PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده‌ی همزمان از هر دو پورت سریالusart

fatemehjml
18-09-2010, 16:13
با سلام
من توی پروژم به دو تا پورت سریال احتیاج دارم.با فایل هدری که از داخل pmm6,7 گرفتم فقط میشه از پورت سریال 0 استفاده کرد و هنوز برای پورت سریال یک upgrade نشده. کسی می تونه این فایل رو توسعه بده؟

fatemehjml
20-09-2010, 10:08
56 بازدید و 0 پاسخ!!!

armstk
20-09-2010, 12:37
سلام
باید از داخله هدری که استفاده می کنین دستکاریش کنین
بزارین خودم یه نگا می کنم , سعی می کنم روی usart1 هم ببرمش

fatemehjml
22-09-2010, 10:25
با تشکر از پاسختون.
من با دستکاری هدر تونستم پورت سریال 1 رو راه اندازی بکنم ولی مشکل اصلی اینجاست که هر کاری کردم همزمان نتونستم هر دو رو پورت رو در یک برنامه راه اندازی بکنم؟؟؟

armstk
22-09-2010, 11:06
سلام
از دو تا هدر جداگانه برای راه اندازی هر کدوم از usart ها استفاده کنین , یک هدر برای usart1 و یک هدر usart0 , ظاهرا همین طوری باید جواب بگیرین

fatemehjml
25-09-2010, 10:37
با سلام
سعی کردم پیشنهاد آخر شما رو انجام بدم ولی نمیشه. دلیلش هم اینه که ما توی هدر usart از توابع هدر stdio استفاده می کنیم و این توابع فقط داخل یک هدر می تونن فراخوانی بشن و اگه دو بار و توی دو تا هدر مختلف فراخوانی بشن نرم افزر error می گیره. حالا نمی دونم باید چیکارش کنم؟؟

armstk
25-09-2010, 12:14
حالا مگه چقدر به پورت سریال دوم نیاز دارین؟ توی این دوره زمونه هم دیگه کسی از پورت سریال استفاده نمیکنه
شما اگر خیلی نیاز داری خیلی راحت میتونی بصورت نرم افزاری باهاش کار کنی و هر چند تا که دوست داری براش usart تعریف کنی

fatemehjml
25-09-2010, 13:05
پروژه‌ی من یه سیستم ردیابه که باید هم به ماژول GPS وصل بشه و اطلاعات رو از پورت سریال 1 بخونه و هم باید به ماژول GSM وصل بشه و اطلاعات GPS به همراه AT command های GSM برای ماژول GSM از طریق پورت سریال2 بفرسته. پس از لحاظ سخت افزاری حتما به دو پورت سریال مجزا نیازه. ولی اگه ممکنه بفرمایید با این شرایط، بازم میشه از ارتباط نرم‌افزاری که فرمودید استفاده کرد. اصلا منظورتون از نرم‌افزاری چیه. اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید.
ممنون

armstk
25-09-2010, 14:54
سلام
زیاد سخت نیست
USART نرم افزاری این جوریه که همه کارا رو نرم افزار برا ما انجام میده و سخت افزار کاری انجام نمیده
ما در اصل از همون PIO ها میایم به عنوان USART استفاده میکنیم

شما باید برای هر کاراکتر یا عدد یک بایت دیتا به همراه بیت پایان و شروع بفرستین:
You can see links before reply
بیت پایان و شروع برای کاهش خطا هستش , معمولا همون 1 بیت براش کافیه
شما بعد از این که بیت شروع رو فرستادین باید ASCII کاراکتر را بفرستین و در انتها هم بیت پایان رو بفرستین
حقیقتش توضیح دادن سخت تر از یاد گرفتنه ! واسه همین برین توی این لینک همه چیز در باره USART نرم افزاری نوشته:
You can see links before reply

1nafar
26-09-2010, 12:26
سلام
من ویرایش جدید مجلات رو آماده کردم و برای بررسی مطالب و رفع خطاه های احتمالی برای دوستان فرستادم . انشالله اونا مطالب رو بررسی خواهند کرد و ویرایش دوم سایر مجلات بعد از انجام دادن کرا های گرافیک و ... منتشر میشه . برای اینکه کار شما از بابت یوزارت راه بیفته من بخش usart مجله ی pmm6-7 رو براتونم یزارم . در این pdf تمامی رجیستر های واحد usart به صورت کامل گفته شده .
البته برای مدهای سنکرون و اسنکرون هدری نوشته شده که متاسفانه لبتاپ من پورت com نداشت تا تستش کنم و هنوز دوتان اون رو تایید نکردن .
به دلیل تجریبات تلخ قبلی من هدر ناقص رو اینجا نمیزارم . در صورتی که به اونه در نیاز داشتید ، میتونیم از طریق گوگل تالک اون رو بررسی کنیم .

mahdiebrahimy
31-03-2011, 01:07
سلام
من هر کاری کردم نتونستم usart رو راه بندازم.
یه سوال:
کریستال من 18432000Hz هستش و من توسط pll اون رو به 32MHz رسوندم (div=72 , mul=125) در قسمت M_crystal چه عددی رو باید بنویسم؟
اگه جواب 32MHz هستش ، نرم افزار warning می ده که داده درون متغیر از حد مجاز تجاوز کرده!!!