PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Chip Enable Program Error

هنرفر
16-09-2010, 00:41
سلام دوستان من چند وقتیه که بعداز چندبار پروگرم کردن میکرو avr با پروگرمر usbasp با این پیغام Chip Enable Program Error مواجه میشم و میکرو دیگه پروگرم نمیشه.با stk200/300 هم دیگه فیوز بیت ها را نشون نمیده .دوستان کسی میتونه کمک کنه؟

kavir
16-09-2010, 18:28
سلام
دو حالت بیشتر نداره :
1.آی سی از کار افتاده
2. با stk500 تست بزنید ببینید شاید بشه فیوز بیت رو برگروند
اگر میکروی جدید که گرفتید اعتباری ندارند میکروهای avr بازار

هنرفر
17-09-2010, 20:59
چرا ای سی از کار می افته؟اینطوری میشه؟
:unh:

armstk
17-09-2010, 21:26
سلام
من هم این مشکل رو داشتم , یه چند تا میکرو داشتم نه با usbasp شناخته میشه نه با avr910 نه با stk200/300
از آخر با یک پروگرمر superpro 280u تست کردم(به لطف امکانات دانشگاه آزاد :hi:) , همه ی میکرو ها رو شناسایی میکرد
فکر کنم بهترین راه همین باشه , اگر دانشگاه آزاد تو اصفهان باشه احتمالا باید یک پروگرمر یونیور سال داشته باشه

rfbook
17-09-2010, 23:18
سلام امیر جان

من یک هاتل دارم . بیا تستشون کنم شاید حل شد .

چند تا میکرو بود کار نمی کرد با هاتل ok شدن .

شرکتش یه قولی داده که
توجه : قابليت برنامه ريزي XMEGA ، (گام اول بروش PDI)، بزودي به پروگرامر جيبي هاتل افزوده مي‌شود ( بدون نياز به مراجعه و با هزينه متعادل ) . آرايش پين‌ها مطابق پروگرامر JTAG mkII مي‌باشد.

که اگر بشه چی میشه !

morteza_rk
18-09-2010, 11:58
سلام

فکر می کنم پروگرمر هاتل همون پروگرمر avr910 هست که طراح مشهدی اون با زیرکی خاصی از یه ft232 برای ارتباط با پورت usb بجای پورت com استفاده کرده.

بهرحال ایده ی خوبی بوده و تونسته افراد زیادی رو جذب کنه. ضمن اینکه مستقیما در کدویژن و بسکام قابل بکار گیریه.

armstk
18-09-2010, 13:52
سلام

فکر می کنم پروگرمر هاتل همون پروگرمر avr910 هست که طراح مشهدی اون با زیرکی خاصی از یه ft232 برای ارتباط با پورت usb بجای پورت com استفاده کرده.

بهرحال ایده ی خوبی بوده و تونسته افراد زیادی رو جذب کنه. ضمن اینکه مستقیما در کدویژن و بسکام قابل بکار گیریه.

سلام امیر جان

من یک هاتل دارم . بیا تستشون کنم شاید حل شد .

چند تا میکرو بود کار نمی کرد با هاتل ok شدن .

شرکتش یه قولی داده که
توجه : قابليت برنامه ريزي XMEGA ، (گام اول بروش PDI)، بزودي به پروگرامر جيبي هاتل افزوده مي‌شود ( بدون نياز به مراجعه و با هزينه متعادل ) . آرايش پين‌ها مطابق پروگرامر JTAG mkII مي‌باشد.

که اگر بشه چی میشه !
سلام
هاتل دقیقا مدارش رو از Avr910 کپی زده ! فقط یه ft گذاشته همین ! قیمتش هم 27 هزار تومنه:unh:
بنابراین هاتل هیچ وقت نمیتونه مثلMKII ایکسمگا ها رو برنامه ریزی کنه و سرعتش حتما کمتر هستش

rfbook
18-09-2010, 14:45
بنابراین هاتل هیچ وقت نمیتونه مثلMKII ایکسمگا ها رو برنامه ریزی کنه و سرعتش حتما کمتر هستش

اگر ارائه بشه نوشتن با هزينه متعادل میدن

خوب ما که یکی داریم .

این طور که مشخصه نرم افزار تغییر میکنه .
چون هر چند وقت 1 یک بار نرم افزار نسخه جدید توی سایتش میاد و یه سری میکرو جدید بهش اضافه میشه .

اگر نرم افزار تغییر کنه اگر یکی بخره میشه ازش گرفت . ( اصفهانی بازی ):mrgreen:

البته اگر کاری نکنند که هر نرم افزار فقط روی یک سیستم نصب بشه :(

که قطعا این کار را خواهند کرد

armstk
18-09-2010, 15:34
اگر ارائه بشه نوشتن با هزينه متعادل میدن

خوب ما که یکی داریم .

این طور که مشخصه نرم افزار تغییر میکنه .
چون هر چند وقت 1 یک بار نرم افزار نسخه جدید توی سایتش میاد و یه سری میکرو جدید بهش اضافه میشه .

اگر نرم افزار تغییر کنه اگر یکی بخره میشه ازش گرفت . ( اصفهانی بازی )

البته اگر کاری نکنند که هر نرم افزار فقط روی یک سیستم نصب بشه

که قطعا این کار را خواهند کرد
۲۷-۰۶-۱۳۸۹
من اون فردی که پروگرمر هاتل رو میزنه میشناسمش به آقایی با حدودا 50 سال سن هستن !
به نظرتون می ارزه که برای آپدیت ایکسمگا برای هاتل 30 تومن پول بدیم؟:baad:

rfbook
19-09-2010, 11:57
سلام

یعنی 30 تومان میخواین بگیرن ؟:sa:

اگر اینطوریه اصلا نمی ارزه ii998)

اگر هزینه متعادل نبود چقدر می گرفتن :baad:

shayanmelody
18-05-2011, 23:02
سلام
دو حالت بیشتر نداره :
1.آی سی از کار افتاده
2. با stk500 تست بزنید ببینید شاید بشه فیوز بیت رو برگروند
اگر میکروی جدید که گرفتید اعتباری ندارند میکروهای avr بازار

سلام.
منم یک میکرو atmega2561 دارم که نمیدونم فیوزبیت های کلاکش رو رو چی پروگرم کردم که دیگه میکرو با روگرمر STk200/300 شناخته نیمشه.
یکی از دوستام پروگرمر STk500 مال شرکت نوآوران رو داره.به نظر شما میتونم با این پروگرمر برش گردونم؟اگه آره باید چیکار کنم ؟
با تشکر.

t.o.e
19-05-2011, 06:43
سلام:

اگر موقعیت شما در تهران هست، می تونید یک پروگرامر XTERME Programmer تهیه کنید.قیمتش میگند که 25000 تومان هست ولی کمتر از اینها می تونید تو این بازار خراب شده که (دور از جان شماها)، همه دزد شدند و ..... تهیه کنید.
اگر هم می تونید یه میکرو جدید بگیرید.چون ارزش نداره که به خاطره یه میکرو انقدر هزینه کنید.ولی اگر می خواهید از لحاظ علمی بدونید که چرا اینطوری میشه!!!!
ارزشش رو داره که هزینه بکنید تا به علم اینکه چرا یه همچین مشکلی بوجود آمده، برسید.

موفق و موید باشید.

shayanmelody
19-05-2011, 14:54
سلام:

اگر موقعیت شما در تهران هست، می تونید یک پروگرامر xterme programmer تهیه کنید.قیمتش میگند که 25000 تومان هست ولی کمتر از اینها می تونید تو این بازار خراب شده که (دور از جان شماها)، همه دزد شدند و ..... تهیه کنید.
اگر هم می تونید یه میکرو جدید بگیرید.چون ارزش نداره که به خاطره یه میکرو انقدر هزینه کنید.ولی اگر می خواهید از لحاظ علمی بدونید که چرا اینطوری میشه!!!!
ارزشش رو داره که هزینه بکنید تا به علم اینکه چرا یه همچین مشکلی بوجود آمده، برسید.

موفق و موید باشید.

سلام.
با تشکر از جوابتان.
من این میکرو را 15000 تومان و برد تبدیل آن را نیز 2000 تومان خریدم که با هزینه پست چیزی نزدیک به 20000 تومان پیاده شدم ! پس اگر واقعا بدانم با این پروگرمر درست میشه،7000 تفاوتش مسئله ای نیست.چون هم یک پروگرمر جدید دارم و هم اینکه دیگه نیاز نیست این میکرو را با اون همه دردسر که داره لحیم کنم!
شما یک کاتالوگی،لینکی،چیزی از این پروگرمر دارید که من ببینم چطوریاست ؟
بازم ممنون.

ghaem313
20-05-2011, 14:28
منم با پروگرمر stk200 خيلي مشكل داشتم طوري بعد از پروگرم كردن براي اولين بار ديگه chip رو نمي شناخت
اما از پروگرمر hattel استفاده كردم و خيلي خوب جواب داد.قيمتش 27~28 تومنه يه سايت هم با همين اسم داره مي تونيد ازش بخريد