده کنید
و دیتا هم از طریق پورت USB می توانید به میکرو ارسال کنید

svr
11-05-2009, 16:14
سلام یک مقاله هست درمورد اتصال میکرو به مودم گفتم شاید کسی بخواد (از بهزاد خزاما)
ارتباط میکرو ومودم (You can see links before reply)
بالایی مال خود سایت خزاما است وبرای دانلود باید ثبت نام کنید برای همین تو یک جای دیگه آپلود کردم
دانلود (You can see links before reply)
البته من یک چیزی تو همون مایه های وصل کردن پایه های میکرو به خط تلفن می خواستم چون من رباتی می خوام که گزارش بگیره و بعد تو اینترنت آپلود کنه چیزی که شما ها می گید رو قبلا" به فکرم رسیده بود ولی من می خوام حداکثر با یک مودم بدون کامپیوتر ارتباط برقرار کنه چون اصولا" مودم جز کامپیوتر محسوب می شه وکامپیوتر هم بر پایه منطق ارسطویی (0و1)بنا شده و میکرو هم بر پایه همین منطق ساحته شده پس منطقا"باید بتونه که با مودم ارتباط برقرار کنه ولی نکته ی مهم اینکه میکرو توانایی پردازش پروتکل های سنگینی مثل tcp/ip یا udp یا چیزای دیگر رو نداره برای همین من فکر می کنم که عملا" نمی شه با میکروکنترلر به اینترنت وصل شد مگر همونطوری که گفتند با ic های دیگری

kavir
11-05-2009, 17:32
ممنون از دوست عزیز svr
ما کلا بحث کردیم که آی سی های واسط استفاده نشه
شما به سادگی می تونید با نرم افزارهای .Net با اینترنت ارتباط برقرار کنید و همونطوری که گفتم پروتکل چت کردن رو پیدا کنید که مثالش خیلی هست و رابط دیتای شما هم پروت های خروجی می تونه باشه که به میکرو وصل می شه
در اصل اتصال و گرفتن و ارسال اطلاعات را به کمک نرم افزارهای مرتبط انجام بدین و میکرو هم به عنوان در گاه خروجی یا ورودی اطلاعات استفاده کنید مثلا گرفتن دمای محیط و ارسال آن
و راه دیگر هم که قبلا توضیح دادم با PHP هست که بسیار ساده هست که مقالش هست

svr
14-05-2009, 07:21
سلام
یا من منظورتونو نمی فهمم یا منظورم رو خوب نمی تونم بگم(خدا یا گره از زبانم بگشا...)ولی اشکال نداره من شروع کردم به یاد گرفتن پروتکل ها نتایج کارمو همینجا قرار می دم ولی چون 45 روز دیگه تا کنکور مونده به طور آشکار و جدی نمی تونم مطالعات غیر درسی داشته باشم بنابراین نباید انتظار پیشرفت قابل توجهی داشت ولی همه ی تلاشم رو می کنم

navidp
14-06-2009, 17:13
به نام خدا
دوستان سلام

You can see links before reply b9&topic=29428.0

moh872
09-10-2009, 00:12
جواب شما آي سي enc28j60
مثل سري RTL فقط قديمي تر و ارزون تره و با spiبه ميكرو وصل مي شه و تنظيماتش مثل ip و... مي گيره . خروجيش به lan وصل مي شه و غالب اطلاعاتش كدhtml

naeemafar
10-10-2009, 09:08
شما Ethernet دارید می خواهید Internet کنید
فکر کنم یک راه ساده اون استفاده از مودم های ADSL که روتر هم هستند باشه فقط کافیه شما با مودم ارتباط برقرار کنید و مودم را توسط PPPoE کانکت کنید و IP مقصد استاتیک باشه
در مقصد هم باید در لایه IP کار کنید که خیلی سخت تر از لایه Transport هستش

bsiz1757
11-10-2009, 12:32
اگر خواستيد من يه ماژول براي فروش دارم كه از يه طرف به شبكه وصل ميشه از يه طرف خروجي آر اس 232 ميدهد.تازه آي پي هم ميگيره دستي يا اتوماتيك 09173164877 قيمتش 50000 تومنه هركي خواست بگه براش ارسال كنم.

fater-313
09-11-2009, 02:22
سلام

من جایی دیدم یه پروژه با میکرو ای وی ار داده بودند که از طریق پروتکل tcp/ip ارتباط پیدا میکرد با اینترنت و شبکه البته از ای سی w3100 استفاده میکرد

ای پی خودشم قابل تنظیم بود

خوشحال میشم اگه کمک کرده باشم

agape
14-11-2009, 14:07
سلام دوستان
میشه ! اینقده بحث هم نداره
چون حال ندام فقط تیتر وار میگم بره پی کارش :
1. تهیه مودم اکسترنال - از نوع کام !
2. راه اندازی Uart میکرو رو باوود 56000
3. تعریف کتابخونه AT COMMAND
---- تا حالا میتونی با مودم حرف بزنی - تمام مودم ها از این پروتکل پشتیبانی میکنن! :D
4. تعریف کتابخونه ppp - برای وصل شدن به آی اس پی های فسیل ایران - ارسال یوزر و نام کاربریپ
5. تعریف کتابخونه TCP/IP که همون پروتکل اینترنت هست - حالا آدرسی رو خواستی باز کن!
صلوات :wink:

من تو یه سایت دیدم با مگا 64 یه دستگاه ساخته بود میرفت و ایمیل رو چک میکرد ! :k08:

codev
14-11-2009, 21:06
سلام دوستان
---- تا حالا میتونی با مودم حرف بزنی - تمام مودم ها از این پروتکل پشتیبانی میکنن! :D
4. تعریف کتابخونه ppp - برای وصل شدن به آی اس پی های فسیل ایران - ارسال یوزر و نام کاربریپ
5. تعریف کتابخونه TCP/IP که همون پروتکل اینترنت هست - حالا آدرسی رو خواستی باز کن!

من تو یه سایت دیدم با مگا 64 یه دستگاه ساخته بود میرفت و ایمیل رو چک میکرد ! :k08:
من یه روزی خواستم چنین کاری کنم ولی هر کاری کردم مودم response نمی داد . شاید اولش باید کاری کرد . شما میدونید ؟

agape
15-11-2009, 14:06
من تو پروژه هام داشتم همچین چیزی رو باید بگردم پیدا کنم ! :k08:
یه خورده فعلا سرم شلوغه

Dr_PIC32
21-12-2009, 20:33
سلام .
دوست عزيز نكته اي كه در اين زمينه اهميت داره به نظر من تنها سرعت پردازش ميكرو نيست بلكه اگه خود ميكرو امكاناتي هم براي ارتباط با اينترنت داشته باشه بد نيست.
خوب ميشه گفت كه تنها ميكرو يي كه در زمينه هاي مختلف تجهيزات داخلي اختصاصي onchip ميذاره خوانواده pic هست فكر ميكنم با كمي جستجو در سايت You can see links before reply (كه البته نميشه وارد صفحه اصلي شد و بايد مثلا بريد به You can see links before reply ) و مشاهده ليست محصولاتش بتونيد يك ميكرو تخصصي در اين زمينه پيدا كنيد.
اكر در بازار ايران موجود نباشه سفارشش در بازار تهران كار پر خرج و پر درد سري نيست .

اين مطلب هم نبايد از ياد ببريم كه با آرم و يا avr32 و يا سري xmega و ... ديگه ميشه اين كار رو انجام داد ولي در اين صورت بايد مطالعات طولاني و عميق در مورد پروتكلهاي ارتباطي اينترنت داشته باشيد و بتونيد اون رو روي ميكرو تون پياده كنيد همون طور كه آقاي مهندس codev كامل بهش اشاره كردند. البته اطلاعات من در همين حد هستو دوست دارم اگر دوستان در مورد خانواده هاي با كاربرد اختصاصي(به طور مثال سري فرستنده و گيرنده pic كه فقط آنتنش onchip نيست ! و بقيه مداراتش كامله. و يا سري ديگه كه زيگ بي معروف رو پياده سازي كرده و شايد كار شما با اينها هم راه بيفته و صدها سري تخصصي ديگه) ميكروها ي ديگه چيزي ميدونن لطف كنن مطالبشون رو بذارن.

*ميكرو كنترلر pic از اين بابت مورد توجه افرا خاص قرار ميگيره كه درصد بالايي از يك كاربرد ويژه رو در يك خانواده از محصولات اختصاصي با همون كاربرد به صورت پيش بيني شده انجام داده و بخشي رو هم بابت انعطاف پذيري تراشه به عهده كاربر گذاشته...
و شايد كار ساده تر اين باشه كه شما به يك تكنولوژي بيسيم از روبات به رايانه متصل بشيد و كارها ارتباط با اينترنت رو به عهده رايانه بگذاريد :k08: به هر حال اميدوارم به هدفتون برسيد.
:roll:

mosa_zahany
28-08-2011, 12:30
سلام دوستان

با تشکر دوست عزيز
گزينه هاي يک تا پنج را انجام دادم ولي
توي اين دو تا گزينه موندم لطفا بيشتر توضيح بدهيد

myiranmicro
06-05-2013, 15:20
برای ارتباط با میکرو از طریق اینترنت و ارسال و دریافت مقادیر از میکروکنترلر نیاز به اینترنت با آی پی ولید دارید و نیز آشنایی با پروتکل TCP IP . و پورت های شبکه.
ولی با استفاده از این سرور که من به تازگی راه اندازی کرده ام میتوان بدون آی پی ولید دو یا چندین دستگاه را به هم وصل کرد.
برای اطلاعات بیشتر مراجه کنید به سایت.
لینک سایت: You can see links before reply

myiranmicro
12-05-2013, 23:40
کسی نظری در مورد این سرور نداره.
پیشنها انتقاد و ...
ایده ای برای بهبود سرور..:mrgreen: